مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام خدمت دوستان عزیز و اقا فرشید گل

بنده یه لپ تاپ hp pavilion خریدم که ویندوز 10 home اورجینال به صورت پیش فرض روش نصبه و متاسفانه دیروز حین استفاده از یه نرم افزار ویندوز به مشکل خورد (ssd فرمت شد) حالا چطور می تونم key اورجینال ویندوز رو پیدا کنم؟

مربوط به تاپیک سخت‌افزار نمیشه، اما با دونستن این که ویندوزتون از چه نوعی بوده میشه راهکار متفاوتی برای برگردوندن لایسنس در پیش گرفت. اگر نسخه OEM باشه که ممکنه با نصب و شناسایی ویندوز خودش اکتیو بشه به صورت خودکار، چون از بایوس میخونه. اگر نسخه دیجیتال بوده که فقط کافیه ویندوز رو با کلیدی که از روی پارتیشن ریکاوری پیدا میکنید اکتیو کنید. بعضی نسخه ها هم به اکانت مایکروسافت متصل هستند و وقتی با اون اکانت توی ویندوز جدید لاگین بشید، به طور خودکار ویندوز رو اکتیو می‌کنه.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,783
نام
حامد
@Farshidstar2012
سلام فرشید جان.
اقا تفاوت این هارد های اکسترنال ای دیتا چیه. مثلا تو دو ترا مدل های مختلف از حدود دو تا 2500 قیمت دارن و همشون هم ضد ضربه و غیره رو دارن. من چند تا 710 پرو و 720 قدیمی دارم. الان این 720 جدید ها بغیر از ظاهر چه تفاوتی دارن و اینکه در کل کدوم مدلش رو پیشنهاد میدین؟ ممنون.

• Like
Reactions: Sega_genesis

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,019
نام
Ali
سلام
من یه سیستم خیلی قدیمی دارم که میخوام ارتقاش بدم
مشخصاتش این هست :
پاور 430 گرین
مادربرد lga 775 برند گیگابایت مدل ga-ep43t-ud3l
Cpu core 2 duo e7500
2 تا ماژول رم ddr3 یک گیگابایتی
گرافیک gt 9500 برند گیگابایت gv-n95toc

میخوام ارتقاء بدم برای وب گردی و مدیا
تا سقف 2 میتونم هزینه کنم
چند تا سوال داشتم
1.الویت ها چی باشه ؟
2. انداختن دو تا رم 4 گیگ ddr3 ( جهت رفع اتش کروم ) منطقی هست یا اور کیل محسوب میشه ؟
3. با توجه به اینکه sata 2 ساپورت میکنه مادربرد میارزه یه ssd 128 sata3 بندازم ؟
4. Cpu رو به core 2 quad q9550 میتونن ارتقا بدم ؟ ایا فن فعلی جوابشو میده ؟ ( از این فن های استوک اینتل )
5. با توجه به هدف که وب گردی و تماشای ویدئو هست نیازی به ارتقا کارت گرافیک هست ؟

ممنون

• Like

digdig

کاربر سایت
Nov 23, 2018
139
سلام بخوام قطعات زیر را به صورت جدا جدا بفروشم برای هر قطعه چقدر قیمت بگذارم.
AMD Ryzen 7 3700X
Asus prime x570-P
Evo potenza 16GB (2X8) 3200
RTX2060 super gaming OC 3X 8 GB GIGABYTE
H.D.D blue Western 1TB
SSD EVO 970 plus 500GB
GREEN Z5
GP650B-OCPT
Master Tech VX275 FHD (27")
@Farshidstar2012

آخرین ویرایش:
  • Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
@Farshidstar2012
سلام فرشید جان.
اقا تفاوت این هارد های اکسترنال ای دیتا چیه. مثلا تو دو ترا مدل های مختلف از حدود دو تا 2500 قیمت دارن و همشون هم ضد ضربه و غیره رو دارن. من چند تا 710 پرو و 720 قدیمی دارم. الان این 720 جدید ها بغیر از ظاهر چه تفاوتی دارن و اینکه در کل کدوم مدلش رو پیشنهاد میدین؟ ممنون.

تفاوت در استفاده از هارددیسک‌های ۲.۵ اینچی جدیدتر هست که ممکنه کمی راندمان بالاتری داشته باشن، وگرنه فرق تاثیرگذاری بین سریهای با کیفیت ۷۱۰ و ۷۲۰ از ADATA با مدل‌های جدیدترش نیست.

سلام
من یه سیستم خیلی قدیمی دارم که میخوام ارتقاش بدم
مشخصاتش این هست :
پاور 430 گرین
مادربرد lga 775 برند گیگابایت مدل ga-ep43t-ud3l
Cpu core 2 duo e7500
2 تا ماژول رم ddr3 یک گیگابایتی
گرافیک gt 9500 برند گیگابایت gv-n95toc

میخوام ارتقاء بدم برای وب گردی و مدیا
تا سقف 2 میتونم هزینه کنم
چند تا سوال داشتم
1.الویت ها چی باشه ؟
2. انداختن دو تا رم 4 گیگ ddr3 ( جهت رفع اتش کروم ) منطقی هست یا اور کیل محسوب میشه ؟
3. با توجه به اینکه sata 2 ساپورت میکنه مادربرد میارزه یه ssd 128 sata3 بندازم ؟
4. Cpu رو به core 2 quad q9550 میتونن ارتقا بدم ؟ ایا فن فعلی جوابشو میده ؟ ( از این فن های استوک اینتل )
5. با توجه به هدف که وب گردی و تماشای ویدئو هست نیازی به ارتقا کارت گرافیک هست ؟

ممنون

البته با همین سیستم هم هنوز میشه کارکرد وب‌گردی رو رفع و رجوع کرد، اما نه با بهترین راندمان. ضمن این که با 2 تومن نمیشه ارتقای خاصی درنظر گرفت، چون تمام قطعات اصلی شما شامل CPU، مادربرد و RAM باید یکجا ارتقا داده بشن و ارزونترین مدلهای نسل جدید هم مجموع قیمتشون خیلی بیشتر از این بودجه خواهد شد. مثلا 7 تا 10 میلیون.

اما ارتقای جزئی که خودتون مدنظر داشتید میتونه از نظر من اول ارتقای رم به 8 گیگابایت باشه که نه تنها اضافه نیست، بلکه الان کمترین میزان قابل قبول برای کرکرد مدنظر شما هست. ارتقای پردازنده و گرافیک برای شما توصیه نمیشه و تاثیری به اون شکل نخواهد داشت.

سلام بخوام قطعات زیر را به صورت جدا جدا بفروشم برای هر قطعه چقدر قیمت بگذارم.
AMD Ryzen 7 3700X
Asus prime x570-P
Evo potenza 16GB (2X8) 3200
RTX2060 super gaming OC 3X 8 GB GIGABYTE
H.D.D blue Western 1TB
SSD EVO 970 plus 500GB
GREEN Z5
GP650B-OCPT
Master Tech VX275 FHD (27")
@Farshidstar2012

قطعات شما خیلی جدید هستن و با جستجوی قیمت آکبند قطعات خودتون می‌تونستید قیمت فروش رو حساب کنید
برآورد قیمت من به ترتیب قطعات:

11400​
4800​
3100​
29500​
1000​
2500​
3200​
10500​
9000​

بسته به کارکرد قطعه با کم کردن 10 تا 20 درصد از قیمتش میتونید قیمت فروش تکی رو محاسبه کنید.

Gnome

کاربر سایت
Nov 18, 2011
180
درود به تمام عزیزان
با توجه به اینکه بسیار راهنمایی گرفتم برای خرید سیستم (مخصوصا فرشید عزیز)، لازم دیدم بعد از خرید بیام و بگم چی گرفتم
در ابتدا بگم یه موس و کیبورد کولر مستر خریدم 1400 مدل devastator 3 که منو یه ماه از کار انداخت مشکلم کیبورد بود که خود به خود تایپ میکرد و جالب اینکه فقط رو سیستم من مشکل داشت خلاصه پس دادم و یه موس بنکیو خریدم و یه کیبورد بلادی
بخاطر مسائل گرافیک فعلا 1650 سوپر بستم ، چند ماه دیگه گرافیک رو میزارم رو سیستم مغازم و واسه این یه گرافیک میگیرم
سیستم بدون موس و کیبورد حدود 56 میلیون شده در تاریخ 1399/12/11

cpu : amd ryzen 7 3800xt
main : asus x570 tuf plus wifi
ram : gskill trident z rgb 2*16
cooling : asus lc240 tuf gaming rgb
vga : asus gtx 1650 super tuf gaming oc 4gb
ssd : samsung 970 evo plus 500gb
power : cooler master 750w bronze
case : asus gt501 tuf gaming

Attachments

• photo_2021-04-07_23-50-11 (2).jpg
    photo_2021-04-07_23-50-11 (2).jpg
    120.4 KB · مشاهده: 37

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
خبر اومده که دولت میخواد واردات قطعات رو ممنوع کنه حتی چیزایی مثل cpu رو، و در واکنش به این خبر قیمت قطعات به شدت بالا کشیده و بدتر هم میشه و بهتر نمیشه. نمیدونم چه کار میخواهند بکنند، درسته که cpu رو نمیتونند تولید کنند، اما میدونم دیگه این قطعات رو به راحتی گذشته نمیشه تهیه کرد، شاید تهیه کردنش به سختی خریدن یک خوروی خارجی بشه. چهار پنج ماه پیش در این پست گفته بودم هرچی میخواهید بخرید زودتر تهیه کنید و سیستمتون رو ببندید، صبر کردن جایز نیست. آنهایی که گوش کردند به نفعشون شد. بعنوان مثال کسی که اون موقع با پولش gtx 2070 میتونست ببنده، حالا با همان پول 3050 هم نمیتونه ببنده که به مراتب ضعیفتر از 2070 هستش. خود 2070 رو هم دیگه نمیتونه بخره چون اون هم گرانتر شده.

آخرین ویرایش:
  • Like

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
با سلام خدمت آقا فرشید سوال داشتم که من قصد خرید کارت گرافیک دسته دو دارم از کجا میشه فهمید که کارت ماین شده یا نه با تشکر
نمیشه هیچ جوره
از کسی بخرید که میدونید دروغ نمیگه
دلال ها دروغ و راستشون یکیه مواظب باشید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
فرشید جان مانیتور ۲۷ud59
ال جی
بخوام بذارم فروش
منصفانه
چند خوبه؟

باید 20 درصد کمتر از قیمت یه مانیتور 4K IPS توی بازار باشه، چون این مدل دیگه موجود نیست نمیتونم قیمت دقیق بدم، ولی یادمه تا 20 تومن هم بالا رفته بود.

با سلام خدمت آقا فرشید سوال داشتم که من قصد خرید کارت گرافیک دسته دو دارم از کجا میشه فهمید که کارت ماین شده یا نه با تشکر

متاسفانه راه مطمئنی نداره و فقط از روی ظاهر و برد کارت میشه حدس زد که ممکنه ماین شده باشه یا نه. بهترین کار اینه که کارت های RX 570/580 رو نخرید.

• Like
Reactions: Mreza_Dex

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
سلام آقا فرشید
یه کیبورد خوب می خوام برای تایپ کردن و برنامه نویسی، بودجه ام حداکثر 3 میلیون تومان هست.
آیا کیبورد لاجیتک G213 Prodigy مناسب هست؟

• Like

miladxyz

کاربر سایت
Feb 3, 2019
84
باید 20 درصد کمتر از قیمت یه مانیتور 4K IPS توی بازار باشه، چون این مدل دیگه موجود نیست نمیتونم قیمت دقیق بدم، ولی یادمه تا 20 تومن هم بالا رفته بود.

متاسفانه راه مطمئنی نداره و فقط از روی ظاهر و برد کارت میشه حدس زد که ممکنه ماین شده باشه یا نه. بهترین کار اینه که کارت های RX 570/580 رو نخرید.
آقا فرشید من قصد خرید یا کارت ۲۰۷۰ دارم که گارانتی نداره ولی به شرط تست میده و میگه که کارتو خودش وارد کرده که گارانتی نداره دمای کارت چی از اون میشه فهمید ؟

pes1374

کاربر سایت
Feb 7, 2012
42
نام
Mohammad
سلام خسته نباشین.این سیستم رو میخواستم بفروشم و قطعات جدید بگیرم. چند قیمت بزارم.ممنون میشم کمک کنین.
MAIN:H110M
CPU:I3 6100
RAM :4
GPU "GT730 2GB
POWER 330W

• Like

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
امکانش هست که روی یه هارد اکسترنال SSD سیستم عامل نصب کرد؟‌
برای بازی نمیخوام ولی خب برای کد زدن و این مسائل نیاز دارم لینوکس روی لپ‌تاپم نصب کنم در کنار ویندوز و ۵۰۰ گیگ فعلی کافی نیست.
من یه SSD اکسترنال بخرم کارم راه میوفته یا اذیت می‌کنه؟‌
و اینکه از SSDها توی بازار چی پیشنهاد میدید؟‌ قیمت مهم نیست. حجم ۵۰۰ گیگ.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر