مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
سلام فرشید خان خسته نباشی
این سیستم منه
CPU Ryzen 1300x
MB Asus a320
Ram 16 gb
Vga GTX 1080

واسه بازی توی رزلوشن 1080P پردازنده رو به 2600X ارتقا بدم چطوره؟ تا چه مدت جواب میده واسه بازی با ۶۰فریم
و اینکه بنظرت اون X ارزش اختلاف قیمتو داره؟
بین 2600 و 2600X منظورمه

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام فرشید خان خسته نباشی
این سیستم منه
CPU Ryzen 1300x
MB Asus a320
Ram 16 gb
Vga GTX 1080

واسه بازی توی رزلوشن 1080P پردازنده رو به 2600X ارتقا بدم چطوره؟ تا چه مدت جواب میده واسه بازی با ۶۰فریم
و اینکه بنظرت اون X ارزش اختلاف قیمتو داره؟
بین 2600 و 2600X منظورمه

پردازنده ی فعلی شما بیش از حد برای GTX 1080 ضعیفه، به آخرین مدلی که مادربردتون ساپورت می کنه (همون 2600X/2700X) ارتقا بدید.
مدل X هم ارزشش رو داره، اگر تفاوت قیمتش خیلی زیاد نباشه.

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
پردازنده ی فعلی شما بیش از حد برای GTX 1080 ضعیفه، به آخرین مدلی که مادربردتون ساپورت می کنه (همون 2600X/2700X) ارتقا بدید.
تقریبا ۵۰۰ تومن اختلافشه با X

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,161
نام
محسن
سلام ،رم فعلی من دو تا ۴ گیگ ddr3 از مارک adata با فرکانس ۱۶۰۰ هستش حالا دو تا ۴ گیگ رم ddr3l دیگه با فرکانس۱۶۰۰ واسم آوردن که اونم از مارک adata هستش میخواستم بدونم اینا با هم هماهنگن و مشکلی ندارن؟ چون ولتاژddr3 1.50 هستش و ddr3l 1.35 و اینکه با نرم افزار cpu z هم مقایسه کردم یخورده مشخصاتشون متفاوته

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
تقریبا ۵۰۰ تومن اختلافشه با X

برای بازی ارزشش رو داره، وگرنه همون Ryzen 5 2600 رو هم میشه اورکلاک کرد به سطح بالاتر رسوند.

سلام ،رم فعلی من دو تا ۴ گیگ ddr3 از مارک adata با فرکانس ۱۶۰۰ هستش حالا دو تا ۴ گیگ رم ddr3l دیگه با فرکانس۱۶۰۰ واسم آوردن که اونم از مارک adata هستش میخواستم بدون اینا با هم هماهنگن و مشکلی ندارن؟ چون ولتاژddr3 1.50 هستش و ddr3l 1.35 و اینکه با نرم افزار cpu z هم مقایسه کردم یخورده مشخصاتشون متفاوته

مادربردهایی که DDR3 هستند لزوما DDR3L رو هم ساپورت نمی کنن، باید مطمئن بشید که با پردازنده و مادربرد سازگاری داره، وگرنه نصب کردنش می تونه به قطعاتتون آسیب بزنه.

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,161
نام
محسن
برای بازی ارزشش رو داره، وگرنه همون Ryzen 5 2600 رو هم میشه اورکلاک کرد به سطح بالاتر رسوند.

مادربردهایی که DDR3 هستند لزوما DDR3L رو هم ساپورت نمی کنن، باید مطمئن بشید که با پردازنده و مادربرد سازگاری داره، وگرنه نصب کردنش می تونه به قطعاتتون آسیب بزنه.
ممنون از پاسختون ،فقط اینکه من اطلاعم کمه در این مورد قطعاتو میگم خودتون جواب بدید ،ممنون،سیپیو i5 4690k هستش و مادربورد هم b85 plus

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
ممنون از پاسختون ،فقط اینکه من اطلاعم کمه در این مورد قطعاتو میگم خودتون جواب بدید ،ممنون،سیپیو i5 4690k هستش و مادربورد هم b85 plus

پردازنده‌ی شما که DDR3L رو ساپورت می کنه، اما سازنده ی مادربرد چیزی از ساپورت DDR3L نگفته. از اونجایی که DDR3L استاندارد با DDR3 باید سازگاری کامل داشته باشه، احتمال زیاد اون DDR3L ها روی مادربرد شما هم با ولتاژ 1.35 یا 1.5 کار خواهند کرد، اما از ترکیب رمهای قدیمی و جدید و این که ولتاژ همه ی ماجولها موقع کار یکی باید باشه مطمئن نیستم.

• Like
Reactions: saeed_sg and NO ps3

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام
واسه دانشجو رشته طراحی لباس با بودجه محدود حدود 4 تومان چه مدلی با چه کانفیگی لپ تاپ پیشنهاد میشه؟ i3 ram 4 کافی هست فکر کنم
و سوال مهم تر اینکه تو دیجیکالا برای لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad V310 - V این نظر رو دیدم که میخواستم بدونم حقیقت داره یا نه؟ راه حل چی هست؟
____
به عنوان یه تعمیرکار لپ تاپ عرض کنم دستگاه های جدید مدار محافظ ندارن و مثلا یه فلش اگه برعکس نصب شه دستگاه میسوزه
ضعف بعدی اش هم آنبرد بودن سی پی یو و جی پی یو.... است که در صورت خرابی کل برد باید عوض شه و حدود ۳ تومن قیمتشه ! یعنی به انداره خود دستگاه
متاسفانه بازرگانان با وجدان برای سود بیشتر چه سفارشاتی که نمیدن و سر و ته دستگاه رو زدن برای کاهش هزینه ها
____

اگه نکته ای هست که باید بهش در زمان خرید توجه کنم بفرمایید

• Like
Reactions: Lord Aria

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
اساتید من یه مانیتور با شیشه براق میخام مات نباشه شیشه اش مثل گوشی موبایل یا تلویزیون های led بزرگ براق باشه اصلا چنین مانیتوری هستش؟ دقیقا مثل لبتاپ اپل

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
واسه دانشجو رشته طراحی لباس با بودجه محدود حدود 4 تومان چه مدلی با چه کانفیگی لپ تاپ پیشنهاد میشه؟ i3 ram 4 کافی هست فکر کنم
و سوال مهم تر اینکه تو دیجیکالا برای لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Ideapad V310 - V این نظر رو دیدم که میخواستم بدونم حقیقت داره یا نه؟ راه حل چی هست؟
____
به عنوان یه تعمیرکار لپ تاپ عرض کنم دستگاه های جدید مدار محافظ ندارن و مثلا یه فلش اگه برعکس نصب شه دستگاه میسوزه
ضعف بعدی اش هم آنبرد بودن سی پی یو و جی پی یو.... است که در صورت خرابی کل برد باید عوض شه و حدود ۳ تومن قیمتشه ! یعنی به انداره خود دستگاه
متاسفانه بازرگانان با وجدان برای سود بیشتر چه سفارشاتی که نمیدن و سر و ته دستگاه رو زدن برای کاهش هزینه ها
____

اگه نکته ای هست که باید بهش در زمان خرید توجه کنم بفرمایید

دستگاه 4 تومنی برای کار معمولی و مرورگرهای اینترنتی هم کند هستن، چه برسه به استفاده از برنامه های طراحی خاص.
شما حداقل به دستگاه 6 تومن با 8 گیگ رم و پردازنده ی نسل هشتم اینتل از رده ی Core i5 یا بالاتر نیاز دارید.

در مورد نظر تعمیرکار
نکته ی اول عجیبه، چون فلش رو به راحتی نمیشه برعکس در کانکتورهای Type A جا زد، مگر این که کاربرش خیلی باهوش و خیلی نخبه باشه! در اینصورت نباید اجازه‌ی کار با کامپیوتر رو داشته باشه.
نکته ی دوم درسته، آنبرد هستن، اما به خاطر اشغال فضای کمتر و کاستن از ابعاد شاسی یکپارچه شدن، برای خریدار خارج از ایران که دستگاهش گارانتی واقعی داره مشکلی نیست.
نکته ی سوم غلطه، بازرگان نیست که محصول رو سفارش میده که چجوری ساخته بشه، برندها و سازندگان بزرگ هستن که تعیین می‌کنن محصول چه مشخصاتی داشته باشه.

اساتید من یه مانیتور با شیشه براق میخام مات نباشه شیشه اش مثل گوشی موبایل یا تلویزیون های led بزرگ براق باشه اصلا چنین مانیتوری هستش؟ دقیقا مثل لبتاپ اپل

بیشتر مانیتورها نیمه مات یا مات هستن، مدل براق بیشتر برای TV ها هست. اگرم مانیتوری با این مشخصات باشه من سراغ ندارم.

Warwick

کاربر سایت
Jul 9, 2018
110
سلام.بین هارد سیگیت باراکودا و وسترن بلو کدوم بهتره؟
از نظر کیفیت ساخت.خرابی کمتر. عمر هارد. سرعت انتقال. نویز کمتر و افت سرعت در طول سال

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام.بین هارد سیگیت باراکودا و وسترن بلو کدوم بهتره؟
از نظر کیفیت ساخت.خرابی کمتر. عمر هارد. سرعت انتقال. نویز کمتر و افت سرعت در طول سال

در مدلهای یک و دو ترابایتی برابر هستن. خودم Seagate Barracuda رو ترجیح میدم.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,878
نام
صابر
سلام
من الان cpu که دارم مدل ۳۷۷۰ I7 هست ! برای نسل حاضر یه مقدار ضعیفه ! سوکت مادربرد هم طبیعتا ۱۱۵۵ هست ! حالا بالاتر از ۳۷۷۰ هست برای همچین سوکتی یا باید کلا مین رو عوض کنم ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
من الان cpu که دارم مدل ۳۷۷۰ I7 هست ! برای نسل حاضر یه مقدار ضعیفه ! سوکت مادربرد هم طبیعتا ۱۱۵۵ هست ! حالا بالاتر از ۳۷۷۰ هست برای همچین سوکتی یا باید کلا مین رو عوض کنم ؟

نه متاسفانه، پردازنده بالاتر که نداره این سوکت.
اگرم بخواید ارتقا بدید باید پردازنده، مادربرد و رم رو همزمان ارتقا بدید. اگر به 4770 ارتقا بدید که ارزشش رو نداره، فقط 5 درصد افزایش راندمان خواهید داشت، ولی از همون رم قبلی میشه استفاده کرد.
اگر به 6700 و بالاتر بخواید ارتقا بدید باید از رم DDR4 استفاده کنید.

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
اقا فرشید تا رنج ۲ میلیون تومن رم چی بخرم ؟ من خودم اینو پیدا کردم بهتر از این هم هست معرفی کنید
RAM ADATA XPG Z1 DDR4 16GB 2800MHz CL17 Dual Channel Desktop

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر