مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,542
نام
محمدرضا . م
سلام،

اول یه تشکر از آقا فرشید، ایشون زحمت کیس من رو کشیدند و دمشون گرم. من ایشون رو از نزدیک ندیدم و لطف کردند همه کارهای من رو تلفنی هماهنگ کردند و الان خیلی راضیم.

آقا فرشید دو تا مورد :
من یک هارد ADATA، 3T NH031 اکسترنال داشتم که هفته پیش ترکید و گارانتیش تموم شده بود، گارانتی برای شرکت آونگ بود و آونگ گفت چون گارانتیش تموم شده ما کاری نمی تونیم انجام بدیم و الان فرستادم به یه شرکتی که خود آونگ پیشنهاد کرد و میگه هاردتون خیلی بدسکتور داره و برای ریکاوری اطلاعات باید 700 تومن پرداخت کنی. اطلاعات داخل هارد اونقدر برای مهم نبود. ظاهرا بعد از درست کردن مجدد هارد، این شرکت میگه هاردتون خیلی قابل اطمینان نیست و به درد بک آپ گیری دیگه نمی خوره و هزینه کردن برای دور ریختنه. این هارد برای من 6 سال کار کرده بود و نمی دونم چرا داغون شد.

حالا سوالام :
1 . به نظرتون بیخیال هارد بشم و یه هارد اینترنال 3 بخرم و بندازم توی کیسی که شما برای من زحمت اماده سازیش رو کشیدید ؟ چون من اون زمان که این هارد 3 ترا اکسترنال رو خریدم، اصلا هارد اینترنال بالای 1 نبود و این هارد من هم پاور داره و خیلی قابل حمل هم نبود. حالا اگه پیشنهاد می کنید که اینترنال بخرم، چی بخرم ؟
2 . بیخیال هارد اکسترنالم بشم ؟ چون 700 پول ریکاوری باید بدم، حدود 900 تا 1 تومن هم باید یه هارد بخرم ببرم بدم به طرف که اطلاعات رو بریزه توش. این که میشه حدود 1700. آیا ارزش داره هارد رو درست کنم ؟

ممنون از لطفی که دارید.

یا علی...

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
دوستان هارد اکسترنال ۱ tb چه مدلی خوبه بگیرم؟

ببخشید این هاردش اکسترنال؟

مدل اکسترنال زیاد هست، ولی اگر مدل معمولی و بدون محافظ بخوای که WD My Passport Ultra هست یا Seagate Essentials
اگر مدل محافظ دار و آنتی شوک بخوای از ADATA HD710/720 و سیلیکون پاور هم موجوده/

سلام اقا فرشيد...يه كامپيوتر ميخوام واسه كاراي اداري با مانيتور
فقط هاردش ٢ ترابايت باشه
قيمت دستم نيست
يه چيز متوسط و خوب ميخوام
ميشه معرفي كنين؟
ميگم بودجه مهم نيست ولي نميخوام خيلي خفن باشه
واسه كار اداري ولي اذيت نكنه خيلي پايين باشه

مدل نام قطعه
Intel Core i3 8100 BOX CPU
ASUS H370 MotherBoard
GSkill AEGIS 2*4GB DDR4 2400-8GB RAM
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP430A-ES Power
GREEN Z+ Grand Case
جمع کل‌ (تومان) ---5530

مانیتور هم S22F355 از سامسونگ که 940 تومنه.

سلام
با بودجه ی 2 الی 2/5 میلیون میخوام مادربورد و CPU بخرم. چه قطعاتی پیشنهاد میدین؟

Intel Core i3 8100 BOX CPU
GIGABYTE H310M S2P MotherBoard

سلام،

اول یه تشکر از آقا فرشید، ایشون زحمت کیس من رو کشیدند و دمشون گرم. من ایشون رو از نزدیک ندیدم و لطف کردند همه کارهای من رو تلفنی هماهنگ کردند و الان خیلی راضیم.

آقا فرشید دو تا مورد :
من یک هارد ADATA، 3T NH031 اکسترنال داشتم که هفته پیش ترکید و گارانتیش تموم شده بود، گارانتی برای شرکت آونگ بود و آونگ گفت چون گارانتیش تموم شده ما کاری نمی تونیم انجام بدیم و الان فرستادم به یه شرکتی که خود آونگ پیشنهاد کرد و میگه هاردتون خیلی بدسکتور داره و برای ریکاوری اطلاعات باید 700 تومن پرداخت کنی. اطلاعات داخل هارد اونقدر برای مهم نبود. ظاهرا بعد از درست کردن مجدد هارد، این شرکت میگه هاردتون خیلی قابل اطمینان نیست و به درد بک آپ گیری دیگه نمی خوره و هزینه کردن برای دور ریختنه. این هارد برای من 6 سال کار کرده بود و نمی دونم چرا داغون شد.

حالا سوالام :
1 . به نظرتون بیخیال هارد بشم و یه هارد اینترنال 3 بخرم و بندازم توی کیسی که شما برای من زحمت اماده سازیش رو کشیدید ؟ چون من اون زمان که این هارد 3 ترا اکسترنال رو خریدم، اصلا هارد اینترنال بالای 1 نبود و این هارد من هم پاور داره و خیلی قابل حمل هم نبود. حالا اگه پیشنهاد می کنید که اینترنال بخرم، چی بخرم ؟
2 . بیخیال هارد اکسترنالم بشم ؟ چون 700 پول ریکاوری باید بدم، حدود 900 تا 1 تومن هم باید یه هارد بخرم ببرم بدم به طرف که اطلاعات رو بریزه توش. این که میشه حدود 1700. آیا ارزش داره هارد رو درست کنم ؟

ممنون از لطفی که دارید.

یا علی...

بستگی به نوع استفاده داره، اما با عمری که کرده و زیادتر از حد معمول هم بدون مشکل کار کرده به نظرم قیدش رو بزنید و یه هارد جدید بخرید. بسته به ظرفیتی که نیازه Seagate barracuda 7200 64MB 2TB
مدلهای بالاتر تا 8 و 10 ترابایت هم داره که دیگه 7200 دور نیستن، اما اگر به عنوان هارد اصلی استفاده نمی کنید، نیاز نیست که دور بالا باشن حتما.

mhdt199

کاربر سایت
Mar 15, 2010
110
سلام خدمت استاد سخت افزار جناب2012 Farshidstar
بین هارد skyhawkو barra cuda از سیگیت ،کدام یک عمر طولانی تری دارند (البته من برای استفاده در منزل می خوام علی الخصوص آرشیو ،اما فاکتور طولانی بودن عمر هارد برای من از همه مهمتره)
هارد باراکودای 4 ترا دارای Load/Unload Cycles 600.000 هست
اما در هارد اسکای هاک این رقم 300.000 هست اما از طرفی mtbf اش 1 میلیون هست .
کدام یک از این دو فاکتور در طول عمر مهمتره
اصلا هارد اسکای هاک برای کار خانگی و غیر دوربین هم مناسب هست؟
با سپاس فراوان و آرزوی تندرستی شما و همه دوستان انجمن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام خدمت استاد سخت افزار جناب2012 Farshidstar
بین هارد skyhawkو barra cuda از سیگیت ،کدام یک عمر طولانی تری دارند (البته من برای استفاده در منزل می خوام علی الخصوص آرشیو ،اما فاکتور طولانی بودن عمر هارد برای من از همه مهمتره)
هارد باراکودای 4 ترا دارای Load/Unload Cycles 600.000 هست
اما در هارد اسکای هاک این رقم 300.000 هست اما از طرفی mtbf اش 1 میلیون هست .
کدام یک از این دو فاکتور در طول عمر مهمتره
اصلا هارد اسکای هاک برای کار خانگی و غیر دوربین هم مناسب هست؟
با سپاس فراوان و آرزوی تندرستی شما و همه دوستان انجمن.

هاردهای تولیدی از نظر فیزیکی فرق محسوسی ندارن، دسته بندیهاشون فقط به خاطر اینه که هر کدوم برای یک الگوی کاربری بهینه شدن. سری Barracuda/Barracuda Pro رده‌ی راندمان بالا برای کامپیوترهای شخصی هست و Skyhawk هم برای دوربین‌های امنیتی و سیستم‌های ضبط DVR با سرعت پایین‌تر، اما مقاومت در کارکرد مداوم بهینه شدن.

فاکتورهای نامبرده شده بیشتر تئوری هستن و تخمین سازنده، چیزی نیستن که مستقلا قابل ارزیابی یا مقایسه باشن. بنابراین بر اساس نوع استفادتون انتخاب کنید. برای بالاتر از 4 یا 5 سال با میزانِ استفادهِی معمولی هم تضمینی برای بی نقص کارکردن هیچ کدوم از این مدلها نیست و ریسک خرابیشون هم بالاتر میره.

سلام دوستان عزیز یه کیس میخوام ببندم تا حداکثر ۱۱ میلیون؛ برای تدوین فیلم سنگین هست گرافیک هم مهمه ولی محوریت با CPU خوب هست و اینکه رم حداقل ۲۴ باشه.
درضمن سی پی یو میخوام i5 نسل هشت بگیرم خوبه دیگه؟

یه لیست قطعات پیشنهاد کنید خیلی ممنون

مدل نام قطعه
Intel Core i5 8400 CPU
(AMD Ryzen 5 2600X)
ASUS TUF Z370-PRO GAMING MotherBoard
(GIGABYTE AX370-Gaming K7 AM4)
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GB RAM
GIGABYTE GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 860 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
GREEN STRIKER Case
جمع کل‌ (تومان) — 11780

رم 24 هم برای پی سی با این پلتفرم نداریم، یا 16 یا 32 گیگ.

سلام . یک کیس کامل میخوام بر مبنای نسل 9 ، بدون کارت گرافیک و ssd. ( کارت گرافیک 1080ti دارم)

مدل نام قطعه
Intel Core i5 9700K CPU
ASUS TUF Z390-PRO GAMING MotherBoard
GSkill Ripjaws 2*8GB DDR4 3300MHz -16GB RAM
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN GP750B-OCPT Power
GREEN STRIKER Case
جمع کل‌ (تومان) —

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
سلام
دوستان یه هارد 2 ترا اکسترنال میخوام بخرم.
قطعا وسترن دیجتاله انتخابم.
بین مدل المنت و مای پاسپورت موندم.
کسی استفاده کرده، نظر بده؟
تفاوت قیمت شون، شاید 30-40 تومن پاسپورت گرون تره.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Warden Commander

کاربر سایت
Jun 24, 2014
107
نام
Nima
برای گیمینگ اولویت ارتقای گرافیک به GTX 1070 هست و برای نرم افزار تخصصی هم اولویت ارتقای CPU. شما می تونی پردازنده رو به Core i7 6700K/7700K ارتقا بدی و البته قبلش بایوس مادربرد رو هم با همین 6400 ارتقا داده باشی که پردازنده‌های جدید رو بدون مشکل شناسایی کنه.
.

من با توجه به محدودیت بودجم بین این دوتا موندم گرافیک GTX 1060 با Core i7 7700k رو بردارم یا GTX 1070 با Core i7 6700k! به نظر شما کدوم بهتره ؟برای اجرای بازی ها روی 1080p تا چند سال این تا2 سیستم جواب گو هستن؟
و برای runهای نرم افزار های عمران مثل Abaqus و Flac 3d بین این 2 تا cpu فرق زیادی هست یا 6700K جواب میده؟
و اگه 6700k رو بردارم نیاز به اپدیت Bios نیست دیگه درسته؟
و بقیه مشخصات سیستم :
ram :16GB (2*8GB) G.skill 2400
mb:Gigabyte ga H170-d3h
power :GP600a-hp

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
دوستان یه هارد 2 ترا اکسترنال میخوام بخرم.
قطعا وسترن دیجتاله انتخابم.
بین مدل المنت و مای پاسپورت موندم.
کسی استفاده کرده، نظر بده؟
تفاوت قیمت شون، شاید 30-40 تومن پاسپورت گرون تره.

فرق زیادی ندارن، ولی سری اولترا بیشتر فروش داره، تقلبی هم داره البته. با گارانتی اصلی بخرید.

من با توجه به محدودیت بودجم بین این دوتا موندم گرافیک GTX 1060 با Core i7 7700k رو بردارم یا GTX 1070 با Core i7 6700k! به نظر شما کدوم بهتره ؟برای اجرای بازی ها روی 1080p تا چند سال این تا سیستم جواب گو هستن؟
و برای runهای نرم افزار های عمران مثل Abaqus و Flac 3d بین این 2 تا cpu فرق زیادی هست یا 6700K جواب میده؟
و اگه 6700k رو بردارم نیاز به اپدیت Bios نیست دیگه درسته؟

این دیگه مشخصه، باید 6700K با GTX 1070 بخرید.
تا دو یا 3 سال جواب میده راحت.

کلا این دو تا پردازنده فرق سرعتی محسوسی ندارن، بنابراین برای نرم افزارهای حرفه ای هم جواب میده.
هر کدوم ر برداشتید بازم بایوس رو آپدیت کنید.

mgs4

کاربر سایت
Mar 9, 2007
286
سلام دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم راهکاری بدید
من یه سیستم بستم و الان تو هر بازی میرم بعد از ده دقیقه بازی شروع میکنه به لگ کردن سیستمم اینه
Motherboard Asus rog strix z390-i gaming
CPU 9th gen i5 9600
Graphic card RTX 2070
رام ssd و پاور هم 850w

من شکم به فن سی پی یو هست که مدل کولر مستر i71c هست که فکر کنم ضعیفه برای خنک کردن این سی پی یو
ممنون میشم راهنمایی کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم راهکاری بدید
من یه سیستم بستم و الان تو هر بازی میرم بعد از ده دقیقه بازی شروع میکنه به لگ کردن سیستمم اینه
Motherboard Asus rog strix z390-i gaming
CPU 9th gen i5 9600
Graphic card RTX 2070
رام ssd و پاور هم 850w

من شکم به فن سی پی یو هست که مدل کولر مستر i71c هست که فکر کنم ضعیفه برای خنک کردن این سی پی یو
ممنون میشم راهنمایی کنید

اول که اگه به CPU شک داشتید، باید حرارت و فرکانسش رو حین بازی مانیتور می کردید.
در مورد فن هم بله، فن ضعیفی هست، اما نه اونقدر ضعیف که قطعی بگیم مشکل از حرارت CPU هست.

برای قضاوت باید مدل دقیق قطعات رو کامل بنویسید. رم این وسط چیه و کجاست؟!

اگر مشکل سخت افزاری باشه هم فقط با تست تک تک قطعات مشخص میشه، نه با حدس و گمان

سلام
میشه یه فن مناسب برای core i7 7700k معرفی کنید که قیمتش زیاد بالا نباشه.

GREEN Notus400-PWM حداقل مدل مناسب این پردازندست.

mgs4

کاربر سایت
Mar 9, 2007
286
اول که اگه به CPU شک داشتید، باید حرارت و فرکانسش رو حین بازی مانیتور می کردید.
در مورد فن هم بله، فن ضعیفی هست، اما نه اونقدر ضعیف که قطعی بگیم مشکل از حرارت CPU هست.

برای قضاوت باید مدل دقیق قطعات رو کامل بنویسید. رم این وسط چیه و کجاست؟!

اگر مشکل سخت افزاری باشه هم فقط با تست تک تک قطعات مشخص میشه، نه با حدس و گمان
درستش کردم بهرحال البته با همون حدس و گمان!

آخرین ویرایش:

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
سلام
دوستان موس بی سیم و کول پد خوب چی پیشنهاد میکنید؟
کول پد خیلی ضروری نیست فعلا. تا ۱۵۰ تومن یا ۱۰۰ تومن میخوام خرج کنم. از دیجی بتونید لینک بدید عالی میشه.
موس ولی لازم دارم فوری.
این دو تا موس genius و lenovo هستند که اولی ۹۰ تومن و دومی ۱۲۰ تومن؛ تو یه مغازه دیدم.
کدومش خوبه؟
موس خوب دیگه ای هم تو همین رنج ۹۰ - ۱۰۰ تومن اگه میشناسید، پیشنهاد بدید لطفا. 20190128_134338.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر