مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
برای تصویر و کارهای عادی دسکتاپ
8500GT انویدیا الان 100 تومنه برای وبگردی و فیلم فرمت x264 و اچ دی کامل جوابگو هست.9500GT یک گیگ حدود 350 تومن. یکم جدیدتریش 210gt یک گیگ قیمت 400 تومن. اگر قصد ارتقا به ویندوز 11 داری کارت GT 430 یک گیگ گزینه بهتری هست با قیمت بین 500 تا 550 تومن.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,795
نام
حامد
برای تصویر و کارهای عادی دسکتاپ
سلام. اگر صرفا برای تصویر میخوای کارت های دست دو قدیمی هم کارت رو راه میندازه ولی قدیمی ها dp نداره و رو hdmi 1.4 هم از 1080 60 هرتز بیشتر ساپورت نداره.
اگر هم میخوای 120 هرتز تا 1440 بگیری و یا 4k 60 باید کارتی بگیری که حداقل hdmi 2.0 داشته باشه. دست دو 760 960 و اینا و یا 1030 و اینا رو میتونی بخری از این ارزونتر هم میشه کارت های 1080p

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,358
نام
بابک
سلام. اگر صرفا برای تصویر میخوای کارت های دست دو قدیمی هم کارت رو راه میندازه ولی قدیمی ها dp نداره و رو hdmi 1.4 هم از 1080 60 هرتز بیشتر ساپورت نداره.
اگر هم میخوای 120 هرتز تا 1440 بگیری و یا 4k 60 باید کارتی بگیری که حداقل hdmi 2.0 داشته باشه. دست دو 760 960 و اینا و یا 1030 و اینا رو میتونی بخری از این ارزونتر هم میشه کارت های 1080p
کارت گرافیک gt210 رو انتخاب کردم
فکر میکنم برای کارهای عادی اوکی باشه

• Like
Reactions: kamyy and jetalpha

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
دوستان معتبرترین بنچمارک بازی ها به صورت فیلم کجاست
تو یوتوب دیدم با rtx3090 و ۱۰۹۰۰k در حالت 4k فقط ۶۵ فریم بازی ویچر سه!!!
Hardware Unboxed بنظرم کاردرست‌ترین کانال برای بنچ و ریویو هست. هر بازی جدیدی که بیاد یه تستی با تمام کارتا از 1060 گرفته تا 3090 میکنن. مثلا بازی فارکرای 6 توسط همین کانال تست شد که 3090 تو 4k و آلترا 79 فریم و با ری‌تریس 68 فریم داده.
در مورد ویچر 3 ممکنه مشکل از گیم انجین بازی بوده باشه.

• Like
Reactions: kamyy

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
سلام
بچه ها یکی از اقوام ما بین بحرین و دبی در حال رفت آمده حالا تا 1 2 هفته دیگه میخواد بیاد ایران. من بهش گفتم که یه کارت سری 3000 برام بیاره ولی مدل خاصیشو نمیدونم انگاری هر کدوم از اینا هم مدل های خاص خودشونو باز دوباره دارن.
حالا نظر شما رو بین مدل های 3070 3080 کدوماش هست؟
راستش برا مصرف خودم نمیخوام بیشتر یه چیزی میخوام که اینجا کم باشه بتونم بفروشم.
حالا نظر شما چیه چی بیاره؟

• Like
Reactions: jetalpha

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
سلام
بچه ها یکی از اقوام ما بین بحرین و دبی در حال رفت آمده حالا تا 1 2 هفته دیگه میخواد بیاد ایران. من بهش گفتم که یه کارت سری 3000 برام بیاره ولی مدل خاصیشو نمیدونم انگاری هر کدوم از اینا هم مدل های خاص خودشونو باز دوباره دارن.
درود،
بنظر من یکی از بهترین گزینه‌ها کارت msi gaming z trio هست که تو ایران چند وقته پیدا نمیشه. این کارت بهترین مدل از لحاظ دما و صدا و عملکرد هست. فوقالعاده هم زیباست. توجه کن با مدل gaming x trio یا سوپریم و ونتوس اشتباه نگیری.
کارتای ای ام دی هم مثل 6900xt از مدل gaming z trio گزینه خیلی خوبی هستن چون تو ایران پیدا نمیشن اصلا.

• Like
Reactions: *Black Roze*

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
سلام
آقا امروز یه ریویو از کارت asus rtx 3070 noctua edition دیدم که همین چند روز پیش معرفی شده. ناکتوا مشهورترین برند خنک کننده‌های بادی برای سی‌پی‌یو و کیس هست که اولین باره داره رو کارت گرافیک با همکاری ایسوز هم کار میکنه.
kpKpHbELquLjeIif.jpg
این کارت تونست تا 2200 مگاهرتز اورکلاک بشه که بیشترین اورکلاک برای کارت 3070 هست. جالبه دما با این اورکلاک زیر 50 درجه بود. این عدد تو رنج واترکولر هست نه خنک کننده بادی. بعلاوه فوق‌العاده کم صدا بود حتی روی 100 درصد چرخش فن. خلاصه این مورد هم گزینه بسیار جالبیه برای وارد کردن.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سلام
کلا خوش فروش ترین در ایران Asus هست مخصوصا مدل strix بعدشم تاف هست اما باید قیمتا چک کنی که از ایران بیشتر نباشه
به نظرم اگر این کاره نیستید بیخیال بشید چون احتمالا براتون ضرر می شه جای سود باید اعتبار خوبی در نت داشته باشید تا بشه کالای لوکس فروخت در غیر اینصورت روی دستتون باد می کنه خیلی ها اوردن باد کرده الان
بعدشم در ایران بعضا مدل هایی هستن که از سایت امازون هم ارزون تره الان بر فرض 3080 gaming z trio من دیدم که 45 فروختن که هم قیمت با امازونش می شه یا 3080 ti های برند پلیت زیر قیمت جهانیشه چون مشکل مموری هیت داره
تازه مدل های گیگا یا evga هم ایراد دار دارن که باید بدونید
در نهایت پیشنهادم اینکه اگر سر رشته ای ندارید توی این زمینه بیخیال بشید بهتره

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
آقا امروز یه ریویو از کارت asus rtx 3070 noctua edition دیدم که همین چند روز پیش معرفی شده. ناکتوا مشهورترین برند خنک کننده‌های بادی برای سی‌پی‌یو و کیس هست که اولین باره داره رو کارت گرافیک با همکاری ایسوز هم کار میکنه.
View attachment 229080
این کارت تونست تا 2200 مگاهرتز اورکلاک بشه که بیشترین اورکلاک برای کارت 3070 هست. جالبه دما با این اورکلاک زیر 50 درجه بود. این عدد تو رنج واترکولر هست نه خنک کننده بادی. بعلاوه فوق‌العاده کم صدا بود حتی روی 100 درصد چرخش فن. خلاصه این مورد هم گزینه بسیار جالبیه برای وارد کردن.
ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Review - The Quietest Graphics Card
ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Review - The Quietest Graphics Card

از لحاظ اورکلاک با فریم دهی که دقیقا برابر مدل تاف شده
از لحاظ دمایی هم با 26 دسی بل 60 درجه شده تاف با 28 دسی بل 62 شده
البته اینم اضافه کنم تاف 2.7 اسلات فضا می گیره این کارت 4 اسلاته هست
7f44c6cf-afea-4860-a1cf-55a4fbddfab2.jpg

در کل کارت جالبی هست اما به درد نخور مخصوصا با ظاهر زشتی که داره چرا که 28 دسی بل هم عملا قابل شنیدن نیست 62 درجه دما هم برای کارت گرافیک سوپر الترا سیف هم اون ور تره
شاید بهتر بود برای 3090 بسیار داغ همچنین حرکتی رو می زدن چون همچنان تاف از نظر همه سایت ها و خودم بهترین گزینه نسبت به قیمت هست
هر چند قیمت تاف به خاطر شرایط بازاریش ممکنه از خیلی مدل های هم قیمتش یا حتی بالاترش بیشتر باشه
در کل ایسوس به خاطر رابه ی خوبی که با noctua داره خواسته یک حرکت جدید و خاص بزنه که از این بابت یعنی خاص بودنش ارزشمند هست فقط همین

این مورد هم اصلا گزینه ی جالبی برای وارد کردن نیست چون قیمت خیلی بالایی داره نزدیک 3070ti هست 3070 خیلی کارت خنکی هست حتی پلیت مدل پایه ش هم حدود 70 درجه هست با نویز قابل قبول یا حتی ایسوس دوال ش هم جواب گو هست اونم بالای 70 درجه نمی ره کلا یک عده به خاطر تبلیغات غلط همیشه دنبال کارت 3 فنه هستن در حالی که اولین 3 فنه داریم تا 3 فنه دوما برای کارت های میان رده همون کولینگ های معمولی هم جوابگو هستن مگه اینکه کارت های پر مصرف 3070 ti به بالا باشه که عملا باید کولینگ خیلی خوبی داشته باشن
زمانی که 3060ti dual asus دماش با دور فن 1900 بیشتر از 60 درجه نمی شه عملا 3 فنه می خواید برای چی

آخرین ویرایش:

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,795
نام
حامد
بین 3060 و 3060ti کدومش؟
بیشتر بحث مموری 8 و 12 گیگ هست که میترسم فردا 8 گیگ کم بیاره. فعلا که ti فریم بهتر میده به اندازه قیمتش. ولی آینده شو چطور میبینین؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر