مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
اشتباهه. 3070 تو اکثر بازی ها بیشتر از 6700xt فریم میده:

اون فریم بیشتر ارزش 4 گیگ مموری کمتر را نداره من الان با 6700xt خیلی راحت دارم فورکی بازی میکنم بازی اسپایدرمن 10 گیگ داره پر میکنه اویل 3 بازی کردم 12 گیگ پر کرد شادو تام رایدر با اپدیت اخر 11 گیگ یا بیشتر پر میکنه کلی بازی دیگه تست کردم بالای 10 گیگ پر میکنن برای فورکی عالیه خیلی عالی اجرا میکنه مخصوصا اسپایدرمن خیلی حال کردم 10 گیگ پر میکنه 60 فریم میده البته fsr کوالیتی فعال هست به نظر من رفتن سراغ کارتهای 8 گیگ اشتباهه مخصوصا که فول اچ دی منسوخ شده شش ماه دیگه میبینیم 3070 به خاطر 8 گیگ بودنش کجا میره 6700xt عالیه قیمتشم عالیه ریتریسینگ اصلا ارزش نداره به نظرم ادم 4 گیگ مموری را فدای اون بکنه ولی روی فول اچ دی تست نکردم شاید 3070 خوب باشه کلا بازیهای داستای گرافیکی اگه کسی بازی میکنه و دنبال فریم زیاد نیست سراغ 8 گیگ نره بهتره این نظره منه

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,989
نام
احمد
6700xt رقیب 3060ti هست و تو ریتریس هم در سطح 3060 هست.
حول و حوش 15 الان هست که همین حدود هم 3060ti هست.

View attachment 272195
اصلا 3060ti رو بگو ۳۰ ترافلاپس قدرت داره ولی وقتی ۸ گیگ مموری داره چه فایده؟ اون وقت ۳۰۶۰ عادی ۴ ترافلاپس قدرت کمتر داره نسبت به 3060ti بعد ۱۲ گیگ مموری داره، یعنی منطق ان‌ویدیا تو حلقم آدم همین چیز ها رو میبینه از یک شرکت متنفر میشه...

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
اصلا 3060ti رو بگو ۳۰ ترافلاپس قدرت داره ولی وقتی ۸ گیگ مموری داره چه فایده؟ اون وقت ۳۰۶۰ عادی ۴ ترافلاپس قدرت کمتر داره نسبت به 3060ti بعد ۱۲ گیگ مموری داره، یعنی منطق ان‌ویدیا تو حلقم آدم همین چیز ها رو میبینه از یک شرکت متنفر میشه...
مموری 3060ti تو 1440 کافیه و تنها رزیدنت اویل بود که مشکل کمبود تو 4k پیدا کرد و ارتباطی با منطق نداره و چیکار قدرت خام داریم، بنچمارک نسخه نقد گذاشتیم و نتایج با همون 8 گیگ رم بدست اومده برا 3070 و 3060ti.
منطق عجیبی هم نیست . 3060ti 256 بیته یا رمش باید 8 میشد یا 16. و 16 قطعا نمیشد که بشه، یا باید میاوردن رو 192 بیبت یا 160 بیت که اونجوری پهنای باند کوچیک میشدکه یا 12 با 10 گیگ میزدن.
نسخه جدید 3060 که میخواد بیاد 8گیگه.
اون فریم بیشتر ارزش 4 گیگ مموری کمتر را نداره من الان با 6700xt خیلی راحت دارم فورکی بازی میکنم بازی اسپایدرمن 10 گیگ داره پر میکنه اویل 3 بازی کردم 12 گیگ پر کرد شادو تام رایدر با اپدیت اخر 11 گیگ یا بیشتر پر میکنه کلی بازی دیگه تست کردم بالای 10 گیگ پر میکنن برای فورکی عالیه خیلی عالی اجرا میکنه مخصوصا اسپایدرمن خیلی حال کردم 10 گیگ پر میکنه 60 فریم میده البته fsr کوالیتی فعال هست به نظر من رفتن سراغ کارتهای 8 گیگ اشتباهه مخصوصا که فول اچ دی منسوخ شده شش ماه دیگه میبینیم 3070 به خاطر 8 گیگ بودنش کجا میره 6700xt عالیه قیمتشم عالیه ریتریسینگ اصلا ارزش نداره به نظرم ادم 4 گیگ مموری را فدای اون بکنه ولی روی فول اچ دی تست نکردم شاید 3070 خوب باشه کلا بازیهای داستای گرافیکی اگه کسی بازی میکنه و دنبال فریم زیاد نیست سراغ 8 گیگ نره بهتره این نظره منه
رم اضافه داره میزاره تو مصرف ولی به معنای نیاز نیست .مصرف همون اسپایدر رو 6 گیگه برا 3070
Marvel's Spider-Man Remastered тест GPU/CPU | Action / FPS / TPS | Тест GPU
2022-09-13_23-18-23.jpg
Spider-Man Remastered Tested: How Does it Run on Your GPU?
The only setting we strongly recommend against using is Chromatic Aberration, and we'd keep Texture Quality as high as your VRAM allows — and 6GB is enough for the Very High setting.

2022-09-13_23-16-53.jpg 2022-09-13_23-13-24.jpg

این تو رزولوشن 4k هست ولی 3060ti و 3070 برا 1440 هستن نه 4k و از 6750xt هم 3070 بالاتره.نتایج ریتریس هم هست

2022-09-13_23-24-41.jpg 2022-09-13_23-18-23.jpg

که دیگه قابل مشاهده هست.

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,700
من خیلی تخصص ندارم ولی این وی رم هم شده مثل تعداد فن که فروشنده ها هر چی میشه میگن این سه فنه :D
اصلا 100 گیگ رم،وقتی فریم پایین تر بده دیگه چه مزیتیه؟

جدای از بحث بازی یکی از دلایل برتری انودیا تو رندر هست.تقریبا اکثر موتورهای معروف ای ام دی ساپورت ندارن

River Phoenix

کاربر سایت
Mar 19, 2018
85
داشتن مموری بیشتر در 6700xt به این معنی نیست که قراره در 4K فریم بیشتری نصیبتون بشه.
در واقع مموری در کارت های AMD کارامد و بهینه نیست.
از قدیم هم مموری های کارت های AMD این مشکل رو داشتند. عکس ها از system requirements lab هستن. به قسمت های سبز شده توجه کنید.
برای Battlefield 1 نوشته کارت در صورتی که AMD هست دارای 4 گیگ مموری باشه و در صورتی که Nvidia هست دارای 3 گیگ مموری باشه.
برای Battlefield 5 نوشته کارت در صورتی که AMD هست دارای 8 گیگ مموری باشه و در صورتی که Nvidia هست دارای 6 گیگ مموری باشه.

2022-09-14_023803.jpg

2022-09-14_023700.jpg

ضمنا 3 تا لینک ویدئوی یوتوب گذاشته بودم که مقایسه بین کارت ها بود.
خیلی جالبه بعد از ارائه مدارک محکم بازم سر موضع خودتون باشید.

AMD 6700 XT with Fake Memory Technology که دیگه دفاع کردن نداره.

تنها دو نکته مثبت و درست من تو یوتوب راجع به کارت های AMD دیدم که توسط کاربر testing games بود و ایشون تو مقایسه ها نشون داده بود که کارت های AMD نسبت به کارت های Nvidia برق کمتری مصرف میکنن و اینکه قدرت کارت های 6900xt و 6950xt نسبت به قیمتشون خیلی بالاست.

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,700
Far Cry6
دقیقه 5:58 در حالت RT گرافیک 3070 حدود 7 فریم میده. در مقابل 6700xt حدود 45 فریم میده. اختلاف 4 گیگ مموری در همینه.
یعنی شما به هر دوی اینا میگی RT یکسان؟ کف زمین- رو بدنه ماشین.مال 6700xt اصلا هیچ جزئیاتی نداره.کلا یه چیز ماتی من فقط دارم میبینم

Attachments

• RTvs.jpg
    RTvs.jpg
    297.5 KB · مشاهده: 30

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
یعنی شما به هر دوی اینا میگی RT یکسان؟ کف زمین- رو بدنه ماشین.مال 6700xt اصلا هیچ جزئیاتی نداره.کلا یه چیز ماتی من فقط دارم میبینم
من کی گفتم یکسانه ؟! من فقط گفتم تفاوت 4 گیگ وی رم در لگ و افت فریم تاثیر میزاره. وی رم محل انباشت تکسچرها هستش و وقتی که بازی از تکسچرهای زیادی بهره مند باشه طبیعتن وی رم به سرعت پر میشه. البته سرعت فرکانس هم تاثیر داره چون سرعت انتقال داده ها از وی رم و پهنای باس و پهنای باند به سمت GPU جهت پردازش تصویر و رنگ سریع تر میشه. باید قبول کرد که 8 گیگ ویدئو رم برای تکسچر Ultra و رزلوشین 4K چیز خنده داری هست.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
دوستان الان من دارم 3060 ti یا 3070 برمیدارم تو این بازه زمانی دیر نیست یکم ؟؟
میترسم 2 3 سال دیگه بازی های جهش گرافیکی پیدا کنن
از طرفی هم نمیتونم 8 9 ماه منتظر بمونم سری 4000 بیاد چون 4 5 سال پیش که میخواستم سیستم ببندم صبر کردن باعث شد تا الان pc نداشته باشم مطمعنن اینده اقتصادی خوبی رو هم نمیشه تصور کرد از طرفی هم باز ارز دیجیتال رشد کنه دیگه تمام

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
دوستان الان من دارم 3060 ti یا 3070 برمیدارم تو این بازه زمانی دیر نیست یکم ؟؟
میترسم 2 3 سال دیگه بازی های جهش گرافیکی پیدا کنن
از طرفی هم نمیتونم 8 9 ماه منتظر بمونم سری 4000 بیاد چون 4 5 سال پیش که میخواستم سیستم ببندم صبر کردن باعث شد تا الان pc نداشته باشم مطمعنن اینده اقتصادی خوبی رو هم نمیشه تصور کرد از طرفی هم باز ارز دیجیتال رشد کنه دیگه تمام
نه دیر نیست. 3060ti رزلوشین 1080p و Ultra رو تا 4-5 سال جواب میده به علاوه اینکه DLSS باعث افزایش عمر کارت گرافیک میشه. گرچه گذاشتن تنظیمات روی Ultra به نظرم کار بیخودیه چون به میزانی که به GPU فشار میاره به اون اندازه کیفیت رو افزایش نمیده. سایبرباگ 30 فریم 4K با DLSS Performance رو 3060ti میده. rtx 3070 که قویتره و طبیعتن بیشتر عمر میکنه. همین الان اسپایدر من روی gtx 1080 روی رزلوشین 4K داره 37 فریم میده.تازه با وجود اینکه از DLSS پشتیبانی نمیکنه به جز FSR.
3060ti بازارش خوبه و اگر ایسوس بگیری راحت تر فروش میره اون موقع با خیال راحت ارتقا میدی به 4060ti.

PsychoX

کاربر سایت
Oct 28, 2018
782
قطعا وی رم بیشتر تاثیر خودشو میذاره مخصوصا تو رزولوشن بالاتر و تکسچر کوالیتی بالاتر ولی من به شخصه ترجیح میدم طبق تست Hardware Unboxed رو ۵۰ تا بازی، ازین ۲ تا بازی بگذرم و تو اون ۴۸ تا بازی دیگه اف پی اس بالاتر بگیرم پس ۳۰۷۰ برمیدارم (به اضافه DLSS. به ری تریسینگ کاری ندارم چون واسه من ارزششو نداره حتی با وجود پرفرمنس بهتر روی کارتای انویدیا)
ولی در نهایت یه سری فاکتور دیگه هم هست. مقدار هزینه ای که میخواین بکنین، وضعیت درایورا، رزولوشن و ... که هر کسی طبق شرایط خودش تصمیم میگیره. اگه میخواین روی 4k پلی بدین هیچ کدوم ازین کارتا به درد نمیخورن مخصوصا اینکه بازیای این نسل به اون صورت چیزی نیومده! رو ۱۰۸۰P میخواین استفاده کنین؟ هرکدوم بگیرین تا سال ها مشکلی ندارین باهاشون.

Screenshot_20220914-110052_YouTube.jpg

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,700
من کی گفتم یکسانه ؟! من فقط گفتم تفاوت 4 گیگ وی رم در لگ و افت فریم تاثیر میزاره. وی رم محل انباشت تکسچرها هستش و وقتی که بازی از تکسچرهای زیادی بهره مند باشه طبیعتن وی رم به سرعت پر میشه. البته سرعت فرکانس هم تاثیر داره چون سرعت انتقال داده ها از وی رم و پهنای باس و پهنای باند به سمت GPU جهت پردازش تصویر و رنگ سریع تر میشه. باید قبول کرد که 8 گیگ ویدئو رم برای تکسچر Ultra و رزلوشین 4K چیز خنده داری هست.
آخه معیار شما فقط اسم 4k هست؟تفاوت گرافیک این 2 تصویر مثل گرافیک نسل حاضر و گذشته هست.اون قسمت پیاده رو و زمین که آب داره کلا قاطی شدن تو همدیگه تو 6700xt.همچین 4k ای میخوام که بازی نکنم اصلا :D

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
آخه معیار شما فقط اسم 4k هست؟تفاوت گرافیک این 2 تصویر مثل گرافیک نسل حاضر و گذشته هست.اون قسمت پیاده رو و زمین که آب داره کلا قاطی شدن تو همدیگه تو 6700xt.همچین 4k ای میخوام که بازی نکنم اصلا :D
4k بهترین معیار برای سنجش قدرت پردازشی و درگیری ظرفیت وی رم همراه با ریتریسینگ هست.
اکثر پلیرا ریتریسینگ غیرفعال میکنن مخصوصا کسایی که مانیتور 120hz به بالا دارن. معیار پلیرها مخصوصا انلاین باز ها همسان بودن هرتز مانیتور با فریم خروجی گرافیک هست.
من نگفتم AMD کیفیت ریتریسینگ بیشتری داره:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر