مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام. میخوام حافظه SSD بخرم واسه کامپیوترم متوجه شدم هارد Plextor M7V SSD -256GB خیلی ارزون تر از Samsung 850 Evo SSD Drive - 250GB هستش! فرق این دوتا انقدر زیاده؟ یعنی ارزش داره نزدیک 100 هزار تومن بیشتر بدم سامسونگ رو بگیرم؟ یا زیاد فرقی نمیکنه؟

بله دوست عزیز، ارزشش رو داره
مدل Plextor M7V راندمان متوسط داره ولی مدل 850 Evo در رده ی بالای جدول جا داره و از بهترین انتخاب هاست.

Dexter-67

کاربر سایت
Jun 22, 2007
650
نام
OmidPrime
سلام بنده قصد ارتقاع سیستمی به مشخصات زیر را دارم ایا از نظر گلوگاه مشکلی وجود ندارد ؟
CPU: Intel® Core i7-2600K CPU @ 4.50GHz,Intel

VGA:GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming WF3X OC 8GB GDDR5

MB:ASUSTeK COMPUTER INC. P8B75-V LGA1155

RAM:4*3=12GB Dual-Channel DDR3 @ 1133MHz​

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام میشه یه کیس تا حدود قیمت 2700 یا نهایت 2800 بهم معرفی کنید برا گیمینگ تشکر

فقط اضافه کنم که قیمت این کارت گرافیک بسیار بیشتر از قیمت واقعیشه.میتونید صبر کنید دو ماه دیگه که قیمتا متعادل شد و برند های مختلف اومد کارت گرافیک رو بخرید

• Like
Reactions: pc.gamer

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام بنده قصد ارتقاع سیستمی به مشخصات زیر را دارم ایا از نظر گلوگاه مشکلی وجود ندارد ؟
CPU: Intel® Core i7-2600K CPU @ 4.50GHz,Intel

VGA:GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming WF3X OC 8GB GDDR5

MB:ASUSTeK COMPUTER INC. P8B75-V LGA1155

RAM:4*3=12GB Dual-Channel DDR3 @ 1133MHz​

سوالتون مفهوم نیست کاملا
اگر این قطعات رو می خواید ارتقا بدید که باید پردازنده و مادربرد رو با هم عوض کنید، اگر منظورتون اینه که کدومشون گلوگاه هستن که فعلا هیچ کدوم گلوگاه جدی نیستن به جز رم که فرکانسش پایینه. و البته باز هم بدون ارتقای پردازنده و مادربرد ارزش ارتقا نداره.

• Like
Reactions: Dexter-67

Dexter-67

کاربر سایت
Jun 22, 2007
650
نام
OmidPrime
سوالتون مفهوم نیست کاملا
اگر این قطعات رو می خواید ارتقا بدید که باید پردازنده و مادربرد رو با هم عوض کنید، اگر منظورتون اینه که کدومشون گلوگاه هستن که فعلا هیچ کدوم گلوگاه جدی نیستن به جز رم که فرکانسش پایینه. و البته باز هم بدون ارتقای پردازنده و مادربرد ارزش ارتقا نداره.
من میخوام به این قطعات سیستم رو ارتقاع بدم که گرافیک رو نو میخرم و مابقی رو به صورت دسته دوم از دوستم

آخرین ویرایش:

Mohammad134

کاربر سایت
Aug 17, 2016
6
سلام ببخشید من برای اینکه زود تر به جواب برسم چون قراره تا چند روز دیگه کارت گرافیک بخرم تو پست مشاوره در امر خرید کارت گرافیک هم این کامنت رو گذاشتم.
خوب سوال من اینه که از کارت گرافیک مدل 1070 بهترین برند کدومشه؟! قیمتاش که فرق نداره قیمتشون تفاوتش خیلی زیاد باشه، 50 تومن هست میخوام بدونم کدوم برند برای گیمینگ مناسب ترینه. خودم فکر میکنم msi اما msi چند تا مدل گذاشته یا مدلی که خودتون میدونید رو بگید یا اگه فکر میکنید msi بهتره بگید کدومشو باید بخرم. برای دیدن لینک سایت هم روشون کلیک کنید. خودتون برام کیس جمع کردید ولی کارت گرافیکشو گفتید inno3d ولی من شنیدم msi بهترین کارت گرافیگه برای بازی.حالا خودتون ببینید کدومش خوبه ممنونم.
مدل های msi:
MSI GTX 1070 Gaming X Twin Frozr VI OC 8GB GDDR5

MSI GTX 1070 Founders Edition 8GB GDDR5

MSI GTX 1070 Gaming Twin Frozr VI OC 8GB GDDR5
بعد یک سوال چرا ظاهر کارت گرافیک msi 1070 با 1080 اش فرقی نداره؟!
ممنون میشم راهنمایی کنید تو خرید کارت گرافیک

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,721
سلام ببخشید من برای اینکه زود تر به جواب برسم چون قراره تا چند روز دیگه کارت گرافیک بخرم تو پست مشاوره در امر خرید کارت گرافیک هم این کامنت رو گذاشتم.
خوب سوال من اینه که از کارت گرافیک مدل 1070 بهترین برند کدومشه؟! قیمتاش که فرق نداره قیمتشون تفاوتش خیلی زیاد باشه، 50 تومن هست میخوام بدونم کدوم برند برای گیمینگ مناسب ترینه. خودم فکر میکنم msi اما msi چند تا مدل گذاشته یا مدلی که خودتون میدونید رو بگید یا اگه فکر میکنید msi بهتره بگید کدومشو باید بخرم. برای دیدن لینک سایت هم روشون کلیک کنید. خودتون برام کیس جمع کردید ولی کارت گرافیکشو گفتید inno3d ولی من شنیدم msi بهترین کارت گرافیگه برای بازی.حالا خودتون ببینید کدومش خوبه ممنونم.
مدل های msi:

سلام زیاد تفاوت خاصی تو عملکرد نداره . سری گیمینگ خنکتر هست. به نظرم اگر دما براتون مهم هست همچنین حدود نهایتا5 % افزایش و ارزش حدود 150 تومان تفاوت قیمت بین نسخه فاندر و و سری x رو داره برید سری x بگیرید . سری گیمینگ بدون x حدود 50 تومان شاید کمتر تفاوت قیمت داره و اینه خنکتر هست .
لینک بررسی : MSI GeForce GTX 1070 Gaming X review

index.php
index.php
index.php
index.php

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
من میخوام به این قطعات سیستم رو ارتقاع بدم که گرافیک رو نو میخرم و مابقی رو به صورت دسته دوم از دوستم

در این صورت مشکلی نیست، اما Core i7 2600K الان دیگه تقریبا همرده ی Core i5 6600 گاهی اوقات در بازیها عمل می کنه و دیگه بهترین گزینه نیست، ولی ضعیف هم نیست هنوز.

مدل های msi:

مدل فاندر که هیچ، مدل Gaming X بهترین گزینه اصلا در بین مدلهای 1070 هم هست. مدل Twin Frozr هم یه کم ضعیفتره

ظاهر کارتا هم دلیلی نداره فرق داشته باشه! چون خنک کنندشون یکیه.

خیلی عجیبه چرا rx 480 مدل های کاستوم وارد ایران نمیشه

وارد که شدن ولی تموم شدن،
تولیدش به تدریج بیشتر میشه و مدلای بیشتری قابل انتخاب خواهد بود. کارت GTX 1060 هم انتخاب خیلی خوبیه.

• Like
Reactions: Dexter-67

falah20

کاربر سایت
Dec 11, 2007
197
سلام من میخوام سیستمو فقط و فقط واسه گیم ارتقا بدم که بازیای جدیدو بشه رو 60 فریم با بالاترین تنظیمات بازی کرد. بودجه 3.5 تا 4 میلیون
سیستم الان من
core i7 2600k sandy bridg
asus p8 p67
corsair 1600 mhz 4*2gb
asus gtx 580 direct cuiii
SSD: SP 240G V80
Top Power PowerBird 1200W
CASE: COOLER MASTER HAF X
monitor: asus239 H 1080 FULL HD

kasra5004

کاربر سایت
Feb 13, 2007
393
سلام...

جای بهتری از اینجا برای پرسیدن پیدا نکردم، اگه مربوط به تاپیک دیگه ای هست ببخشید.

من الان چند وقته می خوام یه سیستم جدید ببندم ولی خودم جرئت assmble کردن ندارم از طرفی هم نمی دونم بدم کجا برام انجام بدن. دوستان شیرازی امکانش هست یه جای خوب که هم جدیدترین قطعات رو داشته باشن هم وارد باشن معرفی کنن؟ بعد چجوریه، جلوی خودم می بندن؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام من میخوام سیستمو فقط و فقط واسه گیم ارتقا بدم که بازیای جدیدو بشه رو 60 فریم با بالاترین تنظیمات بازی کرد. بودجه 3.5 تا 4 میلیون
سیستم الان من
core i7 2600k sandy bridg
asus p8 p67
corsair 1600 mhz 4*2gb
asus gtx 580 direct cuiii
SSD: SP 240G V80
Top Power PowerBird 1200W
CASE: COOLER MASTER HAF X
monitor: asus239 H 1080 FULL HD

اینا توصیه میشن:

Intel Core i7 6700 CPU
Thermalright Archon/ CORSAIR H55 COOLING
ASUS H170 PRO Gaming/ GigaByte H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
MSI GTX 1070 8GB VGA

حدود 4400 درمیاد و متاسفانه اصلا هم کمتر از این نمیشه و نباید از قطعات زد.

سلام...

جای بهتری از اینجا برای پرسیدن پیدا نکردم، اگه مربوط به تاپیک دیگه ای هست ببخشید.

من الان چند وقته می خوام یه سیستم جدید ببندم ولی خودم جرئت assmble کردن ندارم از طرفی هم نمی دونم بدم کجا برام انجام بدن. دوستان شیرازی امکانش هست یه جای خوب که هم جدیدترین قطعات رو داشته باشن هم وارد باشن معرفی کنن؟ بعد چجوریه، جلوی خودم می بندن؟

بارها و بارها این سوال رو دوستان می کنن و من هم تکرار می کنم که از فروشگاه معتبر در تهران سفارش بدید.

• Like
Reactions: falah20

bob_omniscient

کاربر سایت
Apr 23, 2010
174
نام
babak
سلام.من یه کارت گرافیک gtx960 دارم که وقتی مشخصاتش رو چک میکنم می نویسه 4013mb ولی تو بازیا 2 گیگابایت رم ظرفیت داره؟
حالا کدومش درسته؟یعنی رم این کارت گرافیک چقدره و چطور میتونم مطمعن بشم.ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر