مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
یه دونه از این کارت شبکه ها که یه سر USB و اون یکی سر LAN هست خوبش چیه؟! یه عکس بزارم باز ببین میدونی کدوم مدل خوبه یه خبر بده قربون دست پنجولت!:D
http://uupload.ir/files/qe2b_usb_lan_adapter.jpg
از اینا میگم!:D کلا در تخصصت نیست؟ تشکر

این مدلی رو که گفتید زیاد دیدم، اما بیشتر متفرقه هستند و برند معتبری ندارن،
کارکردشون روی پی‌سی مشخصه، اما وقتی گفتم اطلاعی ندارم منظورم این بود که نمی دونم کدوم مدل روی PS4 کار می کنه یا اصلا این مدلها با کنسول جواب میدن یا نه.

حتی همین مدلی که نشون دادید و از برند معتبر Dlink هست سیستم عامل Linux رو هم ساپورت می کنه ، اما کنسولیها باید بگن که با PS4 جواب میده یا نه.

قصد خرید اسپیکر داشتم. مدل های 5.1 زیاد دیدم ولی توی هیچ سایتی مدل 7.1 ندیدم. با بودجه کم چه مدلی پیشنهاد میکنید؟

مدل 7.1 از اسپیکرهای معتبر خیلی کمه، من سراغ ندارم

با سلام. بنچمارک کارت گرافیگ. gt 730 روی 921 هست و r7 240 روی 971 . ایا واقعا r7 240 قویتره؟ وایا میشه به این بنچمارک اطمینان کرد؟

هر دو تا ضعیف و زیر استاندارد کارت های گرافیکی که مناسب بازی باشن هستن
نگفتید کدوم بنچمارک ولی اگر 3DMark منظور هست هر دو تا مردود هستن.

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
این مدلی رو که گفتید زیاد دیدم، اما بیشتر متفرقه هستند و برند معتبری ندارن،
کارکردشون روی پی‌سی مشخصه، اما وقتی گفتم اطلاعی ندارم منظورم این بود که نمی دونم کدوم مدل روی PS4 کار می کنه یا اصلا این مدلها با کنسول جواب میدن یا نه.

حتی همین مدلی که نشون دادید و از برند معتبر Dlink هست سیستم عامل Linux رو هم ساپورت می کنه ، اما کنسولیها باید بگن که با PS4 جواب میده یا نه.

مدل 7.1 از اسپیکرهای معتبر خیلی کمه، من سراغ ندارم

هر دو تا ضعیف و زیر استاندارد کارت های گرافیکی که مناسب بازی باشن هستن
نگفتید کدوم بنچمارک ولی اگر 3DMark منظور هست هر دو تا مردود هستن.
منظورم سایت videocardbenchmark هست. حالا اگه بحوام برای اجرای بازی های قدیمی یکی رو انتخاب کنم. کدوم بهتره؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
منظورم سایت videocardbenchmark هست. حالا اگه بحوام برای اجرای بازی های قدیمی یکی رو انتخاب کنم. کدوم بهتره؟

فرقی نمی کنه باز، هر دو ضعیف هستن
اما برای بازی های قدیمی GT 730 توصیه میشه.

• Like
Reactions: ehsan250

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
فرقی نمی کنه باز، هر دو ضعیف هستن
اما برای بازی های قدیمی GT 730 توصیه میشه.
خیلی ممنون. ببخشید لطفا بررسی کنید پاور 380 گرین برای این قطعات مناسبه یا نه. 6 ماه پیش نو خریدم
cpu q8400
ram 4gddr3
gt730 2gig
elitegroup g41 m12
wd 1t

sang

کاربر سایت
Dec 28, 2009
198
به نظرتون اگر صبر کنیم قیمت های جهانی کارت گرافیک پایین تر میاد؟
من الان تقریبا کل قطعات را انتخاب کردم ولی خدایی زور داره برای یک ١٠۶٠ نزدیک ٢٧٠٠ پول بدی وقتی می تونی one x را با ٢۶٠٠ بگیری

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
خیلی ممنون. ببخشید لطفا بررسی کنید پاور 380 گرین برای این قطعات مناسبه یا نه. 6 ماه پیش نو خریدم
cpu q8400
ram 4gddr3
gt730 2gig
elitegroup g41 m12
wd 1t

بله کافیه
فقط اینکه پردازنده ی شما هم برای بازیهای جدید خیلی ضعیفه،

به نظرتون اگر صبر کنیم قیمت های جهانی کارت گرافیک پایین تر میاد؟
من الان تقریبا کل قطعات را انتخاب کردم ولی خدایی زور داره برای یک ١٠۶٠ نزدیک ٢٧٠٠ پول بدی وقتی می تونی one x را با ٢۶٠٠ بگیری

خود انویدیا گفته که حداقل تا تابستان آینده منتظر افت قیمت ها به صورت محسوس نباشید، منم بعید می دونم که به این زودی ها قیمتها به گذشته برگرده.

در مورد خرید کنسول هم حق با شماست، توانایی XBOX One X در اجرای بازی بالاتر از GTX 1060 هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
درود
با وضعیت کنونی میشه با 5 تومن سیستم گیمینگی که 60f و 1080 بازی های جدیدو اوکی باشه تهیه کرد؟
سپاس

با حدود 5 تومن فقط میشه سیستمی مثل این بست که 1080P رو بسته به سنگینی بازی متوسط تا عالی اجرا می کنه، ولی 60 فریم در این سیستم تضمین شده نیست:

مدل نام قطعه
Intel Core i3 8100 CPU
MSI Z370 GAMING PLUS MotherBoard
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400Mhz RAM
MSI GTX 1060 Gaming X OC 6GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
+GREEN GP600B-HP Power
GREEN Z2 Honor Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5500

برای 60 فریم در تمام بازیها به کارتی مثل GTX 1070 نیاز هست که خب خیلی گرونتره.

• Like
Reactions: Meysam

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
با حدود 5 تومن فقط میشه سیستمی مثل این بست که 1080P رو بسته به سنگینی بازی متوسط تا عالی اجرا می کنه، ولی 60 فریم در این سیستم تضمین شده نیست:

مدل نام قطعه
Intel Core i3 8100 CPU
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400Mhz RAM
MSI GTX 1060 Gaming X OC 6GB GDDR5 VGA
ASUS 24X SATA ODD
+GREEN GP600B-HP Power
GREEN Z2 Honor Case
جمع کل‌ (تومان) --- 5500

برای 60 فریم در تمام بازیها به کارتی مثل GTX 1070 نیاز هست که خب خیلی گرونتره.
برای i5کردنcpuوکارت 1070چقدر دیگه باید هزینه کرد؟
الان کلا وضعیت قیمتا چطوره متناسب با بالا رفتن ارز بالا رفته یا کذایی قیمتا؟
ممنون

yasu

کاربر سایت
Aug 27, 2017
170
نام
محمد
دوستان یه سیسیتم که بشه بازی هایه روز رو رو کیفیت متوسط اجرا کرد الان چند اب میخوره؟
و یه سئوال دیگه من بعضا اون مشخصات درج شده سخت افزاری بازی رو دارم ولی باز افت فریم و لگ دارم. اون دلیلش چیه؟ یا من فقط دارم به رم و گرافیک توجه میکنم؟ و چیزایه دیگههم مهمه؟ مثلا بازی زده بود رم 4 گیگ. منم اون موقع 4گیگ رو داشتم. ولی حتی در پایین ترین حد کیفیت هم لگ داشت.

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
سلام برای سیستم اداری قوی که دو سه نرم افزار حساب داری سنگین و تحت شبکه و کار آفیس سنگین جواب بده معرفی میکنید؟
همچنین یه مانیتور که 12 ساعت کار تو روز چشم اذیت نکنه
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
برای i5کردنcpuوکارت 1070چقدر دیگه باید هزینه کرد؟
الان کلا وضعیت قیمتا چطوره متناسب با بالا رفتن ارز بالا رفته یا کذایی قیمتا؟
ممنون

دقت کنید با اینکه پردازنده Core i3 هست اما بر خلاف نسلهای قبلی 4 هسته ی واقعی داره و قدرتمنده. برای Core i5 باید حدود 700 تومن بیشتر هزینه کنید.
برای GTX 1070 هم قیمت خیلی بیشتره و حدود 1200 بیشتر هزینه برمیداره.

دوستان یه سیسیتم که بشه بازی هایه روز رو رو کیفیت متوسط اجرا کرد الان چند اب میخوره؟
و یه سئوال دیگه من بعضا اون مشخصات درج شده سخت افزاری بازی رو دارم ولی باز افت فریم و لگ دارم. اون دلیلش چیه؟ یا من فقط دارم به رم و گرافیک توجه میکنم؟ و چیزایه دیگههم مهمه؟ مثلا بازی زده بود رم 4 گیگ. منم اون موقع 4گیگ رو داشتم. ولی حتی در پایین ترین حد کیفیت هم لگ داشت.

حدود 4 تا 5 تومن، مثل همین سیستمی که در بالا معرفی شد.
مشخصات اعلامی بازیها عموما به صورت تخمینی اعلام میشه و مشخصات مورد نیازِ دقیق و قطعی نیست. بررسی راندمان دقیق نسخه ی نهایی بازی هست که ملزومات و احیانا سخت افزار مورد نیاز رو به صورت دقیق تر و فنی برآورد می کنه.

برخی بازیها روی گرافیک بار بیشتری میزارن و برخی روی پردازنده، بنابراین تمام قطعاتِ سیستم در گرفتن راندمان مناسب موثر هستن به نوبه ی خودشون.

سلام برای سیستم اداری قوی که دو سه نرم افزار حساب داری سنگین و تحت شبکه و کار آفیس سنگین جواب بده معرفی میکنید؟
همچنین یه مانیتور که 12 ساعت کار تو روز چشم اذیت نکنه
ممنون

مدل نام قطعه
Intel Core i5 8600 CPU
GSkill Ripjaws V 16GB (2*8GB) DDR4 2400Mhz RAM
GT 1030 VGA 2GB
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
GREEN STRIKER Case
جمع کل‌ (تومان) — 5200

مانیتور هم Samsung C24F390 با قیمت حدود 700 توصیه میشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Meysam

sang

کاربر سایت
Dec 28, 2009
198
سلام فرشید جان
نظرت راجع به این قطعات چیه ؟
سی پی یو اینتل i7-8700K Coffee Lake
رم جی اسکیل Trident Z 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4
کارت گرافیک ایسوس EX-GTX1050TI-4G
پاور گرین 650 وات GP650A-UK
WD Black 2TB 64MB Buffer HDD
اس اس دی سامسونگ 850 EVO 500GB SATA3
Z3 Crystal Tampered Glass RED کیس گرین
کولر مایع کولر مستر MASTERLIQUID ML120L RGB
مادربرد ایسوس ROG STRIX Z370-F GAMING
حدود 7300 تومن بهم قیمت دادند .
میشه بی‌زحمت قطعات را بر مبنای تجربه شخصی‌‌ که داری، تغییر بدی و این انتخاب ها را بهبود بدی ؟
(در خصوص کارت گرافیک هم من فعلا یک گرافیک متوسط میخوام تا شش ماه دیگه که گرافیک های جدید بیان و با یک قیمت کمتر انتخاب بهتری داشته باشم)

آخرین ویرایش:

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
بله کافیه
فقط اینکه پردازنده ی شما هم برای بازیهای جدید خیلی ضعیفه،

خود انویدیا گفته که حداقل تا تابستان آینده منتظر افت قیمت ها به صورت محسوس نباشید، منم بعید می دونم که به این زودی ها قیمتها به گذشته برگرده.

در مورد خرید کنسول هم حق با شماست، توانایی XBOX One X در اجرای بازی بالاتر از GTX 1060 هست.
این پردازنده برای بازی های 2014 و قبل تر جواب میده؟ یه سوال دیگه اینکه اگه بخوام به جای gt730 کارت گرافیک gtx650 بخرم و با تبدیل به پاور وصلش کنم مشکل دار میشه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام فرشید جان
نظرت راجع به این قطعات چیه ؟
سی پی یو اینتل i7-8700K Coffee Lake
رم جی اسکیل Trident Z 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4
کارت گرافیک ایسوس EX-GTX1050TI-4G
پاور گرین 650 وات GP650A-UK
WD Black 2TB 64MB Buffer HDD
اس اس دی سامسونگ 850 EVO 500GB SATA3
Z3 Crystal Tampered Glass RED کیس گرین
کولر مایع کولر مستر MASTERLIQUID ML120L RGB
مادربرد ایسوس ROG STRIX Z370-F GAMING
حدود 7300 تومن بهم قیمت دادند .
میشه بی‌زحمت قطعات را بر مبنای تجربه شخصی‌‌ که داری، تغییر بدی و این انتخاب ها را بهبود بدی ؟
(در خصوص کارت گرافیک هم من فعلا یک گرافیک متوسط میخوام تا شش ماه دیگه که گرافیک های جدید بیان و با یک قیمت کمتر انتخاب بهتری داشته باشم)

قطعات شما همگی بهترین گزینه ها و پیشنهادهای خودم هستن، به جز گرافیک که موقتیه. پاور هم اگه از سری OCPT باشه بهتره. هارد هم می تونه مدل 7200 دور سی گیت باشه با همون رده سرعت.

این پردازنده برای بازی های 2014 و قبل تر جواب میده؟ یه سوال دیگه اینکه اگه بخوام به جای gt730 کارت گرافیک gtx650 بخرم و با تبدیل به پاور وصلش کنم مشکل دار میشه؟

بله، برای بازیهای قدیمی تا حدی جوابگو هست.
کارتهای گرافیکی نام برده شده اصولا منبع برق مجزا به جز اسلات مادربرد نیاز ندارن، اگر کانکتور برق PCI-E داشته باشن هم بهتره با کابل مستقیم از پاور تغذیه بشن، مبدل هم معمول کار راه اندازه و برای مدلهای کم مصرف و ضعیف نباید مشکلی ایجاد کنه.

• Like
Reactions: ehsan250

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر