مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دمای 75 درجه برای کارت rx580 توی لود 100درصد عادیه؟ با فن دور 100

بستگی داره اون فن و هیت سینک چی باشن، ولی طبیعیه و بالاتر هم جا داره.

این که تو مشخصات core i9-9900 k و i7-9700k زده رم 2666 یعنی رم دیگه بهشون نمیخوره؟واگه میخوره چه رم 16 گیگی بگیرم؟
و مادربردی که بدون آپدیت بایوس این cpu ها رو ساپورت کنه چی خوبه تا حدود 2.5؟
ممنون

یعنی در حالت بهینه باید دو ماجول رم با فرکانس 2666 روی سیستمی با این پردازنده‌ها نصب کنید و اگر خواستید فرکانس بالاتر هم بخرید باید مادربرد سری Z باشه که بتونید XMP رو فعال کنید و اورکلاکش کنید.
مادربردهای Z390 برای شناسایی این پردازنده‌ها به آپدیت احتیاج ندارند.

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
بله میتونه پهنای باند هر دو خط رو جمع بزنه، اما نه در همه ی کاربردها
مثلا برای دانلود با دانلود منیجر مثل IDM می تونه مجموع پهنای باند هر دو خط رو بده، اما در کاربردهایی مثل بازی آنلاین، صفحات وب و استریم در هر زمان فقط از یکی از این مسیرها استفاده خواهد شد، نه جمعشون.
به دلیل ماهیت ارتباطی پروتکل اینترنتی نمیشه با هیچ دستگاهی پهنای باندهای مجزا رو برای کاربردهای گروهِ دوم جمع زد. فقط میشه به مسیرهای مجزا منتقل کرد.
تنظیماتش سخته یا خودم میتونم انجام بدم

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
سلام به همگی ، یه فن خوب برای cpu ( مدل i7 4790 ) معرفی کنید ممنون میشم. مدل کیسم green x8 که فکر کنم از نظر فضا اوکی باشه.

سیستم خنک کننده کولر مستر مدل Hyper T4
قیمتش نسبت به بقیه خوبه و نصبش هم تقریبا راحته و خنک کنندگیش هم از نظر من فرقی با اون اون گرون قیمت ها نداره.
از نظر اندازه کیس اما من اطلاع ندارم فقط میدونم جا زیاد میگیره و کیس نباید باریک باشه. تو کیس DUKACE V2 جا شد.

• Like
Reactions: Void Knight

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
757
نام
Saeed
سلام. در حال حاضر توی بازار دانگل یا هر روش دیگه‌ای وجود داره که بشه باهاش تصویر رو بصورت wireless, 60hz از کیس به مانیتور fullhd معمولی یا tv انتقال داد؟ فاصله هم حدود ۷-۶ متر.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
مانیتور یا تلوزیونی تو بازار وجود داره مخصوص مانیتورینگ باشه؟ یعنی 9 یا 10 تا PC بهش متصل بشه و کیفیت و قیمت بالایی هم نداشته باشه.

این کار رو از طریق نرم افزارهای Network Monitor انجام میدن که تحت شبکه نصب میشه، نیازی به مانیتور مخصوص نداره.

تنظیماتش سخته یا خودم میتونم انجام بدم

اگه اصول کارکرد شبکه رو بدونید خودتون هم می تونید انجام بدید، چون از برنامه نویسی یا دستورات خط فرمان برای برخی تجهیزات حرفه ای مثل سیسکو و میکروتیک خیلی راحتتره.

سلام به همگی ، یه فن خوب برای cpu ( مدل i7 4790 ) معرفی کنید ممنون میشم. مدل کیسم green x8 که فکر کنم از نظر فضا اوکی باشه.

بستگی به بودجتون داره، یا یه خنک کننده ی معمولی 300 یا 400 تونی از ترمال تیک یا یه واترکولینگ از گرین یا کولرمستر. محدودیت رادیاتور 280 دارید که کاملا کافیه.

سلام. در حال حاضر توی بازار دانگل یا هر روش دیگه‌ای وجود داره که بشه باهاش تصویر رو بصورت wireless, 60hz از کیس به مانیتور fullhd معمولی یا tv انتقال داد؟ فاصله هم حدود ۷-۶ متر.

دانگل های متفرقه شاید باشه، اما عموما کیفیت مناسبی ندارند و اختصاصی هستن. کابل بهترین کیفیت رو داره.

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
757
نام
Saeed
دانگل های متفرقه شاید باشه، اما عموما کیفیت مناسبی ندارند و اختصاصی هستن. کابل بهترین کیفیت رو داره.
ممنون از پاسختون. بله کابل قطعا که بهترین گزینست اما در شرایط اضطراری از همین برندهای موجود، دانگلی در بازار هست که بتونه کیفیت متوسطی رو حداقل بده؟ برندی رو سراغ دارید؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ممنون از پاسختون. بله کابل قطعا که بهترین گزینست اما در شرایط اضطراری از همین برندهای موجود، دانگلی در بازار هست که بتونه کیفیت متوسطی رو حداقل بده؟ برندی رو سراغ دارید؟

من مدل خاصی سراغ ندارم. از بورس الکترونیک و لوازم خانگی جویا بشید.

آقا فرشید یه سوال دیگه ام داشتم در حال حاضر بلندترین کابل HDMI موجود در بازار طولش چند متره؟

من 20 متری از برندهای با کیفیت هم دیدم که قیمت بالایی هم دارند.

سلام آقا فرشید نظرتون در مورد کیس Green Z8 Panzer Max چیه؟ کیس خوبی هست؟

یکی از عالی‌ترین کیس‌های گیمینگ بازار هست از نظر طراحی، بدنه، جادار بودن و امکاناتِ مختلف.

مینبورد داریم که 6 یا 8 تا جایگاه رم داشته باشه ؟؟؟؟ قیمت ؟؟
مادربردهای سروری و ورک‌استیشن اسلات‌های تعداد بالا دارند که البته سوکت پردازندشون هم فرق می کنه و برای استفاده ی خانگی نیستند.
مادربردهای X299 با سوکت 2066 از جمله‌ی چنین مادربردهایی هستند.

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
961
نام
pedram
سلام فرشید جان.

من cpu رو عوض کردم از 4460 به 4790

گرافیک هم Gigabyte gtx 1080 ti gaming oc گرفتم

پاور هم عوض کردم و Green GP750B OC V2.0 خریدم

توی 3DMARK امتیازم شد 8100 که با سمپل های سایت با این Cpu و ram 16gb ddr3 (4*4gb) تقریبا یکی بود

دما هم بسیار خنکه تو idle کارت 30 هست (فن خاموش) و تو لود با 50 درصد چرخش فن به 64 میرسه fury و اینا هم تست زدم

الان سوالی که دارم اینه که تو بنچمارک هایی که سایت ها های نقد و ریویو بازی میزارن

مثلا برای forza horizon 4 یا gears 5

مثلا 1080p فریم اونجا برای فورزا 135 و گیرز مثلا 115 ثبت شده

من رو همون ستینگ تو سیستمم برای گیرز 102 و فورزا 110 میگیرم

میخواستم بدونم این اختلاف 15 تا 20 فریم مربوط به کانفیگ که اونا دارن ؟

cpu که تو سایت ها بنچ گرفته بودن core i9 9900 و رم هم 32 گیگ از نوع ddr4 هست

برای نسل های 6 و 7 و 8 که تو خود فروم ها اسکرین و بررسی میکردن تقریبا مشابه سیستم من بود

اما سایت ها که از 9900 و رم ddr4 با همین کارت استفاده میکنن فریم 20 تا بیشتر ثبت کردن ( درایور های مختلف هم تست کردم و کارهای مختلف)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر