مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ببخشید آقا فرشید ولی میشه برای این حرفتون دلیل یا مدرکی بیارید.بنچمارکی سایت معتبری چیزی که من رو قانع کنه
آخه من هر چی حداکثر سیستم مورد نیاز برای بازیها رو میبینم این مدل سی پی یو کنار قویترین سی پی یو های اینتل قرار داره
نمونه اش
The Witcher 3 Wild Hunt
Processor : Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz

Wolfensteine: Old Blood
Processor : Intel® Core™ i7 / AMD FX-8350

Project CARS
Processor : 3.5 GHz Intel Core i7 3700, 4.0 GHz AMD FX-8350

Mortal Kombat X
Processor : Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz

ممنون

اینکه مشخصات پردازنده ی رده بالای AMD و INTEL کنار هم باشن طبیعیه، اما دلیل نمیشه که هم سرعت هم باشن!
همین بازیهایی که مثال زدی رو راندمان واقعیشون رو در فریم بازیها ببین:

راندمان 8350 در حد Core i3 4330 و پایینتر از Core i5 2500 که برا 3 نسل قبل اینتل هست:

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Retro-The_Witcher_2_Assassins_of_Kings-test-witcher3_proz.jpg

اینم 8350 که پایینتر از Core i3 4330 هست،راندمانی رو که با Core i7 4770K میشه گرفت با راندمان 8350 مقایسه کنید:
http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Simulator-Project_CARS_2015-test-pc_proz.jpg

بعضی بازیا که پردازنده فشار زیادی داشته باشه تفاوت عمیقتر میشه و بعضی بازیا که فشار روی گرافیک باشه تفاوت بین راندمان پردازنده ها کمتر، برخی موارد ممکنه سری FX هم راندمان خوبی داشته باشند اما در کل اصلا قابل پیشنهاد نیستند.

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
درود مجدد فرشید جان.
در حال حاضر قصد خرید یک هارد اینترنال دارم. بین دو مدل توشیا 3 ترابایت با قیمت 370 تومن و هارد وسترن با ظرفیت 2 ترابایت قیمت 310 تومن. هر دو هم گارانتی آواژنگ دارن
به نظرت کدوم به صرفه تر و معقول تر هست! و آیا مدل این برندها خوب هستن؟!!

سوال بعدی که دارم، من چند جا خوندم که اگر هارد کامپیوتر احتیاجی به داشتن چندین پارتیشن و درایو نداره! یا اینطور بپرسم که آیا معقول هست من هارد 3 ترابایتم رو فقط به دو درایو
تقسیم کنم، مثلا 200 مگابایت درایو ویندوز و مابقی ظرفیت در یک درایو تَکی!!! حتی چند جا خونده بودم که هارد تو این حالت کمتر آسیب میبینه! میخواستم ببینم چقدر صحت داره این قضیه.

بازم ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود مجدد فرشید جان.
در حال حاضر قصد خرید یک هارد اینترنال دارم. بین دو مدل توشیا 3 ترابایت با قیمت 370 تومن و هارد وسترن با ظرفیت 2 ترابایت قیمت 310 تومن. هر دو هم گارانتی آواژنگ دارن

سوال بعدی که دارم، من چند جا خوندم که اگر هارد کامپیوتر احتیاجی به داشتن چندین پارتیشن و درایو نداره! یا اینطور بپرسم که آیا معقول هست من هارد 3 ترابایتم رو فقط به دو درایو
تقسیم کنم، مثلا 200 مگابایت درایو ویندوز و مابقی ظرفیت در یک درایو تَکی!!! حتی چند جا خونده بودم که هارد تو این حالت کمتر آسیب میبینه! میخواستم ببینم چقدر صحت داره این قضیه.

بازم ممنون.

هر دو برند خوبن، تفاوت زیادی نیست، اما در مدلای 3 ترابایتی فقط توشیبا و سی گیت مدل پر سرعت با قیمت عادی دارن، سری Black از WD خیلی گرونه و ارزش خرید نداره.

در مورد نحوه ی پارتیشن بندی تفاوت زیادی نیست و اگه فقط دوتا پارتیشن هم کنی تاثیری در عملکرد یا سرعت نداره، فارغ از اینها فقط وقتی راندمان کاهش پیدا میکنه که حجم زیادی از ظرفیت کل هارد پر شده باشه، حالا چه توی 2 تا پارتیشن، چه 10 تا پارتیشن.

منم هارد دو ترابایتیم رو فقط 2 تا پارتیشن کردم.

.:Overwatch:.

کاربر سایت
Nov 19, 2014
17
نام
میلاد
سلام آقا فرشید
این سیستم یکی از بچه هاست تو یکی از ادارات دولتی( :| )
cm8x_cpu.jpg
5wh5_mainboard.jpg
t8do_memory.jpg
lw7o_vga.jpg
گفتش سیستم یکم کنده می خواد یه رم جدید تهیه کنه که به این سیستم بخوره.
اگه لطف کنید یه رم 4 و رم 8 همراه با قیمت معرفی کنید براش.(در حال حاضر رم 2 رو سیستم هست.می خواد یا رم 4 ببنده یا رم 8 نه جفتش همزمان.)
و یه سوالی هم خودم داشتم DVD 9 خام تو کرج یا تهران کجا می تونم تهیه کنم؟قیمتش چه قدره؟
ممنون

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
این سیستم یکی از بچه هاست تو یکی از ادارات دولتی( :| )
cm8x_cpu.jpg
5wh5_mainboard.jpg
t8do_memory.jpg
lw7o_vga.jpg
گفتش سیستم یکم کنده می خواد یه رم جدید تهیه کنه که به این سیستم بخوره.
اگه لطف کنید یه رم 4 و رم 8 همراه با قیمت معرفی کنید براش.(در حال حاضر رم 2 رو سیستم هست.می خواد یا رم 4 ببنده یا رم 8 نه جفتش همزمان.)
و یه سوالی هم خودم داشتم DVD 9 خام تو کرج یا تهران کجا می تونم تهیه کنم؟قیمتش چه قدره؟
ممنون

این سیستم کلا کنده و مشکل فقط از رم نیست

برای این مادربرد قدیمی فقط بهتره ماجول 2 گیگی 1333 بگیرید و کنار همین ماجولی که داره نصب کنید که بشه 4 گیگ، رم 8 گیگی هم روی این مدلا اصلا نصب نمیشه
DVD 9 رو هم تمام لوازم جانبی فروشیها باید داشته باشن، همه جا فراوونه

.:Overwatch:.

کاربر سایت
Nov 19, 2014
17
نام
میلاد
این سیستم کلا کنده و مشکل فقط از رم نیست

برای این مادربرد قدیمی فقط بهتره ماجول 2 گیگی 1333 بگیرید و کنار همین ماجولی که داره نصب کنید که بشه 4 گیگ، رم 8 گیگی هم روی این مدلا اصلا نصب نمیشه
DVD 9 رو هم تمام لوازم جانبی فروشیها باید داشته باشن، همه جا فراوونه
ممنون
نمیتونه 2 تا رم 4 ببنده؟
رم kingmax تو بازار پیدا می شه؟
اگه مارک دیگه ای بگیره مشکلی پیش می یاد؟بازدهیش می یاد پایین؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون
نمیتونه 2 تا رم 4 ببنده؟
رم kingmax تو بازار پیدا می شه؟
اگه مارک دیگه ای بگیره مشکلی پیش می یاد؟بازدهیش می یاد پایین؟

فک نکنم پیدا بشه،
اینی که هست رو بدید برهف دوتا ماجول جدید 2 گیگابایتی یکسان بخرید.

ARMIN-D

کاربر سایت
Apr 23, 2013
21
نام
ارمین
سلام
من چند سوال داشتم راجب به خريد يه pc خوب براي بازي ولي زياد وارد نيستم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم
من يه pc براي بعد امتحانات نظرمه بگيرم يا بدم جمع كنن برام كه بتونه بازي هارو رو روان با يه فريم خوب اجرا كنه بودجه هم ٣.٥ ميل هست.
ممنون ميشم يه سيستمي پيشهناد بدين كه تا چند سال برام كار كنه

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
درود مجدد فرشید جان.

بازم ممنون.
گفتم شاید ندونی بگم ها
هاردهای با ظرفیت 2 ترا به بالا فقط تو مادربردهای uefi حجم بالای 2 ترا رو شناسایی میکند و باید به صورت gpt ÷ارتیشن بندی کرد نه mbr
تو حالت mbr تنها 2.2 ترا از هارد شناسایی میشه

nejireza

کاربر سایت
Jun 3, 2009
123
نام
رضا
با سلام خدمت دوستان
بهترین کارت گرافیک توو رنج قیمت 400 تومن چه مدلی هست(هم از برند انویدیا هم ای ام دی لطفا معرفی کنین)

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام
من چند سوال داشتم راجب به خريد يه pc خوب براي بازي ولي زياد وارد نيستم اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم
من يه pc براي بعد امتحانات نظرمه بگيرم يا بدم جمع كنن برام كه بتونه بازي هارو رو روان با يه فريم خوب اجرا كنه بودجه هم ٣.٥ ميل هست.
با مونیتور ؟ اگه مونیتور دارید مدلش چیه ؟

با سلام خدمت دوستان
بهترین کارت گرافیک توو رنج قیمت 400 تومن چه مدلی هست(هم از برند انویدیا هم ای ام دی لطفا معرفی کنین)

برای گیم، حداقل GTX 750Ti و یا 260X پیشنهاد میشه. هر دو هم حدود 500 تومن( یا کمی بیشتر).

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام

CPU:INTEL Core I5 4460
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

بهترین انتخابیه که با حدود 3650 میشه داشت.

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام
دوستان یه سیستم برای گیمینگ میخواستم بگیرم. بودجه من هم نهایتا 6 تومن هستش.
چه سیستمی رو پیشنهاد میدید؟
cpu: Intel Core i7-4790K
M/B : Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3
RAM : GSkill TridentX 2×4GB=8GB DDR3 2400MHz CL10
VGA : Gigabyte GTX 980 OC G1 Gaming WF 3X 4GB
H.D.D: Western Digital Caviar Blue 1TB
S.S.D: Samsung 850 EVO 120GB
cpu cooler: Noctua NH-U12S
O.D.D: Asus 24X DRW-24D3ST
PSU: Green GP750B-OC+ *Platinum*
Case: Xigmatek Assassin Black Gaming | Side Panel Window

حدود 6100 میشه. البته کارت گرافیک 980 نسبت قیمت به کارایی بالایی نداره. می تونید برای صرفه جویی در هزینه کارت 970 از همین مدل معرفی شده رو انتخاب کنید .
دقت کنید، با این سیستم حتما مونیتورتون از رزولوشن FHD پشتیبانی کنه.

سلام.
کارت g1 Gaming 970 توی کیس گرین فالکون جا میشه؟
طول این کارت 312 میلیمتر هست.بطور معمول هم کارتهای با طول نهایت 290 میلیمتر توی این کیس جا میشن. ولی در کاتالوگ کیس ذکر شده که در بالاترین اسلات PCI مادربورد، میشه کارتهای با طول 400 میلیمتر هم نصب کرد.

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر