مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
نوشته شده توسط slip_knot:
بچه ها من 1 میلیون شانسی گیرم اومده
زود یک سیستم توپ بگید بگیرم
تا پوله و باد نبرده(باد آوردهرو باد میبره)
البته یکم جا بگذارید یک کنسول هم بخرم
بابا سپهر تو که مایه دار هستی بعد میگی شانسی:D
تو میگی میخای یه سیستم توپ بگیری بعد میگی کنسول هم میخای این که حداقل 500 تومانش میره پای یه x360 یه چیز میگی ;)
اول مشخص کن دقیق چقدر پول میزاری
سیستم خیلی توپ میخای یا یه یه چیز نسبتا خوب;)

آخرین ویرایش:

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
جهنم بابا
کنسول بعدا هم میشه خرید
یک کیس خوب بگو
مانیتور و اسپیکر رو بیخیل
فقط برو روی کیس
خب ببین این سیستمی هم که دوستمون خریده بود خوبه
m.b A8NE PCI EXPRESS 16X SOCKET 939 NVIDIA NFORCE AMD (ASUS 112000
CPU AMD 3.5 939 114000
RAM 2*512 OCZ 120000
CASE ELEGANCE 44000
H.D.D SAMSUNG 250G 75500
VGA 6800GS PCI EXPRESS 512MB SPESIAL EDITION 250000
ولی خب تو میخای 1 میلیون بزاری این سیستم شده رو هم 715 هزار تومان
ولی بهتر است که گرافیک رو 7900gtx بگیری:cheesygri همونی که تو نمایشگاه دیدیم همه کف کرده بودن:cheesygri
بعد هم کیس هم خوب یه چیزه سلیقه ای است ولی power رو حتما باید یه چیز خوب بگیری من green رو پیشنهاد میکنم که اگه با کیس خیلی توپ green بخای یه چیز حدود 70 یا 80 تومان برات درمیاد
هارد هم که دیگه بستگی به کار خودت داره ولی من پیشنهاد میکنم کمتر از 200 نگیر
رم هم دو تا 512 بگیر اگه کینگ استون اصل گیر بیاری خیلی خوبه
Cpu هم به نظر من همین CPU AMD 3.5 939 عالی است با این پولی که تو داری
در مورد مادربرد هم خب این مادربرد خیلی خوبه ولی اگه msi بخای بگیری
من میگم MSI K8N SLi-MS-7185 اینو بگیر قیمت تا 2 ماه پیش بود 129 تومان البته من 1 ماه پیش هرچی گشتم دیگه پیداش نکردم نیدونم الان تو بازار باشه یا نه؟
دیگه دیویدی رایتر هم اگه بخای Pioneer عالی است sony هم خیلی خوبه msi هم بد نیست البته اینایی که میگم تو رنج قیمت 60 تومان است بالاتر هم داریم که من پیشنهاد نمیکنم
خب خودت حساب کن اینا چقدر شد البته من قیمت 7900gtx رو ندارم ولی فکر کنم اینایی که گفتم با گرافیک بیشتر از 1 میلیون نشه:cheesygri
این جوری که من حساب کردم اگه دیویدی رایتر هم بخای یه چیز تو مایه ها 1 میلیون یکم بیشتر میشه البته اگه 7900gtx حدود 500 تومان باشه که فکر نکنم بیشتر باشه
اگه خواستی تا 18 مرداد سیستم بگیری من خودم میام باهات میگیرم البته اگه خواستی

آخرین ویرایش:

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
جهنم بابا
کنسول بعدا هم میشه خرید
یک کیس خوب بگو
مانیتور و اسپیکر رو بیخیل
فقط برو روی کیس
سپهر میخوای از همین کیسی که داری استفاده کن به جاش یه پاور خوب بگیر؟

نوشته شده توسط 789:
سپهر میخوای از همین کیسی که داری استفاده کنی به جاش یه پاور خوب بگیری؟
سپهر جان من یه پیشنهاد دارم برات . اون اینه که این پول رو نگه دار بزار بانک نه به بابا یا مامان داداش خواهر نده که دیگه خواب سیستم جدید رو باید تو رویا ببینی. بزار کارت های سری 10 بیان{DX10} بعد بگیر چون کم کمش میخوای 350 تومن پای کارت که کم نیست . بزاری تو مهر ماه یه چیزه بهتر میتونی بگیری . کارت هم اگه خواستی بگیر x1900xt بگیر که از 7900 سر تره.
بعد از قطعات اون یکی کامپیوترت استفاده کن .فلاپی که داری رام که داری . مودم رو نمیدونم چه مارکی داری ولی اگه زولتریکس سه چیپ نداری پول برای اون بزار کنار یه دی وی دی رایتر هم بگیر دیگه هیچی نگیر. برای رام از هاردی هم که الان داری استفاده کن. مانیتور موس کیبرد هم که خودت گفتی از همونا استفاده میکنی.:cheesygri

این نظره من بود ولی هر جور خودت راحتی. دیگه مثله سیستم من نیست که باید یه بازی جدید روش اجرا کنی هزارتا کلک سوار کنی.

آخرین ویرایش:

EBLISER

عضو جدید
Oct 6, 2005
42
نام
علی
سپهر ( اگه اشتباه نکنم ) جان منظورت پس ۱ کیس با قیمت ۱ میلیون ؟ بدون مانیتور و ... ؟
به نظر من ۱/۲ ماه صبر کن چون قیمت dual core ها افت زیادی میکنه ...
در ضمن amd یا intel ؟ چون بعضیا تعصب دارن میپرسم ...
بعد اینکه استفادت چیه ؟ بیشتر بازی ؟ رندرینگ های سنگین گرافیکی ؟ محاسباتی ؟
جواب اینارو بده تا بشه دقیق تر و بهتر پیشنهاد داد ...

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
سپهر ( اگه اشتباه نکنم ) جان منظورت پس ۱ کیس با قیمت ۱ میلیون ؟ بدون مانیتور و ... ؟
به نظر من ۱/۲ ماه صبر کن چون قیمت dual core ها افت زیادی میکنه ...
در ضمن amd یا intel ؟ چون بعضیا تعصب دارن میپرسم ...
بعد اینکه استفادت چیه ؟ بیشتر بازی ؟ رندرینگ های سنگین گرافیکی ؟ محاسباتی ؟
جواب اینارو بده تا بشه دقیق تر و بهتر پیشنهاد داد ...
من جای سپهر بهت جواب میدم:cheesygri چون میدونم چی میخاد
برای بازی میخاد سپهر فکر کنم چون برای بازی میخاد همون amd بهتره
در مورد کیس هم که خودش واضح اون بالا گفت که فقط کیس میخاد نه مانیتور و نه چیزه دیگه ای;)

نوشته شده توسط 789:
سپهر میخوای از همین کیسی که داری استفاده کن به جاش یه پاور خوب بگیر؟

سپهر جان من یه پیشنهاد دارم برات . اون اینه که این پول رو نگه دار بزار بانک نه به بابا یا مامان داداش خواهر نده که دیگه خواب سیستم جدید رو باید تو رویا ببینی. بزار کارت های سری 10 بیان{DX10} بعد بگیر چون کم کمش میخوای 350 تومن پای کارت که کم نیست . بزاری تو مهر ماه یه چیزه بهتر میتونی بگیری . کارت هم اگه خواستی بگیر x1900xt بگیر که از 7900 سر تره.
بعد از قطعات اون یکی کامپیوترت استفاده کن .فلاپی که داری رام که داری . مودم رو نمیدونم چه مارکی داری ولی اگه زولتریکس سه چیپ نداری پول برای اون بزار کنار یه دی وی دی رایتر هم بگیر دیگه هیچی نگیر. برای رام از هاردی هم که الان داری استفاده کن. مانیتور موس کیبرد هم که خودت گفتی از همونا استفاده میکنی.:cheesygri

این نظره من بود ولی هر جور خودت راحتی. دیگه مثله سیستم من نیست که باید یه بازی جدید روش اجرا کنی هزارتا کلک سوار کنی.

خب اینم پیشنهاد خوبی است رامتین جان
منم میگم الان بهتر است بری همون x360 رو بگیری تا کارتهای dx10 بیان
الته باید صبر کنی تا x360 هم کپی خور بشه اگه تا حالا نشده!!
فکر کنم کارت سپهر یا 5200 بود یا 5500 که pci نیستن پس اینجوری باید مادربردش رو عوض کنه اگه بخاد کارت pci بخره
پس بهترین حالات اینه که به نظر من فعلا یه کارت معمولی مثلا یه 6600 بگیر که pci نباشه تا به مادربردت بخوره حدود 100 میدی این کارت رو میگیری تا بتونی بازیهایی که فعلا تا پایان سال میاد رو بازی کنی پس اینجوری فقط 100 تومان یا کمتر خرج کردی البته اگه رمت هم پایین است یه 512 دیگه میتونی اضافه کنی فکر کنم رمت 512 بود نه؟ که اگه 1 گیگش کنی میتونی فعلا بازیهای رو راحت بازی کنی
بقیه پولت هم برو همون x360 رو بگیر هر چی هم موند بزار بانک حدود 1 سال بعد بازم روش میزاری یه سیستم خیلی بهتر میگیری
این فقط نظر من بود حالا خود دانی میخای این کار رو بکن یا اونی که من بالا گفتم روبکن
راستی اگه خواستی بهم زنگ بزن بیشتر برات توضیح میدم;)

آخرین ویرایش:

BizkibiT

کاربر سایت
Jan 16, 2006
178
نام
فرشيد
نوشته شده توسط EBLISER:
مورد استفاده ی شما چیه ؟ و اینکه دقیقا ۸۵۰ یا اینکه تا کمی بالاتر هم جا داره ؟

من اينو فقط براي بازي مي خام بگيرم. البته فك نكنم با اين قيمت بشه next gens رو بازي كرد..:(
نه ديگه اخرش 850 بيشتر نشه.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
نوشته شده توسط BizkibiT:
من اينو فقط براي بازي مي خام بگيرم. البته فك نكنم با اين قيمت بشه next gens رو بازي كرد..:(
نه ديگه اخرش 850 بيشتر نشه.
cpu:intel pentium d 805=130
m.b:asus p5ld2 se=115
vga:asus geforce 7600gt=210
ram:2x512 ocz ddr2 667 dual chanel + 1x512 ocz ddr2=160
hard:maxtor sata2 250 g.b=75
d/wr:pioneer=50
case:green prince 4
power:acbel 400w v.2 active pfc=85
اين پوري كه نوشتم ريل است و در حد 600 يا 650 يك پاور گرين قدرت دارد.
فكس مودم اينا رو خودت يه چيز بگير.
كلا ميشه:بدون احتساب كيس 825 هزار تومان.
ابليسر جان هم درست ميگن سي پي يو هاي اي ام دي به شدت كشيده پايين طوري كه با 180 تومن ميشه يه ايكس 2 3800 خريد.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
=130cpu:intel pentium d 805
m.b:asus p5wd2=165
vga:sparkle geforce 7900gt=330
ram:2x1g.b ddr2 ocz 667=220
hard:maxtor sata2 250 g.b=75
d/wr:pioneer
85=power:acbel 400w active pfc v.2
case:optional
اين كيس حدودا ميشه 1100 كه اگه رم 1 گيگ بگيري ميشه 1 تومن.

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
سپهر من اینو از همه میپرسم....
میشه بگی این 1 ملیون چطوری به دستت رسید؟!!چرا این چیزها به دست ما نمیرسه؟!!
در مورد کیست هم میخواستم بگم صبر کنی که 789 گفت!!
الان اصلا سیستم نخر.اگر تا مهر صبر کنی هم تکنولوژی عوض شده و هم به دلیل بازگشایی مدارس قیمتها افت خوبی میکنه.
البته بهترین موقع برای خرید سیستم وسطای خرداد هستش که دلیلش هم بر همگان واضح هست.دقیقا نقشه من هم همینه که صبر کنم تا اوموقع.
توی رنج دیجیتال دیگه کسی حرف روی Canon نیاره که دعوام میشه!!!CCD ها و CMOS های کنون نظیر ندارند.در دوربینهای رده پایینتر مثل 300D و 350D میشه گفت در نوع خودشون بی نظیرند.در رده های خیلی پایین مثل اونی که شما میخوای اگه راستشو بگم کنون اصلا توجه نمیکنه بهش!!اگگه خودمونی بخوام بگم حوصله نمیکنه یا براش صرف نداره که توی این رنج دوربین خوب بزنه.برای شما همون NIKON.
گرچه بهتره که پولاتو جمع کنی و یکی از دوربینهای سری EOS رو بخری.
در آنالوگ هم کنون سره!!
من خودم یک دوربین AE1-Program دارم که در نوع خودش نظیر نداره و کمتر دوربینی امکانات اون رو در خودش داره.
نیکون هم درسته در قدیم برای خودش برو بیایی داشته اما زمونه عوض میشه.
الان من خودم دارم به جمع آوری Money میپردازم تا خدا یه روزی به ما هم یه 30D عنایت بفرماید انشا...
استفاده اش هم توی کار ما عکاسی نجومی عمق آسمان هستش که عکسهای گرفته شده با این دوربینها رو به راحتی میشه با عکسهایی از تلسکوپهای رده بالا مقایشه کرد....
البته دوربینهایی هم مثل 1D Mark II پیدا میشن که رزولوشن های فوق بالا دان اما امکانات دوربینهای 30D - 5D - 20Da رو ندارن.علاوه بر این پیکسل اضافه هم دارن!!!!
نتیجه : آقا اصلا به من چه!!!
باتشکر.....

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
توی رنج دیجیتال دیگه کسی حرف روی Canon نیاره که دعوام میشه!!!CCD ها و CMOS های کنون نظیر ندارند.در دوربینهای رده پایینتر مثل 300D و 350D میشه گفت در نوع خودشون بی نظیرند.در رده های خیلی پایین مثل اونی که شما میخوای اگه راستشو بگم کنون اصلا توجه نمیکنه بهش!!اگگه خودمونی بخوام بگم حوصله نمیکنه یا براش صرف نداره که توی این رنج دوربین خوب بزنه.برای شما همون NIKON.
گرچه بهتره که پولاتو جمع کنی و یکی از دوربینهای سری EOS رو بخری.
در آنالوگ هم کنون سره!!
من خودم یک دوربین AE1-Program دارم که در نوع خودش نظیر نداره و کمتر دوربینی امکانات اون رو در خودش داره.
نیکون هم درسته در قدیم برای خودش برو بیایی داشته اما زمونه عوض میشه.
الان من خودم دارم به جمع آوری Money میپردازم تا خدا یه روزی به ما هم یه 30D عنایت بفرماید انشا...
استفاده اش هم توی کار ما عکاسی نجومی عمق آسمان هستش که عکسهای گرفته شده با این دوربینها رو به راحتی میشه با عکسهایی از تلسکوپهای رده بالا مقایشه کرد....
البته دوربینهایی هم مثل 1D Mark II پیدا میشن که رزولوشن های فوق بالا دان اما امکانات دوربینهای 30D - 5D - 20Da رو ندارن.علاوه بر این پیکسل اضافه هم دارن!!!!
سلام
منم کلی گفتم که Canon بهترین است ولی اینا گوش نمیدن محمد حسین جان اصلا یه چیزه واضحی است که Canon بهترین است تو دیجیتال
من خودم الان Canon PSG5 دارم و خیلی ازش راضی هستم و کیفیت خیلی بالایی داره

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,806
نام
امین
دیگه دیویدی رایتر هم اگه بخای Pioneer عالی است sony هم خیلی خوبه msi هم بد نیست البته اینایی که میگم تو رنج قیمت 60 تومان است بالاتر هم داریم که من پیشنهاد نمیکنم

اگه نمیخوای زیاد پول بدی برای رایتر یه pioneer بگیر که قیمتش 50 تومنه :cheesygri ( a10 ) اگه میخوای یه رایتر بگیری خیلی عالی بگیری فقط و فقط plextor بگیر :)

کیس هم فقط Dell بگیر قیمت کردم حدود 110 تومن بود ;)
سپهر خدا خفت کنه چه شانسی داری :cheesygri

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر