مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

سلام..
pc که دارم مشخصاتش اینه:
2رم-1 گراقیک nvidia 9500 gt -
dual core- مادربورد اینتل هست ولی هر کاری کردم مشخصات دقیقش رو نتونستم پیدا کنم .

هاردم 320 هست.
میخواستم هارد بخرم. که تقریبا 200تومن اب میخورد.

بودجه تا 400-500 دارم. بنظرتون بخوام سیستم رو ارتقا بدم چه چیزایی باید تغییر کنه.
حدودا شاید سیستم برای 5-6 سال پیش باشه.
و اگه میتونید و قیمتا رو دارید یه براوردی انجام بدین. به غیر از اون 400-500 که گفتم
لپ تا دارم با مشخصات زیر البته برای گیم نگرفتم و دلم نمیاد باهاش بازی کنم.
dell xps l502x
2تا گرافیک (1- انویدیا 540m - و دومیش اینتل)
6 گیگ رم
core i7
750 هارد

داداش شما اگه بخواي يک کيس معمولي رو به پائين ببندي حداقل بايد 1300 تا 1500 خرج کني ! با مشخصاتي که گفتي احتمالا مين و سي پي يو هم خيلي قديميه!!

وليبراي يک سيستم متوسط بايد مين رو عوض کني که برند خوب برحسب سي پي يو 400 تا 600 اب ميخوره
سي پي يو يه چيزي سرش به تنش بيارزه حداقل بايد 400 خرج کني
رم 4 گيگ حداقل 220
يک پاور مي خواي - دقيق نمي دونم ولي هول و هوش 300 به بالا

تازه حداقل گرافيک پيشنهادي هم که ايناس
nvidia gt 650 هول 390 تا 450
nvidia gt 640 هول 500 تا 600

اگه پيدا بشه radeon 7750 که نزديک 500 قيمتشه !!!

متاسفانه با 300 که ميگي هيچ کاري نميشه کرد!!! وضعت مثل منه !!!

در ضمن بعيد مدونم گرافيک 540 لپ تاپ خيلي جواب بده آخه مدل‌هاي ام خيلي ضعيف هستن! شايد روي low جواب بده!! من 740 ام دارم نهايت توي کرايسيس 3 تا متوسط رو به پائين جواب داد

آخرین ویرایش:
عاغا فرشید یکی از سایتا لیون کامپیوتر MSI GTX 780 3GB GDDR5 قیمتش رو زده نزدیک ۱/۷۰۰ .. فک کنم رفرنش باشه درسته ؟‌؟‌؟

به نظرت خریدش به صرفه هستش ؟‌‌؟‌؟ و اینکه فک کنم با غیر رفرنس ها ۳ فریم فرق داره این مدل البته اگه رفرنس باشه

در کل نظرت چیه ؟؟؟؟؟

فکر نکن، مطمئن باش! از عکسش معلومه دیگه!
تفاوت فریمشون بین 5 تا 10 درصد در نهایت هست، خریدش هم به صرفه هست، اگر به صدای خنک کننده ی اون حساسیت نداشته باشی.

سلام فرشيد خان

من يک سيستم دارم که مشخصات اينه:

Processor Phenom X2 945 3Ghz

Motherboard Giga m770t
Memory 4 GB
Graphic Card Giga 250 oc

و همينطور يک لپ تاپ لنوو z550 که مشخصات اينه:

Processor i5 3230
Memory 6 GB
Graphic Card 740m

تقريبا 360-380 بودجه دارم که يک کارت gt640 بخرم!!! حالا به نظرت ارزش داره کارت بگيرم و رو سيستم بزارم براي گيم يا نه با لپ تاپ فعلا سر کنم؟ (منظورم از لحاظ گرافيکي هستش )

البته لپ تاپ رو واسه گيم نخريدم و هدفم واسه کار بوده و هست! ولي خب چون فعلا بودجه ارتقا درست حسابي ندارم اينو پرسيدم. همينطور ميدونم مدل‌هاي M کارت گرافيک ها ضعيفتر از مدل مشابه يا حتي چند مدل پاينتره.

کارت 640 اصلا کارت گرافیکی مناسب بازی نیست که بخوای بابتش هزینه کنی، اما کارت خودت در زمان خودش قوی و مناسب بازی بود
بنابراین بهتره با لپ تاپ بازی کنی و برای اون سیستم هم دیگه هزینه نکنی، بزودی بازنشسته خواهد شد!

فکر نکن، مطمئن باش! از عکسش معلومه دیگه!
تفاوت فریمشون بین 5 تا 10 درصد در نهایت هست، خریدش هم به صرفه هست، اگر به صدای خنک کننده ی اون حساسیت نداشته باشی.

۵ تا ۱۰ درصد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی زیاده خب

الان من ۷۷۰ دارم عاغا فرشید خب اینو بخرم چند فریم فرق میکنه با ۷۷۰ من مگه ؟؟؟؟؟

من فک کردم فوقش بشه ۳ فریم دیگه یعنی ۷۸۰ رفرنس با غیر رفرنس

سلام.
من چند وقتیه دارم برای خرید کارت r9 280x dual-x sapphire تحقیق میکنم. از اونجایی که قیمت این مدل نسبت به مدل های دیگه r9 280x دویست تومنی پایینتره نظر منو به خودش جلب کرد. اما در طی یک هفته گذشته توی فروم های مختلف تاپیک های زیادی رو دیدم که دس دوم این کارت رو برای فروش گذاشته بودن.. وقتی از فروشنده ها دلیل فروش این کارت رو پرسیدم گفتن کارت هیچ مشکلی نداره و چون پول لازم دارن میخوان کارتشونو بفروشن. اما برای من کمی غیر منطقی بنظر اومد. تا اینکه امروز توی آمازون این پیام رو دیدم:
sapphire.jpg

البته هنوز نفهمیم مشکل این کارت چیه، فقط میدونم قضیه مشکوکه.. و از خریدش منصرف شدم. دوستان هیچ نظری ندارن؟ کسی نمیدونه مشکل واقعی این کارت چیه؟
اینم آدرس سایت آمازون: کلیک

۵ تا ۱۰ درصد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی زیاده خب

الان من ۷۷۰ دارم عاغا فرشید خب اینو بخرم چند فریم فرق میکنه با ۷۷۰ من مگه ؟؟؟؟؟

من فک کردم فوقش بشه ۳ فریم دیگه یعنی ۷۸۰ رفرنس با غیر رفرنس

آقا رو فقط در برخی شرایط خاص عاغا می نویسن که که فرد خاصی اشاره کنن، شما انگار این قاعده نگارش رو تغییر دادی! :|

تفاوت 770 و 780 در حالت پیش فرض بین 15 تا 30 درصد هست. شمردن تفاوت فریم ها هیچ برداشتی از تفاوتشون نمیده، باید بر حسب درصد بیان بشه و یکسان هم نیست.

سلام.
من چند وقتیه دارم برای خرید کارت r9 280x dual-x sapphire تحقیق میکنم. از اونجایی که قیمت این مدل نسبت به مدل های دیگه r9 280x دویست تومنی پایینتره نظر منو به خودش جلب کرد. اما در طی یک هفته گذشته توی فروم های مختلف تاپیک های زیادی رو دیدم که دس دوم این کارت رو برای فروش گذاشته بودن.. وقتی از فروشنده ها دلیل فروش این کارت رو پرسیدم گفتن کارت هیچ مشکلی نداره و چون پول لازم دارن میخوان کارتشونو بفروشن. اما برای من کمی غیر منطقی بنظر اومد. تا اینکه امروز توی آمازون این پیام رو دیدم:

البته هنوز نفهمیم مشکل این کارت چیه، فقط میدونم قضیه مشکوکه.. و از خریدش منصرف شدم. دوستان هیچ نظری ندارن؟ کسی نمیدونه مشکل واقعی این کارت چیه؟
اینم آدرس سایت آمازون: کلیک

دوست عزیز، بر اساس موارد جزیی فوق به هیچ وجه نمیشه در مورد مشکل دار بودن کارت اظهار نظر کرد، اگر مشکل عمده ای داشت در سایتهای تخصصی خبری مطرح میشد، نه در شکایت یک نفر از مشتریان آمازون از تفاوت محصول دیده شده و دریافت شده!

سلام
می خواستم بدونم قدرت ASUS GTX 750 Ti OC Dual Fan 2GB GDDR5 یا
ASUS GTX650TIB-DC2OC-2GD5 بیشتر هست؟ در کل کدامش برای خرید پیشنهاد می شود

خب مدل 650Ti Boost سریعتر هست و توصیه میشه، کارت 750Ti خوبه اما در واقع رقیب و جانشین GTX 650 Ti هست، مدل Boost یه استثنا بود و هم از 650Ti و هم از 750Ti سریعتر هست و همرده ی GTX 660 محسوب میشه.

مچکرم بابت جوابتون آقا فرشید. یه سوال جدید داشتم. میخواستم بدونم ماینینگ یعنی چی؟ اکثرا کارت گرافیک های دس دوم گفته میشه برای ماینینگ استفاده شده..
میشه یکم توضیح بدید؟
خیلی ممنونم.

مچکرم بابت جوابتون آقا فرشید. یه سوال جدید داشتم. میخواستم بدونم ماینینگ یعنی چی؟ اکثرا کارت گرافیک های دس دوم گفته میشه برای ماینینگ استفاده شده..
میشه یکم توضیح بدید؟
خیلی ممنونم.

Mining یعنی استخراج پول دیجیتالی BitCoin توسط قدرت فوق العاده ی کارتهای گرافیکی سری 7 و 2XX از AMD، در واقع برای هدفی غیر از بازی در کنار هم قرار ی گیرن تا کاربر بتونه پول دیجیتالی رو اصطلاحا استخراج کنه و به حساب خودش واریز کنه، اینکار نیازمند محاسبات بسیار سنگین و پیچیده هست.

با کارتهای nvidia هم میشه ماینینگ انجام داد ؟
آخه دیدم بیشتر کارتهای amd برای اینکار استفاده شده ؟

این درسته که ماینینگ عمر کارت رو خیلی کم میکنه ؟

این یا اون؟ پولش مهم نیست(فقط بین این 2 تا که گفتم خوشم از ti نمیاد)
MSI R9 290X Lightning TriFrozr 4GB GDDR5
و
MSI GTX 780 Lightning TriFrozr 3GB GDDR5
در ضمن درسته که میگن 290X لایتینگ قویترین 290X تو دنیاست؟

آخرین ویرایش:
این یا اون؟ پولش مهم نیست(فقط بین این 2 تا که گفتم خوشم از ti نمیاد)
MSI R9 290X Lightning TriFrozr 4GB GDDR5
و
MSI GTX 780 Lightning TriFrozr 3GB GDDR5
در ضمن درسته که میگن 290X لایتینگ قویترین 290X تو دنیاست؟

کارت 290x لایتنینگ ام اس آی ،قویترین 290x هست که تا بحال ساخته شده ولی امکانات این کارت بیشتر به منظور اورکلاک حرفه ای قرار داده شده.اگر شما کار با برنامه afterburner msi رو بلد هستید پیشنهاد من کارت 290x هست وگرنه با همین هزینه یه کارت ASUS GTX 780 Ti پرفورمنس بهتری به شما میده.

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

با کارتهای nvidia هم میشه ماینینگ انجام داد ؟
آخه دیدم بیشتر کارتهای amd برای اینکار استفاده شده ؟

این درسته که ماینینگ عمر کارت رو خیلی کم میکنه ؟

خیر، با کارتای NVIDIA راندمان چند برابر کمتره و واسه اینکار مناسب نیستن. مگر اینکه کارت GTX TITAN داشته باشید.

عمر کارت رو هم کم نمی کنه، اما خب فرسودگی کارت بیشتر میشه. اما به این معنی نیست که ریسک خرابی بیشتری داشته باشه، خنک کنندش عمرش کمتر میشه.

دوستان ممنون میشم بگید که بین مدل های galaxy GTX 750 Ti Oc 2gb gddr5 و MSI GTX 750 Ti Oc TF 2gb gddr5 فرقی از نظر قدرت وجود داره ؟
چون مدل msi 100 تومن گرون تر هست میخوام بدونم این 100 تومن ارزش داره ؟ یا فقط خنک کنندگی داره
ممنون میشم نظرتون نسبت به مدل Giga R7 260X OC WF 2x 2gb gddr5 هم بگید
من در کل 650 تومن میتونم هزینه کنم ممنون میشم بهترین مدل کارتی که میشه برای بازی خرید رو بگید

دوستان ممنون میشم بگید که بین مدل های galaxy GTX 750 Ti Oc 2gb gddr5 و MSI GTX 750 Ti Oc TF 2gb gddr5 فرقی از نظر قدرت وجود داره ؟
چون مدل msi 100 تومن گرون تر هست میخوام بدونم این 100 تومن ارزش داره ؟ یا فقط خنک کنندگی داره
ممنون میشم نظرتون نسبت به مدل Giga R7 260X OC WF 2x 2gb gddr5 هم بگید
من در کل 650 تومن میتونم هزینه کنم ممنون میشم بهترین مدل کارتی که میشه برای بازی خرید رو بگید

بی شک کارت MSI GTX 750 Ti Oc TF 2gb gddr5 از بقیه بهتره و حدود ۶۷۰ قیمتش هست ولی ارزش داره.میتونید با کمی چونه زدن همون ۶۵۰ بخرید.

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
    or