مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

شهریار دوست عزیز این طوری که شما گفتید من فهمیدم یکم توقعم زیاد برای یک سال تا دوسال چی خوبه که بشه رو ی تنظیمات متوسط و متوسط به بالا جواب بده رزولوشن هم از اچ دی بالاتر باشه و اگه فول اچ دی هم بشه بهتر درضمن سیستممم این هست
سی پی یو corei32120- رم 8 گیگابایت دوتا ماژول 4 گیگ کینگ مکس با این سیستم با گرافیکی که پیشنهاد بدی بزارم قطعات هم رو توی بازی های الان و اینده همیاری می کنند تا یک سال دووم میاره

سلام مهدی جان ، خوبی دوست عزیز؟
فقط کارت گرافیک این وسط مهم نیست الان پردازنده شما یک Core i3 هست ، این CPU برای کارتهای گرافیکی HIGH END گلوگاه ایجاد میکنه. ( کارت گرافیک R9-280X گزینه مناسبی هست ) .
شما اگر کارت گرافیکی بالا تر از این انتخاب کنید پردازنده شما مانع از نمایش قدرت کارت گرافیک خواهد شد. کارت گرافیکی R9-280X کارت بدی نیست. ( در نظر هم داشته باش مقدار هزینه شما برای این کارت گرافیک 1150 میلیون خواهد بود ، و در طی یک سال و نیم آینده میتونید هم CPU و هم GPU را ارتقاء بدین.

اما اگر الان میخواهید از بازی های جدید لذت ببرید انتخاب همین 280x هست ، مگر صبر کنید کارتهای GTX870 و GTX880 انویدیا وارد بازار ایران بشن که تا پاییز و اواخر آن باید صبر پیشه کنید.

( اگر عجله ندارید بگذارید کارتهای سری جدید انویدیا عرضه بشن انتخاب بهتری خواهید داشت)

با تشکر;)

سلام مهدی جان ، خوبی دوست عزیز؟
فقط کارت گرافیک این وسط مهم نیست الان پردازنده شما یک Core i3 هست ، این CPU برای کارتهای گرافیکی HIGH END گلوگاه ایجاد میکنه. ( کارت گرافیک R9-280X گزینه مناسبی هست ) .
شما اگر کارت گرافیکی بالا تر از این انتخاب کنید پردازنده شما مانع از نمایش قدرت کارت گرافیک خواهد شد. کارت گرافیکی R9-280X کارت بدی نیست. ( در نظر هم داشته باش مقدار هزینه شما برای این کارت گرافیک 1150 میلیون خواهد بود ، و در طی یک سال و نیم آینده میتونید هم CPU و هم GPU را ارتقاء بدین.

اما اگر الان میخواهید از بازی های جدید لذت ببرید انتخاب همین 280x هست ، مگر صبر کنید کارتهای GTX870 و GTX880 انویدیا وارد بازار ایران بشن که تا پاییز و اواخر آن باید صبر پیشه کنید.

( اگر عجله ندارید بگذارید کارتهای سری جدید انویدیا عرضه بشن انتخاب بهتری خواهید داشت)

با تشکر;)

سلام دوست عزیز متشکر خوبم راستش فعلا می خوام فقط گرافیک رو ارتقا بدم و بهار سال دیگه یک کامپیوتر نو بخرم پس راستشو بخای من فقط چندتا سوال دارم
1- r9 280 x که گلوگاه ایجاد نمی کنه
2- بین انویدیا770 و ای ام دی 280x کدوم بهتره
3- می شه بهترین مارک770رو با قیمتش بگی
4- الان دوتا کارت گرافیک هست یکیr9280 وr9280x اینا باهم چه فرقی دارن
5- با توجه به نیاز های من مدل انویدیا760 جواب نمیده ممنون

سلام دوست عزیز متشکر خوبم راستش فعلا می خوام فقط گرافیک رو ارتقا بدم و بهار سال دیگه یک کامپیوتر نو بخرم پس راستشو بخای من فقط چندتا سوال دارم
1- r9 280 x که گلوگاه ایجاد نمی کنه
2- بین انویدیا770 و ای ام دی 280x کدوم بهتره
3- می شه بهترین مارک770رو با قیمتش بگی
4- الان دوتا کارت گرافیک هست یکیr9280 وr9280x اینا باهم چه فرقی دارن
5- با توجه به نیاز های من مدل انویدیا760 جواب نمیده ممنون

سلامی دوباره دوست گرامی. نماد X در آخر کارت های گرافیکی AMD از قدیم بدوه PRO میشه R9-280 و XTX میشه نسخه R9-280X ، مانند GTX780 و GTX780 Ti ، مقدار قدرت پردازشی و تعداد هسته ها متفاوت هستند.R9-280 بسیار ضعیف تر از R9-280x هست، اصلا فکرش و هم نکن. در مورد GTX760 این هم همانند R9-280 کارایی بالایی ندارد.( اگر میخواهید از بازی ها بصورت HIGH لذت ببرید عرض میکنم ) GTX770 , R9-280X تفاوت قدرت آنچنانی ندارند اما تفاوت قیمت زیادی دارند و GTX770 گرون تر است.

مهدی جان بذار کامل بهتون یه توضیحی بدم ، GTX770 دو ورژن داره 2 گیگ و 4 گیگ قیمت دو گیگ این کارت گرافیک 1355 میلیون برند گیگا ، 1315 میلیون برند MSI و 1249 میلیون برند ASUS
نسخه 4 گیگ هم برند گیگابایت داره با قیمت 1.5 میلیون.

بنده خودم فقط انویدیا میپسندم اما این دلیلی بر انتخاب و پیشنهاد بنده نمیشود ، کارت های R9-280X هم در چند مدل در بازار موجود است

Sapphire R9 280X TOXIC Tri-XOC 3GB در مقابل با یک کارت GTX770 با حجم رم 2 گیگ قیمت این کارت گرافیک 1389 میلیون .
Sapphire R9 280X Vapor-X OC 3GB هم در مقابل کارت 2 گیگی GTX770 قیمتی برابر با 1339 میلیون است.
پس با یه حساب سر انگشتی میتوان نتیجه گرفت R9-280X گزینه مناسب تری است. و اگر انتخاب شما نهایی شد Sapphire R9 280X TOXIC Tri-XOC 3GB قدرت خوبی نیز در اورکلاک دارد.

با تشکر

دوست عزیز ، متوسط رو به بالا تنظیمات درسته 280x بنده معرفی کردم ، اما شما تضمین میکنید مثلا برای بازی TOMB RAIDER در سال 2015 این کارت بتونه اجرا کنه به راحتی این بازی و ، ایشون یک کارتی میخواد تا 3 سال دیگه بازی ها را ساپورت و متوسط ره به بالا داشته باشند ( این یعنی تنظیمات HIGH ، سال 2015 و اواخر اون اوج شکل گیری Directx 12.0 هست و دیگه 780 , 780Ti هم این وسط کشکن چه برسه به 280x ) همین الانش R9-290 نمیتونه بازی کرایسس 3 و به راحتی اجرا کنه. تا سه سال دیگه هیچ کدوم از این کارتهای 4 میلیونی دیگه هیچ کاری نمیتونن بکنن ، تغییر API ماکروسافت تمام مسیر بازی ها را تغییر خواهد داد.

با تشکر ( قبل از نظر دادن بد نیست پست ها رو کامل بخونید)
متوسط رو به بالا یعنی Medium:) سال 2015 هم وقتی DX12 میاد این کارتا از قابلیت های برنامه نویسی سطح پایینش که قابلیت اصلی DX12ـه پشتیبانی می کنن:) یعنی 280X کشک نیست این وسط:)
R9 290 هم راحت کرایسیس 3 رو اجرا می کنه، مگه اینکه 60 فریم رو 1080P "راحت اجرا کردن" نباشه از نظر شما استاد:) تغییر API ماکروسافت هم هیچ چیز خاصی نیست، تقریبا همه کارت ها از تغییر اصلیش یعنی برنامه نویسی سطح پایین پشتیبانی می کنن:)
با تشکر(قبل از نظر دادن بد نیست اخبار و مقالات رو کامل بخونید):)

سلام راستش رو بخوای من خودم انویدیا رو بیشتر دوست دارم بدلیل داشتن رابط جا افتاده تر و برنامه PhysX ولی وقتی می بینم ای ام دی داره با قیمت کمتر همون کیفیت رو میده انتخاب برام سخت می شه نظر شما چیه شهریار انویدیا یا ای ام دی برا همین بین 280x و770 موندم حالا یکی دوتا سوال می مونه
1- من می خوام بازی ها رو بالای مدیوم بازی کنم و در حد نسل هشت کنسول ها و بالاتر باشه بازهم پیشنهاد280x یا 760 بعد من نهایت 1000000 تومن پول دارم
760و770 مدل4 گیگ داره 4 گیگش خیلی قدرمند تره یا بدرد نخوره
2- تو سایت اینتل نوشته ود سی پی یو من ازHyper- Threding پشتیبانی می کنه و2 هستش 4 هسته میشه درسته و یعنی اینکه توی بازی هایی که سی پی یو 4 هسته ای می خواد مثل واچ داگز سی پی یو من مشکل نداره

آخرین ویرایش:
متوسط رو به بالا یعنی Medium:) سال 2015 هم وقتی DX12 میاد این کارتا از قابلیت های برنامه نویسی سطح پایینش که قابلیت اصلی DX12ـه پشتیبانی می کنن:) یعنی 280X کشک نیست این وسط:)
R9 290 هم راحت کرایسیس 3 رو اجرا می کنه، مگه اینکه 60 فریم رو 1080P "راحت اجرا کردن" نباشه از نظر شما استاد:) تغییر API ماکروسافت هم هیچ چیز خاصی نیست، تقریبا همه کارت ها از تغییر اصلیش یعنی برنامه نویسی سطح پایین پشتیبانی می کنن:)

مدیوم یعنی معمولی ، Medium ره به بالا گزینه ایی ندارد جز HIGH ، مگر اینکه متوسط برای شما LOW تعریف شده باشه و در ضمن مقالات و از این سایت نمیخونم برای اینکه اصلا درست نیست!!!
در مورد تمامی مواردی که صحبت کردین نیز آشنایی دارم . 280x در دو الا سه سال آینده از کشک هم بدتر میشه.
شما بهتر است بجای حاشیه بازی به این دوستمون کمک کنید در امر خرید. ( از اطلاعاتتون درست استفاده بفرمایید)
60 فریم و MSAAX8 برای R9-290 یک خواب خواهد بود در کرایسیس3.
بحث سر قیمت به کارایی هست. API LOW LEVEL برای کارتهای DX11 همچین هم خوش آیند نیست. با اینکه تا بازی ها بخواهند برای DX12 بهینه بشوند راه درازی دارند.

با تشکر

سلام راستش رو بخوای من خودم انویدیا رو بیشتر دوست دارم بدلیل داشتن رابط جا افتاده تر و برنامه PhysX ولی وقتی می بینم ای ام دی داره با قیمت کمتر همون کیفیت رو میده انتخاب برام سخت می شه نظر شما چیه شهریار انویدیا یا ای ام دی برا همین بین 280x و770 موندم حالا یکی دوتا سوال می مونه
1- من می خوام بازی ها رو بالای مدیوم بازی کنم و در حد نسل هشت کنسول ها و بالاتر باشه بازهم پیشنهاد280x یا 760 بعد من نهایت 1000000 تومن پول دارم
760و770 مدل4 گیگ داره 4 گیگش خیلی قدرمند تره یا بدرد نخوره
2- تو سایت اینتل نوشته ود سی پی یو من ازHyper- Threding پشتیبانی می کنه و2 هستش 4 هسته میشه درسته و یعنی اینکه توی بازی هایی که سی پی یو 4 هسته ای می خواد مثل واچ داگز سی پی یو من مشکل نداره

عزیزم تعداد هسته ها مهم هست اما 4 هسته و 8 هسته مجازی 4770k کجا و i3 با 4 هسته مجازی کجا عزیزم.
شما میفرمایید 1 میلیون ، پس تنها انتخاب شما GTX760 هست.
همانطور که خدمتون عرض کردم 280x و 770 قیمت 1300 به بالا دارند.
حجم حافظه 4 گیگ برای کارتهای گرافیکی HIGH END میتواند تاثیر گذار باشد برای 760 تفاوتی آنچنان ندارد. اما استفاده 4 گیگ و انتخابش بهتر از 2 گیگش است.
با تشکر

آخرین ویرایش:
گلوگاه چیه ؟ :-/ :d
مثلا مظور از این که کارت گرافیک بخاطر CPu گلوگاه نشه چیه ؟
یعنی از تمام قدرت کارت گرافیک نمیشه استفاده کرد، یا به قولی به دلیل ضعف CPU، فریم کمتری از اونچه باید بگیرید، می گیرید.
البته DX12 همه چی رو تغییر میده و کارتتون کشک میشه:lol:

شهریارجان می دونم این 2 هسته که میشه 4 هسته در برابر غول هایی مثل4770 چیزی نیست ولی منظورم اینکه با این تکنولوژی سی پی یو 2هسته ای اونقدر قدرت می گیره که بتونه بازی هایی مثل واچ داگز رو اجرا کنه روی مدیوم یاhigh و با توجه به نیازم همون760 رو بر می دارم کدوم مدلش بهتر ببخشید این قدر بهت زحمت میدم

شهریارجان می دونم این 2 هسته که میشه 4 هسته در برابر غول هایی مثل4770 چیزی نیست ولی منظورم اینکه با این تکنولوژی سی پی یو 2هسته ای اونقدر قدرت می گیره که بتونه بازی هایی مثل واچ داگز رو اجرا کنه روی مدیوم یاhigh و با توجه به نیازم همون760 رو بر می دارم کدوم مدلش بهتر ببخشید این قدر بهت زحمت میدم

دوستان خوش خنده ایی دارید در این فروم میتونن پول خوبی تو سیرک در بیارن...از این افراد سوال بفرمایید.

با تشکر

دوست گرامی بهتر نیست بجای پرداختن به حاشیه ها اگه میبینیم کسی واقعا اطلاعاتش بالاست ازش استفاده کنیم بجای ناراحت کردنش؟
واقعا من از اطلاعاتی که آقا شهریار ارایه میدن لذت میبرم..خودم سوالاتی داشتم تو خصوصی ازشون پرسیدم واقعا اطلاعات فنی بالاشون خیلی بهم کمک کرد
بد نیست بدونید ایشون از کاربرای فعال فروم های بسیار معروف Guru3d و Techpowerup هستند و رنک آورکلاک ایشون تو hwbot قابل توجه هست

آخرین ویرایش:
ببخشید من موجب ازارت شدم

مهدی جان ، عزیزم شما چرا معذرت خواهی میکنی دوست گرامی؟...

یکی از دوستان بنده با 760 و یک پردازنده 1090t از AMD با فرکانس پردازنده 4100mhz میتونست بازی WD در حالت medium اجرا کنند.
حالا این مسئله که شما با پردازنده خودتون که دو هسته دارد و 4 هسته نهان ، نمیدونم بتونید راحت WD اجرا کنید.
اما برای اجرا کردنش گمان نکنم به مشکل بر بخورید. ( حالا مقدار فریم و همچنین لگ در بازی و نمیشه پیش بینی کرد ، در ضمن خود انجین گرافیکی بازی مشکل دار هست )
شما زیاد تاکید به بازی WD نداشته باشید.
انتخابتون در حدود قیمت 1 میلیون یا GTX760 هست یا 270X از AMD.
گزینه دیگری ندارید ( اما بنده GTX760 با حجم حافظه 4 گیگ پیشنهاد میکنم ) یک مقداری هم CPU را اگر خنک کننده خوبی دارید اورکلاک کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

موفق و پیروز باشی مهدی جان:x

دوست گرامی کرافیک 290 که شما میگی1080P@60 بازی CRYSIS 3 رو اجرا کرده تو تنظیمات گرافیکی HIGH بوده

اما تو تنظیمات VERY HIGH قضیه جور دیگه هست بخصوص اگه از AA هم استفاده بشه

دوست گرامی کرافیک 290 که شما میگی1080P@60 بازی CRYSIS 3 رو اجرا کرده تو تنظیمات گرافیکی HIGH بوده

اما تو تنظیمات VERY HIGH قضیه جور دیگه هست بخصوص اگه از AA هم استفاده بشه

شما لینک "حت" رو نگاه کردی، لینک "را" رو نگاه کن متوجه میشی. متاسفانه به صورت عکس هم نیست که اینجا بزارم.
++

یه توضیحی در مورد Thread فک کنم باید بدم:دی(البته وقتی DX12 بیاد همه چی عوض میشه:()
پردازنده های I3 و I7 اینتل که 2 برابر تعداد هسته هاشون Thread دارن، منظور این نیست که اومدن 4 تا هسته به صورت مجازی شبیه سازی کردن! یعنی منظور این هست، ولی هسته رو شبیه سازی نکردن، Thread رو شبیه سازی کردن!
یعنی Thread "هسته مجازی" نیست. Thread تعداد دستور هایی ـه که پردازنده در یک لحظه(که مدت زمان این لحظه ها هرچی که فرکانس پردازنده بیشتر باشه کمتره) میتونه بده. مثلا یه پردازنده تک هسته ای با یک Thread با فرکانس 2 هرتز، در هر ثانیه 2 تا دستور میده. اما با تکنولوژی Hyper Threadingـه اینتل این پردازنده دارای 2 تا Thread میشه، در هر ثانیه می تونه 4 تا دستور بده! یعنی اگه قبلا می تونست در یک ثانیه 1 رو از خونه X مموری به خونه Y ببره، و 0 رو از خونه Z مموری به خونه T ببره، الان می تونه برعکس همین کار روهم انجام بده!
ولی خوب اگه یه پردازنده 4 تا Thread واقعی داشته باشه، قوی تر از پردازنده ایه که با 2 تا هسته، 4 تا Thread ـه مجازی داره.
شما با یه برنامه که با یک Thread کار می کنه، مثلا 4 بار در ثانیه می تونی پیام"Salam!" رو توی کنسول نمایش بدی. ولی وقتی یه برنامه داری که با 2 Thread کار می کنه، 8 بار می تونی همچین کاری کنی! بعضی وقتا می خوای یه Function خیلی سنگین رو اجرا کنی، ولی می خوای برنامت کار خودش رو کنه. پس اون Function رو میدی دست یه Thread دیگه. تو C++ ما اینطوری می کنیم:
Code:
#include <string>
#include <iostream>
#include <thread>

using namespace std;

//The function we want to make the thread run.
void task1(string msg)
{
    cout << "task1 says: " << msg;
}

int main()
{
    // Constructs the new thread and runs it. Does not block execution.
    thread t1(task1, "Hello");

//Makes the main thread wait for the new thread to finish execution, therefore blocks its own execution.
    t1.join();
}
مشکلات HT چیه؟ کش مشترک برای 2 تا Thread و ... که باعث می شه این 2 تا نتونن به اندازه 2 تا Thread که 2 تا هسته دارن قدرت داشته باشه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or