مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
Farshidstar

اون من نبودم که میگی مقصودت سیستم گرون خریدنه من همینجوری از خودم گفتم شما فکر کردی من همونم با نام کاربری دیگه بعدم مگه هنوز کارت گرافیک بر پایه خود Dx12 اومده؟ اینا ساپورت میکنن dx12 رو درسته ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
این عکس زیر رو ببینید بی زحمت.
فن رو 55 خریدم قیمتش همین بوده؟ البته گفت گامکس 400 حدود 140 هست!

قیمتش همین بوده اما مدل 400 هم اگر از همین سری GamerMaxx باشه فکر می کنم حدود 100 تومن هست
در مورد دور فن هم از طریق همین نرم افزار و گزینه ی FAN Control می تونید دور فن رو در حالتهای مختلف تنظیم کنید که نویز کمتری داشته باشه.

پست های حول و حوش مونیتور رو می خوندم. یه سوالی برام پیش اومد.
چند وقت پیش تو یه مقاله از CNet یه چیزایی خوندم در مورد نقش و اهمیت Refresh Rate تو بازی و تماشای فیلم.
مقایسه بین ASUS VG248QE و VN247 بود.
نظر جمع رو این بود که اولی با 144Hz تو بازی کاملاً برتر هست ولی تو فیلم و ویدیوهای معمولی 24/29Fps دومی 60Hz طبیعی‌ تره و اولی تو فیلما یه حالتی به اسم Soap Opera داره.
لطفا نظرتون رو در این مورد بگید.

بله، این اطلاعات تایید می شه
همونطور که گفتم این مدلهای با فرکانس 120 و 144 هرتز برای بازی مناسبتر هستند و برای دیدن فیلم همون مدل 60 هرتزی مناسبتره.

سلام.
کیس ام بعد از یه مدت کار باهاش (معمولی حتی!) شروع میکنه به صدا کردن...
مشکل چیه؟

می تونه از فن پردازنده یا فن دیگه ای باشه که خراب شده باشه یا نیاز به سرویس داشته باشه/

Farshidstar

اون من نبودم که میگی مقصودت سیستم گرون خریدنه من همینجوری از خودم گفتم شما فکر کردی من همونم با نام کاربری دیگه بعدم مگه هنوز کارت گرافیک بر پایه خود Dx12 اومده؟ اینا ساپورت میکنن dx12 رو درسته ؟

اگر اشتباه گرفتم که ببخشید
خود شما هم مقصری که بعد از این همه پست از گزینه ی نقل قول استفاده نمی کنی.

کارتهای 960 و 970 و 980 فعلا تنها کارتهای کاملا مطابق با DX12 هستند.

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
قیمتش همین بوده اما مدل 400 هم اگر از همین سری GamerMaxx باشه فکر می کنم حدود 100 تومن هست
در مورد دور فن هم از طریق همین نرم افزار و گزینه ی FAN Control می تونید دور فن رو در حالتهای مختلف تنظیم کنید که نویز کمتری داشته باشه.
با برنامه تست کردم دور فن نهایتش همون 2500 بود ودمای CPU هم به 68 تا 70 میرسید. که این دما برای CPU من فکر کنم زیاده چون تو کاتالوگش زده نهایت دما 55 تا 62.
چند بار دیگه هم تست کردم دمای حالت عادی(مثلا همون وبگردی) دما بین 45 تا 48 بود.
به نظرتون برم فن رو عوض کنم؟ مدل GAMMAXX 300 بگیرم؟
مدل 300 برای CPU من خوبه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با برنامه تست کردم دور فن نهایتش همون 2500 بود ودمای CPU هم به 68 تا 70 میرسید. که این دما برای CPU من فکر کنم زیاده چون تو کاتالوگش زده نهایت دما 55 تا 62.
چند بار دیگه هم تست کردم دمای حالت عادی(مثلا همون وبگردی) دما بین 45 تا 48 بود.
به نظرتون برم فن رو عوض کنم؟ مدل GAMMAXX 300 بگیرم؟
مدل 300 برای CPU من خوبه؟

دوست عزیز، ایراد من به دور بالای فن و نویزش بود، وگرنه دمایی که با این فن می بینید از حد نرمالش هم پایینتر هست و اصلا جای نگرانی نیست. اطلاعات کاتالوگ جیزی هست که فقط در شرایط ایدهآل محقق میشه.
اگر با صداش مشکل ندارید هیچ نیازی به تعویضش نیست.

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
سلام میخواستم بدونم یه مادربورد با یه CPU خوب چند در میاد که بازی های آنلاین مثل world of warcraft .dota 2 رو high quality .با به fps خوب اجرا کنه ؟ اینکه کسی تو ایران bundle cyber power configutator x99 دیده چند در میاد این
CyberPower X99 Configurator

آخرین ویرایش:

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
سلام
من یک سیستم دارم به این مشخصات:

Cpu: Core i7 930
Motherboard :P5Q Deluxe
Ram: 6Gig 1033
GPU:760 GTX

می‌خواستم CPU,Motherboard,Ram معرفی‌ کنید که با هم زیر ۱ تومن در بیاد و با این Case بخوره

Edric

کاربر سایت
Jan 7, 2013
279
فرشید جان این 970 هنوز مشکل 3.5 گیگ بودن رو داره؟حل میشه این مشکل؟شنیدم تو امریکا شکایت کردن دارن 1میلیون دلار میگیرن نمیشه ما هم ملحق شیم؟:d
و اینکه بنظر شما SFR ممکنه؟(Nvidia AMD باهم... و شر کردن حافظه)
و اینکه فرشید جان قیمت قطعات زیر چقدر میشه؟
CPU:INTEL Core I7 4790k
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PRO GAMER
VGA:Geforce GTX 970 4GB DDR5
POWER:550W GREEN
CASE:GREEN X3
پاور و کیس مناسبه؟ اگه نیست حداقل بعدی رو بی زحمت بفرمایین(970 هم صدای زیاد کارت اصلا مهم نیست oc هم نمیخوام باشه 4g msi فک کنم خوب باشه؟)
با تشکر

آخرین ویرایش:

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
دوست عزیز، ایراد من به دور بالای فن و نویزش بود، وگرنه دمایی که با این فن می بینید از حد نرمالش هم پایینتر هست و اصلا جای نگرانی نیست. اطلاعات کاتالوگ جیزی هست که فقط در شرایط ایدهآل محقق میشه.
اگر با صداش مشکل ندارید هیچ نیازی به تعویضش نیست.
آقا من خیلی اعصابم به هم ریخته بود همش فکر میکردم که این فنه ضعیفه ی چیزیش میشه این CPU ،برای همین رفتم عوضش کردم و فن GAMMAXX S40 گرفتم(50تومن گرون تر نسبت به قبلی بود) خیلی عالیه! اصلا صدا نداره از قبلی هم خیلی صداش کمتره. دمای CPu تو کار عادی حدود 35 تا 38 هست موقع بازی هم 49 تا 52 هست.
مرسی از راهنمایی قبلیتون.

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,717
فرشید جان این 970 هنوز مشکل 3.5 گیگ بودن رو داره؟حل میشه این مشکل؟
پاور و کیس مناسبه؟ اگه نیست حداقل بعدی رو بی زحمت بفرمایین(970 هم صدای زیاد کارت اصلا مهم نیست oc هم نمیخوام باشه 4g msi فک کنم خوب باشه؟)
با تشکر

مشکل حل نمیشه و نخواهد شد چون مشکلی نداره از نظر انویدیا . اون نیم گیگ هم فقط در رزولیشون 4K مشکل ایجاد می کنه

استفاده از چیپ ها مختلف هم مایکروسافت تایید کرده ولی بستگی به شرکت های که بازی می سازن و انویدیا و AMD بستگی داره از این قابلیت استفاده کنن

Edric

کاربر سایت
Jan 7, 2013
279
مشکل حل نمیشه و نخواهد شد چون مشکلی نداره از نظر انویدیا . اون نیم گیگ هم فقط در رزولیشون 4K مشکل ایجاد می کنه

استفاده از چیپ ها مختلف هم مایکروسافت تایید کرده ولی بستگی به شرکت های که بازی می سازن و انویدیا و AMD بستگی داره از این قابلیت استفاده کنن

پس گرفتن یک 960+270x کار بهتریه نیست؟:d

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام میخواستم بدونم یه مادربورد با یه CPU خوب چند در میاد که بازی های آنلاین مثل world of warcraft .dota 2 رو high quality .با به fps خوب اجرا کنه ؟ اینکه کسی تو ایران bundle cyber power configutator x99 دیده چند در میاد این
CyberPower X99 Configurator

دست کم باید حدود 700 تومن هزینه کنید برای این قطعات:

CPU:Core i3 4160
M/B:MSI H97M E35

پک سیستم های PC از برنده ی OEM رو نمیشه توی بازار داخلی پیدا کرد، مگر برندهایی که مثل ایسوس و گیگابایت نمایندگی دارن، از برند مورد نظر شما اینجا ندیدم.

سلام
من یک سیستم دارم به این مشخصات:

Cpu: Core i7 930
Motherboard :P5Q Deluxe
Ram: 6Gig 1033
GPU:760 GTX

می‌خواستم CPU,Motherboard,Ram معرفی‌ کنید که با هم زیر ۱ تومن در بیاد و با این Case بخوره

RAM:2*4GB 1600 DDR3

اینا حدود 1 تومن میشن ولی درست نیست که از Core i7 حتی اگر خیلی قدیمی باشه به یه Core i3 ارتقا بدید. بهتره بودجه رو بیشتر کنید و حداقل یه Core i5 4460 بخرید که نسبت به پردازنده ی خودتون دست کم سریعتر باشه/

فرشید جان این 970 هنوز مشکل 3.5 گیگ بودن رو داره؟حل میشه این مشکل؟
با تشکر

970 از اول هم مشکلی نداشت فقط قضیه ی پارتیشن بندی رمش تشریح نشده بود. تمام 4 گیگ قابل استفاده هست اما بیشتر بازیها بیش از 3.5 گیگ اول رو استفاده نخواهند کرد، اون 500 مگ آخر هم مشخص شده در راندمان بازیها در رزولوشن 1080 تاثیری نداره.
داستان ترکیب توان کارتهای AMD و NVIDIA و یک پارچه سازی رم گرافیکی هم تقریبا توسط مایکروسافت تایید شده که در DX12 اکان پذیر هست.

قطعات هم حدود 3990 درمیان.
پاور کافیه اما بهتره یه 600 وات یا بالاتر بردارید، چون پردازنده ی K دارید.

آقا من خیلی اعصابم به هم ریخته بود همش فکر میکردم که این فنه ضعیفه ی چیزیش میشه این CPU ،برای همین رفتم عوضش کردم و فن GAMMAXX S40 گرفتم(50تومن گرون تر نسبت به قبلی بود) خیلی عالیه! اصلا صدا نداره از قبلی هم خیلی صداش کمتره. دمای CPu تو کار عادی حدود 35 تا 38 هست موقع بازی هم 49 تا 52 هست.
مرسی از راهنمایی قبلیتون.

خب کار خوبی کردی، تنها انتقاد من به این خنک کننده هم حل شد!

پس گرفتن یک 960+270x کار بهتریه نیست؟:d

خیر، نیست! یه چیزی گفتن حالا، معلوم نیس در عمل چی میشه! از نظر من که این کار حکم دو تا آشپز رو برای غذا داره.

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman

پک سیستم های PC از برنده ی OEM رو نمیشه توی بازار داخلی پیدا کرد، مگر برندهایی که مثل ایسوس و گیگابایت نمایندگی دارن، از برند مورد نظر شما اینجا ندیدم.

خیلی ممنون برای راهنمایی فقط اینکه i5 بهتر نیست ؟

من الان یه رم 2 گیگ دارم با DVDRM با مانیتور و موس و کیبرد مثلا میشه لطفا بگید با بودجه 2 تومن چی میتونم بگیرم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا از این به بعد پس میشه دو کارت انودیا و Amd با هم ترکیب کرد چیز جالبی میشه
بر طبق Dx12 . تست شده؟

هنوز نه از DX12 اثری هست، نه ازبازیهای DX12 ، نه از ویندوز 10، از تابستون 94 به بعد تازه میشه منتظر اینا بود، حالا رو چه حسابی باید راجع به چیزی که وجود خارجی نداره هنوز نظر داد؟!

خیلی ممنون برای راهنمایی فقط اینکه i5 بهتر نیست ؟

من الان یه رم 2 گیگ دارم با DVDRM با مانیتور و موس و کیبرد مثلا میشه لطفا بگید با بودجه 2 تومن چی میتونم بگیرم

برای بازیهایی که عنوان کردید همون Core i3 هم کافیه، اگر می خواین برای بازیهای آینده هم مناسب باشه که خب Core i5 خیلی بهتر هست.

اگه بودجتون 2 تومنه که دوست عزیز به همون Core i3 بالاتر نمی خوره و برای سیستم رده متوسط کافی نیست اصلا:

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
VGA:ASUS GTX 960 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

اینا حدود 3 تومن میشن و رده متوسط حساب میشن برای بازی.

behroozuac

عضو جدید
Aug 29, 2013
68
سلام.من یک سری قطعات با بودجه 2.500 میخوام بخرم لطفا راهنمایی کنین.
1.intel motherboard?
2.گرافیک 970gtx asus?
3.monitor 22?
پاور و رم و cpu دارم>پاورw850 green.
Cpu intel core i7 2600k

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر