مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

من 5670 amd دارم
به نظرتون این کارت گرافیکم تا چه حد جواب خواهد داد
از طرفی اگر بخوام بفروشم دست دوم چند باید بفروشم ، و اگه بخوام یه گرافیک جدید amd خوب بگیرم به نظرتون بهترین مدل کدوم.؟
و تو چه مایه هایی قیمتشه.؟

سلام
من کارت Nvidia geforce 630m رو دارم که ۴ گیگ حافظه کلی‌اش هست و زده ۲ گیگ Dedicated memory و ۲گیگ Shared memory میخواستم بدونم اینا چه فرقی دارن و چطور میشه کاری کرد که از همه ۴ گیگ و نهایت قدرت کارت تو بازی استفاده بشه؟ لطفا کامل توضیح بدید.
ممنون

2 گیگ مموری روی خود کارت هست که همون Dedicated Memory هستش و 2 گیگ هم از رم سیستم share شده و در بازی فریم بافر شرط هست , نه share mem.
هر چند پردازنده گرافیکی شما بسیار ضعیف هست و اصلا به درد بازی نمیخوره.

من 5670 amd دارم
از طرفی اگر بخوام بفروشم دست دوم چند باید بفروشم ، و اگه بخوام یه گرافیک جدید amd خوب بگیرم به نظرتون بهترین مدل کدوم.؟

این گرافیک رو اگر 100 بخرن , خیلی خوب خریدن
شما میتونید
Gainward GTX 750 Ti به قیمت 550 , که حداقل هست برای گیم

خوب اگه cpu رو i5 بگیرم.مین چی ؟ این مین که نوشتم مدلشو 280 270 بیشتر نیست به نظروتن برای r9 280x دیگه گلوگاه نمیشه و حداکثر کارایی رو میده ؟
مین شما قدیمی هست و پردازنده های سازگار باهاش سخت گیر میاد و دیگه ارزش خرید هم نداره ,
شما 4460 به قیمت 550 و یک ASUS H97M=E به قیمت 400 , خریداری کنید.
گلوگاه همیشه هست , اینجور نیست که با خرید فلان CPU به طور کامل گلوگاه نداشته باشی , این فکر اشتباه هست . هر چند با این پردازنده چندان مشکلی نداری.

سلام
من کارت Nvidia geforce 630m رو دارم که ۴ گیگ حافظه کلی‌اش هست و زده ۲ گیگ Dedicated memory و ۲گیگ Shared memory میخواستم بدونم اینا چه فرقی دارن و چطور میشه کاری کرد که از همه ۴ گیگ و نهایت قدرت کارت تو بازی استفاده بشه؟ لطفا کامل توضیح بدید.
ممنون

برای کارت ضعیفی مثل 630 همون دو گیگ هم استفاده ی موثری نخواهد داشت، اون Shared Memory هم تبلیغاتی هست و هیچ کارکرد خاصی در گرافیکهای مختص بازی و یا راندمان بازیها نداره.

خوب اگه cpu رو i5 بگیرم.مین چی ؟ این مین که نوشتم مدلشو 280 270 بیشتر نیست به نظروتن برای r9 280x دیگه گلوگاه نمیشه و حداکثر کارایی رو میده ؟

در اینصورت همه چیز بدون مشکل و خوب خواهد بود
احتیاجی به تغییر مادربرد نیست و گلوگاه هم نیست

من 5670 amd دارم

بستگی داره که منظور شما از جواب دادن چجوری و روی چه تنظیماتی باشه، وگرنه از دید من این کارت همینجوری هم مدتیه توی خیلی عناوین بازیها جوابگو نیست.
کارت رو شاید حدود 200 تومن بتونید قیمت بزارید و کمترین مدل مناسب بازی که از کارت خودتون سرتر باشه هم مدلی مثل AMD R9 270 هست که حدود 700 تومن قیمت داره.

بستگی داره که منظور شما از جواب دادن چجوری و روی چه تنظیماتی باشه، وگرنه از دید من این کارت همینجوری هم مدتیه توی خیلی عناوین بازیها جوابگو نیست.
کارت رو شاید حدود 200 تومن بتونید قیمت بزارید و کمترین مدل مناسب بازی که از کارت خودتون سرتر باشه هم مدلی مثل AMD R9 270 هست که حدود 700 تومن قیمت داره.

این گرافیک رو اگر 100 بخرن , خیلی خوب خریدن
شما میتونید
Gainward GTX 750 Ti به قیمت 550 , که حداقل هست برای گیم

اول ممنون که جواب دادید دوستان
بعد چند تا سوال دیگه
1- خب اخه من الانشم تونستم همه بازی ها رو با تنظیمات متوسط اجرا کنم (بجز کال اف که 6گیگ رم میخواست منم دنبال فیکسش نرفتم) ، به نظرتون این وضع تا چند وقت دیگه ادامه دار خواهد بود.؟
2- هردوتون گرافیک هایی که معرفی کردید گفتید حداقل ، خب وقتی بخوام 500-700 تومن بابت گرافیک بدم چرا باس برم سراغ حد اقل ، یه گرافیکی که تا مدت اقلا یکی دو سال همه بازی ها رو high اجرا کنه بنظرتون چیه ، و چنده قیمتش.؟

دوست عزیز شما بخوای بازیارو رو رزولوشن HD اجرا کنی... همین 750Ti هم زیاده!! من الان این کارت رو دارم... بازی هایی مثل Sniper Elite 3 یا BF4 رو روی رزولوشن HD حدود 70 تا 85 فریم میگیرم(بزنم به تخته)... نگران نباش... همه این چیزا اولا برای رزلوشن 1080 هست که مانیتورش گرونه.. دوما واسه فروختن جنس جدید الکی گرون... وگرنه الان تو 750Ti و 770 فقط یه پهنای باند فرق داره...

بچه ها با اون 630 که گفتم میتونم بازیای نسل بعد رو روی Low و با گذاشتن رزولوشن سر متوسط روان اجرا کنم؟؟؟ بازیای نسل قبل رو روی مدیوم و حداکثر رزولوشن راحت میزدم. توجه کنید که در کنار این 630 یه رم شش گیگابایتی و سی پی یو Core i5 2.5ghz وجود داره.

آخرین ویرایش:
بچه ها با اون 630 که گفتم میتونم بازیای نسل بعد رو روی Low و با گذاشتن رزولوشن سر متوسط روان اجرا کنم؟؟؟ بازیای نسل قبل رو روی مدیوم و حداکثر رزولوشن راحت میزدم. توجه کنید که در کنار این 630 یه رم شش گیگابایتی و سی پی یو Core i5 2.5ghz وجود داره.
داداش اميدوارم ناراحت نشي ولي بهت پيشهناد ميكنم كه يا با همون كنسول بازي كن يا اينكه 3-4 تومن يه سيستم جديد ببند... اگه من جات بودم ميرفتم سمت همون كنسول... ؛)

داداش اميدوارم ناراحت نشي ولي بهت پيشهناد ميكنم كه يا با همون كنسول بازي كن يا اينكه 3-4 تومن يه سيستم جديد ببند... اگه من جات بودم ميرفتم سمت همون كنسول... ؛)
نه بابا چرا ناراحت بشم؟؟؟/:) میرم سراغ همون کنسول. ولی نمیدونم چرا حرفاتون در مورد ضعیف بودن کارت عجیبه! من قبلا بازیا رو سر Medium یا High میزدم ولی با این چیزی که از نسل جدید میبینیم ظاهرا باید به فکر یه تحول اساسی باشم.

سلام

سلام
مشخصات سیستم من اینه
Intel Core i5 3450
8.00GB Dual-Channel DDR3
ATI AMD Radeon R9 280 Msi Gaming 33072MB

این سیستم مخصوصا کارت گرافیکم برای بازی خوبه؟

آخرین ویرایش:
بچه ها لطف میکنید کمک کنید
من میخوام لپ تاپ بگیرم
میشه بگید با همچین لپ تاپی میشه مثلا بازی assassin creed iv blag flag رو راحت اجرا کرد؟ لپ تاپ lenovo g5070
پردازنده مرکزی:Intel Core i5 4200U 1.60GHz up to 2.60 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 6 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:AMD Radeon R5 M230 2GB
نسخه سیستم عامل 64 بیت

یا اینکه میتونید یه لپ تاپ خوب تو رنج قیمت 1.200 تا 1.600 پیشنهاد کنید که بازی هارو بتونه خوب اجرا کنه؟
ممنونتون میشم جواب بدید

سلام
مشخصات سیستم من اینه
Intel Core i5 3450
8.00GB Dual-Channel DDR3
ATI AMD Radeon R9 280 Msi Gaming 33072MB

این سیستم مخصوصا کارت گرافیکم برای بازی خوبه؟

آره عزیز، همه چیز خوبه و کارت گرافیکت هم خیلی خوبه!
برا بازیهای جدید مجهز هستی.

بچه ها لطف میکنید کمک کنید
من میخوام لپ تاپ بگیرم
میشه بگید با همچین لپ تاپی میشه مثلا بازی assassin creed iv blag flag رو راحت اجرا کرد؟ لپ تاپ lenovo g5070
پردازنده مرکزی:Intel Core i5 4200U 1.60GHz up to 2.60 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 6 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:AMD Radeon R5 M230 2GB
نسخه سیستم عامل 64 بیت

یا اینکه میتونید یه لپ تاپ خوب تو رنج قیمت 1.200 تا 1.600 پیشنهاد کنید که بازی هارو بتونه خوب اجرا کنه؟
ممنونتون میشم جواب بدید

با این بودجه هیچ مدل لپ تاپی نمیشه خرید که گرافیک مناسبی داشته باشه، چه برسه به اینکه برای بازی هم مناسب باشه.
اصولابا این بودجه PC مناسب بازی هم نمیشه خرید، مگر اینکه دو برابرش کنید.

شما قطعات دیگت خوبه، فقط مشکلت کارت گرافیک خیلی ضعیفه، اونو ارتقا بدی برای نسل جدید هم مشکلت حل میشه.

سلام، بین این دو کارت موندم msi 670 power edition و 760 هر دو یه قیمت کدوم رو بگیرم؟

هر دوتاشون هم سرعت هستن
البته اون مدل از GTX 670 چون OC هست یه مقدار کمی هم سرعتر از 760 هست.

آره عزیز، همه چیز خوبه و کارت گرافیکت هم خیلی خوبه!
برا بازیهای جدید مجهز هستی.

با این بودجه هیچ مدل لپ تاپی نمیشه خرید که گرافیک مناسبی داشته باشه، چه برسه به اینکه برای بازی هم مناسب باشه.
اصولابا این بودجه PC مناسب بازی هم نمیشه خرید، مگر اینکه دو برابرش کنید.

مرسی داداش که جواب دادی
میدونم بازیای نسل بعد رو نمیخونه.....منظورم بازیاییه که تا الان اومده مثلا ac iv
لپ تاپی که گفتم یعنی lenovo g5070 نمیتونه همچین بازیی رو اجرا کنه؟
میتونی یه لپ تاپ معرفی کنی؟ مثلا قیمتو باید تا چقدر ببرم بالا؟ 3 تومن؟

این لپ تاپی که گفتم به نظرت نهایت چه بازیی رو بتونه بخونه؟ مثلا ac brotherhood ؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or