مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ممد آساسین

کاربر سایت
May 9, 2011
93
نام
محمد
سلام دوستان یه سوال دارم و زیاد هم فنی نیستم میخوام قطعات کامپیوترمو عوض کنم:گرافیک 4گیگDDR3قویتره یا 2گیگDDR5؟بعدش این قطعات به هم میخورن؟
RAM:KINGESTON HYPER2&8GIG-----HARD:WESTER DIGITALL 1TB 64MB------CASE:GREENX3-----POWER:GREEN 600WATT-----CPU:I54460-----MOTHER BOARD:GIGABYTE Z97X GAMING3
MONITOR:SAMSUNG:SD595H
به نظر شما چه گرافیکی بذارم؟خنک کننده هم بذارم یا همون پاور و فنهای کیس بسشه؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام.من یک سری قطعات با بودجه 2.500 میخوام بخرم لطفا راهنمایی کنین.
1.intel motherboard?
2.گرافیک 970gtx asus?
3.monitor 22?
پاور و رم و cpu دارم>پاورw850 green.
Cpu intel core i7 2600k
پس 2.5 دارید برای سه قطعه. که 1.5 حدودا میره برای کارتی که می خواهید میمونه 1 تومن برای mb و مانیتور. که البته مادربورد سوکت 1155 دیگه کمه تو بازار مخصوصا برای cpu شما که باید سری z باشه چون میتونید اورکلاکش کنید. مدلای ارزونش موجوده که برای سیستمه شما مناسب نیست. پس باید کمی بگردید بلکه موجود بود تو بازار که در صورت پیدا کردن باید حداقل 400 هم حالا بسته به مدلی که بود برای اون کنار بگذارید.
مانیتور هم میتونید ASUS VS229HJ بردارید که 680 قیمتشه و کیفیت خوبی داره. اگر سایزه بالاتر هم خواستید Samsung S24D595 Plus هست که اینم تقریبا هم قیمت ایسوزه و 2 اینچ بزرگتر و کیفیت تصویر مناسب.

فرشید جان کیس X3_Viper کیفیتش خوبه؟
با اجازه آقا فرشید
کلا گرین محصولاتش با کیفیت هستند. این مدل کیس هم تو قیمت خودش بی رقیبه و امکاناته خوبی داره.

سلام دوستان یه سوال دارم و زیاد هم فنی نیستم میخوام قطعات کامپیوترمو عوض کنم:گرافیک 4گیگDDR3قویتره یا 2گیگDDR5؟بعدش این قطعات به هم میخورن؟
RAM:KINGESTON HYPER2&8GIG-----HARD:WESTER DIGITALL 1TB 64MB------CASE:GREENX3-----POWER:GREEN 600WATT-----CPU:I54460-----MOTHER BOARD:GIGABYTE Z97X GAMING3
MONITOR:SAMSUNG:SD595H
به نظر شما چه گرافیکی بذارم؟خنک کننده هم بذارم یا همون پاور و فنهای کیس بسشه؟
خب بستگی به مدله اون کارت ها داره که کدوم بهتره. فقط میزان و سرعت رمش ملاک نیست.
این مادربورد برای این cpu زیاده یا برعکسم میتونیم بگیم! این مدل مادربوردا برای cpu هایی که قابلیت اورکلاک دارند که مدل انتخابیه شما نمیشه و استفاده از دو کارت گرافیک انویدیا مناسبه.
مدله این مانیتورم که خب با سیستم کاری نداره. ولی سایزه 22 به بالا توصیه میشه.
گرافیک هم باید بودجتونو مشخص کنید تا بشه نظر داد. x3 خودش کولینگه تقریبا کاملی داره و نیازی به اضافه کردن فن نداره.

آخرین ویرایش:

ممد آساسین

کاربر سایت
May 9, 2011
93
نام
محمد
داداش.شما مادربورد خوب چی پیشنهاد میدین؟پول گرافیکم حدود600تا700 تومنه،چی پیشنهاد میدین؟کارت گرافیک ASUS GT730 4GD3 چطوره؟میشه دو تاشو باهم نصب کنم رو مادربوردم؟دوگرافیکی بذارم یا تکی؟اگه همین مادربوردو بخوام cpu چی بگیرم؟یادتون رفت جوابمو بدین:گرافیک 4گیگ ddr3 قویتره یا 2گیگ ddr5؟ضمنن من برا بازی میخوام.پولم حدود 3/500.البته ببخشید من سیستمو برا دو تا سه ماهه دیگه میخوام که مطمئنن تا اون موقع هم مدلای جدیدی میاد هم قیمتا کمتر میشه ولی میخوام از الان به فکر همه چیز باشم.ممنون از راهنماییت.

آخرین ویرایش:

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
داداش.شما مادربورد خوب چی پیشنهاد میدین؟پول گرافیکم حدود600تا700 تومنه،چی پیشنهاد میدین؟کارت گرافیک ASUS GT730 4GD3 چطوره؟میشه دو تاشو باهم نصب کنم رو مادربوردم؟دوگرافیکی بذارم یا تکی؟اگه همین مادربوردو بخوام cpu چی بگیرم؟یادتون رفت جوابمو بدین:گرافیک 4گیگ ddr3 قویتره یا 2گیگ ddr5؟ضمنن من برا بازی میخوام.پولم حدود 3/500.البته ببخشید من سیستمو برا دو تا سه ماهه دیگه میخوام که مطمئنن تا اون موقع هم مدلای جدیدی میاد هم قیمتا کمتر میشه ولی میخوام از الان به فکر همه چیز باشم.ممنون از راهنماییت.
اینجوری که نمیشه!
بودجتونو بخش بندی نکنید برای قطعات. قطعات مورد نیازتونو بگید تا اینجا دوستان راهنماییتون کنند.
730 بدرد دیدن فیلم می خوره نه گیم. با 700 میشه کارت خیلی قویتر از 730 برداشت. کارت های رده پایین مثل 730هم قابلیت sli ( همون استفاده 2 تا ازش ) رو ندارند فقط کارت های high end هستند که توجیه داره نصب دوتا از اون.
اون سوال هم که گفتم بستگی داره مدله کارت ها چی باشند اگر از یک مدل باشند اون ddr5 بهتره.
حالا کووو تا سه ماه دیگه! همون موقع راهنمایی بگیرید بهتره. قطعات و قیمت ها بالا پایین میشن تا اون زمان

jhamid93

کاربر سایت
Mar 11, 2015
110
قبلا سوال پرسیدم و جواب دادین، باز برام دوتا سوال پیش اومد

اول اینکه بین این دوتا مادربورد، کدوم رو پیشنهاد میکنین؟ با توجه به قیمتشون بنظر نمیاد تفاوت چندانی داشته باشن :-/

GIGABYTE Gaming Series GA-Z97X-Gaming 3

MSI gaming series z97 gaming 3

مورد بعدی هم اینکه، این سه تا قطعه رو هم میگیرم

سی پی یو i5 4690

گرافیک gtx 970 asus

پاور هم گرین GP600A-HP

با اینا بودجه ام ته میکشه و نهایتا 150 تومن واسه کیس میمونه برام

گرین ایکس وان یا ایکس پلاس ایگل مناسبه؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟

پیشنهاد دیگه ای هم دارین ممنون میشم بگین

behroozuac

عضو جدید
Aug 29, 2013
68
پس 2.5 دارید برای سه قطعه. که 1.5 حدودا میره برای کارتی که می خواهید میمونه 1 تومن برای mb و مانیتور. که البته مادربورد سوکت 1155 دیگه کمه تو بازار مخصوصا برای cpu شما که باید سری z باشه چون میتونید اورکلاکش کنید. مدلای ارزونش موجوده که برای سیستمه شما مناسب نیست. پس باید کمی بگردید بلکه موجود بود تو بازار که در صورت پیدا کردن باید حداقل 400 هم حالا بسته به مدلی که بود برای اون کنار بگذارید.
مانیتور هم میتونید ASUS VS229HJ بردارید که 680 قیمتشه و کیفیت خوبی داره. اگر سایزه بالاتر هم خواستید Samsung S24D595 Plus هست که اینم تقریبا هم قیمت ایسوزه و 2 اینچ بزرگتر و کیفیت تصویر مناسب.
دیروز رفتم بازار و گفتن cpu شما قدیمیه و مادربوردی موجود نیست که این cpuرا ساپورت کنه.
سقف بودجم به 3تومن رسوندم.اگر میشه یک مدل خوب cpu core i5و مادربورد هم پیشنهاد بدین ممنون

Edric

کاربر سایت
Jan 7, 2013
279
Intel i7-4790 with 16GB of RAM and an NVIDIA GTX980 was able to run the game at 1080p on Ultra settings with almost constant 60fps
با این تفاسیر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-o!!!:-o!!!:-o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بیشترین پتانسیل کدوم کارت 970 داره برای OC کردن؟و واتر کولر هم بشه براش خرید؟ :d

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
قبلا سوال پرسیدم و جواب دادین، باز برام دوتا سوال پیش اومد

اول اینکه بین این دوتا مادربورد، کدوم رو پیشنهاد میکنین؟ با توجه به قیمتشون بنظر نمیاد تفاوت چندانی داشته باشن :-/

GIGABYTE Gaming Series GA-Z97X-Gaming 3

MSI gaming series z97 gaming 3

مورد بعدی هم اینکه، این سه تا قطعه رو هم میگیرم

سی پی یو i5 4690

گرافیک gtx 970 asus

پاور هم گرین GP600A-HP

با اینا بودجه ام ته میکشه و نهایتا 150 تومن واسه کیس میمونه برام

گرین ایکس وان یا ایکس پلاس ایگل مناسبه؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟

پیشنهاد دیگه ای هم دارین ممنون میشم بگین

هر دو مدل مادربردی که نوشتین خوبن، مدلهای گیمینگ ایسوس هم خوبن، دلیل خاصی وجود نداره که بین اینا بخوایم تمایزی قائل بشیم، مگر موارد خیلی جزیی که سلیقه ای هستن.
قطعات دیگه عالین،
برای پاور مدل جدیدتر GREEN 650A- OC رو بخرید،
برای کیس هم اگه پیدا شد X2 بخرید که خیلی بهتر از X+ هست، اگر نشد همون X1 رو بخرید.

Intel i7-4790 with 16GB of RAM and an NVIDIA GTX980 was able to run the game at 1080p on Ultra settings with almost constant 60fps
با این تفاسیر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-o!!!:-o!!!:-o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بیشترین پتانسیل کدوم کارت 970 داره برای OC کردن؟و واتر کولر هم بشه براش خرید؟ :d

قویترین پردازنده ی دسکتاپ( بجز سوکت 2011) با قویترین گرافیک موجود رو ترکیب کنید باید انتظاری دیگه داشته باشید؟
هر دو مدل 970 و 980 پتانسیل اورکلاک بالایی دارند، توی ایران نمیشه واتربلاک براشون پیدا کرد، اگرم باشه خیلی گرونه و ارزش اور نداره

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali

هر دو مدل 970 و 980 پتانسیل اورکلاک بالایی دارند، توی ایران نمیشه واتربلاک براشون پیدا کرد، اگرم باشه خیلی گرونه و ارزش اور نداره

یه نگاه به اینجا بندازید:

[Official] NVIDIA GPU Mod Club - AKA "The Mod"

خودم تا بعد از عید اینکارو میکنم

Edric

کاربر سایت
Jan 7, 2013
279
هر دو مدل مادربردی که نوشتین خوبن، مدلهای گیمینگ ایسوس هم خوبن، دلیل خاصی وجود نداره که بین اینا بخوایم تمایزی قائل بشیم، مگر موارد خیلی جزیی که سلیقه ای هستن.
قطعات دیگه عالین،
برای پاور مدل جدیدتر GREEN 650A- OC رو بخرید،
برای کیس هم اگه پیدا شد X2 بخرید که خیلی بهتر از X+ هست، اگر نشد همون X1 رو بخرید.

قویترین پردازنده ی دسکتاپ( بجز سوکت 2011) با قویترین گرافیک موجود رو ترکیب کنید باید انتظاری دیگه داشته باشید؟
قویترین CPU + قویترین کارت گرافیک داره فقط 60 فریم روی 1080 التراش میده این تعجب برانگیز بود :d
واتربلاک خوب اگر میشناسین معرفی کنین بی زحمت فامیل داره میاد بگیره:d بهترین هم برای اورکلاک MSI 4G هست؟

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
قویترین CPU + قویترین کارت گرافیک داره فقط 60 فریم روی 1080 التراش میده این تعجب برانگیز بود :d
واتربلاک خوب اگر میشناسین معرفی کنین بی زحمت فامیل داره میاد بگیره:d بهترین هم برای اورکلاک MSI 4G هست؟

باید واتربلاک با کارتتون هماهنگ باشه یعنی اگر کارت رفرنس هستش , باید یک واتربلاک ی بگبرید که به رفرنس بخوره یا مثلا اگر MSI TF5 میخرید باید واتربلاکی بگیرید که بهش بخوره

بهترین واتربلاک هارو هم شرکت EKWB میزنه اینم لینک شرکتش:
Home page

فقط یک مدلی تهیه کنید که VRM Cooling داشته باشه که واسه اورکلاک و اورولت کردن خیلی مهمه

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دیروز رفتم بازار و گفتن cpu شما قدیمیه و مادربوردی موجود نیست که این cpuرا ساپورت کنه.
سقف بودجم به 3تومن رسوندم.اگر میشه یک مدل خوب cpu core i5و مادربورد هم پیشنهاد بدین ممنون
الان موجودی cpu هم زیاد جالب نیست متاسفانه. اگر کمی صبر کنید بعد عید بهتر میشه وضع قطعات بازار. با این حال در صورت یافتن گزینه i5 4670 به همراه مادربورد ASUS B85-Plus خوبه که با حساب مانیتور و 970 میشه حدود 3300 تومن که ارزشه اون مقدار مقدار هزینه اضافه رو داره.

shahrokhazad

کاربر سایت
Mar 18, 2008
174
نام
saeed
با درود
می خوام با 1 تومن سه قطعه مادربورد و سی پی یو و رم
تهیه کنم مدل سی پی یو مورد نظرم core i5 4440
رم هم 8 گیگ لطفا مدل مادربورد و همینطور رم مناسب معرفی کنید
در ضمن قیمت اگر کمی بیشتر شد مسئله ای نیست (پاوری که دارم green 585b)
با سپاس

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر