مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

amiro2013

کاربر سایت
Jul 28, 2012
1,053
نام
AMIR
درود
دوستان یه لبتاب برای وبگردی و فیلم میخوام قیمتم زیر 1 تومن این مدل Asus EeeBook X205TA میتونه فیلم FHD و اجرا کنه ؟ ارزش داره ؟
یه هارد 2TB میخواستم چه مدلی بگیرم ؟ برای ارشیو بیشتر گرین بگیرم ؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود
دوستان یه لبتاب برای وبگردی و فیلم میخوام قیمتم زیر 1 تومن این مدل Asus EeeBook X205TA میتونه فیلم FHD و اجرا کنه ؟ ارزش داره ؟
یه هارد 2TB میخواستم چه مدلی بگیرم ؟ برای ارشیو بیشتر گرین بگیرم ؟

بله، دستگاه ضعیف 1 میلیونی هم می تونه فیلم با کیفیت رو پخش کنه، چون به شتابدهنده و رمزگشای گرافیکی متکی هست و بار پردازنده رو کم می کنه، البته با سنگین شدن ویندوز و برنامه های مختلف دیگه تضمینی برای پخش بدون حذف فریم ها وجود نداره
هارد سری Green هم اصولا برای آرشیو و کارهای بدون نیاز به سرعت بالا طراحی شده.

دوستان قصد خرید هارد اکسترنال با ظرفیت 1T رو دارم
لطفا چند مدل خوب و با کیفیت معرفی کنید

خب از وسترن دیجیتال مدل My Passport Ultra و از سی گیت هم سری های مختلفش موجودن

فرقشون در کیفیت نیست، حتی در سرعت هم تفاوت زیادی ندارن، بیشتر امکانات جانبی مثل قابلیت رمزگذاری و یا پوشش محافظ رو در برخی برندهای دیگه مثل Adata یا Silicon Power اضافه تر دارن.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
بله، داغونه
خیلی مشتاق هستید ببینید کارت رو بخرید و خودتون امتحان کنید، حتما افزایش راندمان خواهید داشت، اما نه به اندازه ی قدرت کارت، نه در همه ی بازیها و نه در همه ی صحنه ها.
تشکر ویژه از شما بابت نظر مهندسی شدتون!
دوستان عزیز لطف کردن و همه تک تک نظرات خودشون رو گفتن و بنده استفاده کردم.
اگر می شه شما هم سیستم پیشنهادی خودتون رو که بتونه تمام بازی های روز با کیفیت مناسب و در رزولوشن 720 اجرا کنه به بنده پیشنهاد بدید. البته با بهترین هزینه.
پیشاپیش تشکر.

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
سلام
ممنون میشم لطف کنید سیستمی تا سقف 3میلیون تومان معرفی کنید.اگر زحمتی نیست یه سیستم همراه با مانیتور و یه سیستم بدون مانیتور معرفی کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
برای Intel Core i5-6400 و gtx 960 پاور گرین 485 کافیه؟ ( Intel Core i5-6500 چطور ؟)

با تشکر ( بخصوص آقا فرشید )

کافیه، ولی بهتره بجاش یه پاور گرین 550 واتی سری UK با کیفیت بالاتر بخرید.

سلام
ممنون میشم لطف کنید سیستمی تا سقف 3میلیون تومان معرفی کنید.اگر زحمتی نیست یه سیستم همراه با مانیتور و یه سیستم بدون مانیتور معرفی کنید

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:GTX 960 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1
MONITOR: Asus HD VS207DE

اینا حدود 3140 میشه با مانیتور

VGA:GTX 970 4GB GDDR5

اینم همون حدود اما بدون مانیتور و با کارت گرافیکی رده حرفه ای و راندمان خیلی بهتر در بازیها

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
CPU:Core i5 6400
RAM:2*4GB 2133 DDR4
M/B:ASUS H170 PRO GAMIG

بدون گرافیک حدود 2 تومن میشه وبرای 720 زیاد هم هست، عوضش ماندگاری بالایی داره وبه 1080 هم کاملا پاسخگو هست.

اینم حدود 1700 میشه بدون گرافیک

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
میشه یه سیستم تا 1 حالا یخورده بالاتر(بدون موس کیبو و مانیتور) معرفی کنید.

CPU:Intel Pentium G3240
M/B:ASUS H81-PLUS
POWER:GREEN 380w

حدود 1100 میشه.

pbgame

کاربر سایت
May 9, 2014
228
نام
peyman
سلام به همگی .میدونم جاش اینجا نیست ولی چون بچه های اینجا اهل فنن سوالمو اینجا می پرسم.دوستای گل معنی یا مترادف expansion cardچیه؟اگر امکانش هست توضیح بدین اما لینک با منبع هم بدین ممنون میشم

AYARAN

کاربر سایت
Sep 10, 2009
894
نام
پوریا
اقا فرشید این سیستم پیشنهادی که دادید

VGA:GTX 960 4GB GDDR5

اگر بخوام i7 باشه یا gpu بالاتر میارزه هزنه کنم ؟ فقط یکیشا.یا cpu یا gpu.چون میگم هم xbox هم ps رو دارم برای گیم..اگر همین سیستم جواب گو هست . چون به فکر خرید مانیتور هم بودم.گفتم پولش رو بزارم برای این 2 قطعه بجاش وصل کنم کیس رو یه TV LED . پیشنهاد شما کدوم هست ؟ مانیتور رو بگیرم یه هزینش رو برای cpu یا gpu خرج کنم ؟؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مرسی از پیشنهادت.اگه بخوام core i3 ببندم چه رنج قیمتی باید هزینه بشه.

فقط باید CPU رو عوض کنید که حدود 200 تومن گرونتر هست، بقیه ی قطعات مناسبن.

سلام به همگی .میدونم جاش اینجا نیست ولی چون بچه های اینجا اهل فنن سوالمو اینجا می پرسم.دوستای گل معنی یا مترادف expansion cardچیه؟اگر امکانش هست توضیح بدین اما لینک با منبع هم بدین ممنون میشم

به معنی کارت اضافه شونده یا توسعه دهنده هست که در سخت افزارهای مختلف به معنی کارتهای مجزای سازندگان دیگری هست که روی اسلات برد اصلی اون دستگاه ( در موردی PC میشه همون مادربرد) نصب میشه و قابلیت جدیدی رو اضافه یا تقویت می کنه
لینک چی می خوای، توضیحش همین بود، اگه می خوای مقاله بنویسی براش سرچ کن!

اقا فرشید این سیستم پیشنهادی که دادید

VGA:GTX 960 4GB GDDR5

اگر بخوام i7 باشه یا gpu بالاتر میارزه هزنه کنم ؟ فقط یکیشا.یا cpu یا gpu.چون میگم هم xbox هم ps رو دارم برای گیم..اگر همین سیستم جواب گو هست . چون به فکر خرید مانیتور هم بودم.گفتم پولش رو بزارم برای این 2 قطعه بجاش وصل کنم کیس رو یه TV LED . پیشنهاد شما کدوم هست ؟ مانیتور رو بگیرم یه هزینش رو برای cpu یا gpu خرج کنم ؟؟؟

برای کسی که بخواد بالاترین تنظیمات ممکن بازی کنه بله، شاید بیارزه، اما برای این سیستم با این گرافیک خیر، همین هم خیلی قویه
گزینه ی بعدی هم ارتقای GPU هست که انتخاب بدی نیست، اما این که مانیتور ندارید و می خواید به TV وصل کنید هم جالب نیست! بهتره یه مانیتور خوب بردارید.

سلام خدمت آقا فرشید . لطف می کنید یه سیستم برای کار طراحی و آنالیز و همینطور گیم تا سقف 4 میلیون اگه زحمتی نیست معرفی کنید ممنون می شم

CPU:Core i5 6600
VGA:GTX 970 4GB GDDR5
CASE:GREEN X2

اولویت رو گذاشتم برای گیم و کارت گرافیک رو بالاتر توصیه کردم، برای آنالیز و طراحی شاید بعضی نرم افزارها با Core i7 سریعتر باشن اما در اینصورت گرافیک شما 960 میشد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر