مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشید جان.دیروز جایی خوندم گرافیک AMD R9 390 حدود 1700 قیمتشه.به نظر شما ارزش داره با 970 عوض بشه؟کدومشون قویتر وبهتره؟
MOTHER BOARD:GIGABYTE Z97X GAMING 3
CPU:INTEL i7 4790K
RAM:G SKIL TRIDENT X 2*8GIG 2400 CL10

برخی مدلهاش همین قیمته، اما نه این و نه 290 هیچ کدوم بهتر از GTX 970 نیستن و توصیه هم نمیشن، چه برسه که بخواین عوض کنین!

یه سوال. چرا مادربرد H97 Gigabyte Gaming3 گرافیک آنبرد داره؟ مگه اینو مخصوص گیم نزدن پس این خز بازیا چیه؟

گرافیک آنبرد داشتن از خصوصیات پردازنده های هاسول هست، ربطی به مادربرد نداره، فقط خروجی گرافیکش روی مادربرد مهیا شده که کاربردی هم نداره. سری های گرونتر این خروجی رو هم ندارن.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
از خدمت اساتید محترم به ویژه فرشیدخان دوتا سوال دارم.
اول اینکه چرا تو SSDهای سامسونگ سری EVO با ظرفیت‌های 120-250-500 معرفی میشن و سری PRO با ظرفیت‌های 128-256-512؟
دوم اینکه الان قیمت دو مدل EVO 250GB با PRO 128GB نزدیک به هم و قابل چشم‌پوشیه (اختلاف قیمت حدود 20 تا 30هزار). آیا ارزش نداره به جای یه PRO 128GB، یه EVO 250GB بگیرم؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
از خدمت اساتید محترم به ویژه فرشیدخان دوتا سوال دارم.
اول اینکه چرا تو SSDهای سامسونگ سری EVO با ظرفیت‌های 120-250-500 معرفی میشن و سری PRO با ظرفیت‌های 128-256-512؟
دوم اینکه الان قیمت دو مدل EVO 250GB با PRO 128GB نزدیک به هم و قابل چشم‌پوشیه (اختلاف قیمت حدود 20 تا 30هزار). آیا ارزش نداره به جای یه PRO 128GB، یه EVO 250GB بگیرم؟

پاسخ اولی:
برای اینکه مدلهای EVO از تراشه های NAND Flash MLC استفاده می کنن و عمر اسمی کمتری دارن و بنابراین درصد بیشتری از ظرفیت واقعی به Over Provisioning اختصاص داده میشه.

پاسخ دومی:
بستگی داره، اگر سرعت بالاتر روی یه سیستم رده حرفه ای مدنظر باشه هنوز مدل PRO اولویت داره، اگر سرعت مناسب و کارکرد معمولی ( بدون فعالیتهای نوشتن متناوب و سنگین داده ها) مدنظر باشه همون 250 گیگی EVO هم می تونه انتخاب خوبی باشه.

play_play

کاربر سایت
Sep 20, 2007
144
سلام دوستان گلم
یه سوال داشتم برای خرید ssd 128gb چه پیشنهادی دارین با قیمت مناسب و کیفیت و کارایی خوب ؟؟؟
مین هم msi z87 g45 هست. یه سوال دیگم اینه که به کجای مین وصل میشه تا حالا ssd روی سیستمم استفاده نکردم.

این توی قسمت مشکلات نوشتم کسی پاسخ گو نیست 3 روزه اگه اطلاعاتی دارین ممنون میشم.
سیپیو 4690k دارم میخواستم بدونم اگه بخوام از گرافیک انبوردش استفاده کنم و گرافیکم رو بفروشم باید چکار کنم؟؟
چندتا درایور برای گرافیک اینتل گرفتم اما نصب نشدن ارور میداد.مگه مثل لپتاب نیست؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام دوستان گلم
یه سوال داشتم برای خرید ssd 128gb چه پیشنهادی دارین با قیمت مناسب و کیفیت و کارایی خوب ؟؟؟
مین هم msi z87 g45 هست. یه سوال دیگم اینه که به کجای مین وصل میشه تا حالا ssd روی سیستمم استفاده نکردم.

این توی قسمت مشکلات نوشتم کسی پاسخ گو نیست 3 روزه اگه اطلاعاتی دارین ممنون میشم.
سیپیو 4690k دارم میخواستم بدونم اگه بخوام از گرافیک انبوردش استفاده کنم و گرافیکم رو بفروشم باید چکار کنم؟؟
چندتا درایور برای گرافیک اینتل گرفتم اما نصب نشدن ارور میداد.مگه مثل لپتاب نیست؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام. مدل Samsung 850 EVO به قیمت حدود 260 تومن. با رابط SATA3 به مادربرد متصل میکنید.
هیچی. کارت گرافیک رو از روی برد جدا می کنید و کابل مونیتور رو به یکی از خروجی های تصویر مادبرد( مثلا HDMI) متصل میکنید. بعد هم اقدام به نصب درایور گرافیک مجتمع پردازنده تون میکنید(مطابق با مدل ویندوزتون). که احتمالا در سی دی درایور مادربرد باشه. نسخه های جدید تر هم از طریق سایت سازنده مادبرد در دسترس قرار داره.

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
یه سیستم گیمینگ خوب می‌خوام که بتونم بازی های مولتی پلتفرم رو در حالت High اجرا کنم و تا آخر نسل جواب بده (نهایت برسه به Medium).
اول برنامم این بود که یه لپ تاپ بگیرم و کنارش X1 که دیدم لپ تاپ ارزش نداره واسه کار من (بازی های قدیمی رو می‌خواستم اجرا کنم) و گفتم کلا یه PC ببندم که بازی های X1 که رو PC میاد تا آخر نسل هم بتونم اجرا کنم.
فقط کیس می‌خوام ببندم.
حداکثر بودجه 3 میلیون (حالا یه 200ت اینور اونور) و دیگه بالاتر نمی‌تونم.
این سیستم خوبه؟
کارت گرافیک:
Galaxy GTX 770 GC 2gb GDDR5 یا Zotac GTX 970 OC Dual Fan Cooler 4GB (نظر خودم رو 970 هست و فقط این مدلش تفاوت قیمت کمی داره با 770)
مادربرد:
Asus H97M E LGA1150 H97 Mainboard
CPU:
Intel Core i5 4460
RAM:
Gskill Ripjaws X 8gb 2×4GB 1600Mhz CL7 DDR3
HDD: Seagate 7200 64MB 1TB
P/S:
Green 650A-UK
Case+DVD Rom:
چیز خاصی مد نظر نیست.
این سیستم حدودا چقدر می‌شه؟! و این که الان یه سیستم داغون دارم که روش HDD 500gb و DVD Rom هست. از اونا میشه استفاده کرد؟!
ممنون

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
درود
یه سیستم گیمینگ خوب می‌خوام که بتونم بازی های مولتی پلتفرم رو در حالت High اجرا کنم و تا آخر نسل جواب بده (نهایت برسه به Medium).
اول برنامم این بود که یه لپ تاپ بگیرم و کنارش X1 که دیدم لپ تاپ ارزش نداره واسه کار من (بازی های قدیمی رو می‌خواستم اجرا کنم) و گفتم کلا یه PC ببندم که بازی های X1 که رو PC میاد تا آخر نسل هم بتونم اجرا کنم.
فقط کیس می‌خوام ببندم.
این سیستم خوبه؟
کارت گرافیک:
Galaxy GTX 770 GC 2gb GDDR5 یا Zotac GTX 970 OC Dual Fan Cooler 4GB (نظر خودم رو 970 هست و فقط این مدلش تفاوت قیمت کمی داره با 770)
مادربرد:
CPU:
Intel Core i5 4460
RAM:
P/S:
Green 650A-UK
Case+DVD Rom:
چیز خاصی مد نظر نیست.
این سیستم حدودا چقدر می‌شه؟! و این که الان یه سیستم داغون دارم که روش HDD 500gb و DVD Rom هست. از اونا میشه استفاده کرد؟!
ممنون

با تغییر چند مورد از کانفیگ خودتون، این سیستم رو پیشنهاد می کنم:
cpu: Intel Core i5-4460
M/B :ASRock H97M Pro 4
RAM : GSkill RipjawsX 2×4GB=8GB DDR3 1600MHz CL7
VGA : Gigabyte GTX 970 OC WF 3X 4GB
PSU: Green GP650A-UK *Gold*
Case: Xigmatek Shockwave​
این قطعات حدود 3/200 میشه. فعلا از هارد قدیمی تون استفاده کنید. ولی در اسرع وقت یک هارد پرسرعت (مثل همون مدلی که نوشتید یا Western Digital Caviar Blue تهیه کنید). DVD Rom هم اگر سالمه نیاز نیست مجدد تهیه کنید.

golzare5

کاربر سایت
Apr 19, 2012
88
سلام وخسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز
من خواستم ببینم یه کیس ببندم برا بازی
اگر کیس سیستم پیشنهادی با قیمت بگین
یه کیس میخام ببندم که عالی باشه نه زیاد گرون نه ارزون بدردنخور
بعد تا ۴ماه دیگه کمتر یا بیشتر میشه چیز بهتری میاد درکل
آخرین سوال میشه سیستم بدم برام از دوبی بگیرن بیارن کمتر درمیاد یا همین قیمت ایرانه

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
سلام
مشخصات سیستمم در پروفایلم هست
می خواستم بدونم اگه دوباره پول دستم اومد کدوم بخشو ارتقا بدم ؟
و اینکه اگه بخوام چند تا رم دیگه اضافه کنم رم ها باید دقیقا با همین مدل و همین فرکانس باشن ؟ مثلا می تونم دو تا رم هشت گیگ بزارم کنار این دو تا چهار گیگی که الان دارم ؟
و اینکه دو تا ۹۷۰ می تونه به اندازه یه ۹۸۰TI پرفورمنس داشته باشه ؟ ارزش داره یه ۹۷۰ دیگه بگیرم یا همین کافیه ؟

iTerrorisTi

کاربر سایت
Mar 6, 2014
19
نام
آرمین
سلام آقا فرشید.
ممنون میشم این سوال ها رو جواب بدید.

1- به نظرتون این کارت چطوره از نظر قیمت و کارایی؟ EVGA GeForce GTX 970 Superclocked ACX 2. به قیمت 1 میلیون و 300 یه جا گذاشته بود با گارانتی دو ساله مازستا یا مشکات رایانه

2- این گارانتی قابل اعتماد و پاسخگو هست اصلا؟ چون تو سایتشون نوشته بودند که نماینده رسمی EVGA در ایران هستند. با توجه به مسئله مشکلات خرید مستقیم و اینکه یه برند آمریکایی هست، چنین چیزی واقعیت داره؟ و مورد دوم در مورد خنکی خود کارت میخواستم بپرسم، یکی از دوستان خارجی که خرده فروشی داست، میگفت که محصولات EVGA مثل بخاری میمونه این بود که یکم به شک افتادم. میخواستم ببینم اصلا واقعیت داره؟ و با توجه به این که تو منطقه ما الان هوا به شدت گرم هست و کیس سیستم هم تهویه درست و حسابی نداره، میخواستم ببینم این کارت از نظر سیستم خنک کننده مناسب هست و مشکلی پیش نمیاد؟

3- اول میخواستم GTX 960 ازبرند GALAx بگیرم ولی چون دیدم 2 گیگ هست منصرف شدم، چون 4 گیگش هم تو هیچ سایتی نبود و بقیه برند ها هم 4 گیگشون خیلی بیشتر بود، کلا خودتون 970 چی پیشنهاد میدید؟

4- بعد یه مانیتور خوش قیمت 2k نزدیک 1 میلیون چی میتونم بگیرم؟ LG ترجیحا ولی بازم فرقی نداره.

5- حداقل پردازنده واسه این کارت باید چی باشه؟ چون مادربوردم سوکت 1155 ساپورت میکنه.

بازم خیلی ممنون از وقت گرانبهاتون که واسه مشاوره می گذارید.

آخرین ویرایش:

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
سلام آقا فرشید.

1- به نظرتون این کارت چطوره از نظر قیمت و کارایی؟ EVGA GeForce GTX 970 Superclocked ACX 2. به قیمت 1 میلیون و 300 یه جا گذاشته بود با گارانتی دو ساله مازستا یا مشکات رایانه

2- این گارانتی قابل اعتماد و پاسخگو هست اصلا؟ چون تو سایتشون نوشته بودند که نماینده رسمی EVGA در ایران هستند. با توجه به مسئله مشکلات خرید مستقیم و اینکه یه برند آمریکایی هست، چنین چیزی واقعیت داره؟ و مورد دوم در مورد خنکی خود کارت میخواستم بپرسم، یکی از دوستان خارجی که خرده فروشی داست، میگفت که محصولات EVGA مثل بخاری میمونه این بود که یکم به شک افتادم. میخواستم ببینم اصلا واقعیت داره؟ و با توجه به این که تو منطقه ما الان هوا به شدت گرم هست و کیس سیستم هم تهویه درست و حسابی نداره، میخواستم ببینم این کارت از نظر سیستم خنک کننده مناسب هست و مشکلی پیش نمیاد؟

3- اول میخواستم GTX 960 ازبرند GALAx بگیرم ولی چون دیدم 2 گیگ هست منصرف شدم، چون 4 گیگش هم تو هیچ سایتی نبود و بقیه برند ها هم 4 گیگشون خیلی بیشتر بود، کلا خودتون 970 چی پیشنهاد میدید؟

4- بعد یه مانیتور خوش قیمت 2k نزدیک 1 میلیون چی میتونم بگیرم؟ LG ترجیحا ولی بازم فرقی نداره.

5- حداقل پردازنده واسه این کارت باید چی باشه؟ چون مادربوردم سوکت 1155 ساپورت میکنه.

من استاد فرشید نیستم ولی شاید بتونم کمکتون کنم :)

1- کارت خیلی خوبیه ! ولی اگه بودجت بالاتر بود یکم ، من کارت gygabite gtx970 g1 رو بهت پیشنهاد میدم ولی باز اگه خواستی هزینه پایین تر بدی ، zotac gtx970 omega core edition خیلی خوبه . این مدل بالا شاید یکم اذیتت کنه سر oc ولی کارت هایی که گفتم قابل اطمینان هستن .

2- این کارت ها طوری طراحی شدن که به این راحتی ها حرارت باعث نشه مشکل پیدا کنن ;) در مورد گارانتی اطلاعی ندارم .

3- اون گیگابایتی که گفتم خیلی خوبه ، ولی zotac هم دست کمی ازش نداره :)

4- میتونی ایسوس بگیری . این مدل : ASUS VX24AH

5- برای این سوکت احتمالا باید مادر بورد رو عوض کنی و یه چیز جدید بخری ! :D شما کارت رو که خریدی بذار رو سیستم و بعد gpu usage رو چک کن اگه به 99 درصد رسید ، سیستم مشکل نداره . ولی اگه کمتر از 80 بود ، باید مادر بورد و cpu رو کلا عوض کنی .

(با تشکر ویژه از استاد A-L-I بابت راهنمایی هاشون )

- - -ویرایش - - -

سلام
و اینکه اگه بخوام چند تا رم دیگه اضافه کنم رم ها باید دقیقا با همین مدل و همین فرکانس باشن ؟ مثلا می تونم دو تا رم هشت گیگ بزارم کنار این دو تا چهار گیگی که الان دارم ؟
و اینکه دو تا ۹۷۰ می تونه به اندازه یه ۹۸۰TI پرفورمنس داشته باشه ؟ ارزش داره یه ۹۷۰ دیگه بگیرم یا همین کافیه ؟

کارتتون جزو بهترین کارت ها هست در حال حاضر و تا 1 سال دیگه حداقل نیاز به کارت جددید نخواهید داشت !و
ولی اگه بخواین پرفورمنس بالاتر بگیرین ، بهتره یه دونه gygabite gtx980 ti g1 تهیه کنید که در بعضی موارد از نسخه رفرنس gtx980 ti خیلی بهتر عمل میکنه .
فعلا لزومی نداره که یه 970 دیگه بگیرین ;)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام وخسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز
من خواستم ببینم یه کیس ببندم برا بازی
اگر کیس سیستم پیشنهادی با قیمت بگین
یه کیس میخام ببندم که عالی باشه نه زیاد گرون نه ارزون بدردنخور
بعد تا ۴ماه دیگه کمتر یا بیشتر میشه چیز بهتری میاد درکل
آخرین سوال میشه سیستم بدم برام از دوبی بگیرن بیارن کمتر درمیاد یا همین قیمت ایرانه

از دوبی ارزونتر در نمیاد،
4 ماه دیگه هم اتفاق بدی نمی افته، فقط به احتمال 99 درصد قیامت میشه ، بعد زمین میره توی سیاه چاله ی کهکشان را شیری!!

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS H97-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X3

نزدیک 3900 درمیاد

سلام
این سیستم دست دوم چقدر میارزه ؟ مرسی

cpu e7400
vga 9500geforce
hdd 250
ram 2g ddr3
mb up3dl gigabyte
dvd rw
power 480

300 تومن حدودا

سلام

ماجولها باید عین همینایی که دارین باشن
دوتا 970 بیشتر از یه دونه 980 Ti سرعت داره، شما کارت دومی رو بخری بهتره

سلام آقا فرشید.

1 و 2- گارانتی EVGA در ایران اعتباری نداره، شرکت های ثالث گارانتیش کردن
3- من 100 درصد 970 رو به جای 960 توصیه می کنم
4- مانیتور بازی با مانیتورای معمولی 2K فرق داره و تا 1 تومن هم چیز بدرد بخوری نداریم
5- اون سوکت قدیمی شده و ارزش ارتقا نداره، باید مادربرد رو هم عوض کنید

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
درود
فقط کیس می‌خوام ببندم.
این سیستم خوبه؟
کارت گرافیک:
zotac : 1400t

مادربرد:
370t

CPU:
Intel Core i5 4460
650t

RAM:
250t

160t

P/S:
Green 650A-UK
260t

Case+DVD Rom:
چیز خاصی مد نظر نیست.
ممنون

case : raidmax cobra z
200t

مجموعا اینا یه چیزی حدود 3.200 در میان ! البته dvd rom رو حساب نکردم ولی اگه dvd rom که داری سالم هست مشکلی نداره ، ولی هارد رو پیشنهاد نمیدم !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر