مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
ممنون از شما :D اگه بزنم PC رو به TV تفاوت فاحشی با مانیتور داره ؟ اگه اوکیه خرج اضافه نکنم
قربانت:Dاگه در حد حرفه ای بازی میکنه بله تفاوت داره چون زمان پاسخ دهیش پایین تره نسبت به مانیتور. بازی های eSPORT
کلا tv برای کنسول بهتره و مانیتور برای هر دو :D بودجت چقدره تا بتونم بهتر راهنمایی کنم

Criminal

کاربر سایت
Nov 13, 2010
1,652
نام
Arshia
قربانت:Dاگه در حد حرفه ای بازی میکنه بله تفاوت داره چون زمان پاسخ دهیش پایین تره نسبت به مانیتور. بازی های eSPORT
کلا tv برای کنسول بهتره و مانیتور برای هر دو :D بودجت چقدره تا بتونم بهتر راهنمایی کنم
بودجه ام برای مانیتور 1500 بود ولی با این قیمت مدل خوبی پیدا نکردم بیخیال شدم :D

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
بودجه ام برای مانیتور 1500 بود ولی با این قیمت مدل خوبی پیدا نکردم بیخیال شدم :D
Samsung C27F591 27Inch 4ms FreeSync Curved LED Monitor

ASUS MX279H AH-IPS 27inch Monitor

BenQ ZOWIE XL2411 24Inch 144Hz TN 1ms Gaming Monitor

اینا خیلی خوبن ولی اخریه بهتر همشونه اگه ظاهر برات مهم نیست:D سامسونگ هم هم قشنگه هم بزرگه هم 4 میلی ثانیه زمان پاسخ دهیشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Criminal

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
Ryzen 7 به طور قطع ارزش خرید داره
ارزش خرید واسه وقتیه که قیمتشم مثل همه جای دنیا باشه. نه اینکه پردازنده اینتلی که مثلاً 200 دلاره بدن 1 میلیون، مشابه AMDش که 100 دلاره بدن 950 تومن! اینجوری ارزش خرید نداره و همون اینتل برای ما گزینه بهتری میشه. من خودم تصمیم داشتم رایزن ببندم ولی چون میدونستم تو ایران هم قیمت با اینتل میدن اینتل بستم.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مرسی تو نت گشتم مدل 720 برای فروش رو ندیدم چنده.... مدل 730 هم خیلی بود 1 یا 2 گیگ بود 64 یا 128 bit هم بود کدومو انتخاب کنم
راستی مدل ارزونتر چطور مثلا gt710 d3 1g که 160 بود یا geforce 210 1g 64bit DDR3 که 130 بود.

برای GT 730 اگر فرقی نمی کنه کدوم باشه، چون تفاوت زیادی ندارن
مدل GT 210 رو هم حذف کنید از انتخابتون.

سلام من سیستم زیر مدنظرم هستش لطفا براش یه کارت گرافیک و یک کیس معرفی کنید که قیمتش 3 میلیون تا 3500 بشه(بدون مانیتور)
cpu:core i5-7400
hdd:WD blue 1t
motherboard:asus prime h270-pro
ram:corsair vengeance LPX 8gb 2400MHz
نظرتون رو هم راجب این قطعاتی که انتخاب کردم بگید خوب هستن یا مثلا نیازی به تغییری هست یا خیر
ممنون

قطعات خوبه، فقط رم باید دو تا 4 گیگی باشه.
گرافیک رو هم می تونید GTX 1070 بردارید
کیس هم GREEN X3 Viper

نظرتون راجع به این CPU های Ryzen چیه؟ خیلی ترکوندن انگار

بله، پردازنده های خوبی هستن، اما در بازیها برتری خاصی به مدلهای مشابه ندارن که اولویت خرید باشن فعلا.

ببخشید آقا فرشید بین LG 24MP59G و مدل سامسونگ s24d595 plus برای ps4 و گیم با pc متوسط و یه کمم فیلم کدومو پیشنهاد می‌دید؟؟

هر دوتا خوبن، اما سامسونگ s24d595 plus توصیه میشه.

دوستان با کارت گرافیک انویدیا اگه مانیتور فیریسینگ بخرم آیا مشکلی پیش میاد؟

مشکلی نداره، فقط از Free Sync استفاده نخواهد کرد.

Samsung C27F591 27Inch 4ms FreeSync Curved LED Monitor
ASUS MX279H AH-IPS 27inch Monitor
BenQ ZOWIE XL2411 24Inch 144Hz TN 1ms Gaming Monitor

اینا خیلی خوبن ولی اخریه بهتر همشونه اگه ظاهر برات مهم نیست:D سامسونگ هم هم قشنگه هم بزرگه هم 4 میلی ثانیه زمان پاسخ دهیشه

گذاشتن لینک فروشگاه داخلی اینجا ممنوعه.

• Like
Reactions: s.j-rez

satansilent

کاربر سایت
Feb 10, 2007
130
فرشید جان شما پس هر دو کارت گرافیک gt710-gt730 رو برای دیدن فیلم تایید میکنید.
برند هم Asus مناسبه یا چیز دیگه باشه.

آخرین ویرایش:

peyman0071

کاربر سایت
Nov 12, 2015
145
سلام ببخشید ی سوال،
میخاستم ی لپتاپ ارزون بگیرم علل حساب برای کارای نقشه کشی با برنامه سالید ورک و کتیا کارمه،میخاستم ببینم این لپتاپایی که گرافیک اینتل دارن میکشن؟؟اینتل خیلی ضعیفه گرافیکش؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان شما پس هر دو کارت گرافیک gt710-gt730 رو برای دیدن فیلم تایید میکنید.
برند هم Asus مناسبه یا چیز دیگه باشه.

بله، مشکلی نیست.
برند هم می تونه، ASUS، Gigabyte یا MSI باشه و هر برندی که معتبره، چون قطعات خاصی نداره.

سلام ببخشید ی سوال،
میخاستم ی لپتاپ ارزون بگیرم علل حساب برای کارای نقشه کشی با برنامه سالید ورک و کتیا کارمه،میخاستم ببینم این لپتاپایی که گرافیک اینتل دارن میکشن؟؟اینتل خیلی ضعیفه گرافیکش؟

پس حتما مدلی بگیرید که پردازنده ی Core i7 داشته باشه و 8 یا 12 گیگ رم، پردازنده ی Core i7 هم از سری کم مصرف U نباشه، از سری HQ یا HK باشه که خیلی بهتره.
گرافیک اولویت دوم هست و گرافیک آنبرد اینتل در بازیها خیلی ضعیفتر از مدلهای دیگه هست، اما در نرم افزار طراحی بستگی به کاربرد داره.

• Like
Reactions: satansilent

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
سلام به همه. میخواستم یه مودم ADSL بگیرم. تا سقف 120 تومن. چی پیشنهاد میدین؟ یه مدل زیر صد تومن هم اگه پیشنهاد بدین ممنون میشم.

peyman0071

کاربر سایت
Nov 12, 2015
145
بله، مشکلی نیست.
برند هم می تونه، ASUS، Gigabyte یا MSI باشه و هر برندی که معتبره، چون قطعات خاصی نداره.

پس حتما مدلی بگیرید که پردازنده ی Core i7 داشته باشه و 8 یا 12 گیگ رم، پردازنده ی Core i7 هم از سری کم مصرف U نباشه، از سری HQ یا HK باشه که خیلی بهتره.
گرافیک اولویت دوم هست و گرافیک آنبرد اینتل در بازیها خیلی ضعیفتر از مدلهای دیگه هست، اما در نرم افزار طراحی بستگی به کاربرد داره.
فرشید جان کار طراحی من در اون حد سنگین نیست و رندر اینا نداره قدیم ۴ سال پیش ی لپ تاپ x54hr داشتم جواب میداد کارامو مشخصاتشم حدودا همینی هست که پایین میگم.الانم میخام ی لپـتاپ ارزون بگیرم دگـ سربازیم زیاد هزینه نمینونم کنم
فقط این مدل ۸۵۰ تومن مناسبه
Asus x44h
Cpu :b960 2.2gh
Ram:4gig
Hard:500gb
Vga: amd readon 7470m -1gb
فقط بیزحمت جوابمو زودتر بده مرسی از کمکت

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام به همه. میخواستم یه مودم ADSL بگیرم. تا سقف 120 تومن. چی پیشنهاد میدین؟ یه مدل زیر صد تومن هم اگه پیشنهاد بدین ممنون میشم.

تا 120 تومن می تونید Linksys X1000-M2 رو بخرید
تا 100 تومن هم Dlink 2570U

فرشید جان کار طراحی من در اون حد سنگین نیست و رندر اینا نداره قدیم ۴ سال پیش ی لپ تاپ x54hr داشتم جواب میداد کارامو مشخصاتشم حدودا همینی هست که پایین میگم.الانم میخام ی لپـتاپ ارزون بگیرم دگـ سربازیم زیاد هزینه نمینونم کنم
فقط این مدل ۸۵۰ تومن مناسبه
Asus x44h
Cpu :b960 2.2gh
Ram:4gig
Hard:500gb
Vga: amd readon 7470m -1gb
فقط بیزحمت جوابمو زودتر بده مرسی از کمکت

دوست عزیز، اینا برای کارای ساده ی اداری هم نسبتا کندن و سرعتشون در حد تبلته! چجوری توقع دارید این رده سیستمها خواسته های شما رو برآورد کنن؟
یا توقعتون رو کلا عوض کنید یا بودجه رو بالا ببرید. اگر هم که امکان تغییر بودجه نیست دیگه انتخاب بر اساس اولویت های شما محلی از اِعراب نداره و هر مدل کندی مثل اینی که مثال زدید قابل خریده.

• Like
Reactions: -Poormaz-

Mehdislayer77

کاربر سایت
Jun 26, 2017
2
سلام خسته نباشيد ، خواستم يه سيستم بگيرم زيادم وارد نيستم گغتم اينجا يه كمكي بگيرم ،
Gforce gtx 1080 sea hawk x

Asus z170p motherboard

Intel sylake core i7-67000k cpu

Ram ddr4 2400 mg cl16 xpg z1 16 gb
اين سيستم هزينش با بقيه چيزا به جز مانيتورو موس و كيبورد هزينش چقد ميشه ؟
اگرم جاي مطمئني ميشناسيد تو تهران خصوصي بهم بگيد ممنون ميشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر