مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
سلام مجدد
آقا فرشید شرمنده این مدت زیاد مزاحمت میشم:
برای SLI کردن GTX 970 چه پاوری نیاز هست ؟ و اینکه SLI کردن GTX 970 به صرفه هست ؟ چقدر تو فریم دهی تاثیر داره ؟
سیستم نهایی که قراره جمع کنم میشه این: ( سوکت و CPU جدیدی که قراره وارد بازار بشن ارزش صبر کردن دارن ؟ )
MB : GIGABYTE Z97X-UD3H-BK
CPU : Intel I5 4690
RAM : CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
VGA : فعلاً یه دونه 970 دارم :d
SSD هم یه 250 سامسونگ
Power : منتظر راهنمایی شما هستم
Case هم میخوام از Green یه مدل خوب و خوشگل بردارم.
در پایان سپاس فراوان :x

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
در مدل PRO از حافظه های NAND Flash با دوام کاری بالاتر و کنترلر قویتری استفاده شده که بجز افزایش سرعت در برخی عملیات، نسبت به مدل EVO چرخه ی عمر طولانیتری هم دارند و اصطلاحا MTBF بالاتری دارند، یعنی سیکل های نوشتن و پاک شدن خیلی بیشتری رو تحمل می کنند.

اگر قیمت مهم نیست همون PRO رو بخرید.
یه دنیا ممنون. در زمینه ی ssd اصلا اطلاعات نداشتم -_-

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام مجدد
آقا فرشید شرمنده این مدت زیاد مزاحمت میشم:
برای SLI کردن GTX 970 چه پاوری نیاز هست ؟ و اینکه SLI کردن GTX 970 به صرفه هست ؟ چقدر تو فریم دهی تاثیر داره ؟
سیستم نهایی که قراره جمع کنم میشه این: ( سوکت و CPU جدیدی که قراره وارد بازار بشن ارزش صبر کردن دارن ؟ )
MB : GIGABYTE Z97X-UD3H-BK
CPU : Intel I5 4690
RAM : CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
VGA : فعلاً یه دونه 970 دارم :d
SSD هم یه 250 سامسونگ
Power : منتظر راهنمایی شما هستم
Case هم میخوام از Green یه مدل خوب و خوشگل بردارم.
در پایان سپاس فراوان :x

یه 700 وات یا 750 وات سری GREEN OC کفاییت می کنه، یه 850 وات هم که برای 3 تا 970 و اورکلاک سیستم هم مناسب هست. تا 80 درصد راندمان رو نسبت به حالت تک کارتی افزایش میده.

قطعات همگی خوبن، مشکلی نیست، اما اگه می خوای بعدا SLI کنی یه 4790 برداری بهتره. رم هم دیگه DDR3 ها همه باس 2400 شدن، آخر دورشون هست.

مادربردهای Z170 و پردازنده های 6700K/6600K هم معرفی شدن، احتمالا 30 یا 40 روز دیگه توی بازار داخلی هم زیاد بشن. اگه بتونی اونا رو بخری که یه نسل جلوتر هستی، اما راندمان بازیها تفاوتی نخواهد کرد.

دوستان قیمت Razer Kraken Analog Music and Gaming Wired Headset Green لطفا :)

Kraken مدلای خیلی زیادی داره، اما مدلی رو که شما نوشتی توی لیستم ندارم که قیمت بدم. وگرنه از 200 تومن داره تا 1 تومن

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
CPU:INTEL Core I7 4790
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS H97-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:GREEN 650w
CASE:GREEN X2

برای مانیتور هم مدل samsung SD595 و مدل ASUS VX238H هر دو انتخابهای خوبی هستن،
فقط یه سوال . با نگاه به آینده کیس X2 به نظرتون مناسب هست ؟ مثلا Zotac GTX 970 AMP Extreme Edition توش جا میشه اما GTX 970 G1 جا نمیشه .
میخوام بعدا به مشکل برنخوره

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
یه 700 وات یا 750 وات سری GREEN OC کفاییت می کنه، یه 850 وات هم که برای 3 تا 970 و اورکلاک سیستم هم مناسب هست. تا 80 درصد راندمان رو نسبت به حالت تک کارتی افزایش میده.

قطعات همگی خوبن، مشکلی نیست، اما اگه می خوای بعدا SLI کنی یه 4790 برداری بهتره. رم هم دیگه DDR3 ها همه باس 2400 شدن، آخر دورشون هست.

مادربردهای Z170 و پردازنده های 6700K/6600K هم معرفی شدن، احتمالا 30 یا 40 روز دیگه توی بازار داخلی هم زیاد بشن. اگه بتونی اونا رو بخری که یه نسل جلوتر هستی، اما راندمان بازیها تفاوتی نخواهد کرد.

سلام آقا فرشید گل
دو تا نکته منرو به فکر فرو برد که صبر کنم تا سری جدید وارد بازار بشه،یکی به قول خودتون نسل جدید هستن و دوم بحث رم DDR3 هست.
هر چند به عنوان مثال رم DDR2 با اینکه منقرض شد اما کارایی خوبی داشت و این موضوع هم برای DDR3 هم صدق میکنه.
الان قیمت رمهای DDR4 رو نگاه میکردم از 285 تومن شروع میشد که مدل Gskill Ripjaws 4 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 Ram بود که فکر کنم ارزونترین باشه.
فکر کنم DDR4 جمع کنم بهتر باشه.
اما !!! MB_هایی که DDR4 رو ساپورت میکنن بالای 1500 قیمت دارن.خیلی گرونه :-s

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فقط یه سوال . با نگاه به آینده کیس X2 به نظرتون مناسب هست ؟ مثلا Zotac GTX 970 AMP Extreme Edition توش جا میشه اما GTX 970 G1 جا نمیشه .
میخوام بعدا به مشکل برنخوره

اگه بودجش رو داشته باشید می تونید کیس گرونتر ببندید خب، مثلا X3 یابالاتر که با کارت G1 هم مشکل نداشته باشه.

سلام آقا فرشید گل
دو تا نکته منرو به فکر فرو برد که صبر کنم تا سری جدید وارد بازار بشه،یکی به قول خودتون نسل جدید هستن و دوم بحث رم DDR3 هست.
هر چند به عنوان مثال رم DDR2 با اینکه منقرض شد اما کارایی خوبی داشت و این موضوع هم برای DDR3 هم صدق میکنه.
الان قیمت رمهای DDR4 رو نگاه میکردم از 285 تومن شروع میشد که مدل Gskill Ripjaws 4 8GB 4GBx2 2400Mhz CL15 DDR4 Ram بود که فکر کنم ارزونترین باشه.
فکر کنم DDR4 جمع کنم بهتر باشه.
اما !!! MB_هایی که DDR4 رو ساپورت میکنن بالای 1500 قیمت دارن.خیلی گرونه :-s

کدوم مادربرد رو میگی شما؟! اینایی که الان موجودن هیچ ربطی به نسل بعدی و پردازنده های اسکای لیک ندارن! اونا همشون سوکت 2011-C هستن و مادربردهای X99 که به بحث ما مربوط نیستن

مادربردهای Z170 هنوز وارد بازار نشدن و وقتی وارد بشن همین قیمت مادربردهای فعلی Z97 رو خواهند داشت.

aryasoft2872

کاربر سایت
Nov 25, 2009
584
نام
M.P
من تصمیم دارم کیس ببندم با بودجه حدود چهار میلیون یسری قطعاتمو قبلا خریدم و با چهار میلیون فقط کارت گرافیک و مادربورد و سی پی یو و رم رو باید بگیرم.دیروز skylake معرفی شد خواستم ببینم چقد طول میکشه اینا وارد بازار بشن با قیمت معقول.برا مادربوردم تصمیم گرفتم asus maximus viii بگیرم که اونم تازه معرفی شده ندیدم توی بازار باشه.
الان سی پی یو 6700k گفته بودن با رم ۲۱۳۳ دی دی ار ۴ کار میکنه؟یعنی هرتز بالاتر بگیرم تاثیری نداره؟
کارت گرافیکم می خوام saphire 390 بگیرم
رم رو هم هشت گیگ ddr4 به نظرم کافیه
یه چیز دیگم که سواله برام apu های ای ام دی dual graphic دارن یعنی وقتی کارت می زاری gpu خود apu هم غیرفعال نمیشه و کمک میکنه بازدهی رو زیاد می کنه.سری skylake intel هم این ویژگی رو داره؟

کلا اساتید نطری درمورد قطعاتی که گفتم دارن ممنون میشم بگن

آخرین ویرایش:

8800gt

کاربر سایت
Aug 25, 2008
580
کدوم مادربرد رو میگی شما؟! اینایی که الان موجودن هیچ ربطی به نسل بعدی و پردازنده های اسکای لیک ندارن! اونا همشون سوکت 2011-C هستن و مادربردهای X99 که به بحث ما مربوط نیستن

مادربردهای Z170 هنوز وارد بازار نشدن و وقتی وارد بشن همین قیمت مادربردهای فعلی Z97 رو خواهند داشت.

شرمنده منظورم رو بد رسوندم،الان مادربردهایی که DDR4 رو ساپورت میکنن از چه قیمتی شروع میشن ؟

در مورد نسل بعدی هم منظورم همین چیپ Z170 هست که قراره وارد بازار بشن،یعنی ممکنه قیمتشون مثلاً هم قیمت GIGABYTE Z97X-UD3H-BK باشه ؟ و اینکه آیا Z170 از DDR4 پشتیبانی میکنه ؟

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
سلام

آقا من تاپیکی با عنوان "راهنمایی در امر خرید چاپگر و پرینتر" ندیدم واسه همین اینجا میپرسم

امروز اتفاقی تو دیجی کالا اینها رو دیدم ، دیدم قیمتش مناسبه، منم هر از گاهی تو ماه نیاز به پرینت ، کپی و اسکن دارم ، دیدم بد نیست بخرم به جای اینکه برم بیرون

بین این 2 تا فرق خاصی هست ؟! کیفیت چاپ و کپیشون خوبه ؟! (در حدی که بخوام فکس کنم چیز قابل قبولی بفرسته و خیلی کم رنگ نباشه)

Canon PIXMA MG2440
HP Deskjet 1510

پ.ن: لازم به ذکر که من چون دیدم قیمتشون حول وحوش 100 تومن هست و منم همین مقدار پول دارم که بتونم خرجش کنم تصمیم به خرید گرفتم ، میدونم در صورت افزایش بودجه میشه چیز بهتری گرفت

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من تصمیم دارم کیس ببندم با بودجه حدود چهار میلیون یسری قطعاتمو قبلا خریدم و با چهار میلیون فقط کارت گرافیک و مادربورد و سی پی یو و رم رو باید بگیرم.دیروز skylake معرفی شد خواستم ببینم چقد طول میکشه اینا وارد بازار بشن با قیمت معقول.برا مادربوردم تصمیم گرفتم asus maximus viii بگیرم که اونم تازه معرفی شده ندیدم توی بازار باشه.
الان سی پی یو 6700k گفته بودن با رم ۲۱۳۳ دی دی ار ۴ کار میکنه؟یعنی هرتز بالاتر بگیرم تاثیری نداره؟
کارت گرافیکم می خوام saphire 390 بگیرم
رم رو هم هشت گیگ ddr4 به نظرم کافیه
یه چیز دیگم که سواله برام apu های ای ام دی dual graphic دارن یعنی وقتی کارت می زاری gpu خود apu هم غیرفعال نمیشه و کمک میکنه بازدهی رو زیاد می کنه.سری skylake intel هم این ویژگی رو داره؟

کلا اساتید نطری درمورد قطعاتی که گفتم دارن ممنون میشم بگن

بین 30 تا 40 روز طول می کشه برسن
سرعت بالاتر رم یا هرتزش هم اونطوری که فکر می کنید راندمان بالاتری نمی دهف فقط یه ارتقای فناوری رم هست و برای بازیها تاثیر اونچنانی نداره، اما 8 گیگ جالب نیست، 16 گیگی بردارید اگه می خواید DDR4 هم باشه.

گرافیک هم فکر نکنم خرید 390 انتخاب خوبی باشه، یا GTX 970/980 بگیرید یا R9 Fury X
اون قابلیت APU های AMD هم برای سیستمهای ضعیف و ارزون قیمت و بیشتر یه امکان تشریفاتی هست تا راندمان واقعی، بنابراین اصلا بهش توجه نکنید. اینتل همچین قابلیتی نداره و برای گیمینگ لازم هم نیست.

شرمنده منظورم رو بد رسوندم،الان مادربردهایی که DDR4 رو ساپورت میکنن از چه قیمتی شروع میشن ؟

در مورد نسل بعدی هم منظورم همین چیپ Z170 هست که قراره وارد بازار بشن،یعنی ممکنه قیمتشون مثلاً هم قیمت GIGABYTE Z97X-UD3H-BK باشه ؟ و اینکه آیا Z170 از DDR4 پشتیبانی میکنه ؟

مادربردهای فعلی بازار که DDR4 ساپورت می کنن از 1 تومن به بالا هستن، ولی به بحث ما چه ربطی داره؟ نه اسکای لیک بهشون می خوره و نه 4790، مادربردهای مدنظر ما فقط فعلا Z170هستند که هنوز وارد بازار نشدن.
همونظور که گفتمف وقتی بیان همقیمت مادربردهای فعلی میشن به تدریج

Z170 به ساپورت رم کاری نداره، پردازنده باید ساپورت کنه که می کنه، یعنی 6700K/6600K هم رم DDR3 ساپورت می کنن و هم رم DDR4، بستگی داره روی مادربرد اسلات کدوم نوع رم نصب شده باشه.

سلام

آقا من تاپیکی با عنوان "راهنمایی در امر خرید چاپگر و پرینتر" ندیدم واسه همین اینجا میپرسم

امروز اتفاقی تو دیجی کالا اینها رو دیدم ، دیدم قیمتش مناسبه، منم هر از گاهی تو ماه نیاز به پرینت ، کپی و اسکن دارم ، دیدم بد نیست بخرم به جای اینکه برم بیرون

بین این 2 تا فرق خاصی هست ؟! کیفیت چاپ و کپیشون خوبه ؟! (در حدی که بخوام فکس کنم چیز قابل قبولی بفرسته و خیلی کم رنگ نباشه)

Canon PIXMA MG2440
HP Deskjet 1510

پ.ن: لازم به ذکر که من چون دیدم قیمتشون حول وحوش 100 تومن هست و منم همین مقدار پول دارم که بتونم خرجش کنم تصمیم به خرید گرفتم ، میدونم در صورت افزایش بودجه میشه چیز بهتری گرفت

از پرینترهای ارزون نباید انتظار زیادی داشته باشید، هم سرعتشون کمه، هم صداشون زیاده اگه جوهر افشان باشن مثل این دو مدل هم هم مخزن رنگشون سریع تموم یا خشک میشه.
مدلهای قابل قبول از 200 تومن به بالا هستن

فرشید جان
مادربورد و پردازنده های اسکای لیک از ddr3 ساپورت میکنن؟

پردازنده ها که بله، اما مادربردهای Z170 یی که DDR3 ساپورت باشن مدلهای کمی هستن و بیشتر هم مدلهای رده پایین و ارزون قیمت، نه مدلهای حرفه ای و گیمینگ

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
از پرینترهای ارزون نباید انتظار زیادی داشته باشید، هم سرعتشون کمه، هم صداشون زیاده اگه جوهر افشان باشن مثل این دو مدل هم هم مخزن رنگشون سریع تموم یا خشک میشه.
مدلهای قابل قبول از 200 تومن به بالا هستن

خب من نه سرعت کم برام مهمه و نه صدا و نه زود تموم شدن رنگش، چون انقدر کارم کمه که بیشتر اوقات یه گوشه میوفته واسه خودش ، اما همون هر از چند گاهی که بهش نیاز دارم یا تو ساعاتیه که بیرون مغازه ها باز نیستن یا حوصلش نیست برم بیرون ، فقط برام مهم اینه که کیفیت چاپشون نسبتا خوب باشه و کم رنگ نباشن تا تو فکس مشکلی پیش نیاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر