مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
سلام دوستان.
خوب GTX580 هم که رسما معرفی شده ،‌ چند سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید :

۱- تاریخ عرضه جهانیه این کارت کی هست ؟
۲- تاریخ حدودی وارد شدنش به ایران کی هست ؟
۳- قیمت جهانیه این کارت چقدره ؟
۴- قیمت حدودی در ایران چقدر خواهد بود ؟
۵- چقدر تفاوت با ۴۸۰ داره و من که ۴۸۰ دارم آیا ارزش داره به خاطرش کارتم رو بفروشم و یک ۵۸۰ بگیرم ؟

یک دنیا ممنون.

تا اونجایی که فهمیدم قیمتش 499$' دلار هستش و طی مقایسات 30% از 480 هم سرعتش بالاتر هست و هم گفته میشه یکی از کم صدا ترین GPU های دنیا شناخته شده
و نصبت به Radeon HD 5870 در بازی StarCraft II هم تونسته 62% عملکرد بهتری از خودش نشون بده . و همینطور این کارت Nvidia 3D Vision رو هم ساپورت میکنه
که تو بازیهای 3D مثل Crysis 2 و دیگر بازیها خیلی بهتر است و فکر کنم امروز به بازار اومد

660844.jpg

rambo929

کاربر سایت
Dec 13, 2008
41
راهنمایی

با عرض سلام من میخاستم یک کارت گرافیک برای بازی بگیرم قیمتش در حدود 80 تا 90 هزار تومان باشه چه بیشنهادی دارید کارت من در حال حاضر جی فورس انویدیا جی فورس 7100جی اس هست

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
سلام دوستان.
خوب GTX580 هم که رسما معرفی شده ،‌ چند سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید :

۱- تاریخ عرضه جهانیه این کارت کی هست ؟
۲- تاریخ حدودی وارد شدنش به ایران کی هست ؟
۳- قیمت جهانیه این کارت چقدره ؟
۴- قیمت حدودی در ایران چقدر خواهد بود ؟
۵- چقدر تفاوت با ۴۸۰ داره و من که ۴۸۰ دارم آیا ارزش داره به خاطرش کارتم رو بفروشم و یک ۵۸۰ بگیرم ؟

یک دنیا ممنون.

جواب ها

1:این کارت الان بیش از 2 روز هست به بازار عرضه و خیلی از مردم خریدن بردن خونه هاشون;)

2:بسته به وارد کننده هاست پیشبینی دقیقی نمیشه داشت

3:خدارو شکر evga حسن ختام کرد وقیمتو 499.99 یعنی همون 500 اعلام کرد که بهشرحه زیره

GTX-580-90.jpg

4: هم قیمته 480 باید باشه باید بتونی حولو هوشه 600 گیر بیاری;)

5:به هیچ عنوان.این کارت دقیقا همون 480 هست که با فعال شدنه اخرین sm شده 580 + یکسری تغییراته کوچیک که در پرفورمنس تا ثیری نداره;)

به طوره کلی بینه 20 تا 30% سریعتر از 480 هست .

به زودی یک ریویو برایه اینکارت خواهم زد

• Like
Reactions: Horror

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
با سلام خدمت دوستان !

این سئوال نمیدونم شاید جاش اینجا نباشه اما میخواستم بپرسم هارد چه مقدار میتونه تو سرعت سیستم تاثیر داشته باشه ؟من یک سیستم با مشخصات زیر جمع کردم ولی هارد رو از نو قدیمی که داشتم گذاشتم هارد رو حدود 6 سال پیش خریدم مدل هارد هم مکستور 3g یه همچین چیزی هست !سرعت سیستم هم با توجه به بالا بودن نسبت به خودش اصلا چنگی به دل نمیزنه !

مشخصات سیستم :

CPU :AMD PHENON II X4 955
RAM :ADATA 4G DDR 3 BUS 1600
MB:GIGBYTE 880 GA UD3H SATA 3 USB 3
GPU:5670 AMD
POWER : 535A

آخرین ویرایش:

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
با سلام خدمت دوستان !

این سئوال نمیدونم شاید جاش اینجا نباش اما میخواستم بپرسم هارد چه مقدار میتونه تو سرعت سیستم تاثیر داشته باشه ؟من یک سیستم با مشخصات زیر جمع کردم ولی هارد رو از نو قدیمی که داشتم گذاشتم هارد رو حدود 6 سال پیش خریدم مدل هارد هم مکستور 3g یه همچین چیزی هست !سرعت سیستم هم با توجه به بالا بودن نسبت به خودش اصلا چنگی به دل نمیزنه !

مشخصات سیستم :

CPU :AMD PHENON II X4 955
RAM :ADATA 4G DDR 3 BUS 1600
MB:GIGBYTE 880 GA UD3H SATA 3 USB 3
GPU:5670 AMD
POWER : 535A
سلام
شما در چه زمینه سرعت سیستم رو ملاک قرار می دین؟
اگر تبادل اطلاعاتی که به هارد هم مربوط می شه هست، که باید بگم مشکل به احتمال زیاد از هارد هست و هاردهای مکستور هم چندان جالب نیستند و در طولانی مدت سرعت انتقال در این هاردها اطلاعات پایین میاد.
اگر در بازی ها هست که کارت گرافیک شما قدرت زیادی برای پردازش نداره.
اگر کاربرد نرم افزار و پردازش های که مربوط به پردازنده می شه احتمالا سیستم ویروسی هست. البته بستگی هم داره که چه پردازشی انجام بدین.

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
سلام
شما در چه زمینه سرعت سیستم رو ملاک قرار می دین؟
اگر تبادل اطلاعاتی که به هارد هم مربوط می شه هست، که باید بگم مشکل به احتمال زیاد از هارد هست و هاردهای مکستور هم چندان جالب نیستند و در طولانی مدت سرعت انتقال در این هاردها اطلاعات پایین میاد.
اگر در بازی ها هست که کارت گرافیک شما قدرت زیادی برای پردازش نداره.
اگر کاربرد نرم افزار و پردازش های که مربوط به پردازنده می شه احتمالا سیستم ویروسی هست. البته بستگی هم داره که چه پردازشی انجام بدین.

با تشکراز جواب سریع شما !
هم در تبادل اطلاعات هست هم در اجرای برنامه ها !سیستم هم به هیچ عنوان ویروسی نیست !در پردازشها خوب عمل میکنه اما در کپی و اجرای چند برنامه با هم 2 الی 3 ا برنامه بشدت سرعت میاد پایین !(برنامه های معمولی که نیاز به سرعت بالایی هم ندارند مثل اجرای همزمان یه فیلم در برنامه پاور دی وی دی با مثلا کپی یک فایل به صورت همزمان یا سی دی که داره رایت میشه و شما بخواید ودیویی ببینید)حتی در بعضی مواقع که کامپیوتر هیچ عملی رو انجام نمیده (نه دیفراگ و ریجیستری یا برنامه دیگه ای که در حال کار یا اجرا باشه مدام چراغ هارد به شدت چشمک میزنه و انگار داره یه پردازش و یا یه بزرگ رو انجام میده به طوری که به راحتی سرعت گردش دیسک رو میشنوم)
از نوع هاردهایی که در بازار هست چه نوع هاردی رو پیشنهاد میکنید ؟شنیدم سامسونگ بد نیست 12 مگ و نوع 32 مگ رو هم یه توضیح مختصر بدید ممنون میشم !

آخرین ویرایش:

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
با تشکراز جواب سریع شما !
هم در تبادل اطلاعات هست هم در اجرای برنامه ها !سیستم هم به هیچ عنوان ویروسی نیست !در پردازشها خوب عمل میکنه اما در کپی و اجرای چند برنامه با هم 2 الی 3 ا برنامه بشدت سرعت میاد پایین !(برنامه های معمولی که نیاز به سرعت بالایی هم ندارند مثل اجرای همزمان یه فیلم در برنامه پاور دی وی دی با مثلا کپی یک فایل به صورت همزمان یا سی دی که داره رایت میشه و شما بخواید ودیویی ببینید)حتی در بعضی مواقع که کامپیوتر هیچ عملی رو انجام نمیده (نه دیفراگ و ریجیستری یا برنامه دیگه ای که در حال کار یا اجرا باشه مدام چراغ هارد به شدت چشمک میزنه و انگار داره یه پردازش و یا یه بزرگ رو انجام میده به طوری که به راحتی سرعت گردش دیسک رو میشنوم)
از نوع هاردهایی که در بازار هست چه نوع هاردی رو پیشنهاد میکنید ؟شنیدم سامسونگ بد نیست 12 مگ و نوع 32 مگ رو هم یه توضیح مختصر بدید ممنون میشم !
با توجه به این توضیحات احتمال اینکه هارد معیوب شده باشه بالاست.
ولی باز هم دقیق نمی شه گفت.
شما یک هاردی که از سالم بودنش اطمینان دارید تست بکنید ببینید مشکل حل می شه یا خیر(؟)
در مورد هارد هم باید بگم که هاردهای سامسونگ و سری F3 در حال حاضر بهترین قیمت و کارایی رو دارن.
قیمت یک ترابایتش 88 تومن هست.
اون 16 مگ و 32 مگ بافر هست که اکثر هاردهای امروزی 32 مگ بافر هستند ولی به طور کلی تفاوتی بین 16 مگ بافر با 32 مگ بافر نیست.

اگر سوالی در زمینه خرید هارد بود در تاپیک زیر ادامه بدین:
مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات
اگر سوالی در مورد مشکلتون بود در تاپیک زیر:
تاپیک مشکلات سخت افزار

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
دوستان کارت 6870 با قیمت عالیه 320 وارد بازار ایران شدده از برند xfx

با توجه به قیمت و کارایی دوستانی که فیزیک انویدیا واسشون اهمیت نداره این کارت گزینه بسیار مناسبیه
و حتی بهتر از 460 هست;)

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
دوستان کارت 6870 با قیمت عالیه 320 وارد بازار ایران شدده از برند xfx

با توجه به قیمت و کارایی دوستانی که فیزیک انویدیا واسشون اهمیت نداره این کارت گزینه بسیار مناسبیه
و حتی بهتر از 460 هست;)
6850 هم اومده اون چنده؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
6850 هم اومده اون چنده؟
بله، اومده اما قیمتش هنوز اینجا خیلی بالاست و حدود 280 تومن فروش میره

اما کارت 460 که همردش محسوب میشه و یکم هم سریعتر هست هم همین قیمتهاست و نسبت با 6850 فعلا انتخاب بهتری محسوب میشه

اون 6870 هم همرده ی 470 هست اما از اون کارت یکم ازونتره.

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
بله، اومده اما قیمتش هنوز اینجا خیلی بالاست و حدود 280 تومن فروش میره

اما کارت 460 که همردش محسوب میشه و یکم هم سریعتر هست هم همین قیمتهاست و نسبت با 6850 فعلا انتخاب بهتری محسوب میشه

اون 6870 هم همرده ی 470 هست اما از اون کارت یکم ازونتره.
میشه بگین کجا 6870 رو 320 و 6850 رو 280 می فروشن ادرس مغازش رو می خوام بی زحمت چون من دیروز رضا بودم فقط یه مغازه اورده بود که 6870 رو 360 و 6850 رو 300 میداد

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
میشه بگین کجا 6870 رو 320 و 6850 رو 280 می فروشن ادرس مغازش رو می خوام بی زحمت چون من دیروز رضا بودم فقط یه مغازه اورده بود که 6870 رو 360 و 6850 رو 300 میداد
خب بستگی به برندش داره و قیمتهای همه ی برندها که یکسان نیست
شما از چه برندی این قیمت رو گرفتی؟

Last edited by a moderator:

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
سلام بچه ها! کارت گرافیکم قدیمی شده! 1 گیگ جی فورس 8600 هست! زمان دایناسورها!
الان میخوام یدونه جدید بخرم ارزونم باشه! توی قیمت دانشجویی! تا 120 تومن اینا! فقط برای گیم! چی بخرم؟ خودم جی فورس 9500 مد نظرم هست! اینجا 100 تومنه!

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام بچه ها! کارت گرافیکم قدیمی شده! 1 گیگ جی فورس 8600 هست! زمان دایناسورها!
الان میخوام یدونه جدید بخرم ارزونم باشه! توی قیمت دانشجویی! تا 120 تومن اینا! فقط برای گیم! چی بخرم؟ خودم جی فورس 9500 مد نظرم هست! اینجا 100 تومنه!

سلام دوست عزیز.
نمیدونم شما کجا هستید اما قیمت ۹۵۰۰ تو بازار تهران زیره ۹۰ هزار تومانه.

میشه از کارت Nvidia GeForce GT 240 1GB هم به عنوان یک کیس مناسب نام برد که میشه با کمتر از ۱۲۰ هزار تومان هم خرید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر