مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
فرق بین سی پی یو E7400 و E7500 چیه آیا ارزش داره 7500 بگیرم یا اینکه زیاد فرقی نداره بعد قیمت 7500 چنده؟
سلام دوست عزيز
فقط توي فركانس هست و تا اونجايي كه من خبر دارم پردازنده 7400 هم قيمت 7500 شده و بهتره كه 7500 رو تهيه كنيد.
قيمت 7500 هم با فن دورن باكس 118 تومنه.
بدون فن 110 تومن.

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
من یک سیستم برا رایت کردن میخوام به این صورت:
1.می خوام dvd ها رو به صورت iso رو هارد نگه داری کنم!
2. هم زمان بتونم چندتا ایزو رو رایت کنم!
3. بعدا میخوام به عنوان سیستم گیمینگ ازش استفاده کنم. یک مادربرد معرفی کنید که گراف آنبرد داشته باشه! (البته مادربردی که معرفی میکنید توپ باشه که بعدا می خوام براش کارت گراف بخرم!)
4. کیس جریان هوای خوبی داشته باشه
قیمت زیاد مهم نیست

قلمان

کاربر سایت
Sep 14, 2008
174
به نظر شما خیلی بده که سیستمم اینجوریه ؟! :blushing:

h9d2hntkbqp6bf2mkwnb.jpg

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
3. بعدا میخوام به عنوان سیستم گیمینگ ازش استفاده کنم. یک مادربرد معرفی کنید که گراف آنبرد داشته باشه! (البته مادربردی که معرفی میکنید توپ باشه که بعدا می خوام براش کارت گراف بخرم!)
قیمت زیاد مهم نیست
اگه کارت رایت و... است که باید بری سراغ داپلیکیتور که اطلاعاتی از قیمتش ندارم اما برای کار رایت به تعداد زیاد و فروشگاهی از این استفاده می شه(تکثیر عمده و زیاد).
برای مادربرد و کیس شما قیمت بده . بار ها شده که خیلی ها می گن قیمت مطرح نیست بعد که معرفی می شه می گن اگه می شه ...ارزونتر بگید .

h9d2hntkbqp6bf2mkwnb.jpg
رفیق اینو که اینجا نباید بپرسی. اینو باید بری از بابا برقی بپرسی . اما خیلی هم خوشایند نیست . هرچند من خودم معمولا از تمام انشعاب های چندراهی کار می گیرم اما دیگه اینطوری نه . فکر کنم اگه از 2تا چندراهی بزرگ بهره بگیری بهتره تا از چندتا کوچیک.
در کل جاش اینجا نیست

ATI

کاربر سایت
Apr 17, 2009
19
سلام دوست عزيز
فقط توي فركانس هست و تا اونجايي كه من خبر دارم پردازنده 7400 هم قيمت 7500 شده و بهتره كه 7500 رو تهيه كنيد.
قيمت 7500 هم با فن دورن باكس 118 تومنه.
بدون فن 110 تومن.

7500 بغیر از 3 مگ کش آیا 6 مگ کش هم داره؟ قیمت اون چنده؟

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
7500 بغیر از 3 مگ کش آیا 6 مگ کش هم داره؟ قیمت اون چنده؟
داداشه من اون دیگه میشه سری E8000 ...
اگه یه اسپیکر بخوام بگیرم که صدای dolby 5.1 ازش بگیرم .زیر 100 تومن چیزی هست؟
Logitech X530 OR X540
قیمت زیاد مهم نیست
واقعا نمیشه !!!
شما باید بگی چه چیزی باست مطرحه.اگه قیمت مهم نیست و میخوای بازی کنی گرافیک آنبرد نمیشه و اگه هم خیلی علاقه به سیو اطلعات و ... داری باید هارد را 2 تا 500 یا 2 تا 1 ترابایت در نظر بگیری . اصلا کل یک کیس را میخوای؟
موفق باشید

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955

h9d2hntkbqp6bf2mkwnb.jpg
شما 100% یه محافظ برق بخر ! چون انگار مستقیما به برق زدی اون سه راهیو!
در مورد بد بودنش هم باید بگم بهتره 2 یا 3 تا چند راهی بخری چون اگه بار زیاد رو چند راهی باشه امکان داره ضعیف باشه و آتش بگیره! یا محاظ میخری 6 خروجی باشه ! اوناییی که محافظ براشون ضرورت داره بزن به محافظ و بقیه که ضرورتی نیست مستقیم بزن به برق!
از دوستان معذرت میخوام ربطی به این تاپیک نداشت

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس

h9d2hntkbqp6bf2mkwnb.jpg
سلام دوست عزيز
اينو بفرستين براي كليك اون صفحه‌ي آخر چاپش مي كنن:d

شما 100% یه محافظ برق بخر ! چون انگار مستقیما به برق زدی اون سه راهیو!
در مورد بد بودنش هم باید بگم بهتره 2 یا 3 تا چند راهی بخری چون اگه بار زیاد رو چند راهی باشه امکان داره ضعیف باشه و آتش بگیره! یا محاظ میخری 6 خروجی باشه ! اوناییی که محافظ براشون ضرورت داره بزن به محافظ و بقیه که ضرورتی نیست مستقیم بزن به برق!
از دوستان معذرت میخوام ربطی به این تاپیک نداشت
ميثم جان:d
اين محافظ برقا به جز ضرر زدن كاره ديگه اي نمي كنن، يه محافظهايي هست كه قيمتش 90 تومنه كه به اونا ميگن محافظ!
البته اسمش محافظ نيستا! يك چيزه ديگست كه يادم نمياد.

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
قیمت زیاد مهم نیست
اون دستگاهی که گفتید فکر نکنم بدرد من بخوره، آخه من از هر dvd می خوام یکی بزنم نه مثلا 200 تا!
خب دوستان الان توضیحات رو کامل می کنم!
1.فقط کیس رو می خوام
2. چون می خوام حجم زیادی رو نگه داری کنم هارد بالا می خوام2تا 1ترابایتی
3. چون فعلا پول خرید کارت گرافیک با قابلیت عالی رو ندارم! بهتر دیدم فعلا یک مادربرد با کارت گرافیک آنبرد بگیرم تا بعد روش یک کارت حرفه ای بندازم!! یعنی یک مادربرد توپ با گرافیک آنبرد!
4.cpu و ram هم برا رایت مهمه؟!!! درسته؟ برا بازی که حتما:biggrin1:
5. قیمت کیس بشه 800 تومن!(منظورم همین حدوده! بیشترم بشه مشکلی نیست)
6.رایتر فکر کنم سامسونگ های جدید که با22x رایت م کنند خوب باشه!البته شما وارد ترین!:biggrin1:
7.یک پرینتر جدا از این قیمت برای چاپ سیاه و سفید که کارتریجش رو بشه راحت شارژ کرد معرفی کنید.(حداکثر 300 ولی هرچی ارزونتر بهتر:biggrin1:)
8.مانیتور و... دارم
................................
با تشکر

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
با سلام خدمت دوستان.

میخواستم بدونم تو رنج 400 تومان برای کیس چی میشه جمع کرد؟
البته بدون ODD و با در نظر گرفتن اینکه سیستم برای گیم نت هستش.

خیلی ممنون.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
ميثم جان:biggrin1:
اين محافظ برقا به جز ضرر زدن كاره ديگه اي نمي كنن، يه محافظهايي هست كه قيمتش 90 تومنه كه به اونا ميگن محافظ!
البته اسمش محافظ نيستا! يك چيزه ديگست كه يادم نمياد.
عباس عزیز
ضرر محاله! چون اینا فقط تنها کاری که میکنن اینه که ولتاژ رو تو یه حدود مشخصی باشن عبور میدن در غیر اینصورت نمیذاره رد بشه!
UPS که نمیگی؟:D

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
آقا تا بحث این چند راهی به مدار و مقاومت و خازن و ... نکشیده تعطیلش کنین . اینجا مثلا مشاوره سخت افزاره نه الکتریکی:biggrin1:.
اون دستگاهی که گفتید فکر نکنم بدرد من بخوره، آخه من از هر dvd می خوام یکی بزنم نه مثلا 200 تا!
1.فقط کیس رو می خوام
3. چون فعلا پول خرید کارت گرافیک با قابلیت عالی رو ندارم! بهتر دیدم فعلا یک مادربرد با کارت گرافیک آنبرد بگیرم تا بعد روش یک کارت حرفه ای بندازم!! یعنی یک مادربرد توپ با گرافیک آنبرد!
6.رایتر فکر کنم سامسونگ های جدید که با22x رایت م کنند خوب باشه!البته شما وارد ترین!:biggrin1:
7.یک پرینتر جدا از این قیمت برای چاپ سیاه و سفید که کارتریجش رو بشه راحت شارژ کرد معرفی کنید.(حداکثر 300 ولی هرچی ارزونتر بهتر:biggrin1:)
8.مانیتور و... دارم
با تشکر
من الان مغزم تعطیله و قدرت لود و پردازش جواب مناسب سوالات شما رو نداره برای همین از حافظه نهانش استفاده می کنم و یه کیس 800تومنی که توش ذخیره شده رو برات اینجا قرار می دم :
CPU: Q8400
ram:2*2gb/1066patriot or king max
mb: p5q
vga:gtx 260
hdd:?
odd: dvd-rw liteon 24X
psu:green 580b
case:nzxt apollo
-------
خوب اینها به استثنای هاردت که نفهمیدم آخر سر چی مد نظرته می شه 795تومن . حالا اگه دیگه کارت گرافیک خاصی مد نظرته می تونی یه مادربردی که کارت آنبرد داره بگیری ازگیگا یا.. و بعدا اون کارت غولی رو که می خوای بخری و بندازی روش .البته این قیمت بدون هارده .
با سلام خدمت دوستان.

خیلی ممنون.
400تومن کیس برای بازی چیز جالبی نمی شه بست . چون الان دیگه بازی معمولا جلوی بچه هم بگذاری می گه این چرا انقدر گرافیک و طراحیش ضعیفه! . توقع ها به شدت بالا رفته در کاربران .من دستم می لرزه بخوام چیزی بنویسم برات . می ترسم راندمان مد نظرت رو نگیری .به هر صورت اعتقاد دارم وجود سه قطعه زیر در حال حاظر لازمه . حالا هرچی بیارید پایینتر عمر سیستم خریداری شده کوتاه تر می شه :
cpu:q8400
ram:2*2gb/800
vga:gts 260 or gtx 260
--
cpu های چهار هسته ای می تونند فعلا تا یه مدتی بی مشگل باشند . کارت گرافیکی های فوق هم دیگه بیشتر قابل اطمینان هستند نسبت به 9600و... . این عقیده من هست البته و می دونم که برای شما هم جالب نیست که هر روز سیستم رو ارتقا بدی(در آمدت به این کار احتمالا جواب نم ده و ضمنا عقلانی هم نیست) . حافظه اصلی هم وجودش لازمه . ضرری نداره .منتظر نظر سایر عزیزان باشید

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
اگه یه اسپیکر بخوام بگیرم که صدای dolby 5.1 ازش بگیرم .زیر 100 تومن چیزی هست؟
شما میتونی با یکم پول بیشتر مد Logitech X-530 رو انتخاب کنی که زمان خودش جوایز زیادی هم برد

قیمت زیاد مهم نیست
شما نمیتونی یه سیستم با مادربرد آنبرد بگیری که بدرد بازی هم بخوره،مگر همون که میگی بعدا روش کارت نصب کنی
برای رایت همزان دیسکها هم چاره ای بجز خرید Duplicator نداری،حتی اگر بخوای فقط یدونه ازش بزنی،حتی اگر رایت همزمان روی ویندوز اگر شدنی باشه بار روی I/O هارددیسک رو خیلی بالا میبره .

h9d2hntkbqp6bf2mkwnb.jpg

این وضعیت خیلی خطرناک و غیر ایمن هست
،بطور استاندارد از یک پریز برق فقط باید دوتا دستگاه رو تغذیه کرد،اینطوری اگر کوچکترین اتصالی در ورودی برق ایجاد بشه،امکان داره نوسان و پالس رو به همه ی وسایل متصل منتقل کنه و بهشون صدمه بزنه که میزنه،
بارها شده سوختن سیستم کاربرا رو بخاطر اتصال غیر استاندارد مثل این دیدم و چون بیشتر سیستما هم پاورای ارزون دارن خیلی راحت نوسان جریان رو به قطعات سیستم منتقل می کنن،بقیه ی قطعات که محافظی هم ندارن و جای خود داره.
شما بهتره یه UPS 600KV رو بخری و بعد این کابلا رو بهش وصل کنی.

1.فقط کیس رو می خوام
8.مانیتور و... دارم
با تشکر

CPU:INTEL Q9400
RAM:2*2GB PATRIOT
M/B:ASUS - P5KPL-AM SE
HDD:MAXTOR 2*1TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA*2
POWER:580W GREEN
CASE:GREEN BLACK
حدود 785 تومن میشه که بعدا میتونی یه گرافیک قوی هم روش بندازی.
برا پرینتر هم میتونی Printer Laserjet HP P2015 رو بخری که حدود 305 تومن هست.

با سلام خدمت دوستان.

خیلی ممنون.
CPU:INTEL E5300
RAM:2GB PATRIOT
M/B:ASUS P5QPL-AM
VGA:9600GT 512DDR3
HDD:MAXTOR 500 GB
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN BLACK
حدود 460 تومن میشه ،کمتر از این بدرد گیم نت نمیخوره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر