مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

سلام به همه
من میخواستم سیستم خودم رو ارتقا بدم .مشخصات سیستمم اینه
سی پی یو = pentium dual core e5800 3.20ghz
گرافیک= NVIDIA GeForce 8600 GTS
رم= 4گیگ
پاور= Trust 230v
مادربرد=
asus p5 g41t-mlx3 ddr3
مانیتورم از این قدیم هاست سامسونگ 1793
براگرافیک میخوام حدود 600 تومن خرج کنم.برا سی پی یو هم اگه لازم باشه تا 400 یا 500 تومن. دوستان راهنماییم کنن که چی بگیرم اگه با نام بفرمایید ممنون میشم.اینم بگم بودجم تا 1/5 تا 1/6 هست. مرسی

دوست عزیز مادربورد شما قابلیت پشتیبانی از CPU و گرافیک های امروزی رو نداره و شما باید کلا سیستم رو عوض کنید و کمه کم ۲ میلیون باید هزینه کنید تا سیستمی با سخت افزار مورد نیاز برای اجرای بازیهای امروزی داشته باشید.پیشنهادم اینه اگر بودجه بیشتری نمیتونید فراهم کنید یه Xbox 360 یا PS3 بگیرید و یا پول جمع کنید تا حداقل 2 میلیون بودجه داشته باشید.

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

دوست عزیز مادربورد شما قابلیت پشتیبانی از CPU و گرافیک های امروزی رو نداره و شما باید کلا سیستم رو عوض کنید و کمه کم ۲ میلیون باید هزینه کنید تا سیستمی با سخت افزار مورد نیاز برای اجرای بازیهای امروزی داشته باشید.پیشنهادم اینه اگر بودجه بیشتری نمیتونید فراهم کنید یه Xbox 360 یا PS3 بگیرید و یا پول جمع کنید تا حداقل 2 میلیون بودجه داشته باشید.

خب اگه قطعات خودم رو برداره مشکلی با پولش ندارم.اگه میشه یه صورتی ازقطعاتی که تا دوتومن میتونم تهیش کنم بگید مثلا سی پی یو گرافیک مادربرد و... چی بخرم
واینکه یه سوال کلی بنظرتون یه xbox 360 بگیرم بهتره یا سیستم pc خودم رو ارتقا بدم؟؟؟

آخرین ویرایش:
خب اگه قطعات خودم رو برداره مشکلی با پولش ندارم.اگه میشه یه صورتی ازقطعاتی که تا دوتومن میتونم تهیش کنم بگید مثلا سی پی یو گرافیک مادربرد و... چی بخرم
واینکه یه سوال کلی بنظرتون یه xbox 360 بگیرم بهتره یا سیستم pc خودم رو ارتقا بدم؟؟؟
Xbox 360 خریدن اشتباه محضه. اگه نمی تونی PC جدید بگیری بهتری یه PS4 + 2-3 تا بازی بگیری و بازی هاشون رو تعویض کنی. اونم میشه 2 میلیون حدودا، ولی کامپیوتر 2 میلیونی رو 2 سال دیگه باید عوض کنی ولی اینو حداقل تا 5 سال نمی خواد عوض کنی. حداقل 5 سال البته، ممکنه مثل این نسل به 9 سال هم برسه:دی

Xbox 360 خریدن اشتباه محضه. اگه نمی تونی PC جدید بگیری بهتری یه PS4 + 2-3 تا بازی بگیری و بازی هاشون رو تعویض کنی. اونم میشه 2 میلیون حدودا، ولی کامپیوتر 2 میلیونی رو 2 سال دیگه باید عوض کنی ولی اینو حداقل تا 5 سال نمی خواد عوض کنی. حداقل 5 سال البته، ممکنه مثل این نسل به 9 سال هم برسه:دی

اینا درست ولی بازی های ps4 خیلی گرونه
اگه امکانش هس دوستان یه لیست ازقطعات کامپیوتر رو تا سقف 2 - 1/5 تومن بهم بگن که چی بگیرم مثل سی پی یو گرافیک و...

دوست عزیز اون قطعات رو ۱۰۰ یا نهایتا خیلی خوب بردارن ۱۵۰ برمیدارن.قطعات پیشنهادی تا دو میلیون هم خیلی چیزه خوبی نمیشه ولی باز از ۱۶۰۰ خیلی بهتر خواهد بود.
CPU : Intel Core i3 4130
M/B : Asus H81M-E
Ram : 2x4 GB Kingstone Hyperx 1600
VGA : Sapphire R9 270 OC DUAL-X 2GB GDDR5
Storage : 500GB Toshiba 7200 rpm 32mb cach
PSU : Corsair VS 550 watt
Case : Green X1
اینا رو هم در میاد 2,050 و سیستم مناسبی خواهد بود.از این کمتر میشه گرافیک R7 260x یا GTX 750ti و رم 1333 برداشت که سیستمت پرفورمنس خیلی ضعیفتری خواهد داشت.

Last edited by a moderator:
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان. با عرض شرمندگی میدونم اینجا مکان مناسبی برای مطرح کردن سوال خود نیست ولی با این حال لطف میکنید راهنمایی کنید. بنده میخواهم کارت گرافیک asus gtx 770 2gb بفروشم. در بسیاری از انجمن ها دیدم که به حراج میگذارند. بنده روشش را بلد نیستم و نمیدانم کجا و چطور در انجمن ها محصول خود را به حراج بگذارم لطف میفرمایید راهنمایی کنید دوستان .با تشکر فراوان از دوستان عزیز

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان. با عرض شرمندگی میدونم اینجا مکان مناسبی برای مطرح کردن سوال خود نیست ولی با این حال لطف میکنید راهنمایی کنید. بنده میخواهم کارت گرافیک asus gtx 770 2gb بفروشم. در بسیاری از انجمن ها دیدم که به حراج میگذارند. بنده روشش را بلد نیستم و نمیدانم کجا و چطور در انجمن ها محصول خود را به حراج بگذارم لطف میفرمایید راهنمایی کنید دوستان .با تشکر فراوان از دوستان عزیز

خیلی راحت.اول میری یه آی دی توو فرومی که میخوای توش کارت رو بفروشی میسازی مثل همین آی دی که توو بازی سنتر داری و بعد یه تیکه کاغذ برمیداری روش اسم کارت و آی دی خودت رو در اون انجمنی که میخوای برای فروش بذاری مینویسی و اسم انجمن یا سایت و میزاری روش و از کارت و جعبش در حالی که اون کاغذ روش هست با موبایل دو سه تا عکس میندازی و عکسها رو از موبایل میفرستی به کامپیوترت. بعدش میری توو بخش بازارچه اون فروم یک پست جدید میزنی با موضوع فروش کارت گرافیک فلان و عکس ها رو در قسمت فایل های ضمیمه از کامپیوترت آپلود میکنی توو سایت.شرایط فروش و قیمتت رو درج میکنی و منتظر میمونی دوستان عزیز برای خرید حمله کنند ;-)

خیلی راحت.اول میری یه آی دی توو فرومی که میخوای توش کارت رو بفروشی میسازی مثل همین آی دی که توو بازی سنتر داری و بعد یه تیکه کاغذ برمیداری روش اسم کارت و آی دی خودت رو در اون انجمنی که میخوای برای فروش بذاری مینویسی و اسم انجمن یا سایت و میزاری روش و از کارت و جعبش در حالی که اون کاغذ روش هست با موبایل دو سه تا عکس میندازی و عکسها رو از موبایل میفرستی به کامپیوترت. بعدش میری توو بخش بازارچه اون فروم یک پست جدید میزنی با موضوع فروش کارت گرافیک فلان و عکس ها رو در قسمت فایل های ضمیمه از کامپیوترت آپلود میکنی توو سایت.شرایط فروش و قیمتت رو درج میکنی و منتظر میمونی دوستان عزیز برای خرید حمله کنند ;-)

با تشکر از شما. فقط یک سوال دیگه. الان همین فروم بخش بازاچه داره ؟

با تشکر از شما. فقط یک سوال دیگه. الان همین فروم بخش بازاچه داره ؟

بله داره.ولی پیشنهاد میدم در فروم لیون کامپیوتر یا پرشین تولز هم بزارید.این دو جا بیشترین خرید و فروش آنلاین قطعات کامپیوتر درشون انجام میگیره.

سلام دوستان
برای کارت gtx 670 چه پاوری پیشنهاد میدید؟
من الان cpu مدلش i5 2500 3.3gh بنظرتون با کارت gtx 670 مچ میشه؟

اگر قرار نیست کارت گرافیک دیگه ای اضافه کنید یه ۶۰۰ وات یا نهایتا ۶۵۰ وات کاملا کافیه
مچ شدن اونطور که شما فکر میکنید مهم نیست.شما میتونی cpu اینتل بزاری با گرافیک amd و بالعکس.فقط در مورد مادربورد هست که باید حتما چیپ ست و LGA با سی پی یو همخونی داشته باشه و برای اورکلاک حتما k انتهای مدل cpu و چیپ ست Z در مادربورد اینتل مچ باشن

Last edited by a moderator:
یه سوال دیگه
میگم چرا دیگه کارت های zotac تو بازار نیست؟دیگه تو ایران نمیاد؟

خیر، دیگه نمایندگی سابق ( آواژنگ) واردش نمی کنه، شرکت دیگه ای هم حداقلدر مورد گرافیکهاش اقدامی نکرده.

یه سوال دیگه
میگم چرا دیگه کارت های zotac تو بازار نیست؟دیگه تو ایران نمیاد؟

اینکه دیگه مشخصه عزیز دلم.چی وارد مملکت میشه که قطعات کامپیوتر وارد شه? اونم با این قیمت ارز.مشتری پیدا نمیشه آخه .بنده دوستم قطعه لپتاپ همه چیز وارد میکرد ولی الان دیگه تغییر شغل داده و میگه که دیگه صرفه در ورود همه ی برندها نیست و فقط یه سری برند خاص که دو تا آدم گنده با شرکتهای بزرگشون وارد کنن پیدا میشه.قبلا تقریبا میشد هر برندی رو توو بازار پیدا کنی ولی الان دیگه اگر یه قطعه خاص بخوای یا باید خودت بری خارج کشور بخری یا کاری که بعضی از دوستان همکار انجام میدن بکنی اونم اینه لیست میگیرن میرن از دبی به تعداد کم و فقط بر اساس سفارش با قیمتی به مراتب بالاتر از یک خرید عمده برای مشتریاشون قطعات خاص وارد میکنن.

سلام دوستان:d یه کارت گرافیک بدرد بخور که بتونه بازی های نسل جدید رو بالا بیاره:)

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:bighug:

بسته به بودجه ای که دارید هست ولی خوب کارتهای بسیار خوبی مثل Nvidia GTX 770 و AMD R9 280x با رنج قیمتی ۱۲۵۰ تا ۱۴۰۰ کارتهایی هستند که تقریبا همه ی بازی های نسل جدید رو میتونند روو حالت Ultra با ۶۰ فریم یا بالاتر اجرا کنید.کارتهای گرونتر و ارزونتری هم هستند که در صورت تمایل معرفی کنیم.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or