مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Mohammad®eza

کاربر سایت
Oct 15, 2006
1,244
آقا من می خوام بره رم 70,80 تومان و بره گرافیک 150,60 تومان رم واجب تره چون رم من کمه اذیت میکنه و کارت گرافیک من Asus EN8500 GT هستش می خوام گرافیک یه ذره از این بهتر ببندم و یه رم خوب 2GB حالا هر چی که شما می گی بهتره و تو سیستم من جواب میده با در نظر گرفتن مادربردم Asus P5LD2 اگر منو راهنمایی کنی ممنونت میشم یه کارت گرافیک مشتی تر از این آقا راستی یه چیزی من خوندم روی قوطی مادربردم توی مشخصاتش این رو هم نوشته FSB 1066 و راستی مدلش این هستش P5LD2 - X حالا چی Black Dragon ساپورت میکنه یا نه خوبه یا نه موکرتم جوابه منو بدی فردا خریدم یه گرافیک مشتی DDR2 XFX هم با این قیمت معرفی کنی نوکرتم

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,106
دوست عزیز سوتفاهم شده . منظور بنده از مچ شدن اینه که مادربورد ، سی پی یو و گرافیک و رمو ساپورت میکنه یا نه.
ببخشيد اشتباه متوجه شدم.
بله. مادربرد شما تمام اينها ساپورت ميكنه.
آقا من می خوام بره رم 70,80 تومان و بره گرافیک 150,60 تومان رم واجب تره چون رم من کمه اذیت میکنه و کارت گرافیک من Asus EN8500 GT هستش می خوام گرافیک یه ذره از این بهتر ببندم و یه رم خوب 2GB حالا هر چی که شما می گی بهتره و تو سیستم من جواب میده با در نظر گرفتن مادربردم Asus P5LD2 اگر منو راهنمایی کنی ممنونت میشم یه کارت گرافیک مشتی تر از این .
اون گرافيكي كه بهت گفتم (9600GT) با توجه به قيمتش قدرت فوق العاده اي داره. تقريبا 3 برابر كارت گرافيك الانت.
شما با اون پول ميتوني 4 گيگ رم Patriot با باس 667 ببندي. (2 تا 2 گيگ) البته باس 667 الان يه مقدار كميابه. اگه گير نيووردي باس 800شو بگير. (رو هم رفته 5-6 تومن گرونتره)

آخرین ویرایش:

Mohammad®eza

کاربر سایت
Oct 15, 2006
1,244
آقا مدل مادربرد من P5LD2 - X/1333 نوشته شده روش و روی برچسب مشخصاتش نوشته FSB 1066 حالا چی میشه رم Black Dragon خرید خوب هستش یا ... هر چی شما بگی منو راهنمایی کنی فردا خریدم اینو دمت گرم داداش راستی این گرافیکی که گفتی من بخرم رو DDR2 جواب میده یا نه آخه گفتی DDR3 هستش یعنی رو این مادربردم

yeki

کاربر سایت
Nov 13, 2007
85
با سلام به cogame و persiancreed
جناب cogame من خودم یکی از طرفدارهای پروپا قرص geforceبودم طوری که اگر دیروز از من می پرسیدی گرافیک فقط تو ذهنم geforce می آمد و بس
اما امروز بعد از اینکه دوست خوبمون persiancreed این کارت ati HD4850را معرفی کرد گفتم میرم یه سرچ تو سایت های مختلف می کنم ضرر که نداره و با شگفتی دیدم که HD4850 با این قیمت مناسب در حد واندازه های 9800gtx و حتی بالاتر مثلا تو crysis مطلقا HD4850 نتایج بهتری میده تا 9800gtx
ببین به این لینک برو تو سایت زیر این دو کارت در چند بازی با هم مقایسه شدن
مهمتر هم اینکه این کارت از directx10.1ساپورت می کنه در حالیکه 9800gtx از directx10 ساپورت میکنه

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,106
آقا مدل مادربرد من P5LD2 - X/1333 نوشته شده روش و روی برچسب مشخصاتش نوشته FSB 1066 حالا چی میشه رم Black Dragon خرید خوب هستش یا ... هر چی شما بگی منو راهنمایی کنی فردا خریدم اینو دمت گرم داداش راستی این گرافیکی که گفتی من بخرم رو DDR2 جواب میده یا نه آخه گفتی DDR3 هستش یعنی رو این مادربردم
اون FSB يه نه باس رم.
FSB براي CPU هستش.
شما ميتوني اون رمو بخري. مشكلي هم نداره. ولي وقتي رو مينت ميزاري باسش تا 667 كاهش پيدا ميكنه و اين يعني دور ريختن پول. زياد هم نگران نباش. چون فعلا به جز يكي دو تا بازي باس 1066 تفاوت زيادي با 667 و 800 نداره.
نوع كارت گرافيك هم به مينبورد هيچ ربطي نداره. شما ميتوني روي اين مينت كارت گرافيك با حافظه ي DDR5 هم بندازي.

آخرین ویرایش:

Mohammad®eza

کاربر سایت
Oct 15, 2006
1,244
داداش شرمنده اذیت کردم تو رو پس من رم Patriot بخرم 4GB از نظر کیفیت و کارایی و سرعت از Black Dragon بهتره دیگه یعنی مطمئن دیگه حالا چه گارانتی بگیرم این رم رو امروز برم بخرم

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,106
داداش شرمنده اذیت کردم تو رو پس من رم Patriot بخرم 4GB از نظر کیفیت و کارایی و سرعت از Black Dragon بهتره دیگه یعنی مطمئن دیگه حالا چه گارانتی بگیرم این رم رو امروز برم بخرم
مقدار حافظه ي رم خيلي مهمتر از باس رم هستش.
4 گيگ رم 667 كاراييش اصلا قابل مقايسه با 2 گيگ با باس 1066 نيست.
گارانتيهاشو شرمنده نميدونم.

Mohammad®eza

کاربر سایت
Oct 15, 2006
1,244
از راهنماییهایی که کردی ازت ممنونم یه سوال آخر درباره کارت گرافیک می خواستم ببینم از این کارت گرافیکها کدوم بهتر تره و قیمت هاشون تو چه مایه هایی هستش

Zotac 9600GT AMP Edition

XFX 9600GT Alpha Dog Edition

من کدوم یک از اینا رو بخرم دیگه ختم کلام رو بگو مقایسه کنی اینا رو یک دنیا ممنون میشم
alpha-dog-geforce-9600gt-graphics-card.jpg

attachment.php

آخرین ویرایش:

Sir-Vampire

کاربر سایت
Sep 5, 2007
13
نام
Mehrdad
من میخوام یه سیستم بخرم با این قطعه ها راهنماییم کنین ببینم انتخوابام خوبه یا نه:

CPU: intel PentiumD 3.6 GHz
Graphic: Asus GeForce EN8600 GT 512 MB
Asus P5KC یا Main Board:Asus P5QC
Ram: OCZ 2GB DDR3
HDD: Maxtor Sata 2 500 GB 32MB Buffer
Monitor: Samsung 19 BW1953 or 19 BF1931
تو کارت گرافیک و مادر بورد و سیپیو و رم
خواهشن زود چون من باید امروز سفارش بدم
مخصوص گیم میخوام
مگه 8600 ddr 3 هم هست اگه هست قیمتش چنده من 1 میلیون 200 هزار دارم

Mehd3

کاربر سایت
Oct 31, 2008
97
از راهنماییهایی که کردی ازت ممنونم یه سوال آخر درباره کارت گرافیک می خواستم ببینم از این کارت گرافیکها کدوم بهتر تره و قیمت هاشون تو چه مایه هایی هستش

Zotac 9600GT AMP Edition

من کدوم یک از اینا رو بخرم دیگه ختم کلام رو بگو مقایسه کنی اینا رو یک دنیا ممنون میشم

attachment.php
فرقی ندارن پیشنهاد من Zotac !
-
من میخوام یه سیستم بخرم با این قطعه ها راهنماییم کنین ببینم انتخوابام خوبه یا نه:

مخصوص گیم میخوام
دوست عزیز این که سیستم گیم نیست ! اونم برای 1.200 !
CPU:INTEL E8400-E8500 OR Q6600
RAM:2*2 4GB OCZ GLOD 800 DDR2
MAIN:BIOSTAR i45
VGA:HD4870
HDD:SAMSUNG 500G SATA2
MONITOR:SAMSUNG 1953 OR LG BF1931
POWER:ACBEL 650W
این سیستم حدود 1250 میشه اما اصلا قابل قیاس با سیستمی که خودت انتخاب کردی نیست ! ضمنا تو بوشهری از سایت WWW.LIONCOMPUTER.IR بخر ! قابل اعتماده و اجناسش قیمت خیلی خوبی دارند ! یا اینکه به تهران بیا و بخر !
در مورد CPU اگه اورکلاک میکنی Q6600 و BIOSTAR I45 را بردار ! فوق العاده اند !
رم هم که 4 گیگابایت OCZ است و DDR2 و خوراکه OC !
کارت گرافیک حرف نداره بین GTX260 و GTX280 انویدیا قرار داره !(البته قیمت اون دو تا کارت خیلی گرونه !)
مانیتور خوبه !
پاور هم پاور خوب با برند توپیه !
اگه دوست دارید گرافیک بهتری داشته باشید صبر کنید HD4850X2 را بخرید که 2 تا تراشه ی RV770 داره !
این کارت گرافیک وقتی وارد ایران بشه فکر نکنم قیمتش بالای 400 باشه ولی کارت 520 تومنی انویدیا یعنی GTX280 را میگیره !
اگر هم HD4870 برداشتید مشکلی ندارد !
سوالی بود در خدمتیم
موفق باشید

cogame

کاربر سایت
Dec 24, 2006
188
نام
GNBBAKER
همیشه دنبال قطعاتی برین که تو بازار بیشترین فروش رو دارن چون کارایی اونا بالاست کارت های گرافیک انویدیا قابل اتمادن چرا چون دمای کمی دارن از خازن های جامد درجه 1 استفاده میکنن ولی 4850 تو حالت عادی دمایی بالغ بر 75 درجه داره پس این کارت پایدار نخواهد بود و بعد از 2 ساعت بازی مداوم قدرت واقعی خود رو میتونه نشون نده ولی کارت انویدیا دمای پایینی داره اینو برو تو سایت GARU3D نگا کن خودتون میدونین هر چی دما بیشتر باشه کارایی میاد پایین چرا تو اورکلاک دما رو میارن پایین پس دما خیلی مهمه به جز 4870 و 4870X2بقیه کارتای ATIدمای فوقلعاده بالایی داره .
یه مطلب دیگه واسه اسبات چرا XBX360سه چراغه میشه چون کارت گرافیکش دارای معماری ATIهستش دماش میره بالا میسوزه.

ولی درمورد رمهای کمپانی پاتیروت درست این کمپانی رمای خوبی میده ولی متعسفانه با مادربورد های ایسوس ناسازگاره .
موفق باشید...:love:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,106

Zotac 9600GT AMP Edition

attachment.php
فرقي ندارن. خوب فكر ميكنم Zotac ارزونتر باشه. پس Zotac رو بگير.

Power : Green gp530ab or Cooler Master 600W
مخصوص گیم میخوام
اون سيستمي كه خودت انتخاب كردي اصلا سيستم خوبي نيست. (با توجه به قيمتش)
من اينو پيشنهاد ميكنم:
Main : Asus P5Q or P5Q Deluxe
CPU : Intel Q6600 or E8500
Ram : OCZ 2*2GB 800 PC2 -6400 Gold GX XTC Dual Channel
VGA : Sapphire or HIS HD 4870
H.D.D : 500GB 32 mb
Monitor : Samsung T1900
همیشه دنبال قطعاتی برین که تو بازار بیشترین فروش رو دارن چون کارایی اونا بالاست کارت های گرافیک انویدیا قابل اتمادن چرا چون دمای کمی دارن از خازن های جامد درجه 1 استفاده میکنن ولی 4850 تو حالت عادی دمایی بالغ بر 75 درجه داره پس این کارت پایدار نخواهد بود و بعد از 2 ساعت بازی مداوم قدرت واقعی خود رو میتونه نشون نده ولی کارت انویدیا دمای پایینی داره اینو برو تو سایت GARU3D نگا کن خودتون میدونین هر چی دما بیشتر باشه کارایی میاد پایین چرا تو اورکلاک دما رو میارن پایین پس دما خیلی مهمه به جز 4870 و 4870X2بقیه کارتای ATIدمای فوقلعاده بالایی داره .
4850 iceq4 دماش بسيار پايينه.
4850 توي يه مدت طولاني پرفروشترين كارت تو اروپا بوده. از طرف سايتهايي مثل Toms هم به عنوان بهترين كارت (با توجه به قيمتش) انتخاب شده.
در ضمن خيلي ها هم تو همين سايت 4850 دارن و بسيار هم راضين.
یه مطلب دیگه واسه اسبات چرا XBX360سه چراغه میشه چون کارت گرافیکش دارای معماری ATIهستش دماش میره بالا میسوزه.
اين جمله ميتونه به عنوان جك سال انتخاب بشه.:laughing:
سه چراغ شدن X360 فقط مربوط به كولينگ بسيار ضعيف و فضاي كم داخل كيسشه. ميتوني بري تو تاپيك 360بپرسي.
ولی درمورد رمهای کمپانی پاتیروت درست این کمپانی رمای خوبی میده ولی متعسفانه با مادربورد های ایسوس ناسازگاره .
موفق باشید...:love:
دوباره تو همين سايت خيلي ها رمهاي پاترويت رو مادربورد Asus دارن و هيچ مشكلي براشون به وجود نيومده. حالا اگه خيلي اصرار داري ثابت كن.
===============
و در آخر بگم وقتي درباره ي چيزي اطلاعات نداري نيا مردمو گمراه كن.

آخرین ویرایش:

freedom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
1,377
نام
رضا
دوباره تو همين سايت خيلي ها رمهاي پاترويت رو مادربورد Asus دارن و هيچ مشكلي براشون به وجود نيومده. حالا اگه خيلي اصرار داري ثابت كن.

خود من يكيشون . خودم كه نه . همسايمون . البته جسارت نباشه ها . دخالت هم نيست . ولي اين رفيقم تا حالا هيچ مشكلي نداشته .
فكر نميكنم ماركها ربطي به هم داشته باشن ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر