مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام به دوستان

من میخوام کارت گرافیک بخرم ...
فقط میخواستم بدونم 5770 بهتره یا GTS250 ؟؟؟

من خودم نظرم اینه که چون 5770 دایرکس 11 و همچنین ddr5 هست ، من اینو برتر میدونم ...
حالا من میخواستم نظرات کارشناسی شما عزیزان رو در مورد مقایسه ی 5770 و GTS 250 بدونم

با تشکر فراوان :)

(BC FOREVER)

کارت 5770 در حد GTX 260 هست و از GTS 250 سریعتره
اما موقع خرید باید دقت کنی که کارتت از مدلهای معیوب نباشه،چون بعضی از تراشه های این کارت خراب بودن که باید RMA می شدن،اما توی بازار ما هنوز تک و توک موجودن و بدون اطلاع از این قضیه فروخته میشن و واسه کاربرا دردسر ایجاد می کنن.

یه کم دیگه صبر کنی می تونی کارت GTS 450 رو با همین حدود قیمت و راندمان بخری.

با تشکر از جوابتون

من مین بردم SLi هست و کراسفایر نمیشه
راستش من خیلی دوست دارم که یک کارت گرافیک nVIDIA بگیرم تا بعدا SLi بکنمش
ولی حداقل از 5770 کمی سرتر باشه و دایرکس 11 و مخصوصا DDR5 باشه ... (البته زیر 300 تومن باشه)
لطفا یک کارت گرافیک با این مشخصات معرفی کنید :)
خب معلومه دیگه،باید GTX 460 رو بخری که حدود 290 تومن هست

سلام ببخشید من با 100 هزار تومن میتونم یه کارت گرافیک خوب بخرم یا نه؟
کارت 9600GT DDR3 یا GTS 240 DDR3 حداقل انتخاب برای شماست

دوستان من می خوام یکی از این دو کارت رو بخرم لطفا راهنمایی کنید.
gtx480 از نظر agia physyx یا فناوری 3d vision دارای امتیازاتی هست و از کارتهای تک هسته ای دیگه قویتره.
hd5970 از نظر حافظه داخلی و کارت دو هسته ای و فناوری eyefinity دارای امتیازاتی هست.
لطفا راهنمایی کنید کدوم به صرفه تره.(قیمت اصلللللللللللللللللا مهم نیست)
شما باید اولویت های خریدت رو بگی تا ما بگیم کدومش بهتره
ممکنه بخوای 3 تا مانیتور رو به سیستم وصل کنی واسه بازی،ممکن هم هست که PhysX واست مهم باشه ،خودت باید انتخاب کنی؛چون کارت 480 برای رزولوشن های معمولی 1920 کفایت می کنه

سلام
من يه مادربورد دارم به اسمASUS P5WD2-E PRIMUME يه همچين چزي اگه درست نوشته باشم.
كه داراي تكنولوژي CROSSFIRE هستش
و يه گرافيك ATI 4650 HD
ميخوام كارت گرافيك بخرم و حتما هم ATI
چون مادر بورد از انوديا پشتيباني نميكنه
الان يه سوال داشتم
چطوري ميتونم با خريد يه كارت گرافيك ديگه از ATI انهارو باهم راه بندازم
يعني دو تاشون باهم بالانس بشن
كلا يكي كمكم كنه و بگه چه گرافي بخرم كه بتونم اينهارو با هم راه بندازم.؟؟؟؟!!!!
چون نميخوام اين گرافيكو بفروشم
ممنون
بهتره کلا بی خیال اون کارت 4650 بشی،اگه سرعت رو کم نکنه،زیاد هم نمی کنه،چون واسه بازی خیلی ضعیفه
واسه Cross Fire هم کارتای هم مدل پیشنهاد میشه،هر چند که مدلای متفاوت رو هم قبول می کنه.

HAMID-ROG

کاربر سایت
May 9, 2010
284
نام
حمید رضا
اولویت من بیشتر برای بازی است.و از یک مانیتور برای بازی استفاده می کنم. و فیزیک هم نمیدونم در چه حد در بازی موثر است.ولی حالا به غیر از مافیا 2 که با فیزیک ساپورته بازی های دیگه رو که با فیزیک ساپورت نیست رو با کارت gtx480 اجرا بکنیم تاثیری رو در بازی حس می کنیم یا فقط در بازی هایی که با فیزیک ساپورتن رو؟کدومش.؟یا اصلا در بازی های آینده این فناوری در بازی ها استفاده میشه.؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اولویت من بیشتر برای بازی است.و از یک مانیتور برای بازی استفاده می کنم. و فیزیک هم نمیدونم در چه حد در بازی موثر است.ولی حالا به غیر از مافیا 2 که با فیزیک ساپورته بازی های دیگه رو که با فیزیک ساپورت نیست رو با کارت gtx480 اجرا بکنیم تاثیری رو در بازی حس می کنیم یا فقط در بازی هایی که با فیزیک ساپورتن رو؟کدومش.؟یا اصلا در بازی های آینده این فناوری در بازی ها استفاده میشه.؟
تاثیر PhysX توی بازیها رو خودت باید ببینی و برآورد کنی،سلیقه ای هست
فقط هم توی بازیهایی که ساپورتش می کنن تاثیر میزاره،در بازیهای آینده هم استفاده میشه،اما احتمالا عمومیت پیدا نمی کنه
در اینصورت کارت 480 و حتی 5870 هم بخوبی جوابگوی نیاز شما هست.

HAMID-ROG

کاربر سایت
May 9, 2010
284
نام
حمید رضا
تاثیر PhysX توی بازیها رو خودت باید ببینی و برآورد کنی،سلیقه ای هست
فقط هم توی بازیهایی که ساپورتش می کنن تاثیر میزاره،در بازیهای آینده هم استفاده میشه،اما احتمالا عمومیت پیدا نمی کنه
در اینصورت کارت 480 و حتی 5870 هم بخوبی جوابگوی نیاز شما هست.

خیلی از جوابت ممنونم ولی خودت به شخصه کدوم رو می خری؟

Parham

کاربر سایت
Nov 17, 2005
826
نام
پرهام
من الان کارت گرافيک 8800 جی تی Zotac دارم ، مدل آمپ. می خواستم برای بازی های جديد بخصوص NFS و Warcraft Cataclysm که در راه هست يک گرافيک بهتر بردارم اما دودل موندم که کارت گرافيک GTX460 گرافيک خيلی بهتری ميتونه نسبت به 8800GT بده يا زياد تفاوت محصوص نيست. يک سوال ديگه اينکه ، از برند های موجود در بازار ايران برای خريد 460 کدوم مورد بهترين گزينه هست .

با سپاس

پ.ن : يک سوال ديگه اينکه از لحاظ سخت افزاری تفاوت زيادی بين مدل 460 با 470 هست ؟

آخرین ویرایش:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
من الان کارت گرافيک 8800 جی تی Zotac دارم ، مدل آمپ. می خواستم برای بازی های جديد بخصوص NFS و Warcraft Cataclysm که در راه هست يک گرافيک بهتر بردارم اما دودل موندم که کارت گرافيک GTX460 گرافيک خيلی بهتری ميتونه نسبت به 8800GT بده يا زياد تفاوت محصوص نيست. يک سوال ديگه اينکه ، از برند های موجود در بازار ايران برای خريد 460 کدوم مورد بهترين گزينه هست .

با سپاس

پ.ن : يک سوال ديگه اينکه از لحاظ سخت افزاری تفاوت زيادی بين مدل 460 با 470 هست ؟
در جواب سوال اولتون باید عرض کنم که شما حداقل 20 فریم فرق می بینی با gtx460 نسبت به 8800gt
از برندهای توی ایران همه خوب هست وفرق زیادی نمی کنند ولی من خودنم باzotagtx460 کار کردم و خیلی راضیم.
بین 460 و470 حدود 7 تا12 فریم فرق می کنه ..........:d

Parham

کاربر سایت
Nov 17, 2005
826
نام
پرهام
در جواب سوال اولتون باید عرض کنم که شما حداقل 20 فریم فرق می بینی با gtx460 نسبت به 8800gt
از برندهای توی ایران همه خوب هست وفرق زیادی نمی کنند ولی من خودنم باzotagtx460 کار کردم و خیلی راضیم.
بین 460 و470 حدود 7 تا12 فریم فرق می کنه ..........:d

با سپاس مجدد از پاسخت ، اين مدل که گفتی آمپ هست ؟ جای ديگه پرسيدم و گفتند eVGA بهتر هست . اگر از دوستان ديگه کسی نظر داشت در مورد پست قبلی بنده حتماً بگن ، چون قصد تعويض گرافيک رو داشتم.

پ.ن : راستی الان قيمت حدودی 460 و 470 چند هست البته 460 مدل 1 گيگابايتی

آخرین ویرایش:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
با سپاس مجدد از پاسخت ، اين مدل که گفتی آمپ هست ؟ جای ديگه پرسيدم و گفتند eVGA بهتر هست . اگر از دوستان ديگه کسی نظر داشت در مورد پست قبلی بنده حتماً بگن ، چون قصد تعويض گرافيک رو داشتم.

خواهش می کنم وظیفه بود .
نه من امپ ندیدم ولی gigiaیک مدل داه که over شده هست.(3 فریم یشترمیده)قیمت 320 هزار gigiabytegtx460oc
و قیمت gtx460 zotac هست 290 حالا بستگی به سلیقه خودت داره گه با چه مارکی حال می کنی ولی همشون خوب هستند.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خیلی از جوابت ممنونم ولی خودت به شخصه کدوم رو می خری؟
من باشم GTX 480 رو می خرم.

با سپاس

خب مشخصا کارت GTX 460 خیلس سریعتر از اون کارت شماس(حداقل 3 برابر سریعتره)
از برندای معتبر هر کدوم رو بگیری خوبه،اگه مدل OCباشه که بهتر

کارت 470 هم متوسط 23 درصد از کارت 460 سریعتره،اما از لحاظ سخت افزاری(مصرف و نوع تراشه) تفاوت دارن.

Last edited by a moderator:

Parham

کاربر سایت
Nov 17, 2005
826
نام
پرهام
خب مشخصا کارت GTX 460 خیلس سریعتر از اون کارت شماس(حداقل 3 برابر سریعتره)
از برندای معتبر هر کدوم رو بگیری خوبه،اگه مدل OCباشه که بهتر

کارت 470 هم متوسط 23 درصد از کارت 460 سریعتره،اما از لحاظ سخت افزاری(مصرف و نوع تراشه) تفاوت دارن.

اگر امکانش بود يک توضيح در مورد تفاوت کلی بديد ممنون ميشم.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب مثکه تو این تاپیک ما با انواع و اقسام خواهش و التماس ها به نتیجه ی مطلوبی نمی رسیم چون زمان داغ شدن تب مافیا هم بارها گفتم که غیر از مشاوره پستی نبینم ولی... بنابراین از این به بعد کسی راجب به موضوعی غیر از مشاوره پست بده بدون اخطار کارت میگیره.

آخرین ویرایش:

amin_sh

کاربر سایت
Nov 13, 2009
663
نام
امین
با سلام خدمت شما !
دوستان من یه کارت میخوام حتما هم باید ATI باشه ! در حدود 100 تا 120 !اولویتم هم بازی نیست اما برای دیدن کانالهای HD نیاز دارم ممنون میشم یه کارت معرفی کنید !

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام خدمت شما !
دوستان من یه کارت میخوام حتما هم باید ATI باشه ! در حدود 100 تا 120 !اولویتم هم بازی نیست اما برای دیدن کانالهای HD نیاز دارم ممنون میشم یه کارت معرفی کنید !

شما می تونی کارت ATI 5670 رو توی این محدوده بخری،خیلی مناسب بازی نیست اما واسه HD خیلی مناسبه و کفایت می کنه،قیمتش هم حدود 110 تومن هست.

در جواب دوستمون jaycutler چن تا بنچمارکی رو که با کارتم گرفتم آپلود کردم تابتونید با مدلای معمولی و تفاوت سرعتش مقایسه بکنید:

اولی از بنچمارک معتبر 3dmark Vantage که در تمام تست های معتبر بدون استثنا لحاظ میشه(یک هفته پیش گرفته بودم):
http://www.myup.ir/images/90399291814108968213.jpg

دومی از بنچمارک Unigine Heaven 2.1 که بیشتر بخاطر نمایش قدرت در Tessellation آزمایش میشه(تست امروز):
http://www.myup.ir/images/20460961740594758002.jpg

سومی هم تست سنگین FureMark که GPU رو 100 درصد تحت فشار میزاره و حرارت زیادی تولید می کنه که کارتای با تهویه ی ضعیف یا کیس نامناسب از پسش برنمیان و Fail میدن(تست امروز):
( کارت 470 با فن استوک به هیچ وجه به T Junction نمیرسه!. اینطوری اصلا نباید کارت تولید میشد!.اما حالا می بینید که روی 93 ثابت هست و برای این کارت کاملا طبیعیه،البته در بازیها هیچ وقت اینقدر تحت فشار نیست)
http://www.myup.ir/images/98577403478373130076.jpg

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
460GTx رو میشه با پاور greean 535A استفاده کرد ؟
بله،کفایت می کنه
این کارت به یه پاور واقعی 450 وات به بالا برای عملکرد درست احتیاج داره که البته 500 وات به بالا توصیه میشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر