مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,363
نام
Majid
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه، من CPU ـه Ryzen 7 1700 دارم جوری که تو آنباکسینگاش دیدم اگه اشتباه نکنم یک کابل RGB ـه 5 پین میخوره کنار فن که میشه رنگ LED ـای فن رو تغییر داد، اما اون فردی که اسمبل کرده بود سیستم رو یا برداشته یا گمش کرده، حالا موندم این مدل کابلا پیدا میشه جایی؟ سایتی سراغ ندارید که داشته باشه؟

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
سلام
این مشخصات سیستم منه.
770 gtx 2gb
core i5 4590
8gb ddr3 1600
h97 asus
corsair cs650m

اگه گرافیک رو با 2060 عوض کنم گلوگاه نمیشه؟ بهترین ارتقایی که می‌تونم بدم با کمترین هزینه + یه ۲۰۶۰ چی میتونه باشه؟
بعد سوال دیگه اینکه چطور می‌تونم چک کنم ببینم پاورم در چه وضعیتی قرار داره؟ چون ۴ ۵ ساله مدام روشنه. عمرش و این حرفا.

Black Sun

عضو جدید
Nov 10, 2018
104
سلام
این مشخصات سیستم منه.
770 gtx 2gb
core i5 4590
8gb ddr3 1600
h97 asus
corsair cs650m

اگه گرافیک رو با 2060 عوض کنم گلوگاه نمیشه؟ بهترین ارتقایی که می‌تونم بدم با کمترین هزینه + یه ۲۰۶۰ چی میتونه باشه؟
بعد سوال دیگه اینکه چطور می‌تونم چک کنم ببینم پاورم در چه وضعیتی قرار داره؟ چون ۴ ۵ ساله مدام روشنه. عمرش و این حرفا.
4590 یک مقداری برای 2060 گلوگاه هست. اما باز هم تاثیر زیادی در بازی ها داره تعویض 770 با 2060 (البته هنوز که نیامده!) ارزانترین راه خرید پردازنده استوک 4790 یا 4770 هست
که البته به علت عمر بالای قطعات من توصیه نمیکنم! راهی برای تشخیص سلامت پاور سراغ ندارم کسی میدونه بگه! کورسیر برند قوی هست و پاورتون هم 80پلاس هست. اگر اورکلاک نکرده باشید احتمال زیاد مشکلی نداشته باشه.

• Like
Reactions: M4JiD

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,205
نام
Soroush
والپیپر 4k گذاشتن رو پرفورمنس سیستم تاثیر میذاره؟!
چون صفحم 4k هست 1080 چندان جالب نمیشه و کیفیت پایین میاد!
از تو تسک منیجر هم بررسی کردم از کارت اینتل استفاده میکنه واسه لود کردنش! (لپتاپ دارم یکی اینتله یکی انویدیا) درصد استفاده انویدیا 0 بود اینتل 6 درصد.
پس بنظرتون رو پرفورمنس موقع بازی کردن تاثیر نمیذاره؟

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
از تو تسک منیجر هم بررسی کردم از کارت اینتل استفاده میکنه واسه لود کردنش! (لپتاپ دارم یکی اینتله یکی انویدیا) درصد استفاده انویدیا 0 بود اینتل 6 درصد.
خیر هیچ تاثری نداره اون مصرف GPU که دیدید مال همون مقدار عملیات های گرافیکی رو صفحه ـست که عملا میشه همون تصویر که دارید میگیرید و موقع بازی کردن چون صفحه فول میشه شما فقط اون بازی رو دارید پردازش میکنید

• Like
Reactions: Soroush_shz

Black Sun

عضو جدید
Nov 10, 2018
104
شما که لپتاپتون صفحه 4K داره حتما اس اس دی داره و عکس 8K هم بزارین نباید تاثیری داشته باشه در زمان بالا امدن ویندوز. گرافیک انویدیا در محیط ویندوز غیر فعال هست و کارکرد اینتل برای پردازش محیط ویندوز هست.
اتفاقا این نشون دهنده اینه که سیستمتون مشکل درایوری نداره!

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,205
نام
Soroush
شما که لپتاپتون صفحه 4K داره حتما اس اس دی داره و عکس 8K هم بزارین نباید تاثیری داشته باشه در زمان بالا امدن ویندوز. گرافیک انویدیا در محیط ویندوز غیر فعال هست و کارکرد اینتل برای پردازش محیط ویندوز هست.
اتفاقا این نشون دهنده اینه که سیستمتون مشکل درایوری نداره!
بله SSD دارم. منظورم پرفورمنس موقع بازی کردن بود وگرنه بوتش 10 ثانیه بیشتر طول نمیکشه عالیه. شک داشتم شاید بخاطر پردازشش رو پرفورمنس لپتاپ موقع گیمینگ تاثیر بذاره که گفتید نه.
ممنون از پاسختون.
خیر هیچ تاثری نداره اون مصرف GPU که دیدید مال همون مقدار عملیات های گرافیکی رو صفحه ـست که عملا میشه همون تصویر که دارید میگیرید و موقع بازی کردن چون صفحه فول میشه شما فقط اون بازی رو دارید پردازش میکنید
مرسی.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
اقا فرشید تا رنج ۲ میلیون تومن رم چی بخرم ؟ من خودم اینو پیدا کردم بهتر از این هم هست معرفی کنید
RAM ADATA XPG Z1 DDR4 16GB 2800MHz CL17 Dual Channel Desktop

فکر کنم ارزونترین پک 16 گیگابایتی همین برند و برندهای ارزون قیمت‌تر باشن فقط.
هر چند اصلا صحبتی از قطعات فعلی نکردید که مطمئن باشیم چه تایمینگ و فرکانسی برای شما حداقل هست.

نمیدونم اینجا جاش هست یا نه، من CPU ـه Ryzen 7 1700 دارم جوری که تو آنباکسینگاش دیدم اگه اشتباه نکنم یک کابل RGB ـه 5 پین میخوره کنار فن که میشه رنگ LED ـای فن رو تغییر داد، اما اون فردی که اسمبل کرده بود سیستم رو یا برداشته یا گمش کرده، حالا موندم این مدل کابلا پیدا میشه جایی؟ سایتی سراغ ندارید که داشته باشه؟

کابل RGB که با پک های فن‌های RGB و RGB کنترلرها هم فروخته میشه، اما همشون لزوما با هم سازگاری ندارن یا کانکتورهای یکسانی هم ندارن. باید جستجو کنید.

سلام
این مشخصات سیستم منه.
770 gtx 2gb
core i5 4590
8gb ddr3 1600
h97 asus
corsair cs650m

4590 یک مقداری برای 2060 گلوگاه هست. اما باز هم تاثیر زیادی در بازی ها داره تعویض 770 با 2060 (البته هنوز که نیامده!) ارزانترین راه خرید پردازنده استوک 4790 یا 4770 هست
که البته به علت عمر بالای قطعات من توصیه نمیکنم! راهی برای تشخیص سلامت پاور سراغ ندارم کسی میدونه بگه! کورسیر برند قوی هست و پاورتون هم 80پلاس هست. اگر اورکلاک نکرده باشید احتمال زیاد مشکلی نداشته باشه.

همونطور که دوستمون گفتن بهترین گزینه یمیانی ارتقا به 4770 یا 4790 هست. پاور هم اگر مشکلی با سیستم فعلی ندارید یعنی سالمه.

خیر تاثیری نداره.

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
همونطور که دوستمون گفتن بهترین گزینه یمیانی ارتقا به 4770 یا 4790 هست. پاور هم اگر مشکلی با سیستم فعلی ندارید یعنی سالمه.
خب اگه این ارتقا رو ندم چی؟ مشکل خاصی ایجاد میشه فقط یه ۲۰۶۰ بخرم ؟ سوال بعدی اینکه میدونم مادربردم DDR3ه. اگه من رم DDR4 بندازم روش کلا
نمی‌شناسه رم رو؟ یعنی امکانش هست رم DDR4 روی مادربرد DDR3 انداخت؟
سوالم از این جهته که کسی از اون‌طرف میتونه واسم رم و گرافیک بیاره می‌خوام ببینم من میتونم رم DDR4 بگیرم با رم خودم جایگزین کنم تا سر فرصت مادربرد و پردازنه رو عوض کنم یا خیر.

Black Sun

عضو جدید
Nov 10, 2018
104
خب اگه این ارتقا رو ندم چی؟ مشکل خاصی ایجاد میشه فقط یه ۲۰۶۰ بخرم ؟ سوال بعدی اینکه میدونم مادربردم DDR3ه. اگه من رم DDR4 بندازم روش کلا
نمی‌شناسه رم رو؟ یعنی امکانش هست رم DDR4 روی مادربرد DDR3 انداخت؟
سوالم از این جهته که کسی از اون‌طرف میتونه واسم رم و گرافیک بیاره می‌خوام ببینم من میتونم رم DDR4 بگیرم با رم خودم جایگزین کنم تا سر فرصت مادربرد و پردازنه رو عوض کنم یا خیر.
مشکل خاصی ایجاد نمیشه فقط نمیتونید از تمام قدرت کارت گرافیک استفاده کنید. یعنی مثلا به جای اینکه در بتلفیلد 80 فریم داشته باشید, 60 فریم خواهید داشت!
خیر رم DDR4 رو نمیشه روی مادربرد DDR3 گذاشت!

Warden Commander

کاربر سایت
Jun 24, 2014
107
نام
Nima
سلام
می خواستم سیستم فعلی رو برای گیمینگ و کار با نرم افزارهای عمران ارتقا بدم
سیستم فعلی :
Mb: Gigabyte GIGABYTE GA-H170-D3H
Intel Core i5-6400 2.7 GHz
RAM :G.SKILL F4-2400C15D 4GB*2
GTX 950
POWER:GREEN GB600A-HP
می خواستم گرافیک رو بهGTX1070 ارتقا بدم .نیاز هست پاور رو هم عوض کنم؟
CPU و رم جدید پیشنهادتون چیه ؟البته بودجه من محدود هست.

آخرین ویرایش:

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
سلام فرشید خان خسته نباشی
مادربرد من asus a320mcr2 هستش
رایزن 2600x رو ساپورت میکنه؟
و اینکه این پردازنده ارزش ۲.۵تومن رو داره بنظرت؟

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام
می خواستم سیستم فعلی رو برای گیمینگ و کار با نرم افزارهای عمران ارتقا بدم
سیستم فعلی :
Mb: Gigabyte GIGABYTE GA-H170-D3H
Inter Core i5-6400 2.7 GHz
RAM :G.SKILL F4-2400C15D 4GB*2
GTX 950
POWER:GREEN GB600A-HP
می خواستم گرافیک رو بهGTX1070 ارتقا بدم .نیاز هست پاور رو هم عوض کنم؟
CPU و رم جدید پیشنهادتون چیه ؟البته بودجه من محدود هست.

برای گیمینگ اولویت ارتقای گرافیک به GTX 1070 هست و برای نرم افزار تخصصی هم اولویت ارتقای CPU. شما می تونی پردازنده رو به Core i7 6700K/7700K ارتقا بدی و البته قبلش بایوس مادربرد رو هم با همین 6400 ارتقا داده باشی که پردازنده‌های جدید رو بدون مشکل شناسایی کنه.

برای رم هم می تونه یه پک 8 گیگی که شامل دو تا 4 گیگی مثل مدلهای کنونی میشه رو بخری و کنارشون یکی درمیون نصب کنی، ولی بهتره این ماجولها رو بفروشی و پک 16 گیگی که متشکل از دو تا 8 گیگی از همین مدل و برند هست رو بخری.
نیازی به ارتقای پاور هم نیست.

سلام فرشید خان خسته نباشی
مادربرد من asus a320mcr2 هستش
رایزن 2600x رو ساپورت میکنه؟
و اینکه این پردازنده ارزش ۲.۵تومن رو داره بنظرت؟

بله، با آپدیت بایوس به نسخه‌ی 3803 و بالاتر می تونی از این مدل هم استفاده کنی.
قراره برای چی ارزش داشته باشه؟ من که توی افکار شما نیستم، باید بگی تا متوجه بشم اولویت استفاده ی سیستم برای شما چیه!

سلام میخواستم بپرسم i5 7500 و گرافیک 2060 و 16 گیگ رم برای چند سال بعد جواب میدی ؟

حداقل 2 تا 3 سال آینده با نهایت قدرت بازیهای جدید رو ساپورت خواهند کرد. بعد از اون هم با تنظیمات پایین تر یا با ارتقای کارت گرافیک دوباره میشه سیستم رو زنده کرد.

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
بله، با آپدیت بایوس به نسخه‌ی 3803 و بالاتر می تونی از این مدل هم استفاده کنی.
قراره برای چی ارزش داشته باشه؟ من که توی افکار شما نیستم، باید بگی تا متوجه بشم اولویت استفاده ی سیستم برای شما چیه!
.

برای بازی میخوام فقط
پردازنده الان 1300x هستش با گرافیک gtx 1080
واسه بازی روی 1080p
ارزش ۲.۵تومن داره 2600x؟ یا صب کنم واسه نسل جدید؟
و اینکه مادربرد رو هم ارتقا بدم به b450 یا ضروری نیس؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر