مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,394
نام
مهدی یوسفی اصیل
من راستش متوجه منظورتون نمیشه.شما میگی فن چون از قبل داشتم برای همین اضافه کردنش تاثیر نداره؟
کسی نگفت که در کیس باز میکنید حتما فن هم خاموش کنید.کیس من یه استاندارد حداقلی رو داشته که 2 تا فن جلو ورودی و یکی هم عقب برای خروجی.خب همین کیس درش باز باشه بهتر عمل میکنه.کار دیگه ای هم که نمیتونم براش بکنم جز همین که یا فن زیاد کنم یا درش باز بذارم.
ببین منظورم اینه که ورودی هوا در جلوی کیس داشتید موقع باز کردن درب تغییر رو احساس میکنید چون بازم داره تهویه میشه
والا درب کیس باز باشه ولی فن های کیس خاموش باشه اونموقع متوجه نیاز تهویه میشید
به هر حال کیس برای تهویه درست گاها نیاز به فن های بیشتر و برای سیستم های قوی و گرم نیاز به تعویض کیس هم هست
پیشنهاد میکنم اگر سیستم قوی دارید کیس های دیگر رو هم بررسی کنید

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
729
نام
مهدی
یه کارت ۳۰۶۰ پلیت پیدا کردم توی سایت قیمتش ۱۳۵۰۰ هستش .
چون پرداخت حضوری داره میخواستم سفارش بدم. حضوری برم ولیعصر ارزونتر پیدا نمیشه ؟
جاهای دیگه قیمت ۳۰۶۰ تا ۱۸ تومن هم دیدم.

• Like
Reactions: hollywoodtravolta

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
جسارت نباشه
تهویه مهم تر از باز بودن فضای کیس هست
فن هوا رو میکشه میبره اما باز بودن درب کیس به این حد نمیتونه کمک کنه
باید یک چیزی باشه تا هوا رو به حرکت در بیاره
دلیل علمیش اینکه هوا با دماهای مختلف دائما در حال جا به جایی هست بهترین نتیجه همیشه برای کیس های کاملا باز هست هر چقدر به حالت کیس باز نزدیک تر بشید بهتره
هوا داخل فضای بسته گیر می افته و قبل از اینکه توسط فن مکش بشه بخشیش مجدد توسط فن گرافیک مکش می شه داخل فضای باز هوای گرم بخش اعظمش به سرعت به سمت بالا حرکت می کنه و دیگه توسط فن گرافیک مکش نمی شه

مخصوصا درهای شیشه ای کیس های الان خیلی تاثیر گذارن مخصوصا اگر کارت پت و پهنی هم داشته باشید کیس هایی که در بغل فلزی سوراخ دار دارن مشابه برخی کیس های رده پایین گرین
اینا کمتر باعث افزایش دما پردازنده و مخصوصا گرافیک می شن

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,394
نام
مهدی یوسفی اصیل
یه کارت ۳۰۶۰ پلیت پیدا کردم توی سایت قیمتش ۱۳۵۰۰ هستش .
چون پرداخت حضوری داره میخواستم سفارش بدم. حضوری برم ولیعصر ارزونتر پیدا نمیشه ؟
جاهای دیگه قیمت ۳۰۶۰ تا ۱۸ تومن هم دیدم.
گرافیک کلا قیمتش شکسته
این قیمتا اکثرا برای بدون گارانتی ها هستن با گارانتی ها اکثرا بالای ۱۵۵۰۰ تا ۱۶ هستن

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,970
نام
احمد
دوستان بین خرید rtx 3070 ti و 6900xt کدوم رو پیشنهاد میدید؟ هر دوتاشون یک قیمت داره مشکل اینه ۳۰۷۰ تی ای رو میتونم نسخه های فوق العاده ایسوس و ام سی آی بخرم در صورتی که ۶۹۰۰xt نسخه xfx کلا ارزش داره سریز ایکس رو بفروشم و یکی از این کارت ها بخرم؟

• Like

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,361
دوستان بین خرید rtx 3070 ti و 6900xt کدوم رو پیشنهاد میدید؟ هر دوتاشون یک قیمت داره مشکل اینه ۳۰۷۰ تی ای رو میتونم نسخه های فوق العاده ایسوس و ام سی آی بخرم در صورتی که ۶۹۰۰xt نسخه xfx کلا ارزش داره سریز ایکس رو بفروشم و یکی از این کارت ها بخرم؟
شک نکن تو خریدش از 3070ti هم قوی تره

GameManiac

کاربر سایت
Aug 14, 2020
60
xfx 6800xt یه کارت تقریبا 700 دلاریه و xfx 6900xt یه کارت تقریبا 900 دلاریه. پس الان چجوریه که در اترین کالا قیمت xfx 6900xt از xfx 6800xt حدود 3 تومن کمتره؟ اصلا این سایت با فروش xfx 6900xt به قیمت 22 م و 600 هـ چجوری داره سود میکنه؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad

در نگاه اول خب پرچمدار AMD خیلی سرتر به نظر میرسه ولی یک نگاهی هم به بنچمارک های RT بنداز بعد تصمیم بگیر.

xfx 6800xt یه کارت تقریبا 700 دلاریه و xfx 6900xt یه کارت تقریبا 900 دلاریه. پس الان چجوریه که در اترین کالا قیمت xfx 6900xt از xfx 6800xt حدود 3 تومن کمتره؟ اصلا این سایت با فروش xfx 6900xt به قیمت 22 م و 600 هـ چجوری داره سود میکنه؟

تو این وضعیت فعلی بازار خیلی سخت نگیر. ممکنه هر جنسی با قیمتای عجیب غریب پیدا بشه.
دیگه خودت حساب کن وقتی کارت پرچمدار یهو ۱۰۰۰ دلار تخفیف میخوره ببین چه خبره تو بازار جهانی!
یجوری تولید رو بالا بردن و از اون طرف با سقوط بازار ماینینگ آنچنان جنس دست دوم سرازیر شده تو بازار که هر جنسی با هر قیمتی ممکنه پیدا بشه.

ولی اگر قصد خرید کارت پرچمدار داری با توجه به اخباری که به گوش میرسه بد نیست منتظر نسل جدید باشی ولی مراقب افت ارزش پولی هم باش اگر داخل کشوری.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,915
نام
محمد حسین
به صرفه ترین کارت گرافیگ انویدیا برای نسل ۹ بدون ری تریسینگ از نظر عملکرد و قیمت کدام هست ؟؟؟ نسل ۹ روی رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ جواب دهد
3060ti بصرفه ترین کارته. اگه 1080 داری، بهتره یکم صبر کنی اطلاعات میان رده بعدی بیاد و نسبت به 1080ti آپگرید خفنی نیست ، البته تو ریتریس و dlss خفنه
اما تو صبر کردن باید احتمال افزایش دلار رو هم در نظر بگیری، بالاخره حساب کتاب نداره.

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
سلام خدمت دوستان
سوالی داشتم در مورد خرید گرافیک. چون برای یک سیستم قدیمی هستش و نمیخوایم هزینه ارتقا کلی کنیم😅، تا حدود ۳۳۰۰ نهایتا ۳۵۰۰ چه کارتی رو پیشنهاد میدین؟ کارت قبلی خود سیستم خیلی قدیمیه. خودم فقط gt 1030 رو دیدم تو این حدود.
ممنون از دوستان

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
3060ti بصرفه ترین کارته. اگه 1080 داری، بهتره یکم صبر کنی اطلاعات میان رده بعدی بیاد و نسبت به 1080ti آپگرید خفنی نیست ، البته تو ریتریس و dlss خفنه
اما تو صبر کردن باید احتمال افزایش دلار رو هم در نظر بگیری، بالاخره حساب کتاب نداره.
3060ti از 1080ti قوی تر هست ؟؟ نسل 9 راحت جواب می دهد ؟؟ (دنبال ری تریسینگ و dlss نیستم)

• Like

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,915
نام
محمد حسین
سلام خدمت دوستان
سوالی داشتم در مورد خرید گرافیک. چون برای یک سیستم قدیمی هستش و نمیخوایم هزینه ارتقا کلی کنیم😅، تا حدود ۳۳۰۰ نهایتا ۳۵۰۰ چه کارتی رو پیشنهاد میدین؟ کارت قبلی خود سیستم خیلی قدیمیه. خودم فقط gt 1030 رو دیدم تو این حدود.
ممنون از دوستان
اگه سیستمت اینه که تو امضاته،ارتقا پیشنهاد نمیشه 1030 با سی پی یوت گلوگاه میشه و از اونم نمیتونی استفاده کنی کامل. پیشنهاد اینه برا گیم میخوای بیخیال این بشی و بری بفروشیش و یه سیستم ارزون و دسته دوم با گرافیکهای داخلی بگیری تا بعد گرافیک مجزا بگیری
اگه برا نرم افزار میخوای که کارتو راه میندازه با همین برو جلو.

3060ti از 1080ti قوی تر هست ؟؟ نسل 9 راحت جواب می دهد ؟؟ (دنبال ری تریسینگ و dlss نیستم)
3060ti قویتره، ارتقا از 1080 به 3060ti برا کسی منطقیه که dlss و ریتریس بخواد تو 1080 یا حتی تا حدی 1440.
کارت به شخص بستگی داره که جواب میده، وقتی نکشید تنظیم رو از اولترا بیاری رو high جواب میده و همینطور تا آخر.
جواب دادن این نسبی هست

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
اگه سیستمت اینه که تو امضاته،ارتقا پیشنهاد نمیشه 1030 با سی پی یوت گلوگاه میشه و از اونم نمیتونی استفاده کنی کامل. پیشنهاد اینه برا گیم میخوای بیخیال این بشی و بری بفروشیش و یه سیستم ارزون و دسته دوم با گرافیکهای داخلی بگیری تا بعد گرافیک مجزا بگیری
اگه برا نرم افزار میخوای که کارتو راه میندازه با همین برو جلو.
بسیار ممنون از پاسخگویی شما دوست گرامی🙏
یه مورد دیگه:
طبق این پستی که قبلا گذاشته بودم تست بازی روی سیستم مشابه بنده انجام شده و فقط کارت گرافیک ارتقا داده شده:
لینک کلیپ
حالا سوال بنده این هستش با کارت ۱۰۳۰ که از کارت تست شده در این کلیپ ضعیف تر هستش و با در نظر گرفتن اینکه در اجرا، رزولوشن بالا مد نظر بنده نیست و فریم ریت هم تا حدی که بازی قابل اجرای معمول باشه مطلوب هست چطور؟
باز هم ممنون از راهنمایی شما🙏

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,915
نام
محمد حسین
بسیار ممنون از پاسخگویی شما دوست گرامی🙏
یه مورد دیگه:
طبق این پستی که قبلا گذاشته بودم تست بازی روی سیستم مشابه بنده انجام شده و فقط کارت گرافیک ارتقا داده شده:
لینک کلیپ
حالا سوال بنده این هستش با کارت ۱۰۳۰ که از کارت تست شده در این کلیپ ضعیف تر هستش و با در نظر گرفتن اینکه در اجرا، رزولوشن بالا مد نظر بنده نیست و فریم ریت هم تا حدی که بازی قابل اجرای معمول باشه مطلوب هست چطور؟
باز هم ممنون از راهنمایی شما🙏
کلا پیشنهاد نمیشه، میبنی تو بازیهای ساده مثل فورتنایت هم سی پی یو گلوگاه میشه. چه برسه به بازیهای روز و سیستمی که داری با رم 4 هم کمه
من بجات باشم این کیس رو بجز هارد حدود 1 ممکنه راه داشته باشه میفروشم و تا حد توان بودجه میزارم و بعد یه ارتقا میدم.
اما اگه راه حل ارزونتر میخوای یه راه داری سیستم خوب جمع کنی اما سخته پیدا کردن مادربوردش، باید بورد 1366 گیر بیاری، قیمتش حدود 600-700 هست ولی پیدا نمیشه و قیمت عجیب میزنن روشبعضا 2-3 تومن. بوردت ساپورت کنه سری زئون رو
خود سی پی یوهای زئون مثلا 5670 رو حول و حوش 500 تومنه ، فقط فن خوب میخوان نسبتا چون داغن و فناوری avx پشتیبانی نمیکنن یکی دو تا از بازیهایی که اومدن این فناوری رو میخوان فکر کنم یکیش دث بود یکیش journey
بعد رمهاش ارزونه 8 گیگ بیار حول و حوش 500 و بعد یه گرافیک براش بگگیر، پاورت هم نکشه پاور میخوای

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر