مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,525
نام
soheil
gateway هم یه چیزی تو مایه های همون wireless modem هستش ، اگه میخوای بی دردسر بیسیمش کنی بهتره یه wireless modem بگیری اکثرا هم تا 60 70 متر جواب میدن.;)
شما از کدوم isp اکانت گرفتی ؟
بی زحمت یه مدم خوب و ارزون معرفی کنید , در مورد isp هم نمی دونم از کدوم شرکت گرفتم .
ولی میگفت آزادی هر مودمی خواستی بگیر !
درد سر gateway چیه ؟
باید حتما pc روشن باشه ؟
مودمه من الان روتر داره (ربطی داشت اصلا:biggrin1:)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
سلام بچه ها من پدرم دراومد اینقدر مشاوره گرفتم از همه جا تهش رسیدم به این سیستم چک کنیند تا برم ببندم...البته فکر کنم گرافیک رو عوض کنم بهتره شما چی میگین؟؟؟در ضمن مین برد هم فقط DDR 3 رو ساپورت میکنه قیمتشم 170 بیشتر نیست خوبه به نظر شما چون تو سایتها زیاد تعریف رو شنیدم

CPU: AM3 Phenom.4 955.3/2 GHZ

MB: ASUS - M4A78T-E

VGA: CLUB-ATI RADEON 4870.2 2GIGیا HIS HD 4870 IceQ 4+ Turbo 1GB

RAM: CRSHAIR- 4GIG -1333

HDD:500 GIG WESTERN

LCD: LG-21.5 W2261V

POWER: GREEN 780 W

CASE: NEXT LEXA BLACKLINE
شما اول باید بگی چقد میخوای هزینه کنی تا بشه گفت این سیستم با توجه به بودجت خوبه یا نه،اگر هم قیمت Core i7 شده باشه که ارزش خرید نداره.

سلام
ببخشید:blushing:من بودجم یه مقدار بیشتر شد این سیستم رو در نظر گرفتم میشه نظرتون رو بگید
cpu:q8200
main: P5q pro
ram:2*2gig patriot 800 ddr2
vga:4770 sapphire
h.d.d:1tra maxtor
o.d.d:samsong​

چند تا سوال داشتم خیلی ممنوم میشم جواب بدید:
1-یه پاور خوب و یه case واسه این سیستم بگید
2-یه lcd تا 170-180 تومن هم از samsung و هم از lg معرفی کنید
3-اگه من cpu رو e8400 در نظر بگیرم تو آینده که بازی و برنامه ها چهار هسته ای شدند مشکل پیدا میکنم و باید cpu رو عوض کنم؟کلا کدوم بهتره؟
4-به جای این main میتونم p5q deluxe ,biostar tp45hp,giga ga-ep45-ds3 بگیرم کدوم بهتره؟(ارزش داره deluxe بگیرم؟)
5-اگه 100 تومن دیگه بذارم چیو به جز vga میتونم ارتقا بدم و ارزششو داره؟
6-لطف کنید قیمت قطعاتی که دارید بگید که سرم کلاه نذارند:p(قیمتای rayansaba چه قدر درسته؟)
7-میشه با حدود همین بودجه از amd سیستم بهتری بست؟
8-تو crossfire 8*8 چه قدر توانایی کارتها کم میشه؟ اون قدرهست که دیگه بی خیال بشیم؟deluxe 16*16 است؟​

9-ببخشید طولانی شد:sorry: خیلی خیلی ممنون از همه راهنمایی ها:thanks:​
1-پاور خوب که بالای 500 وات میتونی Acbel 550 یا CoolerMaster 550w رو انتخاب کنی.
2-LCD هم توی اون محدوده میشه SAMSUNG 1933 رو گرفت
3-همین 8400 تا مدت زیادی جوابگو هست اما چهار هسته ای هم اگر بخوای بگیری باید دست کم Q9450 رو بگیری که دیگه زیر 230 240 تومن نیست اما عمرش خیلی بیشتر واسه بازی
4-مادربرد همینی که انتخاب کرده بهتره به Deluxe هم که واسه حرفه ایهاس نیاز نداری
5-بجز VGA هیچی!
6-من قیمتای خودم رو قبلا اعلام کردم ، رایان صبا رو هم نمیدونم
7-نه نمیشه.
8-خیلی فرق نمیکنه ،اما Deluxe هم 16*16 نیست چون چیپ ست P45 داره اونم و بیشتر از 8*8 رو پشتیبانی نمیکنه.
9-خواهش

آخرین ویرایش:

mehdi20001

کاربر سایت
Jul 18, 2008
136
با سلام خدمت دوستان عزیز سیستمم را می خوام ارتقا بدم یه سی پی یو یه مادربورد رم و پاور و کارت گرافیک مادربوردم می خوام ddr3 باشه رم هام هم همین طور با باس بالابرای بازی می خوام نظر خودم روی رم روی مارک patriot هست نظر شما چیه خواهش می کنم کمکم کنید بودجه هم بین 700 تا 800 هست بیشتر شد مشکلی نیست

ali6803

کاربر سایت
Mar 8, 2008
19
شما اول باید بگی چقد میخوای هزینه کنی تا بشه گفت این سیستم با توجه به بودجت خوبه یا نه،اگر هم قیمت Core i7 شده باشه که ارزش خرید نداره.
با تشکر که توجه می کنید......من کلا تا 1.400 نمی خوام بیشتر بشه......اگه کمتر بشه خیلی بهتره:cheesygri:cheesygri:cheesygri:cheesygri

من شنیدم amd برای بازی بهتره مخصوصا این 955 که اخرین مدل amd هستش البته سرعت cor7i که معلومه بیشتره اما گفتم که تو سایتها هرکسی یه چیز میگه منم گفتم شاید amd بهتر باشه برای این سیستم:blushing::blushing:

البته من اسپیکر ..کیبرد...موس....:cheesygri:cheesygri:cheesygri:cheesygri دارم ..یه کیس میخوام که البته خود کیس هم خیلی مهم هست برای من چون بد جور دنبال این مدل هستمNEXT LEXA BLACKLINE

ممنون میشم کمک کنید حداقل دو تا سیستم با lcd بگید تا من یکی رو ببندم ممنون از لطف شما اساتید و دوستان :love::love::love::love::love:

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
807
نام
مهدی
ببخشید دوستان اگه بخوام تا حدود 50 تومن speaker بخرم چی پیشنهاد می کنید؟
تا حدود 100 تومن چی؟
ممنون.

Creative A500 & Microlab FC570=50
Logitech X530 & X530=100

The
ببخشید در مورد قیمت creative a500 مطمینید 50 تومنه من قیمت گرفتم حدود 74 بود.
در ضمن کیفیت creative بهتره یا microlab.
ممنون.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,775
نام
فرشید
با تشکر که توجه می کنید......من کلا تا 1.400 نمی خوام بیشتر بشه......اگه کمتر بشه خیلی بهتره:cheesygri:cheesygri:cheesygri:cheesygri

من شنیدم amd برای بازی بهتره مخصوصا این 955 که اخرین مدل amd هستش البته سرعت cor7i که معلومه بیشتره اما گفتم که تو سایتها هرکسی یه چیز میگه منم گفتم شاید amd بهتر باشه برای این سیستم:blushing::blushing:
البته من اسپیکر ..کیبرد...موس....:cheesygri:cheesygri:cheesygri:cheesygri دارم ..یه کیس میخوام که البته خود کیس هم خیلی مهم هست برای من چون بد جور دنبال این مدل هستمNEXT LEXA BLACKLINE
ممنون میشم کمک کنید حداقل دو تا سیستم با lcd بگید تا من یکی رو ببندم ممنون از لطف شما اساتید و دوستان :love::love::love::love::love:
واسه بازی این دو تا مدل CPU همرده هستن اما Core i7 قطعا قدرت بیشتری داره،بعلاوه 920 رو میشه بسادگی 30 تا 40 درصد اورکلاک کرد اما AMD 955 همینطوریش هم فرکانس بالایی داره،پس من همون Core i7 920 رو پیشنهاد میدم،اون مدل کیس رو هم شاید بتونم برات پیدا کنم،اگر خواستی میتونی بهم PM بدی.

ببخشید در مورد قیمت creative a500 مطمینید 50 تومنه من قیمت گرفتم حدود 74 بود.
در ضمن کیفیت creative بهتره یا microlab.
ممنون.
مدل A500 حدود 70 تومن هست
مقایسه ی Creative با Microlab اصلا درست نیست،Creative دومین شرکت سازنده ی تجهیزات صوتی در دنیاست اما Microlab یه مدل چینی و برند محلی جا افتاده توی ایران هست.

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
807
نام
مهدی
مدل A500 حدود 70 تومن هست
مقایسه ی Creative با Microlab اصلا درست نیست،Creative دومین شرکت سازنده ی تجهیزات صوتی در دنیاست اما Microlab یه مدل چینی و برند محلی جا افتاده توی ایران هست.
تا قیمت حداکثر 50 تومن میشه یه مدل پیشنهاد بدین.
ممنون.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
بی زحمت یه مدم خوب و ارزون معرفی کنید , در مورد isp هم نمی دونم از کدوم شرکت گرفتم .
ولی میگفت آزادی هر مودمی خواستی بگیر !
درد سر gateway چیه ؟
باید حتما pc روشن باشه ؟
مودمه من الان روتر داره (ربطی داشت اصلا:biggrin1:)
gateway دردسر نداره ! :cheesygri
نه دیگه وقتی خود مودم connect میشه (اگه رو pppoe باشه) دیگه نیازی به pc نیست.;)
نگفتی چقدر میتونی خرج کنی در کل من linksys wag54g2 رو پیشنهاد میدم آخرت مودم.:biggrin1:

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,525
نام
soheil
gateway دردسر نداره ! :cheesygri
نه دیگه وقتی خود مودم connect میشه (اگه رو pppoe باشه) دیگه نیازی به pc نیست.;)
نگفتی چقدر میتونی خرج کنی در کل من linksys wag54g2 رو پیشنهاد میدم آخرت مودم.:biggrin1:
من می خوام تا حداکثر 60 تومان هزینه کنم . مودمی که دارم شرکت ارائه دهنده اینترنت بهم گرون داد .(2520 دلینک با من 60 هزار تومان حساب کرد ) برای همین حیفم میاد اینو از دست بدم .
فکر کنم همین gateway بهتر باشه , حالا من برای این gateway باید چیا تهیه کنم ؟
یه جورایی فکر می کنم این سوالهاییکه می پرسم به این تایپیک ربطی نداره ولی حالا که تا اینجا پیش اومدیم به بزرگی خودتون ببخشید :biggrin1:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ا سلام خدمت دوستان عزیز سیستمم را می خوام ارتقا بدم یه سی پی یو یه مادربورد رم و پاور و کارت گرافیک مادربوردم می خوام ddr3 باشه رم هام هم همین طور با باس بالابرای بازی می خوام نظر خودم روی رم روی مارک patriot هست نظر شما چیه خواهش می کنم کمکم کنید بودجه هم بین 700 تا 800 هست بیشتر شد مشکلی نیست
شما دقیق بگو چه قطعاتی میخوای تا کمکت کنم.;)
من می خوام تا حداکثر 60 تومان هزینه کنم . مودمی که دارم شرکت ارائه دهنده اینترنت بهم گرون داد .(2520 دلینک با من 60 هزار تومان حساب کرد ) برای همین حیفم میاد اینو از دست بدم .
فکر کنم همین gateway بهتر باشه , حالا من برای این gateway باید چیا تهیه کنم ؟
اونی که بهت پیشنهاد دادم آخرت مودمه حدودا 95 96 تومن در میاد ، کمتر بخوای میتونی SMC 7904WBRA2
یا planet adw-4401a رو در نظر بگیری اولی 80 تومن دومی 85 تومن.;)
الان دیگه اکثر مودما gateway هستن. (یعنی router+wireless+modem)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر