مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

داداش میخوام بدونم قوی ترین کارت گرافیک و سی پی یو چیه مدلش و مارکشو بگو داداش
nvidia 980 قیمت حدود 2600 تا 3000 تومن
ولی از این قوی تر هم هست که دو هسته ای باشه
amd 295x2 که قیمتش 6،7 تومنه و قوی ترین کارته فعلا ولی اگه برا گیم میخوای همون nvidia GTX980 هم جوابگو شما هست

اقا فرشید ببخشید باز یه سوال دیگه برام پیش اومد
به نظره شما کارت گرافیک خودمو اگر بفروشم و به جاش یه 980 بگیرم تفاوت زیادی احساس میکنم از نطره کیفیت روی 1080؟
و هم اینکه با توجه به اینکه بازی ها دارن رو به vrm 4gb به بالا پیش میرن به نظره شما تعویض کارتم با یه 980 معقول تره یا با همین مدل 780 البته مدل 6gb یش؟اخه مال من مدل 3gb هست برای همین یکم فکرم مشغول شده که برای تعویض کدوم حالت بهتره

داداش برا گیم میخوام قوی ترین مدل بعد اون 3 میلیون و 4 میلیون بود گفتی بعد سیستمی میخوام خواستم ارتقا بدم بشه ارتقا داد
داداش اگه برای گیم میخوای همون طور که آقا فرشید گفت بهترین گزینه در حال حاظر ایناست :
گرافیک nvidia GTX980
cpu :core i7 4790K ( اگه اورکلاک نمیکنی سری K نگیر همینم معمولی شو بگیر 60-70 تومن ارزون تره )
پاور : 750 یا 650 گرین بگیر ( اگه میخوای اور کلاک کنی 750 بهتر خواهد بود )
کیس ( green seri x خیلی خوبه و قیمت حدودا 160 اینا بستگی به مدلش داره )
فن سی پیو هم حتما جداگانه بگیر (کولر مستر بگیری خوبه ولی یه زره گرون تر از بقیه هست حدود 100 تومن تا 120 خرجشه )
مادر بورد ( ASUS H97 PRO Gamer گزینه خوبیه قیمت هم حدود 520 ایناست )

داداش اگه برای گیم میخوای همون طور که آقا فرشید گفت بهترین گزینه در حال حاظر ایناست :
گرافیک nvidia GTX980
cpu :core i7 4790K ( اگه اورکلاک نمیکنی سری K نگیر همینم معمولی شو بگیر 60-70 تومن ارزون تره )
فن سی پیو هم حتما جداگانه بگیر (کولر مستر بگیری خوبه ولی یه زره گرون تر از بقیه هست حدود 100 تومن تا 120 خرجشه )
داداش اینا بهترینا و قوی ترینا بودن برا من قیمت مهم نیست فقط یه سیستم ردیف میخوام باز هم ممنون

گرافیک nvidia GTX980
داداش یه سوال دیگه این الترلاک که گفتی یعنی چی ممنون

Last edited by a moderator:
داداش اینا بهترینا و قوی ترینا بودن برا من قیمت مهم نیست فقط یه سیستم ردیف میخوام باز هم ممنون
داداش انارو جمع بزنی حدود 5 تومن یا 5500 بشه آخه من نمیفهمم مثلا شما کیس 900 هزار تومنی میخوای چیکار وقتی با کیس 160 تومنی هم کارت راه میافته یا مادر بورد داریم 1200 ولی آخه پول حروم کردنه
اگه شما میخواهید که بازی هارو تا تنظیمات آخر گرافیکی زیاد کنی این هم جذاب گو هست ولی اگه پول بیخود میخوای بدی بگو سیستم از این بهتر هم میشه ولی راندمان کار پایین میاد

اورکلاک کردن هم یهنی شما از قابلیت سخت افزار تون یه چیزی بیشتر استفاده میکنید و مثلا فرکانس cpu اگه 2 گیگ هرتز باشه شما اگه اور کلاکش کنید میتونید 2.5 یا بیشتر (بسته به مدل و کیفیت کار ) استفاده کنید که همین جوری کشکی هم نیست و نیاز به متخصص داره چون اگه زیاده روی کنید ممکنه سخت افزار تون بسوزه
در کل من پیشنهاد میدم که شما بیشتر از 6 تومن برا پی سی خرج نکنی چون با این سیاست های جدید شرکت ها هر سال دارن یه چیز جدید میدن بیرون و قبلی ها دیگه بی استفاده میشن
(مثلا اگه کسی دو سال پیش پول میداد یه gtx 770 رو میخرید الان دیگه نمیتونه Ac unity رو بازی کنه و باید کارتشو عوض کنه )

داداش انارو جمع بزنی حدود 5 تومن یا 5500 بشه آخه من نمیفهمم مثلا شما کیس 900 هزار تومنی میخوای چیکار وقتی با کیس 160 تومنی هم کارت راه میافته یا مادر بورد داریم 1200 ولی آخه پول حروم کردنه
اگه شما میخواهید که بازی هارو تا تنظیمات آخر گرافیکی زیاد کنی این هم جذاب گو هست ولی اگه پول بیخود میخوای بدی بگو سیستم از این بهتر هم میشه ولی راندمان کار پایین میاد

اورکلاک کردن هم یهنی شما از قابلیت سخت افزار تون یه چیزی بیشتر استفاده میکنید و مثلا فرکانس cpu اگه 2 گیگ هرتز باشه شما اگه اور کلاکش کنید میتونید 2.5 یا بیشتر (بسته به مدل و کیفیت کار ) استفاده کنید که همین جوری کشکی هم نیست و نیاز به متخصص داره چون اگه زیاده روی کنید ممکنه سخت افزار تون بسوزه
در کل من پیشنهاد میدم که شما بیشتر از 6 تومن برا پی سی خرج نکنی چون با این سیاست های جدید شرکت ها هر سال دارن یه چیز جدید میدن بیرون و قبلی ها دیگه بی استفاده میشن
(مثلا اگه کسی دو سال پیش پول میداد یه gtx 770 رو میخرید الان دیگه نمیتونه Ac unity رو بازی کنه و باید کارتشو عوض کنه )
داداش حرفت درسته منم دیونه نیستم اخه از همین کیسی که الان دارم استفاده میکنم تقریبا نو هستش خوشگل هم هست مادر بورد هم دارم مال سه سال پیش هستش خوبه ولی خوب اگه ببینم مادر بورد هم ت اجرای بازی و در کل قدرب سیستم تاثیر داره اونم عوض میکنم من در کل چیزی میخوام که خیلی عالی باشه قدرتی مثل حرف خودت که تنضیمان رو بزاری تا اخر همون باشه حالا فر دا پسفر دا خواستم سیستمم رو ارتقا بدم نگن نمیتونی سیستمت رو ارتقا بدی من الان این سیستمم هست پدرم رو در میاره تا حدودایی رفتم بخش مخصوص میگم میتونم اینو ارتقا بدم میگه نه خوب نمیخوام اینجوری هم بشه
Amd athlon II×2 260 processor 3.20GHz
4gb ram
باز هم ممنون از همه راهنمایی هایی که کردی دستت درد نکنه

داداش حرفت درسته منم دیونه نیستم اخه از همین کیسی که الان دارم استفاده میکنم تقریبا نو هستش خوشگل هم هست مادر بورد هم دارم مال سه سال پیش هستش خوبه ولی خوب اگه ببینم مادر بورد هم ت اجرای بازی و در کل قدرب سیستم تاثیر داره اونم عوض میکنم من در کل چیزی میخوام که خیلی عالی باشه قدرتی مثل حرف خودت که تنضیمان رو بزاری تا اخر همون باشه حالا فر دا پسفر دا خواستم سیستمم رو ارتقا بدم نگن نمیتونی سیستمت رو ارتقا بدی من الان این سیستمم هست پدرم رو در میاره تا حدودایی رفتم بخش مخصوص میگم میتونم اینو ارتقا بدم میگه نه خوب نمیخوام اینجوری هم بشه
Amd athlon II×2 260 processor 3.20GHz
4gb ram
باز هم ممنون از همه راهنمایی هایی که کردی دستت درد نکنه
برای ارتقا دادن اولا باید مدل مادر بوردت رو بگی که مهمترین چیزه که ببینم cpu و گرافیک رو ساپورت میکنه یا نه بعدش کیست باید ببینی که کارت گرافیک توش جا میشه اگه بشه مشکلی نداره اندازه هاشو هم بگو یا اگه مدلشو میدونی بگو
cpu ت هم نمیتونه گرافیک پیشنهادی رو ساپورت کنه و باید همون رو بگیری رم هم الان بازی ها دیگه 8 رو میخوان حد اقل و حال فرکانسو ایناشم باید بعد مدل مادر بوردت حرف بزنیم

cpu intel 4790k 1070t
cpu cooler ThermalRight HR-02 Macho BLACK CPU 230t
main GIGABYTE Z97X-Gaming 7 LGA1150 Z97 890t
ram Corsair Vengeance Pro 16GB 8GBx2 2133Mhz 640t
vga GIGABYTE GTX 980 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5 2800t
power green Green GP750B-OC 460t
case green x6 black 310t
hdd seagate 1tr st1000dm003 180t
ssd AData XPG SX910 256GB SATA3 SSD 700t
odd lg 24x 55t
جمعا 7/355/000 تومان شما چون گفتی پول برات مهم نیست منم هیچی کم نزاشتم وگرنه گزینه های اقتصادی ترم هست
دوست عزیز این یکی از بهترین سیستم ها برای گیم میشه مانیتور موس و کیبورد و اسپیکر هم خودت انتخاب کن

cpu intel 4790k 1070t
cpu cooler ThermalRight HR-02 Macho BLACK CPU 230t
main GIGABYTE Z97X-Gaming 7 LGA1150 Z97 890t
ram Corsair Vengeance Pro 16GB 8GBx2 2133Mhz 640t
vga GIGABYTE GTX 980 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5 2800t
power green Green GP750B-OC 460t
case green x6 black 310t
hdd seagate 1tr st1000dm003 180t
ssd AData XPG SX910 256GB SATA3 SSD 700t
odd lg 24x 55t
جمعا 7/355/000 تومان شما چون گفتی پول برات مهم نیست منم هیچی کم نزاشتم وگرنه گزینه های اقتصادی ترم هست
دوست عزیز این یکی از بهترین سیستم ها برای گیم میشه مانیتور موس و کیبورد و اسپیکر هم خودت انتخاب کن
این خیلی عالیه فقط hdd کمه با توجه به حجم بالای بازی های جدید 2 ترا یا 4 ترا بگیری خیالت راحت تره و مارکشم western black از همه بهتره b-)

سلام
فرشید جان خبری از یه گرافیک شاخ مثل 990 یا 980Ti چیزی تو این سبک در راه هست؟؟؟ یا همین 980 و 970 رو بسنده کنیم؟

فعلا حداقل تا شش ماه مدل قویتری انتظار نمیره، چون AMD هم فقط در ابتدای 2015 کارتهای جدید خودش رو می تونه معرفی کنه،
چیزی که در ماههای آینده انتظارشون میره مدلهای 960 و پایینتر هست.

سلام
سلام
فرشید جان خبری از یه گرافیک شاخ مثل 990 یا 980Ti چیزی تو این سبک در راه هست؟؟؟ یا همین 980 و 970 رو بسنده کنیم؟
با اجازه‌ی فرشیدجان،‌
معماری فعلی مکسول با کد GM204 با GTX980 تمام‌قد به میدان اومده و هیچ واحد غیرفعالی نداره.

شاید یه دوهسته‌ای عرضه بشه با نام GTX990 عرضه بشه ولی با توجه به تجربه‌ی کپلر، به احتمال زیاد انویدیا مکسول بزرگتر رو با نسل جدید عرضه خواهد کرد.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or