مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

این لپ تاپ چی؟ خوبه باس گیم؟ lenovo y50
پردازنده
Intel cor i7 4700HQ
2.4 GHz-3.4 GHz
6MB Cash

[TD="width: 36%"] رم
[/TD]
[TD="width: 63%"] ۸+۸ = GB 16
DDR 3
[/TD]

[TD="width: 36%"] هارد
[/TD]
[TD="width: 63%"] TB 1+8 GB SSD
[/TD]

[TD="width: 36%"] گرافیک
[/TD]
[TD="width: 63%"] Geforce GTX 860M
GB 4 Up To GB 6
[/TD]

پردازنده
Intel cor i7 4700HQ
2.4 GHz-3.4 GHz
6MB Cash

رم

DDR 3[/TD]

[TD="width: 36%"] هارد [/TD]
[TD="width: 63%"] TB 1+8 GB SSD[/TD]

[TD="width: 36%"] گرافیک [/TD]
GB 4 Up To GB 6[/TD]

بله برای گیم مناسبه.

دوستان از من به شما نصیحت (البته اگه در حد نصیحت کردن شما باشم!)... شما الان اگه بخواید pc ببندید.. الکی نرید پول بریزید پای اون دلال ها.. شما میتونید یه 760 یا یه 770 ( 750Ti هم پیشنهاد خوبیه ... خودم روش از بتل 4 رو رزولوشن 1080 حدود 55-60 فریم گرفتم... روی الترا... ) ... شما این کارت هارو که بخرید ... سال دیگه یا دو سال دیگه میتونید یه 780 بخرید به قیمت 1 تومن تا 1 و دویست... ! خود دانید!..

سلام، بین این دو کارت موندم msi 670 power edition و 760 هر دو یه قیمت کدوم رو بگیرم؟

این مدل 670 msi اونجور که فهمیدم در حد 680 فریم میده ولی 760 جدیدتره برای همین دو دل شدم نمیدونم 760 چیزی داره که 670 نداشته باشه؟ شما کدومو پیشنهاد میدی؟

در ضمن هر دو تا کارکرده هستن در حد سه ماه با قیمت حدود 700.

700 تا بیشتر بابت این کارت ها پول بدی ضرر کردی! هرچند الان گینوراد 760 آکبند داره با 150 160 تومن بیشتر فروخته میشه.

کارکردش حدود 700 هست ولی نمیدونم اگه صبر کنم ممکنه قیمت اکبندش به 700 برسه؟ ... فکر نکنم به این زودی انقدر پایین بیاد.

مرسی داداش که جواب دادی
میدونم بازیای نسل بعد رو نمیخونه.....منظورم بازیاییه که تا الان اومده مثلا ac iv
لپ تاپی که گفتم یعنی lenovo g5070 نمیتونه همچین بازیی رو اجرا کنه؟
میتونی یه لپ تاپ معرفی کنی؟ مثلا قیمتو باید تا چقدر ببرم بالا؟ 3 تومن؟

این لپ تاپی که گفتم به نظرت نهایت چه بازیی رو بتونه بخونه؟ مثلا ac brotherhood ؟

منظور منم بازیهای فعلی بود که برای اونا هم مناسب نیست
اگر تا 3 تومن بودجه رو بالا ببری می تونی یه دستگاه مناسب برای بازی در حد متوسط خریداری کنی

کلا لپ تاپ رو برای بازی توصیه نمی کنیم، اما اگه محدودیتی باشه که مجبور به خرید لپ تاپ باشید باید حداقل دو برابر یه PC برای لپ تاپی هزینه کنید که بتونید راندمانی همتراز اون رو در برنامه ها و بازیها بدست بیارید.

پردازنده
Intel cor i7 4700HQ
2.4 GHz-3.4 GHz
6MB Cash

رم

DDR 3[/TD]

[TD="width: 36%"] هارد [/TD]
[TD="width: 63%"] TB 1+8 GB SSD[/TD]

[TD="width: 36%"] گرافیک [/TD]
GB 4 Up To GB 6[/TD]

خب این که دیگه مختص بازی هست اصن، اما باز هم بالاترین مدل ممکن نیست.

اقا منظور از ماینینگ کارت گرافیکی چیه؟
چه صدمه ای به کارت گرافیکی میزنه؟

منظور برنامه های پردازشی سنگین برای استخراج پول دیجیتال مانند Bitcoin هستن که به تنهایی و با استفاده از پردازنده ی اصلی زمان زیادی لازم داشتن که با استفاده از قدرت محاسباتی و هسته های زیاد کارت های گرافیکی جدید و مخصوصا کارتهای AMD این پردازش بسیار سریعتر و بهینه تر صورت می گرفت و استخراج کنندگان پول دیجیتال که تبش در سال پیش رکورد زد برای سرعت بالاتر چندین کارت رو همزمان روی سیستمشون اختصاصا برای این کار استفاده می کردن و کارتها بصورت بی وقفه زیر بار پردازش کامل بودند.

به صورت عادی شاید صدمه ای نزنه اما با استفاده و فشار مداوم ریسک خراب شدن کارت رو بالا میبره.

دوستان از من به شما نصیحت (البته اگه در حد نصیحت کردن شما باشم!)... شما الان اگه بخواید pc ببندید.. الکی نرید پول بریزید پای اون دلال ها.. شما میتونید یه 760 یا یه 770 ( 750Ti هم پیشنهاد خوبیه ... خودم روش از بتل 4 رو رزولوشن 1080 حدود 55-60 فریم گرفتم... روی الترا... ) ... شما این کارت هارو که بخرید ... سال دیگه یا دو سال دیگه میتونید یه 780 بخرید به قیمت 1 تومن تا 1 و دویست... ! خود دانید!..

ممنون از توصیه ی شما
اما کارت 750Ti نه برای اون بتل 4 اونقدر قوی هست و نه برای بازیهای آینده حتی در حد متوسط می تونه تضمینی فریم بالا بده، این توصیفات مختص کارتهای 760 و 770 هست؛ ما هم از روی سلیقه ی شخصی نظری و همینجوری نمی دیم!

امیدوارم بعدا ادعا نکنید که با اون کارت توی Crysis 3 هم 60 فریم با آخرین تنظیمات می گیرید، چون کارت 780 هم هرگز نمی تونه این ادعا رو داشته باشه!!

سلام به اساتید
یه سوال داشتم
برای دوستم چندروز پیش با پیشنهاد فرشید جان یه سیستم خیلی خوب بستیم
براش گرافیک MSI R9 290 گذاشتیم و عملکردش توی بازی ها عالیه
من خودم تمامی مشخصاتش با سیستم دوستم یکی هستش الی گارت گرافیک
کارت خود من الان MSI Global R7870 Twin Frozr 2GD5/OC هستش و توی اکثر بازی ها تست زدیم دیدم نزدیک به 30 الی 45 فریم متغیر توی بازی ها کمتر میگیرم
حالا سوال بنده این هستش آیا بنظر شما گرافیک رو ارتقاء بدم یا نه !!! با توجه به بازی های جدید اینو میپرسم
یعنی این کارت بازی های جدید رو میتونه خوب اجرا کنه ؟

بنظرتون بین 750ti با قیمت 600 تومن و r260x با قیمت همین قیمت ، کدوم سریعتر و قویتره؟ از چه برندی؟

gtx 750ti خوب قویتره ولی ارزش خرید نداره الان قیمت ایسوس حدود 670 هزار تومان هست که شما میتونی 40 هزار تومان بزاری روش کارت پرقدرت تر r9 270x از برند سافاییر رو بگیری حدود 710 هزار تومان گرافیک r7 260x هم قیمتش 485 هزار تومان هست برند سافاییر که خیلی خوش قیمت هست
ولی باید ببینیم بقیه سیستم شما چی هست مخصوصا پاور اگه پاورت جواب میده r9 270x بگیر اگر نه r7 260x گزینه خیلی خوبیه

- - -ویرایش - - -

سلام به اساتید
یه سوال داشتم
برای دوستم چندروز پیش با پیشنهاد فرشید جان یه سیستم خیلی خوب بستیم
براش گرافیک MSI R9 290 گذاشتیم و عملکردش توی بازی ها عالیه
من خودم تمامی مشخصاتش با سیستم دوستم یکی هستش الی گارت گرافیک
کارت خود من الان MSI Global R7870 Twin Frozr 2GD5/OC هستش و توی اکثر بازی ها تست زدیم دیدم نزدیک به 30 الی 45 فریم متغیر توی بازی ها کمتر میگیرم
حالا سوال بنده این هستش آیا بنظر شما گرافیک رو ارتقاء بدم یا نه !!! با توجه به بازی های جدید اینو میپرسم
یعنی این کارت بازی های جدید رو میتونه خوب اجرا کنه ؟

کارت 7870 اونم اور کارت بسیار قوی میباشد که راحت همه بازی ها رو با گرافیک خوب و فول اچ دی جواب میده و اگه براتون سخته هزینه کنید بنظر من با همون بازی کنید
ولی اگه مشکل مالی ندارین ضمن این که باید پاور تون رو هم عوض کنید چون پاور 530 وات جواب نمیده و باید یه باید 750 وات گرین بگیرید حدود 275 هزار تومان قبلی رو هم بفروشید و چند ماه صبر کنید شاید زمستان سری جدید amd سری 300 عرضه میشود که مدل r9 380x که جایگزین r9 290x هست و قویتر هم هست رو خریداری کنید یا حتی انودیا سری 900 مثلا 960 یا 970

gtx 750ti خوب قویتره ولی ارزش خرید نداره الان قیمت ایسوس حدود 670 هزار تومان هست که شما میتونی 40 هزار تومان بزاری روش کارت پرقدرت تر r9 270x از برند سافاییر رو بگیری حدود 710 هزار تومان گرافیک r7 260x هم قیمتش 485 هزار تومان هست برند سافاییر که خیلی خوش قیمت هست
ولی باید ببینیم بقیه سیستم شما چی هست مخصوصا پاور اگه پاورت جواب میده r9 270x بگیر اگر نه r7 260x گزینه خیلی خوبیه

- - -ویرایش - - -

کارت 7870 اونم اور کارت بسیار قوی میباشد که راحت همه بازی ها رو با گرافیک خوب و فول اچ دی جواب میده و اگه براتون سخته هزینه کنید بنظر من با همون بازی کنید
ولی اگه مشکل مالی ندارین ضمن این که باید پاور تون رو هم عوض کنید چون پاور 530 وات جواب نمیده و باید یه باید 750 وات گرین بگیرید حدود 275 هزار تومان قبلی رو هم بفروشید و چند ماه صبر کنید شاید زمستان سری جدید amd سری 300 عرضه میشود که مدل r9 380x که جایگزین r9 290x هست و قویتر هم هست رو خریداری کنید یا حتی انودیا سری 900 مثلا 960 یا 970

دوست عزیز یادم رفته بود صفحه مشخصات PC رو ویرایش کنم یه یک ماه پیش یه SSD 256GB و یه پاور 750 Watt GREEN OC EDITION به سیستم اضافه کردم
یعنی سری جدید برای کارتهای ATI میاد ؟
از انویدیا کارت نمیخرم و فقط ATI میبندم
ممنون

دوست عزیز یادم رفته بود صفحه مشخصات PC رو ویرایش کنم یه یک ماه پیش یه SSD 256GB و یه پاور 750 Watt GREEN OC EDITION به سیستم اضافه کردم
یعنی سری جدید برای کارتهای ATI میاد ؟
از انویدیا کارت نمیخرم و فقط ATI میبندم
ممنون

برای نسل بعدی AMD زمانبندی خاصی مشخص نشده، تخمین زده میشه که در اوایل 2015 نسل جدید معرفی بشن و تازه باید از نظر مصرف و کارایی با سری 900 از NVIDIA مقایسه بشن.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or