مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
نظرتون در مورد 480 چیه؟؟؟ SLI کنیم خوبه :biggrin1:؟! 2تا میشه sli کرد!؟ یا 3تا باید باشه؟!
برای Eyefinity انتخاب خوبیه!؟
نظر که مساعده ، شما اول تکلیفو باید با خودت روشن کنی که رزولوشن برات مهمه یا نه فقط اسم و مدل کارت ، اگه میخوای تو یه TV که حداقل "30 هستش بازی کنی خوب اونوقت کارتای رده بالایی مثل 5970 یا 480 معنی پیدا میکنن (حالا داستان cfx یا sli کردنشون بماند) در غیر اینصورت شما با یه gtx460 یا hd5850 هم میتونی از هر بازی لذت ببری.
اگه منظورت به gtx480 هستش که اصلا از این تکنولوژی پشتیبانی نمیکنه ، eyefinity بدرد کسایی میخوره که میخوان کار ادیت یا کلا کار (غیر بازی) با بیشتر از دو مانیتور رو یه سیستم انجام بدن چون در حالت بازی شما یه بخشی از تصویر رو بخاطر نوار بین مانیتورا از دست میدی و این اصلا جالب نیست.
gtx480 از 2way , 3way و تو بعضی مینبردها مثل evga x58 میتونی تا 4 تا gtx480 رو با هم sli یا همون 4way کنی که البته نیاز به یه پست برق (بصورت مستقیم) هم تو نزدیکی خونتون خواهی داشت.:biggrin1:

آخرین ویرایش:

Marksman

کاربر سایت
Jul 31, 2008
48
نام
Behzad
خب مقایستون بین کارتایGT 220 /GT 210 و کارت 9500GT بیهودست،چون هیچ کدوم بدرد بازی نمی خورن
فقط کارت 240 هست که بدرد بازی میخوره(حداقل 2 برابر 9500 و 210 سرعت داره) و قیمتش هم اینجا حدود 110 تا 125 تومن هست،قیمتای دلاری توی بازار ما ملاک نیست.
عزیز من برای بازی نمیخوام(کلا نمیخوام بخرم) برای این گفتم بازی که میتونه مشخص کنه کدوم چه قدرتی داره مثلا تو توضیحات 9500 نوشته شده بازی spore رو کامل و بدون مشکل اجرا میکنه. خوب وقتی بازی کرده باشی میفهمی چه طوره!
من سوالم این بود که چرا اختلاف قیمتی کمه(دلار)در مورد بازار ایران صحبت نکردم چون زمین تا اسمون فرق دارن.
قیمت بازار ایران هم حدودی دارم و(واسه دوستم 240 گرفتم)میدونم نسبت به اوایل تابستون گرون شده.

بشتر دلیل سوالم اینه که من قبلا 7100 داشتم(اون موقع تغریبا خوب بود) بعد, 1 سال پیش یه نفر 6600 رو مجانی داد بهم مقایسه که کردم دیدم 6600 واقعا بهتره.اساسین2 رو هم با low بدون افت فریم زیاد راحت تموم کردم(چون مانیتورم کوچیکه). من اون قدر اهل بازی نیستم که بخوام خرج سیستم کنم بودجشم ندارم از الان به بعد هم هیچ کدوم از بازی های روز رو نمیتونه اجرا کنه مسلما

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
عزیز من برای بازی نمیخوام(کلا نمیخوام بخرم) برای این گفتم بازی که میتونه مشخص کنه کدوم چه قدرتی داره مثلا تو توضیحات 9500 نوشته شده بازی spore رو کامل و بدون مشکل اجرا میکنه. خوب وقتی بازی کرده باشی میفهمی چه طوره!
من سوالم این بود که چرا اختلاف قیمتی کمه(دلار)در مورد بازار ایران صحبت نکردم چون زمین تا اسمون فرق دارن.
قیمت بازار ایران هم حدودی دارم و(واسه دوستم 240 گرفتم)میدونم نسبت به اوایل تابستون گرون شده.

بشتر دلیل سوالم اینه که من قبلا 7100 داشتم(اون موقع تغریبا خوب بود) بعد, 1 سال پیش یه نفر 6600 رو مجانی داد بهم مقایسه که کردم دیدم 6600 واقعا بهتره.اساسین2 رو هم با low بدون افت فریم زیاد راحت تموم کردم(چون مانیتورم کوچیکه). من اون قدر اهل بازی نیستم که بخوام خرج سیستم کنم بودجشم ندارم از الان به بعد هم هیچ کدوم از بازی های روز رو نمیتونه اجرا کنه مسلما

سلام
در سری های قبلی انودیا منظورم سری زیر 9000به این شکل بوده که:
مثلا سه رقم اخر 800-900ها highها بودند و 600 ها mid-endوزیر 500 ها low-endحساب میشن!
اینطوری!
8xxx
9xxx
برای مثال 8800جی تی از 9600جی تی قوی تر هستش ولی مثلا 8800یک خانواده قدیمی تری سنبت به 9000هستش!

اگر هم قیمت 210و220به دلار پایین هست برای اینکه خب این کارت عملا قدرت زیادی برای بازی کردن ندارند و کارت low-endحساب میشن!
مثلا کسی 210 بخره پشیمون نمیشه که چرا 220نخریده! از نظر کارایی هم فرق خاصی با هم ندارند!
در نتیجه فرق قیمتشون هم زیاد نیست!

Marksman

کاربر سایت
Jul 31, 2008
48
نام
Behzad
واقعا خیلی ممنون از جوابتون:d
فقط یه سوال کوچیک دیگه 9800 حدودا هم قیمت 250 هست کدوم بهتر؟ تفاوت بین این دو از نظر تکنولوژی چه طوره؟
باز هم ممنون از جوابتون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
الان اگه کسی یه 5970 بگیره تا چند سال براش راحت جواب میده؟؟؟؟؟؟؟ از 5970 بهتر الان داریم؟!

الان مقایسه ای هست که یه دونه 4گیگ رو با 2تا کراس فایر 2گیگ تست کرده باشه؟!
5970 فعلا سریعترین کارت دو هسته ای هست(البته به شرط کار کردن درایورا با بازی)
سرعت یه دونه کارت 4 گیگ هم ربطی به CF دو تا کارت 2 گیگ نداره!
مفهوم کراس فایر رو اشتباه متوجه شدی،CF سرعت تراشه های دوتا کارت رو با هم ادغام می کنه تا بصورت تئوریک سرعت دوبرابر بشه یا جمع بشه ،اما حافظه های دوتا کارت در حالت CF با هم جمع نمیشن، (در مورد سوال شما حافظه 4 گیگ نمیشه و همون 2 گیگ می مونه و با حافظه ی اون کارت 4 گیگ تفاوت داره)

نظرتون در مورد 480 چیه؟؟؟ SLI کنیم خوبه :D؟! 2تا میشه sli کرد!؟ یا 3تا باید باشه؟!
برای Eyefinity انتخاب خوبیه!؟

Eyefinity برا کارتای ATI هست ولی بجاش می تونی دوتا کارت NVIDIA 480 رو SLI کنی و از فن آوری NVIDIA Sorrund Gaming که همون کار رو می کنه روی جن تا مانیتور استفاده کنی
که تجربه ی خوبی هم هست

تفاوت کمه قیمت بخاطر اینه که تراشه هاشون دیگه دارن از رده خارج میشن و هزینه ی تولیدشون هم خیلی کمه و کیلویی فروش میرن!

واقعا خیلی ممنون از جوابتون:d
فقط یه سوال کوچیک دیگه 9800 حدودا هم قیمت 250 هست کدوم بهتر؟ تفاوت بین این دو از نظر تکنولوژی چه طوره؟
باز هم ممنون از جوابتون

مشخصه که GTS 250 سریعتره هر چند که از همون تراشه ی G92 استفاده می کنه،بهرحال این تراشه هم با اومدن G106/104 یا همون GTX 450/460 از رده خارج میشه.

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
نظر که مساعده ، شما اول تکلیفو باید با خودت روشن کنی که رزولوشن برات مهمه یا نه فقط اسم و مدل کارت ، اگه میخوای تو یه TV که حداقل "30 هستش بازی کنی خوب اونوقت کارتای رده بالایی مثل 5970 یا 480 معنی پیدا میکنن (حالا داستان cfx یا sli کردنشون بماند) در غیر اینصورت شما با یه gtx460 یا hd5850 هم میتونی از هر بازی لذت ببری.
اگه منظورت به gtx480 هستش که اصلا از این تکنولوژی پشتیبانی نمیکنه ، eyefinity بدرد کسایی میخوره که میخوان کار ادیت یا کلا کار (غیر بازی) با بیشتر از دو مانیتور رو یه سیستم انجام بدن چون در حالت بازی شما یه بخشی از تصویر رو بخاطر نوار بین مانیتورا از دست میدی و این اصلا جالب نیست.
gtx480 از 2way , 3way و تو بعضی مینبردها مثل evga x58 میتونی تا 4 تا gtx480 رو با هم sli یا همون 4way کنی که البته نیاز به یه پست برق (بصورت مستقیم) هم تو نزدیکی خونتون خواهی داشت.:biggrin1:

2way بخوام sli کنم چی؟؟؟؟؟؟ اون موقع جواب میده!؟؟؟
از نظر برقی چه پاوری میخواد؟
من میخواستم 3 تا 22 بگیرم! (مانیتور!)
بدون شک کارایی برام مهمه! نه اسم و مدل!

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
جواب چی رو میده ؟!
480 در حالت تک کارت حداقل یه 600w میخواد حالا واسه sliش هم حداقل یه 850w میخواد.
میخواستی 3 تا 22 بگیری چیکار کنی ؟! :d خوب اینارو ول کن برو یدونه "50 بگیر.:d

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
با سلام به همه دوستان !
آقا من کارت 5670 رو خریدم !میتونم بگم فوق العاده هست این کارت !در هر صورتی این کارت رو تست کردم !بازی کلاف 6 رو گذاشتم و تمامی رزولیشن ها رو تست کردم به راحتی و بدون هیچ اوفتی جواب داد !برای پخش hd هم که عالی بود با تشکر از راهنماییتون !
اما چند سوال !
از اونجایی که من مانیتور ندارم و کارت رو مستقیم به TV LCD وصل کردم از قبل مادربردم خروجی گرافیک آمبرد داشت که فکر کنم مدل کارت آمبردمHD 4250 یه همچین چیزی بود که یه خروجی DVI - HDMI - VGA داشت یه خروجی SP فکر کنم همون خروجی معمولی هم داره !اما کارت جدیدی که گرفتم خروجی VGA نداره و ناچارنا یه تبدیل DVI به VGA گرفتم و وصل کردم!پس از نصب تصویر اومد اما کماکان روی LCD میزنه کابل سیگنال رو چک کنید !!!!!!! در صورتی که تصویر هم هست !جالب بود زنگ زدم گارانتی بعد از 2 ساعت تماس گرفتن و گفتن خروجی DVI کارت شما مناسب TV شما نیست و سازگاری با LCD شما نداره ! و شما اگر میخوای که مستقیما این کار رو انجام بدی باید یه کارتی بگیری که مجهز به خروجی VGA باشه !اما به پیشنهاد خودشون از خروجی HDMI این کارت استفاده کردم که عالی هست !میخواستم ببینم مشکلی نداره این خروجی DVI این کارت ؟؟؟ خودشون که گفتن هیچ مشکلی نیست !2 جا هم آمار گرفتم گفتن مشکلی نیست اما میخواستم مطمعا بشم !اما یه سئوال دیگه !من اصلا انتظار همچین قدرتی رو از این کارت نداشتم !چطور میشه که این کارت در رزولیشن FULL HD کم نیورد ؟؟؟؟ تازه 2 رزولیشن دیگه هم جا داشت که دیگه LCD جوابگو نبود !آخه خیلی ها گفتن که این کارت مناسب گیم نیست ! بازی مافیا 2 رو هم تست کردم بی نظیر بود اما یه سئوال دیگه :
این HYPER که میگن توی یه سری مادربردا هست خصوصا جدیدا درست عمل میکنه ؟و کارت آمبرد رو واقعا با کارتی که وصل میکنیم شر میکنه ؟ میشه روش حساب کرد ؟چون من پس از نصب کارت دیگه از خروجی آمبرد مادربردم هیچ تصویری نمیاد !با تشکر از شما !!!!! مشخصات سیستم من هم این هست :

RAN : 4G DDR3 BUS 1600 GH ADATA GAMINE
CPU AMD PHENOM II X4 955 320GH
POWER : GREEN 535
MODERBORD GIGABYTE : 880 GA UD3H
VGE : XFX 5670 ATI

آخرین ویرایش:

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
با سلام به همه دوستان !
آقا من کارت 5670 رو خریدم !میتونم بگم فوق العاده هست این کارت !در هر صورتی این کارت رو تست کردم !بازی کلاف 6 رو گذاشتم و تمامی رزولیشن ها رو تست کردم به راحتی و بدون هیچ اوفتی جواب داد !برای پخش hd هم که عالی بود با تشکر از راهنماییتون !
اما چند سوال !
از اونجایی که من مانیتور ندارم و کارت رو مستقیم به TV LCD وصل کردم از قبل مادربردم خروجی گرافیک آمبرد داشت که فکر کنم مدل کارت آمبردمHD 4250 یه همچین چیزی بود که یه خروجی DVI - HDMI - VGA داشت یه خروجی SP فکر کنم همون خروجی معمولی هم داره !اما کارت جدیدی که گرفتم خروجی VGA نداره و ناچارنا یه تبدیل DVI به VGA گرفتم و وصل کردم!پس از نصب تصویر اومد اما کماکان روی LCD میزنه کابل سیگنال رو چک کنید !!!!!!! در صورتی که تصویر هم هست !جالب بود زنگ زدم گارانتی بعد از 2 ساعت تماس گرفتن و گفتن خروجی DVI کارت شما مناسب TV شما نیست و سازگاری با LCD شما نداره ! و شما اگر میخوای که مستقیما این کار رو انجام بدی باید یه کارتی بگیری که مجهز به خروجی VGA باشه !اما به پیشنهاد خودشون از خروجی HDMI این کارت استفاده کردم که عالی هست !میخواستم ببینم مشکلی نداره این خروجی DVI این کارت ؟؟؟ خودشون که گفتن هیچ مشکلی نیست !2 جا هم آمار گرفتم گفتن مشکلی نیست اما میخواستم مطمعا بشم !اما یه سئوال دیگه !من اصلا انتظار همچین قدرتی رو از این کارت نداشتم !چطور میشه که این کارت در رزولیشن FULL HD کم نیورد ؟؟؟؟ تازه 2 رزولیشن دیگه هم جا داشت که دیگه LCD جوابگو نبود !آخه خیلی ها گفتن که این کارت مناسب گیم نیست ! بازی مافیا 2 رو هم تست کردم بی نظیر بود اما یه سئوال دیگه :
این HYPER که میگن توی یه سری مادربردا هست خصوصا جدیدا درست عمل میکنه ؟و کارت آمبرد رو واقعا با کارتی که وصل میکنیم شر میکنه ؟ میشه روش حساب کرد ؟چون من پس از نصب کارت دیگه از خروجی آمبرد مادربردم هیچ تصویری نمیاد !با تشکر از شما !!!!! مشخصات سیستم من هم این هست :

RAN : 4G DDR3 BUS 1600 GH ADATA GAMINE CPU AMD PHENOM II X4 955 320GH

مبارک باشه کارت جدید! فنش برات بچرخه! :d
کارت 5670کارت گیم درسته کاملا به حساب نمیاد اما میشه با این کارت بازی هایی که گرافیک سنگینی ندارند بازی کرد! (دوستان اگر گفتند کارت گیم نیست منظورشون دقیقا این نبود که اصلا نمیشه با این کارت بازی کرد!بلکه با این کارت میشه بازی های نه چندان سنگین را انجام داد اما در مواقعی هم انتظار از کارت نمیره بازی های سنگین را با جزئیات بالا بازی کرد!!! )
بازی مثل codاز گرافیک سنگینی بر خوردار نیست ومیشه با این کارت حتی 1920فریم خوب گرفت!
بازی مافیا2 اگر بخش فیزیک رو کنار بگذاری گرافیک خود بازی با توجه به گفته سازنده بازی تا جای ممکن بهینه شده و با کارت شما هم میشه فریم خوب گرفت!
اگر دوست افت فریم بگیری! :dمی تونی بازی کرایسیس را تست کنی یا بازی مثل bf:bc2یا بازی های سنگین دیگه!!!!
مسئلهdviکه مطرح کردی اتفاقا استفاده از تبدیل هم دلیل خاصی نداره تصویر نده!البته تبدیلی که شما زدی ممکنه کمی در این مسئله موثر باشه!شما می تونی چند بارtvرا خاموش کنی یا کامپیوتر ریستارت کنی ببینی هنوز ارور سیگنال میده!
البته با وجود وقتی HDMIداری شما بهتره از این استفاده کنی که هم صدا و تصویر با هم داری و هم کیفیت تصویر هم در رزولوشن FULLHDدست کمی از DVIنداره! واحتمال افت کیفیت کمی هم که در استفاده از تبدیل هم شاید نباشه! ;)

سلام یه گرافیک خوب و تا 70-100 لطف میکنید بگید ( PCIE-2 )

سلام
الویت اول:9600GT
الویت دوم:HD 4670

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
مبارک باشه کارت جدید! فنش برات بچرخه! :d
کارت 5670کارت گیم درسته کاملا به حساب نمیاد اما میشه با این کارت بازی هایی که گرافیک سنگینی ندارند بازی کرد! (دوستان اگر گفتند کارت گیم نیست منظورشون دقیقا این نبود که اصلا نمیشه با این کارت بازی کرد!بلکه با این کارت میشه بازی های نه چندان سنگین را انجام داد اما در مواقعی هم انتظار از کارت نمیره بازی های سنگین را با جزئیات بالا بازی کرد!!! )
بازی مثل codاز گرافیک سنگینی بر خوردار نیست ومیشه با این کارت حتی 1920فریم خوب گرفت!
بازی مافیا2 اگر بخش فیزیک رو کنار بگذاری گرافیک خود بازی با توجه به گفته سازنده بازی تا جای ممکن بهینه شده و با کارت شما هم میشه فریم خوب گرفت!
اگر دوست افت فریم بگیری! :dمی تونی بازی کرایسیس را تست کنی یا بازی مثل bf:bc2یا بازی های سنگین دیگه!!!!
مسئلهdviکه مطرح کردی اتفاقا استفاده از تبدیل هم دلیل خاصی نداره تصویر نده!البته تبدیلی که شما زدی ممکنه کمی در این مسئله موثر باشه!شما می تونی چند بارtvرا خاموش کنی یا کامپیوتر ریستارت کنی ببینی هنوز ارور سیگنال میده!
البته با وجود وقتی HDMIداری شما بهتره از این استفاده کنی که هم صدا و تصویر با هم داری و هم کیفیت تصویر هم در رزولوشن FULLHDدست کمی از DVIنداره! واحتمال افت کیفیت کمی هم که در استفاده از تبدیل هم شاید نباشه! ;)
مرسی از جواب سریعت !خوب آره درسته اما انصافا بازی کلاف 6 هم کیفیت کمی نداره !مافیا هم همین طور !البته بله اونا رو هم میگیرم تست میزنم ولی فکر نمیکنم به مشکل بر بخورم !اما مسئله دیگه CPU - RAM - کارت گرافیک آمبرد - و مادربرد من هم هست که فکر نمیکنم گرافیک رو کمک نکن ! من روی مینم کارت گرافیکی آمبردی همچون 4260 دقیق نمیدونم به صورت HD دارم !که با توجه به سیستم هاپری که در مادربرد من هست این کارت رو به کارت جدید وصل میکنه و از اون کمک میگیره !در خصوص رم نمیدونم چقدر تاثیر داره فقط میدونم که تاثیرش بالاست از 4 گیگ رو DDR3 مدل ADATA GAMING باس 1600 استفاده میکنم که خودش یه دنیایی هست ! CPU AMD PHENOM II X4 955 320GH من هم که بسیار قدرتمنده به تنهایی خودش یه کنسول هست !در خصوص خرید سیستم و مچ شدن هم بسیار حساسیت به خرج دادم تا بهترین مچ سیستم رو داشته باشم !

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
مرسی از جواب سریعت !خوب آره درسته اما انصافا بازی کلاف 6 هم کیفیت کمی نداره !مافیا هم همین طور !البته بله اونا رو هم میگیرم تست میزنم ولی فکر نمیکنم به مشکل بر بخورم !اما مسئله دیگه CPU - RAM - کارت گرافیک آمبرد - و مادربرد من هم هست که فکر نمیکنم گرافیک رو کمک نکن ! من روی مینم کارت گرافیکی آمبردی همچون 4260 دقیق نمیدونم به صورت HD دارم !که با توجه به سیستم هاپری که در مادربرد من هست این کارت رو به کارت جدید وصل میکنه و از اون کمک میگیره !در خصوص رم نمیدونم چقدر تاثیر داره فقط میدونم که تاثیرش بالاست از 4 گیگ رو DDR3 مدل ADATA GAMING باس 1600 استفاده میکنم که خودش یه دنیایی هست ! CPU AMD PHENOM II X4 955 320GH من هم که بسیار قدرتمنده به تنهایی خودش یه کنسول هست !در خصوص خرید سیستم و مچ شدن هم بسیار حساسیت به خرج دادم تا بهترین مچ سیستم رو داشته باشم !
درسته دوست من!
من هم می خواستم بگم رم و سی پی یو شما هم مقداری در بازی به کمک شما میاد! ;)
ولی بیشترین تاثیر را در بازی خود کارت گرافیک داره! ;)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
با سلام به همه دوستان !
آقا من کارت 5670 رو خریدم !میتونم بگم فوق العاده هست این کارت !

میخواستم ببینم مشکلی نداره این خروجی DVI این کارت ؟؟؟

RAN : 4G DDR3 BUS 1600 GH ADATA GAMINE CPU AMD PHENOM II X4 955 320GH

آره خب فوق العادس کارت شما،اما نه برای بازی
وقتی یه بازی درس و حسابی با گرافیک سنگین روش نصب کردی و بازی صحنه آهسته شد اونوقت باید بیای بگی فوق العادس
البته شما احتمالا داری با یه مانیتور 15 یا 17 و رزولوشن 1024*768 کار می کنی که اینقد از این کارت ضعیف تعریف می کنی.

اینکه کارتت هم با تبدیل DVI>>VGA خروجی تصویر نمی ده خیلی سادست،دلیلش اینه که بیشتر کارتای جدید خروجی DVI-D دارن که اصلا سیگنال آنالوگ نداره که بخواد با تبدیل خروجی روی مانیتور قدیمی گرفت ازش.

کارت گرافیکت هم با بقیه ی قطعاتت هیچ سنخیتی بعنوان سیستم بازی نداره.

سلام یه گرافیک خوب و تا 70-100 لطف میکنید بگید ( PCIE-2 )
اگه برای بازی می خوای که زیر 100 تومن کارت مناسب بازی نداریم،اما می تونی همون کارت 5670 یا GT 220 رو انتخاب کنی.

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
سلام
من میخوام 350 تومن برای سرگرمی هزینه کنم.( الان کارت 8800gt روی سیستم دارم )

حالا میخوام نظر شما دوستان رو بدونم که تو این رنج قیمت بین کارت ATI و NVIDIA کدوم رو پیشنهاد میکنید.

بعد یه بحث دیگه هم هست ، اونم اینکه با این پول میشه یه PS3 خرید.

دوستان یه راهنمایی کنید و منرو از این دو راهی نجات بدید.

ویرایش : این خبر هم بیشتر آدم رو دو دل میکنه
ممنون

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب اینطور که مشخصه تو فکر بازی هستی ، بدون شک همون ps3 انتخاب خوبی میتونه باشه.(با توجه به وضعیت فعلی ش)
اون خبر هم مشخصه دیگه یعنی نسل maxvell کمتر از 3 سال دیگه عرضه میشه ، احتمالا که نمیخوای تا اون موقع صبر کنی ؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر