مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
از نظر خنک کنندگی؟ چطور؟ خودت با هر دو کارت کار کردی؟
ممنون.

توی رزولوشن 1080p ، رم گرافیک بالای 1024 مگابایت عملا تاثیری نداره.اگه قصدت بازی توی رزولوشن Full HD یا کم تر هست ، پول اضافی داری خرج میکنی بابت مدل دو گیگابات.

play_play

کاربر سایت
Sep 20, 2007
144
سلام به همگی.
به نظرتون من یه 5770 نو بگیرم بهتره با قیمت 160 هزار تومان یا یه
4890 دست دو نزدیک دو سال کار کرده و بدون گارانتی با قیمت 150 هزار تومان
یا یه xfx gtx275 896mb دست دو نزدیک دوسال کار کرده بدو گارانتی با قیمت 140 هزار تومان.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
سلام به همگی.
به نظرتون من یه 5770 نو بگیرم بهتره با قیمت 160 هزار تومان یا یه
4890 دست دو نزدیک دو سال کار کرده و بدون گارانتی با قیمت 150 هزار تومان
یا یه xfx gtx275 896mb دست دو نزدیک دوسال کار کرده بدو گارانتی با قیمت 140 هزار تومان.

هیچ کدوم ! حدود 20 تومان بیشتر هزینه کن و یه460 بخر . هم کارتت نو میشه و گارانتی داره و کارایی بسیار بیشتری رو از اون کارهای نامبرده خواهی گرفت! .... در کل طرف جنس دست 2 نرو!

™PersiaWar

کاربر سایت
Aug 8, 2010
614
نام
مجتبی
دوستان لطفا کارت ATI در حد GTX 560 و GTX560 TI معرفی می کنید؟
کدوم این دوتا بهترن:
GV-R685OC-1GD
XFX ATI HD6870 1GB DDR5
در مقایسه با GTX 560 چطورن؟
به چه مقدار پاوری نیاز دارن؟
در کل میارزه به جای 270 تومن واسه 560 دقیقا 270 تومن واسه 6870 بدم؟

آخرین ویرایش:

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
توی رزولوشن 1080p ، رم گرافیک بالای 1024 مگابایت عملا تاثیری نداره.اگه قصدت بازی توی رزولوشن Full HD یا کم تر هست ، پول اضافی داری خرج میکنی بابت مدل دو گیگابات.

در این مورد قبول..ممنون..قانع شدم..

فقط یه سوال دیگه پیش اومد برام..

در بازی هایی که تا یکی دوسال آینده وارد بازار میشن..همگی رم یک گیگ حافظه کارت در زولوشن های متوسط کفایت میکنه؟ یه وقت ما این کارتو نخریم بعد یه سال دیگه بگن فلان بازی برای روون اجرا شدن به بیش از یک گیگ حافظه نیاز داره؟ :D
مرسی..

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
دوستان لطفا کارت ATI در حد GTX 560 و GTX560 TI معرفی می کنید؟
کدوم این دوتا بهترن:
GV-R685OC-1GD
XFX ATI HD6870 1GB DDR5
در مقایسه با GTX 560 چطورن؟
به چه مقدار پاوری نیاز دارن؟
در کل میارزه به جای 270 تومن واسه 560 دقیقا 270 تومن واسه 6870 بدم؟

در کل خرید 560Ti به صرفه تر ،کم مصرف تر ،کوچک تر و خنک تر است.... اما در بعضی موارد کارت 6870 به نظر قویتر از 560 میرسد ، در صورتی که فیزیک انویدیا رو ندارد البته زیاد هم مهم نیست...

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin

در بازی هایی که تا یکی دوسال آینده وارد بازار میشن..همگی رم یک گیگ حافظه کارت در زولوشن های متوسط کفایت میکنه؟ یه وقت ما این کارتو نخریم بعد یه سال دیگه بگن فلان بازی برای روون اجرا شدن به بیش از یک گیگ حافظه نیاز داره؟ :D
مرسی..

دیگه ما پیشگو نیستیم که بدونیم 2 سال دیگه چی میشه !
نوژن هم گفت ، مثلا سال آینده بازی جدید مترو میاد که با اون گرافیک و فیزیک هیولاش معلوم نیست چه سیستم خوفناکی رو برای اجراش نیاز داریم.
شما هم که اینقدر وسواس به خرج میدی برو 590SLI بگیر مدل 3GB ش رو هم بگیر که دو سال دیگه کم نیاره !

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین

مرسی..
عزیز خیلی دیگه شک داری
بزار بهت بگم الان فقط 1 بازی هست که رم براش مهم هست اون هم gtaivهست وگرنه تو بازی های دیگه زیاد مهم نیست
مهم قدرت خود کارت هست
خلاص

• Like
Reactions: SLASH1

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
دیگه ما پیشگو نیستیم که بدونیم 2 سال دیگه چی میشه !
نوژن هم گفت ، مثلا سال آینده بازی جدید مترو میاد که با اون گرافیک و فیزیک هیولاش معلوم نیست چه سیستم خوفناکی رو برای اجراش نیاز داریم.
شما هم که اینقدر وسواس به خرج میدی برو 590SLI بگیر مدل 3GB ش رو هم بگیر که دو سال دیگه کم نیاره !

نه بابا وسواس چیه..چرا همه تا هی سوال میکنی بحث وسواس رو پیش میکشن..خب دادا من الان هزینه کنم دیگه تا یکی دو سال دیگه نمیخوام ارتقا بدم..:D
میخوام مطمئن باشم از اجرای بازی های یک سال آینده.
اتفاقا اون دوستی که پیشنهاد کارت 2 رو داد همین مترو رو مثال زد..
اون 590 که پول نامحدود ندارک که دادا :D
570 ش بالای 400 هست !
:D

به هر حال ممنون..

---------- نوشته در 01:48 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:46 PM ارسال شده بود ----------

عزیز خیلی دیگه شک داری
بزار بهت بگم الان فقط 1 بازی هست که رم براش مهم هست اون هم gtaivهست وگرنه تو بازی های دیگه زیاد مهم نیست
مهم قدرت خود کارت هست
خلاص

gta بالای یک میخواد؟

اون بازی جدیده هست که داره میاد..oblivion 2 :D
اسمش رو دقیق یادم نیست الان elder نمیدونم چی..:D..اونم خیلی برام مهمه..من عشق اونو دارم.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
نه بابا وسواس چیه..چرا همه تا هی سوال میکنی بحث وسواس رو پیش میکشن..خب دادا من الان هزینه کنم دیگه تا یکی دو سال دیگه نمیخوام ارتقا بدم..:D
میخوام مطمئن باشم از اجرای بازی های یک سال آینده.
اتفاقا اون دوستی که پیشنهاد کارت 2 رو داد همین مترو رو مثال زد..
اون 590 که پول نامحدود ندارک که دادا :D
570 ش بالای 400 هست !
:D

به هر حال ممنون..

---------- نوشته در 01:48 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:46 PM ارسال شده بود ----------

gta بالای یک میخواد؟

اون بازی جدیده هست که داره میاد..oblivion 2 :D
اسمش رو دقیق یادم نیست الان elder نمیدونم چی..:D..اونم خیلی برام مهمه..من عشق اونو دارم.

خب وقتی از آینده اطلاع نداریم چی میشه گفت ؟ ولی چیزی که مشخصه چون قرار نیست تا پایان سال آینده تغییر نسل ایجاد شه ، کارتی مثل 560Ti از پس 95 درصد بازیا به خوبی و در رزولوشن 1080p برمیاد.
GTA IV هم یک پورت مزخرف از نسخه ی کنسولی هست که با بهترین کارت گرافیک هم ممکنه به مشکل بر بخوری ، باید CPU ی قوی و رم بالای 4GB هم واسش داشته باشی . کلا iv رو فاکتور بگیر ، چون واسه PC خیلی optimized نشده.حالا میخوای واسه همین یه بازی بری مدل 2 گیگابایت بگیری ؟!

نه نه نمیخوام بگیرم..فقط یکی پیشنهاد داد گفتم از گیمر های بازی سنتر هم سوال کنم....نظر شما گیمر ها برام مهمه دیگه :biggrin1:

اگه شما میگی تا پایان سال 2012 نیازی نیست ..خب منم می پذیرم.

پس بین این دو کارت همچنان نظر شما روی msi هست؟
اگه آره دیگه خلاص برم همینو بگیرم..چون شنبه دارم برای خرید کل سیستم میرم.
ممنون که صبر و حوصله به خرج میدید.

MSI twin frozer II
Gainward GTX 560 Ti 1024MB

بله همون طور که باقی دوستان هم گفتن ، همون مدل MSI پیشنهاد میشه ، قیمتش هم باید حدود 340-350 باشه.

آخرین ویرایش:

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
خب وقتی از آینده اطلاع نداریم چی میشه گفت ؟ ولی چیزی که مشخصه چون قرار نیست تا پایان سال آینده تغییر نسل ایجاد شه ، کارتی مثل 560Ti از پس 95 درصد بازیا به خوبی و در رزولوشن 1080p برمیاد.
GTA IV هم یک پورت مزخرف از نسخه ی کنسولی هست که با بهترین کارت گرافیک هم ممکنه به مشکل بر بخوری ، باید CPU ی قوی و رم بالای 4GB هم واسش داشته باشی . کلا iv رو فاکتور بگیر ، چون واسه PC خیلی optimized نشده.حالا میخوای واسه همین یه بازی بری مدل 2 گیگابایت بگیری ؟!

نه نه نمیخوام بگیرم..فقط یکی پیشنهاد داد گفتم از گیمر های بازی سنتر هم سوال کنم....نظر شما گیمر ها برام مهمه دیگه :D

اگه شما میگی تا پایان سال 2012 نیازی نیست ..خب منم می پذیرم.

پس بین این دو کارت همچنان نظر شما روی msi هست؟
اگه آره دیگه خلاص برم همینو بگیرم..چون شنبه دارم برای خرید کل سیستم میرم.
ممنون که صبر و حوصله به خرج میدید.

MSI twin frozer II
Gainward GTX 560 Ti 1024MB

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان بدونه
XFX ATI HD6950 1GB DDR5
پیدا کردم 304 تومن با پاور memonex 600w کار میکنه؟
از 560 قوی تره؟

بله، از 560 قویتره
پاور شما هم برند خیلی معتبری نیست و مطمئن نیستم که از پسش بر بیاد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر