مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
سلام ارزون ترین کارت گرافیگ که بازهای روز 30 فریم تنظیم نرمال فول اچ دی ساپورت کنه چی هست برای اینتل.
درود،
برای تنظیمات نرمال یا مدیوم و فول اچ دی و ارزون‌ترین قیمت حدودا باید دوروبر 7 تومن هزینه کنید.
اول کارت 1060 نسخه 3 گیگابایت با قیمت حدود 7.3 تا 7.5
دوم gtx 1050ti 4gb که ضعیفترین آپشن هست با قیمت حدود 7 تومن.
gtx 970 4gb که مشابه 1060 سه گیگ هست اما تو بازی‌هایی که vram بیشتر بخواد یکم بهتره.
و rx 470 4gb که یه مقدار کمیابه و بخاطر ماین شدن اکثر این کارتا خریدش یکم ریسکی هست. قیمت مدلای ماین شده دوربر 7 تومن هست.
این کارتا برای تنظیمات مدیوم و فول اچ دی تو بازیای سنگینی مثل سایبرپانک میتونن 30 فریم بهت بدن.

• Like
Reactions: kamyy and hamed619

hamed619

کاربر سایت
Jun 22, 2008
185
نام
حامد
درود،
برای تنظیمات نرمال یا مدیوم و فول اچ دی و ارزون‌ترین قیمت حدودا باید دوروبر 7 تومن هزینه کنید.
اول کارت 1060 نسخه 3 گیگابایت با قیمت حدود 7.3 تا 7.5
دوم gtx 1050ti 4gb که ضعیفترین آپشن هست با قیمت حدود 7 تومن.
gtx 970 4gb که مشابه 1060 سه گیگ هست اما تو بازی‌هایی که vram بیشتر بخواد یکم بهتره.
و rx 470 4gb که یه مقدار کمیابه و بخاطر ماین شدن اکثر این کارتا خریدش یکم ریسکی هست. قیمت مدلای ماین شده دوربر 7 تومن هست.
این کارتا برای تنظیمات مدیوم و فول اچ دی تو بازیای سنگینی مثل سایبرپانک میتونن 30 فریم بهت بدن.
مرسی که راهنمایی کردی اگر بخوام 10یا 11 تومن هزینه کنم چی بگیرم بعد اینترنتی بگیرم ارزونتره یا برم پاساژ ایران اگر تو pv اسم فروشگاه یا سایت میدونی پیام بدی ممنون میشم

• Like
Reactions: jetalpha

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
کلا خوش فروش ترین در ایران Asus هست مخصوصا مدل strix بعدشم تاف هست اما باید قیمتا چک کنی که از ایران بیشتر نباشه
به نظرم اگر این کاره نیستید بیخیال بشید چون احتمالا براتون ضرر می شه جای سود باید اعتبار خوبی در نت داشته باشید تا بشه کالای لوکس فروخت در غیر اینصورت روی دستتون باد می کنه خیلی ها اوردن باد کرده الان
بعدشم در ایران بعضا مدل هایی هستن که از سایت امازون هم ارزون تره الان بر فرض 3080 gaming z trio من دیدم که 45 فروختن که هم قیمت با امازونش می شه یا 3080 ti های برند پلیت زیر قیمت جهانیشه چون مشکل مموری هیت داره
تازه مدل های گیگا یا evga هم ایراد دار دارن که باید بدونید
در نهایت پیشنهادم اینکه اگر سر رشته ای ندارید توی این زمینه بیخیال بشید بهتره
الان سری ۳۰۰۰ کدوم مدل ها بدون مشکل و ایراد هستند ؟؟؟

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
بین 3060 و 3060ti کدومش؟
بیشتر بحث مموری 8 و 12 گیگ هست که میترسم فردا 8 گیگ کم بیاره. فعلا که ti فریم بهتر میده به اندازه قیمتش. ولی آینده شو چطور میبینین؟
قطعا مدل ti.
تو بحث مموری فاکتورهای دیگه مثل پهنای باند و سرعت رم و مهمتر از همه پردازنده‌هایی که بتونن از اون مقدار رم اضافی استفاده کنن هم خیلی مهمن
3060 12 گیگ رم داره با پهنای باند 192 بیت و حافظه gddr6، مدل ti هشت گیگ رم داره با پهنای باند 256 بیت و ggdr6. اما مهمتر تعداد هسته‌های مدل ti حدود 26 درصد از مدل معمولی بیشتره. همین دو عامل یعنی پهنای باند و تعداد هسته‌های بیشتر باعث شده حتی توبازی‌هایی که vram زیادی اشغال میکنن مثل فارکرای 6، رزیدنت 8 و تومب ریدر حتی تو رزولوش 4k آلترا با ری‌تریس فعال، مدل ti حدود 10 15 فریم سریع‌تر از مدل معمولی باشه.
یه مثال ساده‌: شما مقدار حافظه رم رو مثل یه تشت آب تصور کن، پهنای باند رو مثل یک لوله انتقال آب و سرعت رم هم به مثال پمپ آب. شما هر چقدرم تشت آبت بزرگ باشه اما پمپ و لوله انتقال آبت کوچیک باشه، عملا نمیتونی از پتانسیل اون رم نهایت استفاده رو ببری.
به همین خاطر هست که کارتی مثل 3080 با فقط 10 گیگ رم اما با پهنای 320 بیت و پمپ GDDR6X خیلی سریعتر از 3060 دوازده گیگی هست.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
مرسی که راهنمایی کردی اگر بخوام 10یا 11 تومن هزینه کنم چی بگیرم بعد اینترنتی بگیرم ارزونتره یا برم پاساژ ایران اگر تو pv اسم فروشگاه یا سایت میدونی پیام بدی ممنون میشم
خواهش میکنم، با ده یازده تومن یکم بالا پایین اگر بخوای دسته دو بگیری آپشنای خیلی خوبی پیش روت هست. کارتایی مثل 1060 6 گیگ با قیمت 10 تا 11 تومن، RX 580 هشت گیگ حدود 11.7 تا 12 تومن، 570 هشت گیگ حدود 10 تومن، 980ti تمیز حدود 12 تومن و 1070 حدود 12 تومن پیش روت هستن. این کارتا هنوزم برای فول اچ دی و تنظیمات High کارتای قابلی هستن.
برای آکبند متاسفانه آپشن محدود هست اما خوب کارت تمیز و گارانتی‌داره. کارت 1650 چهار گیگ با قیمت بین 9.5 تا 12 تومن موجود هست که از اکثر کارتای بالا ضعیفتره.

• Like
Reactions: hamed619 and Erebor

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,797
نام
حامد
قطعا مدل ti.
تو بحث مموری فاکتورهای دیگه مثل پهنای باند و سرعت رم و مهمتر از همه پردازنده‌هایی که بتونن از اون مقدار رم اضافی استفاده کنن هم خیلی مهمن
3060 12 گیگ رم داره با پهنای باند 192 بیت و حافظه gddr6، مدل ti هشت گیگ رم داره با پهنای باند 256 بیت و ggdr6. اما مهمتر تعداد هسته‌های مدل ti حدود 26 درصد از مدل معمولی بیشتره. همین دو عامل یعنی پهنای باند و تعداد هسته‌های بیشتر باعث شده حتی توبازی‌هایی که vram زیادی اشغال میکنن مثل فارکرای 6، رزیدنت 8 و تومب ریدر حتی تو رزولوش 4k آلترا با ری‌تریس فعال، مدل ti حدود 10 15 فریم سریع‌تر از مدل معمولی باشه.
یه مثال ساده‌: شما مقدار حافظه رم رو مثل یه تشت آب تصور کن، پهنای باند رو مثل یک لوله انتقال آب و سرعت رم هم به مثال پمپ آب. شما هر چقدرم تشت آبت بزرگ باشه اما پمپ و لوله انتقال آبت کوچیک باشه، عملا نمیتونی از پتانسیل اون رم نهایت استفاده رو ببری.
به همین خاطر هست که کارتی مثل 3080 با فقط 10 گیگ رم اما با پهنای 320 بیت و پمپ GDDR6X خیلی سریعتر از 3060 دوازده گیگی هست.
در کل در مورد پهنای باند و مشخصاتش و اینا کامل خوندم. در شرایط فعلی قطعا ti برتری داره. فقط صحبتم سر اینه که اگر در دو 3 سال آینده آیا ممکنه vram بیشتر فاکتور مهمتری بشه؟ به اصطلاح memory overflow نشه. چون همین الانش هم بازی ها رو که میبینم همه در حد 7 7.5 vram رو پر میکنه. یه طوری نباشه که تو بازی های آینده حجم vram گلوگاه کنه.

• Like

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
در کل در مورد پهنای باند و مشخصاتش و اینا کامل خوندم. در شرایط فعلی قطعا ti برتری داره. فقط صحبتم سر اینه که اگر در دو 3 سال آینده آیا ممکنه vram بیشتر فاکتور مهمتری بشه؟ به اصطلاح memory overflow نشه. چون همین الانش هم بازی ها رو که میبینم همه در حد 7 7.5 vram رو پر میکنه. یه طوری نباشه که تو بازی های آینده حجم vram گلوگاه کنه.
درسته، والا همین الانم به قول شما اکثر بازیا vram خورن، اما خب مشکل 3060 چه الان و چه سه سال دیگه همون پتانسیل هدر رفته هست. هر چقدرم که مموری پر باشه بازم بخاطر پهنای باند و هسته‌های کمتر به پای مدل ti نمیرسه. الان مثلا فارکرای تو 1440p و تنظیمات آلترا با اچ‌دی تکسچرپک میگن روی 3060 معمولی حدود 9 تا 10 گیگ وی رم پر میکنه ولی شما میبینی که مدل ti مثل هلو و بدون لگ بازی رو ران میکنه و بحث استاتر و لگ روی تکسچر رزولوشن آلترا هم ایجاد نمیشه.
یه موردی هم هست که شاید بدونی پر شدن وی رم بسته به میزان رم دردسترس هست. هر چه رم بیشتری در دسترس باشه مقدار بیشتری برای بازی allocate میشه. این allocate شدن هم که تو ریواتیونر دیده میشه صرفا به معنی پر شدن کامل اون مقدار وی‌رم توسط بازی نیست.
اگر میخوای بخری بنظرم حتما مدل تی‌آی بخر. دیروز یدونه دسته دو تمیز دیدم قیمت 25 تومن که اندازه 3060 آکبند هست.

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
الان سری ۳۰۰۰ کدوم مدل ها بدون مشکل و ایراد هستند ؟؟؟
چه مدلی می خواید بگیرید؟ گیگا کلا 3 فنه هاش داستان داره 2 فنه هاش خوبه پلیت همه ی کارت هاش خوبه اما خوب برند تایوانی کمتر شناخته شده ای هست مدل game rock ش خوبه اما دمای مموریش کمی بالا هست این مدل 3070 به پایینش همه مدل هاش خوبه
aorus گیگا هم مشکل سوکت برق نداره اما به شدت داغ و پر صدا هستن با اون طراحی افتضاح فن های متداخل
پاور های گیگا هم چه سری ساده چه aorus همگی مشکل انفجار دارن همچین فاکتورهای خوبی هم ندارن کلا گیگا بخش کنترل کیفیتش تعطیله
evga فقط 3090 هاش ایراد داشتن اما کلا evga یکم شوت می زنه جدیدا پاور های جدیدشم مشکل سوییچ سریع برای حالت حفاظتی داشتن که کارت های 3080 به بالا درگیرش می شدن مدل های xc3 شم کلا اشغاله برای 3070 ti به بالا خیلی داغن
Asus msi همه ی کارت هاشون خوبن فقط چند سری سوپریم msi بود که مشکل پد حرارتی داشت تولیدات جدیدش همگی اوکی شدن
gainward galax که ماله پلیت هستن عملا همون براشون کارت می زنه
inno3d pny manli اینا هم کلا توصیه نمی شن

chinchillin

کاربر سایت
Oct 26, 2021
23
در بازار ایران چه کارتهایی بیشتر از مابقی به منظور ماین استفاده شدن؟

وضع جوریه که بودجه برای کارت نو یک رویاست و کارت دست دوم هم ریسک

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
در بازار ایران چه کارتهایی بیشتر از مابقی به منظور ماین استفاده شدن؟

وضع جوریه که بودجه برای کارت نو یک رویاست و کارت دست دوم هم ریسک
درود،
تو ایران یه سری کارت مثل 5700xt، 5600xt تمام کارتای سری وگا، کارتای سری پولاریس مثل Rx 580، 570، 480، 470 ماین زیاد استفاده میشدن و میشن همچنان. اما سری 6000 ای ام دی مثل 6900 یا 6800 برای ماین بصرفه نیستن.
از انویدیا کارتای رده بالای 3000 خوراک ماین هستن ولی قیمت خیلی بالایی دارن. از 3090 فاکتور بگیریم، 3080 خوراک ماین هست، 3070 و 3060ti هم با توجه به قیمت خوبشون تو ریگ‌های ایرانی زیاد دیده میشه.
کارتای رده پایین انویدیا مثل 1660 سوپر هم بخاطر مصرف پایین برای ماین استفاده میشن.
از بین تمام کارتا، دو مدل 5700xt و 3060ti شاه ماهی ماینینگ محسوب میشن. کارتای ارزون قیمت مثل 1660 سوپر و 580 هم بخاطر قیمت پایینشون طرفدار خیلی دارن.

خرید کارت دست دوم ریسکی نداره به اون صورت، مادامی که کارت از لحاظ ظاهری تمیز و مرتب باشه با یه تعویض خمیر و یه مهلت تست یک یا دو روزه میشه خرید مطمئنی داشت.

• Like
Reactions: vivaz360

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
الان 5700xt چند بذاری دست دوم خوب میره ؟ توی سایتا دیدم نوش 34 تا 37 بود بستگی به مدل (بازار نرفتم فقط اینترنتی دیدم) دست دوم 29-30 خوب میره ؟ مخصوصا الان تب و تاب ماینینگ هست.پاور کالر هست مدل کارت.

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
الان 5700xt چند بذاری دست دوم خوب میره ؟ توی سایتا دیدم نوش 34 تا 37 بود بستگی به مدل (بازار نرفتم فقط اینترنتی دیدم) دست دوم 29-30 خوب میره ؟ مخصوصا الان تب و تاب ماینینگ هست.پاور کالر هست مدل کارت.
ارفش تا اونجا که من شنیدم برای کالایی که گارانتی داره 70 درصد قیمت نو و بدون گرانتی 60 درصد هست. از نظر من کمی عدد مد نظر شما بالاست در نتیجه. ولی باز پرس و جو بیشتر و در نهایت که مالک شما هستین و قیمت رو شما در نهایت پیشنهاد می‌دین.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
درود،
به‌به برند پاور کالر مدل رد دویل هست؟
برای چی میخوای بفروشی بزن ماین کن میگن ماهی 100 دلار درمیاره :D
من چندتا آگهی فروش 5700xt رو دیدم جدیدا با قیمتای 29 تا 33 تومن فروخته شدن. گیمر جماعت که اینقدر پول نمیده بالا این کارت، خصوصا وقتی 3060ti مدل lhr رو میشه الان با 23 تا 25 تومن از برندایی مثل پلیت و گینوارد خرید. ولی ماینر جماعت چرا چون خرید 5700 ایکس‌تی از 3060 تی‌آی غیر lhr که حدود 40 تومن و بالاتر قیمتشه، بصرفه‌تر هست.

• Like
Reactions: just_p30

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
درسته، والا همین الانم به قول شما اکثر بازیا vram خورن، اما خب مشکل 3060 چه الان و چه سه سال دیگه همون پتانسیل هدر رفته هست. هر چقدرم که مموری پر باشه بازم بخاطر پهنای باند و هسته‌های کمتر به پای مدل ti نمیرسه. الان مثلا فارکرای تو 1440p و تنظیمات آلترا با اچ‌دی تکسچرپک میگن روی 3060 معمولی حدود 9 تا 10 گیگ وی رم پر میکنه ولی شما میبینی که مدل ti مثل هلو و بدون لگ بازی رو ران میکنه و بحث استاتر و لگ روی تکسچر رزولوشن آلترا هم ایجاد نمیشه.
یه موردی هم هست که شاید بدونی پر شدن وی رم بسته به میزان رم دردسترس هست. هر چه رم بیشتری در دسترس باشه مقدار بیشتری برای بازی allocate میشه. این allocate شدن هم که تو ریواتیونر دیده میشه صرفا به معنی پر شدن کامل اون مقدار وی‌رم توسط بازی نیست.
اگر میخوای بخری بنظرم حتما مدل تی‌آی بخر. دیروز یدونه دسته دو تمیز دیدم قیمت 25 تومن که اندازه 3060 آکبند هست.
کلا انتخاب بین 3060 با 3060 تی ای یکی از سخت ترین انتخاب ها هست اما چون عملا زور 3060 کمه خیلی رمش به کارش نمیاد عملا 4 5 تا بازیم اونم 4k اکثرا رم کم نمیارن تازه اکثرا با رم سیستم سازگاری خوبی دارن و کمبودش با رم سرعت بالا سیستم می شه حل کرد حداقل تا سالی دیگه نباید 8 گیگ 10 گیگ چندان مشکلی بشه نگر چندان تا بازی خاص اگرم فول اچ بازی می کنید که اصلا مهم نیست 100 درصد برید سمت 3060 تی ای
اما بازم خودم باشم انتخابم تی ای هست چون خیلی قوی تر از 3060 معمولی هست اختلافشون خیلی زیاده
چرا دست دوم من خودم 2 مدل اکبند برای فروش دارم هم با گارانتی هم بدون گارانتی همین قیمت می فروشم تقریبا

• Like

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
ارفش تا اونجا که من شنیدم برای کالایی که گارانتی داره 70 درصد قیمت نو و بدون گرانتی 60 درصد هست. از نظر من کمی عدد مد نظر شما بالاست در نتیجه. ولی باز پرس و جو بیشتر و در نهایت که مالک شما هستین و قیمت رو شما در نهایت پیشنهاد می‌دین.

سلام عارف جان ، درسته حرف شما ، من هم شنیدم گارانتی دار 80 درصد و بدون گارانتی 70 درصد ، در نهایت اصلا این کارت رو از ایران نخریدم ، و مدلشم اصلا توی ایران تقریبا ندیدم.برای این میدونم گرونتر فروش میره چونکه میشه باهاش ماین کرد و خوراکه ماین هست.

درود،
به‌به برند پاور کالر مدل رد دویل هست؟
برای چی میخوای بفروشی بزن ماین کن میگن ماهی 100 دلار درمیاره :D
من چندتا آگهی فروش 5700xt رو دیدم جدیدا با قیمتای 29 تا 33 تومن فروخته شدن. گیمر جماعت که اینقدر پول نمیده بالا این کارت، خصوصا وقتی 3060ti مدل lhr رو میشه الان با 23 تا 25 تومن از برندایی مثل پلیت و گینوارد خرید. ولی ماینر جماعت چرا چون خرید 5700 ایکس‌تی از 3060 تی‌آی غیر lhr که حدود 40 تومن و بالاتر قیمتشه، بصرفه‌تر هست.

پاور کالر این مدل که سه سال پیش ، پیش خرید کردم از نیواگ ، تا تقریبا وسطاش مشکل درایور داشت و خیلی اذیتم کردم که مجبور شدم روی 1070ti بمونم ولی الان نزدیک یک سالی میشه که درایور هاش خوب شده ولی هنوزم ایده ال نیست.فقط لعنت به Nvidia که نسل 20 عملا دزدی و کلاه برداری بود با اون قدرت و قیمت و باعث شد من بعد 15 سال نرم سمت انویدیا ، همون موقع 2070s تقریبا 50 دلار گرونتر بود و برای من کافی بود ولی بازم خوشحالم پول زور ندادم :D به هر حال ، الان دیدم قیمتا خیلی رفته بالا ، حساب کردم اگر اینو بفروشم حدود 30 میتونم مستقیم 3060ti یا 6700xt بگیرم یا یکم روش بذارم و 3070 یا 3070ti بگیرم ولی از این سری 30 هم سر مشکلاتی که خوندم میترسم xD یک اپشن دیگه هم دارم که سی پی یو رو 5600x یا 5800x بکنم بدون فروش گرافیک ، که البته چیزایی که میدیدم ، تفاوت رفتن از 5700xt به 6700xt یا 3060ti با تفاوت رفتن از 2600x (سی پی یو الانم) به 5600x یکیه ! یعنی تعویض گرافیک یا سی پی یو از این دو حالت بین 25-30 تا فریم میاره روی چیزی که الان میگیرم (توی 100 تا فریم) اینو میانگین از 40-50 تا مقایسه با سیستم یکسان پیدا کردم.از اونطرف 3070ti هم هست که از رمش میترسم برای آینده ، رزی که پلی میدم 1440p و 144hz هست.خلاصه انتخاب سختیه :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر