مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
618
نمیدونم بخدا.تو زندگیم اینقد بین دو راهی گیر نکرده بودم.
اونور میگم پی سی قدرتمنده و کنترل خوبی داره و بازی هاش ارزون تره و آنلاین بازی کردن راحته ولی ۴کی بازی کردن براش خیلی هزینه بره
اونور میگم کنسول ارزون تره ولی بازیاش گرونتره،راحت ۴کی ساپورت میکنه و تا چندین سال خیالم راحته برا بازی،از اونطرف ضعیف تره و کنترل بازی توش سخت تره.
خیلی موندم توش
من خیلی مبتدی ام،نمیدونم اصلا ۴کی و فول اچ دی چقد اختلافشونه و آیا ارزش داره
ببخشید اگه اینجا جواب میدم و آف تاپیک میشه
دوست عزیز اگه مبتدی هستی و قصد داری کژوال گیمر باشی سراغ پی سی نرو چون باید هزینه زیادی بکنی. کنسول‌ها چه اکس باکس چه پلی استیشن روشهایی دارن که میتونی با هزینه کمتر بازی ها رو انجام بدی (مثل گیم پس، اکانت های دست دوم بازی و ...)
البته این نظر من هست و پیشنهاد من به شما انتخاب یکی از دو کنسول با توجه به بودجه و سلیقه تون هست.
در نهایت انتخاب با خودتون هست

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
211
نمیدونم بخدا.تو زندگیم اینقد بین دو راهی گیر نکرده بودم.
اونور میگم پی سی قدرتمنده و کنترل خوبی داره و بازی هاش ارزون تره و آنلاین بازی کردن راحته ولی ۴کی بازی کردن براش خیلی هزینه بره
اونور میگم کنسول ارزون تره ولی بازیاش گرونتره،راحت ۴کی ساپورت میکنه و تا چندین سال خیالم راحته برا بازی،از اونطرف ضعیف تره و کنترل بازی توش سخت تره.
خیلی موندم توش
من خیلی مبتدی ام،نمیدونم اصلا ۴کی و فول اچ دی چقد اختلافشونه و آیا ارزش داره
شما اگر فقط میخوای بازی کنی کنسول در شرایط حاضر بهتر است کامپیوتر برای بازی تنها نیست یک گرافیک سیستم در شرایط حاظر از کنسول خیلی گرونتر در میاد شما تلویزیون و مانیتور 4k باید داشته باشی که بخوای بازی را 4k بازی کنی در کنسول هم همه بازی ها را نمیتونه 4k پاسخگو باشه در کل اگر بازی 4k نسل اینده را بخوای رو کامپیوتر بازی کنی چیزی بین 80 تا 100 تومن باید پیاده بشی برای کنسول یک تلویزیون 4K و یک کنسول احتیاج هست پول براتون مهم نیست سیستم قطعا بهتره وگرنه اصلا سمت 4k نسل اینده رو کامپیوتر نمیتونی بری فقط یک انتخاب داری و اونم کنسول هست

avannn

کاربر سایت
May 23, 2010
558
نام
آوان
سلام دوستان ایا این قطعات انتخابی من با هم مچ هست؟ و اینکه ایا نیاز به cpu cooler دارم؟ با بودجه 27 تومان

Cooler Master Master Box Q500L Case

ROG STRIX B460-H GAMING

CORE I5 10400F Tray

OCPC X3 RGB Black DDR4 3200MHz 16GB (8GBx2) CL16 Dual
ASUS 1650 Super phoenix (دست دو)

Evo Plus 970 M.2 500gig

Green GP530A-EUD 1550c

آخرین ویرایش:

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
دوستان لطفن به مانیتور اقتصادی برای ps4,ps5 با بودجه ی 3-4 میلیون معرفی کنید، بخاطر بودجه محدود امکانات و اینا فعلن برام مهم نیست و فقط یه چیزی میخوام که بشه باهاش کنسول بازی کرد و تو "رده قیمتش" کیفیت تصویر وساخت و... مناسب داشته باشه
اگه با این بودجه هم فوق العاده ضعیفین راهنمایی کنید که فعلن دست نگه دارم ممنون

بهترین مانیتورها تو رده قیمت 3-4 تومن که کنسول بازی رو ساپورت کنن معرفی کنید لطفا.بودجه شدیدن محدوه:)

• Like
Reactions: Sega_genesis

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام دوستان ایا این قطعات انتخابی من با هم مچ هست؟ و اینکه ایا نیاز به cpu cooler دارم؟ با بودجه 27 تومان

TUF GAMING B460-PLUS

CPU Intel Core i3-10100F

GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB

ASUS 1650 Super phoenix (دست دو)

Evo Plus 970 M.2 500gig

Green GP530A-EUD 1550c
مچ هستن
اما بنظرم بیخیال ssd بشید به جاش cpu 10400f بردارید

دوستان لطفن به مانیتور اقتصادی برای ps4,ps5 با بودجه ی 3-4 میلیون معرفی کنید، بخاطر بودجه محدود امکانات و اینا فعلن برام مهم نیست و فقط یه چیزی میخوام که بشه باهاش کنسول بازی کرد و تو "رده قیمتش" کیفیت تصویر وساخت و... مناسب داشته باشه

بهترین مانیتورها تو رده قیمت 3-4 تومن که کنسول بازی رو ساپورت کنن معرفی کنید لطفا.بودجه شدیدن محدوه:)
تلویزیون میتونید استفاده کنید؟ جواب اتاقتون رو میده؟ شرمنده پاسخم سوالی بود تجربه استفاده از کنسول ندارم
با این پول میشه 32 یا 40 اینچ خرید

• Like
Reactions: avannn

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
به دلیل بالا رفتن قیمت قطعات و کاهش قدرت خرید، تصمیم گرفتم برای نسل جدید کنسول بگیرم و بیخیال ارتقاء pc بشم. تنها سوالم اینه که نکنه برای تهیه بازیهای کنسول گرفتار بشم. بعضی از دوستان میگن با اکانت دسته دوم و چند نوع پلیتیک میشه بازیها رو به قیمت ارزانتر تهیه کرد، اما هنوز نمیدونم آیا میشه بازیهایی رو که دانلود کردیم بصورت آفلاین در هارد اکسترنال ذخیره کنیم و بعدا از روی همان هارد نصبشون کنیم؟ سوال دوم اینه که با استفاده از روشهای خرید ارزان، هر بازی حدودا چقدر آب میخوره؟ دوستانی که میدونند لطفا راهنمایی کنند.

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
211
به دلیل بالا رفتن قیمت قطعات و کاهش قدرت خرید، تصمیم گرفتم برای نسل جدید کنسول بگیرم و بیخیال ارتقاء pc بشم. تنها سوالم اینه که نکنه برای تهیه بازیهای کنسول گرفتار بشم. بعضی از دوستان میگن با اکانت دسته دوم و چند نوع پلیتیک میشه بازیها رو به قیمت ارزانتر تهیه کرد، اما هنوز نمیدونم آیا میشه بازیهایی رو که دانلود کردیم بصورت آفلاین در هارد اکسترنال ذخیره کنیم و بعدا از روی همان هارد نصبشون کنیم؟ سوال دوم اینه که با استفاده از روشهای خرید ارزان، هر بازی حدودا چقدر آب میخوره؟ دوستانی که میدونند لطفا راهنمایی کنند.
ببین این سئوال جاش اینجا نیست ولی با کنسول xbox با گرفتن گیم پس کلی بازی دسترسی کامل و قانونی داری برای اطلاع بیشتر برو تو قسمت کنسولها اونجا بهتر راهنماییت میکنن

• Like
Reactions: jujutala

avannn

کاربر سایت
May 23, 2010
558
نام
آوان
مچ هستن
اما بنظرم بیخیال ssd بشید به جاش cpu 10400f بردارید

ممنون از راهنمایی. یه مقدار تغییر کرد قطعات قیمتهای بهتر پیدا کردم انلاین. میشه بگید اکی هست تا سفارش بدم؟

ROG STRIX B460-H GAMING

CORE I5 10400F Tray

rog strix ASUS 1650 (دست دو)

Evo Plus 970 M.2 500gig

Green GP530A-EUD 1550c

• Like
Reactions: manhatan

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
ممنون از راهنمایی. یه مقدار تغییر کرد قطعات قیمتهای بهتر پیدا کردم انلاین. میشه بگید اکی هست تا سفارش بدم؟

ROG STRIX B460-H GAMING

CORE I5 10400F Tray

Evo Plus 970 M.2 500gig

Green GP530A-EUD 1550c
کلا با این evo plus خیلی حال میکنی;)

• Like
Reactions: avannn

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
سلام
تو رده مینی کامپیوترها، اونم کیسهای از پیش اسمبل شده گزینه های ارزون هست؟؟
Intel Nuc چک میکردم بود تو بازار ولی خیلی گرونه. گزینه های مشابه دیگه نیست؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

در این رده قیمتی تمامِ مدل‌های موجود تولید داخل هستن و پنل کم کیفیت چینی روشون نصب میشه. مدلهایی مثل 24MK430H-B از LG به سختی قابل خرید هستن با قیمت حدود 4 تا 5 تومن.

ROG STRIX B460-H GAMING

CORE I5 10400F Tray

Evo Plus 970 M.2 500gig

Green GP530A-EUD 1550c

قطعات خوبن، مشکلی نیست.

سلام
تو رده مینی کامپیوترها، اونم کیسهای از پیش اسمبل شده گزینه های ارزون هست؟؟
Intel Nuc چک میکردم بود تو بازار ولی خیلی گرونه. گزینه های مشابه دیگه نیست؟

بعضی وقتا مدلهایی از Zotac هم پیدا میشن، ولی اونها هم گرون هستن، شما بودجه و اولویت کاربری رو اعلام کنید تا بشه نظر داد بهترین راهکار برای شما چیه.

• Like
Reactions: Saeedrz70

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
بعضی وقتا مدلهایی از Zotac هم پیدا میشن، ولی اونها هم گرون هستن، شما بودجه و اولویت کاربری رو اعلام کنید تا بشه نظر داد بهترین راهکار برای شما چیه.
مرسی،کاملا درسته گرونن...
کیس itx خودمون بخوایم بسازیم چقدر درمیاد؟ با کارت گرافیک تا هشت میلیون. اگه بیشتر میشه باز بگید. بعد با amd نمیشه itx بست؟
خیلی دوست دارم یه بارم سیستم این شکلی داشته باشم (بلحاظ ظاهری خوشم اومده)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر