مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,719
الآن دیجی کالا GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO با گارانتی ۱۸ ماهه سدید گستران داره میده 24.5
همین مدل LHR با گارانتی سه ساله آونگ داره میده 27.5
مگه جفتشون LHR نیستن این مدل ؟ اختلاف باسه اینه یا باسه گارانتی ؟
همشون که یکیه اینم فقط برای گارانتی احتمالا فرق داره.ولی چند روز پیش همینو دیدم داشت ولی مال بانی نو بود با گارانتی خودش و 3 ساله همین 24 خورده ای.کلا بانی نو خیلی قیمت هاش بهتره نسبت به بقیه این فروشگاه های اسم و رسم دار و گارانتیش هم مال خودشه ولی نمیدونم چطور گارانتی هست.

من مال خودم آونگه، قبلا تعریف کردم که برای روز تولدم میخواستم به خودم کادو بدم که از شانسم همون روز 3.5 میلیون تخفیف خورد و شد 25.700 که برای اون تاریخ قیمت خیلی خوبی بود با گارانتی 3 ساله.

بعد حالا همه اینا به کنار،شما اگه میخوای ریسک کنی از دیوار بخری خب حداقل برو از آترین کالا بخر که چند نفر همینجا ازش خرید کردن.و قیمتهاش بهترین قیمته
البته بازم میگم من چون خودم ازشون نخریدم نمیتونم توصیه کنم(شاید این سایت هم یهو کلاهبردار شد)ولی بین دیوار و فروشنده ای که حتی فاکتور نمیده و سایتی مثل آترین کالا که چندتا از بچه های همین جا خرید داشتن ازش،من دومی رو انتخاب میکردم

Batista

کاربر سایت
Mar 5, 2007
131
نام
مهدی
همشون که یکیه اینم فقط برای گارانتی احتمالا فرق داره.ولی چند روز پیش همینو دیدم داشت ولی مال بانی نو بود با گارانتی خودش و 3 ساله همین 24 خورده ای.کلا بانی نو خیلی قیمت هاش بهتره نسبت به بقیه این فروشگاه های اسم و رسم دار و گارانتیش هم مال خودشه ولی نمیدونم چطور گارانتی هست.

من مال خودم آونگه، قبلا تعریف کردم که برای روز تولدم میخواستم به خودم کادو بدم که از شانسم همون روز 3.5 میلیون تخفیف خورد و شد 25.700 که برای اون تاریخ قیمت خیلی خوبی بود با گارانتی 3 ساله.

بعد حالا همه اینا به کنار،شما اگه میخوای ریسک کنی از دیوار بخری خب حداقل برو از آترین کالا بخر که چند نفر همینجا ازش خرید کردن.و قیمتهاش بهترین قیمته
البته بازم میگم من چون خودم ازشون نخریدم نمیتونم توصیه کنم(شاید این سایت هم یهو کلاهبردار شد)ولی بین دیوار و فروشنده ای که حتی فاکتور نمیده و سایتی مثل آترین کالا که چندتا از بچه های همین جا خرید داشتن ازش،من دومی رو انتخاب میکردم
نه منکه از دیوار نمیخرم به هیچ عنوان خواستم فقط ببینم این داستان ریپک حقیقت داره یا نه
حتما از جایی میگیرم که فاکتور بده و گارانتی داشته باشه چون هزینه کمی نیست برای گرافیک و به ریسکش نمی ارزه مخصوصا تو قطعات که گرافیک مشکل دار هم کم نیست
راستی داشتم آمازون رو نگاه میکردم بعضی از مدلها اگه اشتباه نگنم 3090 تا حدود 50 درصد آف گذاشتن نزدیک 1000 دلار
این دلیلش بخاطر نزدیک شدن به سری 4 نمیتونه باشه؟
برجامم از طرفی اگه امضا بشه و دلارم پایینتر بیاد به نظرم سری 3 خیلی ارزشمند تر بشه و با کاهش روبرو بشه
اما تو ایران هیچی معلوم نیست متاسفانه شاید برعکس بشه همه چیز :-s

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,719
نه منکه از دیوار نمیخرم به هیچ عنوان خواستم فقط ببینم این داستان ریپک حقیقت داره یا نه
حتما از جایی میگیرم که فاکتور بده و گارانتی داشته باشه چون هزینه کمی نیست برای گرافیک و به ریسکش نمی ارزه مخصوصا تو قطعات که گرافیک مشکل دار هم کم نیست
راستی داشتم آمازون رو نگاه میکردم بعضی از مدلها اگه اشتباه نگنم 3090 تا حدود 50 درصد آف گذاشتن نزدیک 1000 دلار
این دلیلش بخاطر نزدیک شدن به سری 4 نمیتونه باشه؟
برجامم از طرفی اگه امضا بشه و دلارم پایینتر بیاد به نظرم سری 3 خیلی ارزشمند تر بشه و با کاهش روبرو بشه
اما تو ایران هیچی معلوم نیست متاسفانه شاید برعکس بشه همه چیز :-s
نظر شخصیم اینه که تو ایرانم قیمت فعلا کاهشیه حالا هر اتفاقی که بیافته.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
دوستان کارت گرافیکهایی که از ری تریسینگ پشتیبانی میکنن قرار نیست در آینده نزدیک ارزون بشن؟
مثلا یه مدلی بیاد زیر 200 دلار قیمتها شکسته شه
از این شکسته تر؟
قیمت کارت گرافیک کمرش شکسته شده
کارتی که قبل عید من 34 تومن خریده بودم الان 22 تومن آکبندشه
مرد مومن ps5 رو الان زیر 21 تومن نمیدن که قدرتش در حد 3060ti هم نیست الان 3060ti حدودای 18 تومنه
بخر الان بهترین وقته خریده
با حمله چین به تایوان دیگه این قیمتها خاطره میشه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
دوستان کارت گرافیکهایی که از ری تریسینگ پشتیبانی میکنن قرار نیست در آینده نزدیک ارزون بشن؟
مثلا یه مدلی بیاد زیر 200 دلار قیمتها شکسته شه
6400 هم ریتریس پشتیبانی میکنه ولی بدرد نمبخوره، بهترین گزینه 3060ti هست.
میخوای صبر کنی حدود حدود 6-7 ماه دیگه احتمالا، میان رده نسل بعد میاد.
از این بیشتر فعلا نمیریزه. با دلار 30 تومنی یه کارت 400 دلاری 3060ti میشه 12 تومن. سود فروشنده و حمل و نقل و ... و ... رو حساب کن، الان زوتک رو 15 قیمت میخوره، معقوله.
با کاهش دلارم اگه رخ بده، انتظار ریزش زیاد نداشته باش. چون با بالا رفتن، قیمت گرافیک رشد چندانی تو داخل نکرد که بخواد کاهش پیدا کنه.

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
460
من واقعا بعضی موقع ها گیج میشم تو انتظارم از کارت گرافیک ها‌. الان با ۱۶۵۰ گرز ۵ رو دارم با تنظیمات های رو 2k ۶۰ فریم میگیرم.درسته بازی جدید نیست ولی انتظار داشتم ۳۰۶۰ دیگه بازیای الانو 2k قورت بده!

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,719
من واقعا بعضی موقع ها گیج میشم تو انتظارم از کارت گرافیک ها‌. الان با ۱۶۵۰ گرز ۵ رو دارم با تنظیمات های رو 2k ۶۰ فریم میگیرم.درسته بازی جدید نیست ولی انتظار داشتم ۳۰۶۰ دیگه بازیای الانو 2k قورت بده!
در واقع میتونه قورت میده :D
مشکل بیشتر از جایی شروع میشه که بخوای ریتریسینگ رو فعال کنی.چون به هر حال کارتی هست که ساپورت میکنه ولی قدرتش نمیکشه هم 2k باشه هم ریتریسینگ فعال باشه.وگرنه همین الان تو یوتیوب تقریبا هر بازی جدید و سنگینی هم سرچ کنی میبینی 3060 میتونه رو 2k بالای 60 فریم بده(با RT خاموش)

بعد این چیزا یکم سلیقه ای هم هست.یکی باید رو تنظیمات اولترا بازی کنه و 120 فریم بگیره تا ارضا بشه،یکی هم مثلا high با 70 فریم میگه خوبه برام

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
460
در واقع میتونه قورت میده :D
مشکل بیشتر از جایی شروع میشه که بخوای ریتریسینگ رو فعال کنی.چون به هر حال کارتی هست که ساپورت میکنه ولی قدرتش نمیکشه هم 2k باشه هم ریتریسینگ فعال باشه.وگرنه همین الان تو یوتیوب تقریبا هر بازی جدید و سنگینی هم سرچ کنی میبینی 3060 میتونه رو 2k بالای 60 فریم بده(با RT خاموش)

بعد این چیزا یکم سلیقه ای هم هست.یکی باید رو تنظیمات اولترا بازی کنه و 120 فریم بگیره تا ارضا بشه،یکی هم مثلا high با 70 فریم میگه خوبه برام
آها ۷۰ فریم پس کمش هست😅. همین الانش کنسول های نسل آخر واسه ۶۰ فریم دارن جون میکنن، خوبه دیگه ۶۰. من موندم اون ۲۰۶۰ بدبخت چجوری قرار بوده ریتریس ساپورت کنه؟!

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,719
آها ۷۰ فریم پس کمش هست😅. همین الانش کنسول های نسل آخر واسه ۶۰ فریم دارن جون میکنن، خوبه دیگه ۶۰. من موندم اون ۲۰۶۰ بدبخت چجوری قرار بوده ریتریس ساپورت کنه؟!
حالا 70 فریم مثال بود ولی اگه قصد خرید داری به نظرم حتما برو یوتیوب و بازیهای مختلف رو سرچ کن ببین رو تنظیمات مختلف چه فریمی میده و آیا مثلا برای شخص شما کفایت میکنه یا نه
ولی اگه بخوای یکم آینده نگرانه عمل کنی به نظرم همون 3060ti بهتر باشه

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
460
حالا 70 فریم مثال بود ولی اگه قصد خرید داری به نظرم حتما برو یوتیوب و بازیهای مختلف رو سرچ کن ببین رو تنظیمات مختلف چه فریمی میده و آیا مثلا برای شخص شما کفایت میکنه یا نه
ولی اگه بخوای یکم آینده نگرانه عمل کنی به نظرم همون 3060ti بهتر باشه
یه ۳۰۶۰ ti زوتاک تو دیوار دیدم ۱۲ تومن گذاشته بود. به طرف گفتم خریدارم ولی مهلت تست میخوام ببریم مغازه رفیقم در حضور خودت تستش کنیم؛ طرف دیگه هیچ جوابی نداد!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر