مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
می خوام بازیای FC4 , BF:HL , COD:AW و ... اینا رو روی الترا (رزولوشن اصلا مهم نیست ولی پایین تر از 720p نباشه) بازی کنم ... به نظرتون یه کارت سری Gigabyt GTX 770 OC II یا GTX 760 جواب میده ؟

سیستم :
CPU : Core i5 3770K
RAM : 8GB

شما همون 770 رو بگیری 90 درصد بازیها رو روی رزولوشن 1920 و تنظیمات اولترا می تونی بازی کنی. برای بازیهای آینده نمیشه تنظیمات اولترا رو تضمین کرد، مگر اینکه 290 یا GTX 780 داشته باشی.
بقیه ی قطعاتت هم خوبن

دوستان این کارت Gainward GTX 760 Phantom 2GB GDDR5 کارت خوبیه ؟
دلیل این که نزدیک 300 تومان از مدل asus ارزونتره چیه
الان یک جا داره میده 860 تومان این رو

من 2 ماهی میشه asus gtx 750 ti oc 2gb خریدم به نظرتون ارزش داره بفروشم این رو بخرم ؟
منظورم در مقایه با اون برد 1100 تومانی asus هست

کارت خودم رو چقدر رد کنم خوبه ؟
الان قیمت اکش 635 تومانه

مدل مذکور از گینوارد مدل خوبیه و دلیل ارزونتر بودنش اینه که بردش برد مرجع انویدیا هست و خنک کننده ی ارزونتر و معمولیتری داره و موقع بازی هم ممکنه صدای بیشتری تولید کنه، اگر با صدا مشکل ندارید انتخاب خوبیه.

در مقابل 750Ti از نظر سرعت که بله، ارزش داره ارتقا بدید، به شرط اینکه قیمتی هم به صرفه باشه.
کارت خودتون رو هم 15 درصد کم کنید و برای فروش بزارید.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
مدل مذکور از گینوارد مدل خوبیه و دلیل ارزونتر بودنش اینه که بردش برد مرجع انویدیا هست و خنک کننده ی ارزونتر و معمولیتری داره و موقع بازی هم ممکنه صدای بیشتری تولید کنه، اگر با صدا مشکل ندارید انتخاب خوبیه.

در مقابل 750Ti از نظر سرعت که بله، ارزش داره ارتقا بدید، به شرط اینکه قیمتی هم به صرفه باشه.
کارت خودتون رو هم 15 درصد کم کنید و برای فروش بزارید.

فرشید جان یعنی از نظر قدرت و فرکانس و ... و کلا فریم دهی مثل اون asus هست ؟
این مساله cooling ممکنه باعث بشه عمر کارت کمتر باشه ؟ با توجه به بلایی که سر کارت قبلیم اومد میپرسم

قیمتی اگه 15 درصد کم کنم میشه 540 که باید 320 تومان سر بدم نمیدونم اختلاف این دو کارت به 320 تومان می ارزه ؟

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
این مساله cooling ممکنه باعث بشه عمر کارت کمتر باشه ؟ با توجه به بلایی که سر کارت قبلیم اومد میپرسم

قیمتی اگه 15 درصد کم کنم میشه 540 که باید 320 تومان سر بدم نمیدونم اختلاف این دو کارت به 320 تومان می ارزه ؟
بله اقا فرقی با اون ایسوز نداره! قیمت گینوارد عادلانه تره ایسوز رو نمایندگی داره روش میخوره که انقدر گرونه...وگرنه دلیلی نداره کارت ۲۵۰ دلاری رو بده ۱۰۵۰!!!!!!!
از نظر کولین و کیفیت برد گینوارد کارت رده بالا و خوبیه میتونی ریویو هاش رو بخونی توی اینترنت! چیزی از ایسوز و امثالهم کم نداره.اتفاقا این کولینگی که داره روش زیادم سر و صدا نداره تا اونجا که ریویو های مربوط به نویزش رو خوندم من.چون کنجکاو شده بودم سره قیمتش و دیدم خیلی خوبه.
اختلاف این ۲ تا کارت بله میرزنه! حدود ۲ برابر کارت شماست ۷۶۰ توی فریم دهی...حدود...
‍یک چیزی راجع به کیفیت و سوختن و عمر کارت,هر کارتی یه عمری داره مخصوصا اگه زیر فشار ببریش...من BFG 8800GT OC سوزوندم! دیگه BFG ته برد شاخه واسه NVIDIA...یا رفیقم ASUS سوزونده...گیگابایت سری Geforce 5700 سوزوندم! سلامت کارت به نحوه ی استفاده شما,کیس,Power هم خیلی بستگی داره.تگران نباش پس.
پ ن:راستی الان رفتم پروفایلت...اگه CPU شما E8400 اور شدست...یعنی 2 هسته ای هست هزینه نکن الکی...توی خیلی بازیها CPU گلوگاه میشه و نمیذاره از قدرت 760 سود ببری...در نهایت تفاوت انچنانی با کارت فعلیت پیدا نمیکنه یا انقدر لگ میزنه سره CPU که اعصابت رو بهم میریزه.

آخرین ویرایش:

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
بله اقا فرقی با اون ایسوز نداره! قیمت گینوارد عادلانه تره ایسوز رو نمایندگی داره روش میخوره که انقدر گرونه...وگرنه دلیلی نداره کارت ۲۵۰ دلاری رو بده ۱۰۵۰!!!!!!!
از نظر کولین و کیفیت برد گینوارد کارت رده بالا و خوبیه میتونی ریویو هاش رو بخونی توی اینترنت! چیزی از ایسوز و امثالهم کم نداره.اتفاقا این کولینگی که داره روش زیادم سر و صدا نداره تا اونجا که ریویو های مربوط به نویزش رو خوندم من.چون کنجکاو شده بودم سره قیمتش و دیدم خیلی خوبه.
اختلاف این ۲ تا کارت بله میرزنه! حدود ۲ برابر کارت شماست ۷۶۰ توی فریم دهی...حدود...
‍یک چیزی راجع به کیفیت و سوختن و عمر کارت,هر کارتی یه عمری داره مخصوصا اگه زیر فشار ببریش...من BFG 8800GT OC سوزوندم! دیگه BFG ته برد شاخه واسه NVIDIA...یا رفیقم ASUS سوزونده...گیگابایت سری Geforce 5700 سوزوندم! سلامت کارت به نحوه ی استفاده شما,کیس,Power هم خیلی بستگی داره.تگران نباش پس.
پ ن:راستی الان رفتم پروفایلت...اگه CPU شما E8400 اور شدست...یعنی 2 هسته ای هست هزینه نکن الکی...توی خیلی بازیها CPU گلوگاه میشه و نمیذاره از قدرت 760 سود ببری...در نهایت تفاوت انچنانی با کارت فعلیت پیدا نمیکنه یا انقدر لگ میزنه سره CPU که اعصابت رو بهم میریزه.
من برنامم این بود که برای نزدیکای عید که بودجم اماده شه cpu و main و gpu رو عوض کنم یک جا
که یهو کارت قبلیم که واقعا ازش راضی هم بودم مشکل خطوط سبزپیدا کرد و مجبورم کرد گرافیک بخرم که بودجم به این کارت 750 ti oc خورد و کل برنامم رو ریخت بهم
2 ماه قبل که داشتم میخریدم 760 های بازار زیر 1200 نبود اما امروز دیدیم یکی از فروشگاه ها این مدل gainward رو زده 840 البته زده فروش ویژه، نمیدونم همین قیمت هست و میمونه یا نه

برای عید قراره cpu رو i5 4440 و main رو هم asus b85-plus کنم
چون خودم الان واقعا میدونم که این cpu برای همین کارتم هم bottleneck چه برسه 760
برای همین گفتم که کارت رو فعلا عوض کنم تا اون موقع

اما فکر کنم کارت رو هم بزارم همون موقع بگیرم بهتر باشه چون قیمتا فکر کنم متعادل تر بشه درسته .؟
یهو نزنه این gainward هم نایاب شه دوباره قیمت asus هم بره بالاتر برسه 1300 تو این مملکت بعید نیست :d

maad

کاربر سایت
Aug 4, 2014
4
مشاوره خرید گرافیک

با سلام پیشنهادتون واسه خرید گرافیک برای این سیستم که تو بازی سه بعدی و در کل با سیستم مچ بشه چیه هزینه نسبت به مشخصات باشه فقط با سیستم مچ بشه با تشکر اینم مشخصات سیستم حدود هزینه بین 500تا 800 cpu.i53470 min.asus p8z77 ram.8dd3 1600 power 600green monitor LGD2342P

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
با سلام پیشنهادتون واسه خرید گرافیک برای این سیستم که تو بازی سه بعدی و در کل با سیستم مچ بشه چیه هزینه نسبت به مشخصات باشه فقط با سیستم مچ بشه با تشکر اینم مشخصات سیستم حدود هزینه بین 500تا 800 cpu.i53470 min.asus p8z77 ram.8dd3 1600 power 600green monitor LGD2342P
شما میتونی Sapphire R9 270X dual-X بیگیری 730 تومن.
یا میتونی ASUS یا MSI R9 270X بیگیری 815 تومان.
تنها تفاواهاشون اینه که MSI و ASUS دارای کلاک 1120 هستند و سفایر 1070.مقداری هم فنهای MSI و ASUS بهتر و بی صداترن.گارانتی های بهتری هم دارن.
ولی خوب سفایر قیمت مناسبی داره.گارانتی PG هم داره که شرکتیه...

- - -ویرایش - - -

من برنامم این بود که برای نزدیکای عید که بودجم اماده شه cpu و main و gpu رو عوض کنم یک جا
که یهو کارت قبلیم که واقعا ازش راضی هم بودم مشکل خطوط سبزپیدا کرد و مجبورم کرد گرافیک بخرم که بودجم به این کارت 750 ti oc خورد و کل برنامم رو ریخت بهم
2 ماه قبل که داشتم میخریدم 760 های بازار زیر 1200 نبود اما امروز دیدیم یکی از فروشگاه ها این مدل gainward رو زده 840 البته زده فروش ویژه، نمیدونم همین قیمت هست و میمونه یا نه

برای عید قراره cpu رو i5 4440 و main رو هم asus b85-plus کنم
چون خودم الان واقعا میدونم که این cpu برای همین کارتم هم bottleneck چه برسه 760
برای همین گفتم که کارت رو فعلا عوض کنم تا اون موقع

اما فکر کنم کارت رو هم بزارم همون موقع بگیرم بهتر باشه چون قیمتا فکر کنم متعادل تر بشه درسته .؟
یهو نزنه این gainward هم نایاب شه دوباره قیمت asus هم بره بالاتر برسه 1300 تو این مملکت بعید نیست :d
فکر کنم میدونم کدوم فروشگاه رو میگی...همین امروز یه سفایر 270 ایکس خریدم ازشون اکبند کامل بود 730 تومان.قدرتم یکم از 760 ضعیفتر.قیمت گینوارد تا اونجا ک من دیدم 885 تومانه.
اگه اینجوریه که صبر کن تا دم عید یهو دیدی GTX 950 TI هم اومد قدرتی در حد 760 و یا بالاتر داشت با قیمتی کمتر...
کلا صبر کنی بهتره چون کارتت خوبه الان و حیف ضرر بدی...

آخرین ویرایش:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
دوست عزیز ممنون از راهنمایی لطفا نظرت رو تو مقایسه با پیشنهاد بگو با تشکرGainward GTX 760 Phantom

Gainward 760 از همه اون بالایی ها بهتره خوب.قیمتشم بیشتره شما نوشتی 800 تومن بودجرو.760 قیمتش 885 تومنه.اگه واست 100-200 تومن اینور اونور فرقی نداره Gainward GTX 760 رو بگیر.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دوستان کلا هرکی الان کارت گرافیک آکبند بخره بدجور ضرر میکنه و پشیمان میشه. به هیچ وجه الان زمان مناسبی برای خرید کارت آکبند نیست. کارت دست دوم با افت قیمتی 20 تا 30 درصد بخرید تا با اومدن نسل جدید دچار ضرر زیادی نشید.

Poorya_2

کاربر سایت
Nov 10, 2012
203
نام
پوریا
سلام

میخواستم تا 1 میلیون این Asus 280X DirectCU II رو بخرم ولی فیدبک منفی خیلی داشت ، میگفتن نویز میندازه روی مانیتور و.. ! مرجوعی خیلی داشت همین طور MSI 280X GAMING 3GB اینم نمیدونم مشکلش دقیق چی بود ولی فیدبک منفی داشت

Sapphire هم خوش قیمت بود و وضعیتش نسبت به اون دو تا بهتر بود ولی میگن توی بازار ایران اکثر مدل های Sapphire رفرش و دست دوم هستن که به جای اکبند به مردم قالب میکنن

حالا هر کی تجربه داره از این مدل یا در مورد این Sapphire اطلاعات کامل تری داره لطفا یه راهنمایی بکنه

گیج شدم نمیدونم چه کنم !

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام

میخواستم تا 1 میلیون این Asus 280X DirectCU II رو بخرم ولی فیدبک منفی خیلی داشت ، میگفتن نویز میندازه روی مانیتور و.. ! مرجوعی خیلی داشت همین طور MSI 280X GAMING 3GB اینم نمیدونم مشکلش دقیق چی بود ولی فیدبک منفی داشت

Sapphire هم خوش قیمت بود و وضعیتش نسبت به اون دو تا بهتر بود ولی میگن توی بازار ایران اکثر مدل های Sapphire رفرش و دست دوم هستن که به جای اکبند به مردم قالب میکنن

حالا هر کی تجربه داره از این مدل یا در مورد این Sapphire اطلاعات کامل تری داره لطفا یه راهنمایی بکنه

گیج شدم نمیدونم چه کنم !
سلام
اقا من راجع به اون 2 تا نظری ندارم.فیدبک منفی کجا داشت؟ سایت های ایرانی یا خارجی؟ در مورد سفایر دیروز یدونه سفایر R9 270X برای خودم گرفتم.کارت اک اک بود.چسب فن روش بود,خود جعبش هم پلم سفایر بود!!! اصلا باز نشده بود.همه چیشم چک کردم هیچ اثری از دست 2 بودن توش ندیدم...قیمتش 730 که خیلی مناسب بود به نظرم.
شما از جای مطمعن بخر خیالت راحت.زیادم به شایعات توجه نکن...کارت دست دوم باشه ادم میفهمه اونم کارت گرافیک که میره توی سیستم دیگه نمیشه راحت نوش کرد تابلو میشه...راستی 280 X سفایر رو چند قیمت داری؟

آخرین ویرایش:

Poorya_2

کاربر سایت
Nov 10, 2012
203
نام
پوریا
سلام
اقا من راجع به اون 2 تا نظری ندارم.فیدبک منفی کجا داشت؟ سایت های ایرانی یا خارجی؟ در مورد سفایر دیروز یدونه سفایر R9 270X برای خودم گرفتم.کارت اک اک بود.چسب فن روش بود,خود جعبش هم پلم سفایر بود!!! اصلا باز نشده بود.همه چیشم چک کردم هیچ اثری از دست 2 بودن توش ندیدم...قیمتش 730 که خیلی مناسب بود به نظرم.
شما از جای مطمعن بخر خیالت راحت.زیادم به شایعات توجه نکن...کارت دست دوم باشه ادم میفهمه اونم کارت گرافیک که میره توی سیستم دیگه نمیشه راحت نوش کرد تابلو میشه...راستی 280 X سفایر رو چند قیمت داری؟

سایت خارجی
سافایر رو بایداز جای مطمئن خرید ، که من میشناسم ، تشخصیش هم فکر نکنم راحت باشه ، حالا شوما میگی راحته حتما راحته :-b

این مدل رو Sapphire Dual-X R9 280X 3GB رو قیمت گرفتم 1040 !

آخه هر ارزونی هم بی حکمت نیست ، ادم اخه شک میکنه !!

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سایت خارجی
سافایر رو بایداز جای مطمئن خرید ، که من میشناسم ، تشخصیش هم فکر نکنم راحت باشه ، حالا شوما میگی راحته حتما راحته :-b

این مدل رو Sapphire Dual-X R9 280X 3GB رو قیمت گرفتم 1040 !

آخه هر ارزونی هم بی حکمت نیست ، ادم اخه شک میکنه !!
واسه ی من راحته واسه ی یکی ممکنه راحت نباشه تشخیصش...
lاخه یه جوری میگی ارزون هر کی ندونه فکر میکنه با ایسوز مثلا 300 تومن تفاوت قیمت داره.اینجا که حدود 100 تومنه تفاوتشون که برمیگرده به گارانتی به همین سادگی.(البته خود کارت های ایسوز و MSI به دلیل کوکینگ های خودشون 10-20-30 دلار بستگی به مدلاشون گرونترن که اگه به ریال تبدیل کنیم تقریبا همون قیمت در میادش.)
توی R9 270X هم همینه سفایر 730 تومنه ایسوز و MSI 815 تومن یعنی 85 تومن بیشتر.خوب پول گارانتیشه دیگه...سفایر گارانتی خاصی نداره...شرکتی وارد شده.
راجع به فیدبک مثلا توی Newegg که خفن از سفایر تعریف کردن!
در مورد MSI-ASUS از نظر کولینگ بهترن و نویز کمتری هم تولید میکنن.ولی 1150 ادم قرار باشه پول بده خیلی نزدیک میشه به GTX 770...و خوب اونو میگیره!
پ ن:حرف کلی راجع به ارزونی,به خدا همین سفایر هم همچین ارزون نمیده نسبت به قیمت دلاری...تا قبل اینکه این برند قیمتو پایین نیاورده بود ایسوز MSI گیگا ... مثل چی داشتن گوش ادمو میبریدن خجالتم نمیکشیدن...حلال حرومی سرشون نمیشه.چرا باید کار ت 170-80 دلاری رو بخریم 730-900 ?

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید

خیر، توی عمر کارت تاثیری نداره
320 تومن تفاوت قیمت هم ارزشش رو داره

دوستان یه کارت گرافیک خوب برا بازی تا سقف 300هزار تومن معرفی کنین برام...

تا 300 تومن نمیشه کارت مناسب بازی خرید، حتی با رزولوشن پایین و تنظیمات پایین.
اما کارت GT 640 همین حدود هست اگر پیدا بشه
اما کمترین مدل قابل توصیه MSI R7 260 با قیمت 420 تومن هست.

کارت GTX 760 توصیه میشه. اگرم تونستی GTX 680 یا GTX 770 بخر.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر