مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

بستگی داره مثلا cpu در battle field 3 افتضاح فریم می ده اما بازم نمی تونی از تمام قدرتش بهره بگیری فقط سندی بریج می تونه 460 هم توی ایران هست هم توی خارج اینا حرف مفت زیاد می زنن هنوز 9600 پشت بعضی از ویترین ها پیدا می شه این نباشه 560 بدون ti هم گزینه ی خوبیه
ببخشید ولی منظورتون رو خوب متوجه نشدم.
کلا الان CPU من نمیتونه با گرافیک 560TI یا 560 فریم 40 یا 50 بده؟یعنی اگه 460 بگیرم بهتر عمل میکنه؟فریم بیشتری میده!!!!؟
کلا اگه اختلاف قیمت 50-40 تومن رو بیخیال بشیم واسه سیستم من کدوم رو پیشنهاد میکنید؟560TI یا 560 یا 460؟550TI چطوره؟
در ضمن من با یه مانتیور 19 اینچ یا رزولوشن 1360*768 بازی میکنم در این سایز فریم چطور خواهد بود؟قابل قبول خواهد بود؟

آخرین ویرایش:
ببخشید ولی منظورتون رو خوب متوجه نشدم.
کلا الان CPU من نمیتونه با گرافیک 560TI یا 560 فریم 40 یا 50 بده؟یعنی اگه 460 بگیرم بهتر عمل میکنه؟فریم بیشتری میده!!!!؟
کلا اگه اختلاف قیمت 50-40 تومن رو بیخیال بشیم واسه سیستم من کدوم رو پیشنهاد میکنید؟560TI یا 560 یا 460؟550TI چطوره؟
در ضمن من با یه مانتیور 19 اینچ یا رزولوشن 1360*768 بازی میکنم در این سایز فریم چطور خواهد بود؟قابل قبول خواهد بود؟
دوست من CPU اگه ضعیف باشه دست و پا گیر گرافیک میشه!
بنده الان 560 دارم ولی CPU من 7400 هست و توی بازی ها بشدت دچار ایستادگی تصویر میشم!
در ضمن 560 بیشتر برای فول اچ دی هست منظورم این نیست که کار نمیکنه اتفاقا اگه بودجشو دارین بهرته الان تهیه کنید تا سر فرصت مانیتور رو ارتقاع بدین سوال دیگه ای هست در خدمتم!

---------- نوشته در 09:12 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:11 PM ارسال شده بود ----------

بین کارت هایی که معرفی کردین به ترتیب قویترین
560Ti
560
460 1GB
550 TI

---------- نوشته در 09:12 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:12 PM ارسال شده بود ----------

560 Ti گرونه و بنظر من ارزش خرید نداره و یه جورایی مدل اورشده ی 560 هست!

دوست من CPU اگه ضعیف باشه دست و پا گیر گرافیک میشه!
بنده الان 560 دارم ولی CPU من 7400 هست و توی بازی ها بشدت دچار ایستادگی تصویر میشم!
در ضمن 560 بیشتر برای فول اچ دی هست منظورم این نیست که کار نمیکنه اتفاقا اگه بودجشو دارین بهرته الان تهیه کنید تا سر فرصت مانیتور رو ارتقاع بدین سوال دیگه ای هست در خدمتم!

---------- نوشته در 09:12 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:11 PM ارسال شده بود ----------

بین کارت هایی که معرفی کردین به ترتیب قویترین
560Ti
560
460 1GB
550 TI

---------- نوشته در 09:12 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:12 PM ارسال شده بود ----------

560 Ti گرونه و بنظر من ارزش خرید نداره و یه جورایی مدل اورشده ی 560 هست!
یدونه دیگه سوال بپرسم که قانع شم:d
الان من بین 460 و 560 موندم.
اختلاف قیمت و قدرت این دوتا چقدره؟
مثلا اگه 460 بگیرم میتونم از نهایتش استفاده تو این سیستم یا اگه 560 بگیرم الکی پول دادم چون رو سیستم من حداکثر کاراییش رو نداره؟

یدونه دیگه سوال بپرسم که قانع شم:d
الان من بین 460 و 560 موندم.
اختلاف قیمت و قدرت این دوتا چقدره؟
مثلا اگه 460 بگیرم میتونم از نهایتش استفاده تو این سیستم یا اگه 560 بگیرم الکی پول دادم چون رو سیستم من حداکثر کاراییش رو نداره؟
اینکه شما بتونید از نهایت قدرت گرافیک استفاده کنید ربطی به نوع گرافیگ نداره و CPU تون کارو محدود میکنه!شما الان دقیقا چقدر بودجه دارین؟
اگه میتونید 260 هزینه کنید با خیال راحت از برند EVGA یک عدد خریداری کنید!

اینکه شما بتونید از نهایت قدرت گرافیک استفاده کنید ربطی به نوع گرافیگ نداره و CPU تون کارو محدود میکنه!شما الان دقیقا چقدر بودجه دارین؟
اگه میتونید 260 هزینه کنید با خیال راحت از برند EVGA یک عدد خریداری کنید!
منم همین رو میگم منظورم اینه که من با CPU Q9400 تا چقدر از کارت گرافیک میتونم استفاده کنم؟به بیان دیگه چه گرافیکی برای CPU من کافی هست و کار به جایی نمیکشه که سی پی یو گرافیک منو محدود کنه؟
بودجه تا 300 تومن دارم.برند زوتاک یا گیگابایت چطوره؟

منم همین رو میگم منظورم اینه که من با CPU Q9400 تا چقدر از کارت گرافیک میتونم استفاده کنم؟به بیان دیگه چه گرافیکی برای CPU من کافی هست و کار به جایی نمیکشه که سی پی یو گرافیک منو محدود کنه؟
الان شما هرچی بین اینا گرافیک بگیری CPU محدودش میکنه متوجه شدی؟:d
برند زوتاک و گیگا هم با توجه به گارانتی خیلی خیلی خیلی بدشون قیمتشون خیلی الکی بالاست!اصلا بهتره طرفشون نری اگه تا 300 بودجه دارین میتونید کولینگ بهتر بردارین یعنی دقیقا همین مدلی که من گرفتم 305 هزار تومن!ASUS GTX560 DC

خوب شما که بودجه داری اما به نظرم 560 بگیری کافیه اگه بتونی سیستمت رو ارتقا بده که چه بهتر می ارزه 460 با یه سندی 2300 اما اگه نیست همون 560 بگیرید خوبه اما بازم در بعضی بازی ها cpu موجب افت کاراییش می شه اینی که می گم عملکرد هر بازی با cpu متفاوت هست شما که در رزولوشن پایین بازی می کنید این کارت فریم زیادی بهتون می ده اما cpu محدودش می کنه چون توان اون پردازش رو نداره

خوب شما الان با توجه به بودجه ت هر کارتی بگیری چیزی به اون صورت از دست نمیدی (کاری به اینکه کاراییش کم میشه یا نمیشه ندارم) بعدا که تونستی قطعات اصلی رو ارتقاء بدی اون موقع دیگه مشکلی از نظر کارت گرافیک نداری.(چه کاراییش چه تعویضش با مدل جدید)

خوب شما که بودجه داری اما به نظرم 560 بگیری کافیه اگه بتونی سیستمت رو ارتقا بده که چه بهتر می ارزه 460 با یه سندی 2300 اما اگه نیست همون 560 بگیرید خوبه اما بازم در بعضی بازی ها cpu موجب افت کاراییش می شه اینی که می گم عملکرد هر بازی با cpu متفاوت هست شما که در رزولوشن پایین بازی می کنید این کارت فریم زیادی بهتون می ده اما cpu محدودش می کنه چون توان اون پردازش رو نداره
خب گرافیک رو 560 میگیرم اما اگه بخوام یه سی پی یو با توجه به این کارت گرافیک بخرم چی رو پیشنهاد میکنید؟ قیمتش؟با مادربورد من مشکلی نداره؟
یه پیشنهادی بدید که گرافیک و سی پی یو رو روهم 500 تومن بشه.حالا 10-20 تومن این ور اون ور مورد نداره.

دوست من یه ذره بد متوجه شدی . شما وقتی یه بازی رو اجرا میکنی . هم cpu و هم gpu توش دخیل هستند . و بنابراین هر چه قدر این دو قوی تر باشند خب مسلما بازی بهتر اجرا میشه به موازات هم .
بنابراین بین 460 و 560 بدون هیچ تردیدی شما 560 رو انتخاب کن. این بحث محدودیت رو اینجوری که گفته شد در واقع نیست . پردازنده شما یک توان مشخص داره که اگر اون رو به عنوان مبنا در نظر بگیری مسلما پردازنده های قویتر عملکرد بهتر تو بازی بهت نشون میدون و پردازنده های ضیفتر بالعکس.
درسته که پردازنده شما با پردازنده های موجود در بازار اختلاف چشمگیری در بعضی موارد داره . ولی اونقدر ها بد نیست و با یه 560 پرفورمنس قابل قبولی خواهی گرفت .

• Like
Reactions: ™PersiaWar
خب گرافیک رو 560 میگیرم اما اگه بخوام یه سی پی یو با توجه به این کارت گرافیک بخرم چی رو پیشنهاد میکنید؟ قیمتش؟با مادربورد من مشکلی نداره؟
یه پیشنهادی بدید که گرافیک و سی پی یو رو روهم 500 تومن بشه.حالا 10-20 تومن این ور اون ور مورد نداره.
بنظر بنده شما صبر کنید بودجتون که بیشتر شد مانیتور و مادربورد و سی پی یو رو با هم ارتقا بدین الان بخواین سی پی یو رو تعویض کنید باید مادربورد هم عوض کنید!حدودا باید حداقل حدود 700 تا 800 بودجه داشته باشین چون پاور هم باید عوض شه که خودش حدود 130 هست!

دوستان ببخشید نظرتون راجع به این کارت چیه؟

GAINWARD GTX 560 TI Phantom 2Gb DDR5

نسبت به کارت انتخابی خودم .

MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II یک گیگ

MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II

MB:asus p8h61 130T
cpu:core i5 2300 230T
VGA:GTX560 EVGA 260T
620!
MB:ASROCK 880GX 130T
cpu:X6 PHENOMII 1055 180T
VGA:GTX560 EVGA 260T

بنظر بنده شما صبر کنید بودجتون که بیشتر شد مانیتور و مادربورد و سی پی یو رو با هم ارتقا بدین الان بخواین سی پی یو رو تعویض کنید باید مادربورد هم عوض کنید!حدودا باید حداقل حدود 700 تا 800 بودجه داشته باشین چون پاور هم باید عوض شه که خودش حدود 130 هست!
پس الان 560 رو بگیرم؟در آینده اگه بخوام ارتقا بدم مشکلی واسم پیش نمیاد؟
اگه قرار باشه تابستون دیگه سیستمم رو یه ارتقاع درست و حسابی بدم تا اون موقع این کارت بروز و قدرتمند برای بازی های اون زمان هست؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or