مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
دوست عزیز میشه تو هم رده همین cpu و مادربورد معرفی کنی،چون منم دقیقا همین cpu و مادربورد مد نظرم هست
تو رنج قیمت اینا میتونی چیز دیگه ای معرفی کنی؟
یا اینکه کلا با برند AMD مشکل شخصی داری؟ :p

خب Core i5 4690 که 4 هسته ای هست هم برای 90 درصد بازیها راندمان بسیار بالاتری داره تا اون مدل پردازنده، حتی Core i3 4160 هم در برخی موارد از سری FX بالاتر هست.

مشکل شخصی و فن بازی از طرف مشاور توی بازی سنتر؟! زنهار!

دوستان من یه سوالی داشتم فکر کنم اینجا بهترین مکان برا مطرح کردنش باشه

من میخوام هارد PS4ام رو ارتقاع بدم، هاردهایی که PS4 ساپورت می‌کنه فقط هارد لپتاپی 2.5 اینچی 9.5mmـی هست حالا من هر سایتی رو که می‌گردم هارد 2ترابایت با این مشخصات پیدا نمیکنم فوقش همه 1TB دارن
حالا سوال من از دوستان اینه که سایتی یا مکانی رو میشناسن که هارد 2 ترابایتی بفروشه
ممنون.

خب هارد دو ترابایتی اینترنال 2.5 اینچی رو منم سراغ ندارم، یه مدل Samsung M9T هست که فکر نکنم توی بازار داخلی هم موجود باشه.

با سلام خدمت دوستان میخواستم یه چند تا مشاوره ازتون بگیرم برای ارتقا سیستم
اول از همه بهترین ssd 64 و 128 بازار چیه میخوام بهترین سرعت خوندن و نوشتن تصادفی رو داشته باشه و میانگین طول عمرش بالا باشه
سوال دومم اینه من یه گرافیک 2 gb 630 zotc رو دارم و میخوام بدونم اگه یه فن و هیت سینک قویتر براش بگیرم کاراییش بهتر میشه یا هزینه اضافیه اگه بهتر میشه چه فنی براش بگیرم
در مورد cpu هم همین سوالو دارم cpu من intel cor i 3 2100

64 که دیگه هر جی هست از نسل قدیمی هست و باید دست کم 120 گیگی بخرید، بهترین مدل دنیا هم SAMSUNG 850 PRO 120GB هست که 550 تومنه و اینجا هم موجوده، هم بالاترین سرعت رو داره و هم بالاترین MTBF رو، معلومه که در موردش هم اطلاعات خوبی داری.

در مورد 630 هم خیر، خودش همینطوری هم خنک کار می کنه و نیازی به تهویه ی بهتر نداره. کلا کولینگ مخصوص کارت گرافیک به خاطر اینکه استاندارد هر مدل یا سری فرق می کنه باید حتما مدل خاص رو ساپورت کنه و تازه گرونم هست، در بازار داخلی هم موجود نیست( بجز فن های سینک دار متفرقه)

در مورد پردازنده ی شما هم باز مصرفی نداره که تعویض کولینگش ضروری باشه، اما می تونی یه کولینگ قویتر استفاده کنی که نویز کمتری داشته باشه و حرارت رو هم پایینتر بیاره، انتخابها هم خیلی زیاد هست. اما در کاراییش تاثیری نداره.

خب راستش موضوع اینه که این سیستمی که بر اساس AMD جمع شده کاره خودم نبوده و این کیس رو با یه لبتاب سربه سر طاق زدم
وگرنه که خودم میدونم سی پی یو اینتل حدود 3-4 سالی هست که حرف اول رو میزنه
و گرافیک هم به دلیل اینکه دسته دوم خریدم و قیمت پایینتری گرفتم و دسته دو 970 کسی برای فروش ندیدم که داشته باشن
و خب بالطبع پول نو 970 رو هم نداشتم
این شد که این شد...
و تنها مشکلی که بهش ممکنه برخورد کنم وبگردی با Led هست که از فاصله 2 یا 2.5 متری چشمام اذیت بشه
ولی برعکس واسه بازیهای کامپیوتری فازی میده که بیا و ببین

حالا کلا بازیهای الان رو فعلا فول دیتلز میتونم اجرا کنم یا که نه و دقیقا کدوم بازیها
چون الان همین گرافیک با پاور 600 گرین و سی پی یو i5 اینتل امتحانش کردیم واسه اجرای بازیهای Evil Within---Shadow.......Morder-----Call Of Duty Advance Warfare و همگی فول دیتلز و یه دونه تیک یا لگ هم نداشت

خب در اینصورت تصمیم درستی گرفتی،

بازیهای روز رو با آخرین تنظیمات می تونی اجرا کنی، اما برخی بازیها که به پردازنده فشار بیشتری وارد می کنن ممکن افت فریم بالاتری هم داشته باشند و نوسانات ناگهانی در صحنه های شلوغ رو شاهد باشی. بحث لگ نیست، بحث اینه که مثلا بجای 48 فریمی که میشه از توان 100 درصدی کارت 970 گرفت شما با اون پردازنده بطور متوسط 40 فریم بگیری.

سلام دوستان به خصوص اقا فرشید
من از سخت افزار زیاد سر در نمی یارم
می خوام یه سیستم‌ ببندم که بازی هایی مثل cod aw و bf h و titanfall و ac unity و مخصوصا gta v رو با کیفیت متوسط اجرا کنه و تو انلاین هم به مشکلی نخوره.
یه مانیتور خوبم معرفی کنید ممنون می شم.
فقط یه کیس کامل بگید دیگه چون الان pc که دارم تقریبا مرده...
یه قیمت حدودی هم لطف کنید بگید.
فقط اینم بگم نمی خوام رو اخرین تنظیمات و کیفیت باشه که گرون در بیاد.
ممنون

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS GTX 960 GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1
MONITOR: ASUS VX228H

با مانیتور حدود 3700 درمیاد.

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
سلام دوستان به خصوص اقا فرشید
من از سخت افزار زیاد سر در نمی یارم
می خوام یه سیستم‌ ببندم که بازی هایی مثل cod aw و bf h و titanfall و ac unity و مخصوصا gta v رو با کیفیت متوسط اجرا کنه و تو انلاین هم به مشکلی نخوره.
یه مانیتور خوبم معرفی کنید ممنون می شم.
فقط یه کیس کامل بگید دیگه چون الان pc که دارم تقریبا مرده...
یه قیمت حدودی هم لطف کنید بگید.
فقط اینم بگم نمی خوام رو اخرین تنظیمات و کیفیت باشه که گرون در بیاد.
ممنون

core i3-4150
H97 asrock
2x4gb=8gb
hdd 1tb
gtx 750 ti
case x+ eagle
psu corsair vs550
این کیس خالی که تقریبا میشه 2100

از لحاظ قدرت هم تا حالا که توی همه بازیها از ps4 بهتر عمل کرده

kohyar

کاربر سایت
May 19, 2014
61
سلام اقا فرشید میخواستم cpu سیستم رو ارتقا بدم cpu من i3 4130 هستش و مادربورد asus h81 plus هستش میخواستم i5 4690 بندازم و گرافیک هم gtx770 انتخاب کردم میخواستم بدونم مادربورد نیاز به تعویض داره یعنی گلوگاه نمیشه ؟ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
سلام اقا فرشید میخواستم cpu سیستم رو ارتقا بدم cpu من i3 4130 هستش و مادربورد asus h81 plus هستش میخواستم i5 4690 بندازم و گرافیک هم gtx770 انتخاب کردم میخواستم بدونم مادربورد نیاز به تعویض داره یعنی گلوگاه نمیشه ؟ممنون

سیستم فعلی شما نه با پردازنده ی 4690 مشکلی داره و نه با کارت گرافیک 770، گلوگاه هم نخواهد شد .
اما خب اگر از ابتدا قرار بود 4690 و کارت 770 بخرید ما یه مادربرد مناسبتر با امکانات بیشتر رو هم معرفی می کردیم.

dota

کاربر سایت
Jan 26, 2011
39
اقا فرشید سیستم من
گرافیک r9 280x
رم 16
cpu amd 955 black
powe 850 GREEn
min bord asrock m3a785gxh
میخواستم بدونم چرا تو اکثر بازیهای فریم بازی پایین 30 با لگه رو 1080p مشکل از کجاست از cpu میتونه باشه؟ اطفا راهنمای کنید چیکار کنم مشکل فریم پایین بازی درست بشه ممنون

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
اقا فرشید سیستم من
گرافیک r9 280x
رم 16
cpu amd 955 black
powe 850 GREEn
میخواستم بدونم چرا تو اکثر بازیهای فریم بازی پایین 30 با لگه رو 1080p مشکل از کجاست از cpu میتونه باشه؟ اطفا راهنمای کنید چیکار کنم مشکل فریم پایین بازی درست بشه ممنون

دوست عزیز cpu تون کاملا گلوگاه هست
برای 280x حداقل یه i5 ضروریه

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
215
نام
امیر حسین
سلام بین Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4GB و ASUS GTX 970 DCII OC STRIX 4GB کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟ زاتک قوی تره ارزون تر هم هست . کیفیتش در مقایسه با ایسوس خوب هست ؟ امار خرابی زاتک چقدره ؟ بیشتر از ایسوسه ؟ بعد اگه زاتک خراب بشه قطعاتش راحت گیر میاد ؟ که بشه راحت درستش کرد ؟

ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
اقا فرشید سیستم من
گرافیک r9 280x
رم 16
cpu amd 955 black
powe 850 GREEn

همونطور که گفتن ممکنه پردازنده ی شما گلوگاه باشه و نتونه از پس تغذیه ی مداوم گرافیک شما بربیاد. پردازنده و مادربرد سیستم رو بایدارتقا بدید.

سلام

اقا فرشید GTx 960 با سی پی یو core i3 4150 گلوگاه می شه ؟
بعد zotac gtx 960 الان 850 تومان قیمت داره ارزش خرید داره ؟

خب بستگی به بازی و رزولوشنی که بازی می کنید داره
پردازنده ی شما هم با اینکه دو هسته ای هست اما چون از نسل آخر پردازنده ها هست عملکرد خیلی خوبی داره و بیشتر مواقع می تونه از پس راندمان کارتی مثل 960 هم بربیاد.

کارت 960 با قیمت 850 تومن هم قطعا ارزش خرید داره.

سلام بین Zotac GTX 970 AMP! Extreme Edition 4GB و ASUS GTX 970 DCII OC STRIX 4GB کدوم رو پیشنهاد می کنید ؟ زاتک قوی تره ارزون تر هم هست . کیفیتش در مقایسه با ایسوس خوب هست ؟ امار خرابی زاتک چقدره ؟ بیشتر از ایسوسه ؟ بعد اگه زاتک خراب بشه قطعاتش راحت گیر میاد ؟ که بشه راحت درستش کرد ؟

ممنون

هر دوتا نسبت به قیمتشون خوبن، اما ایسوس کیفیت ساخت برد و کولینگ بهتری داره.
اگر فرکانس زوتاک کمی بالاتر باشه که نمیشه گفت حتما زوتاک قویتره! بعدا قویتر نه، چند درصدی( مثلا یکی دو فریم) سریعتر می تونه باشه، اینکه از لفظ قویتر بودن استفاده کنید یعنی تفاوتشون خیلی بیشتره!

در مورد قطعات هم تصور شما درست نیست، مگه ماشینه که قطعات یدکی داشته باشه؟! کارت گرافیکی هر برندی که باشه فرقی نمی کنه،وقتی خراب بشه به احتمال 90 درصد باید تعویض بشه و قابل تعمیر هم نیست. فقط گارانتی معتبر داشته باشه کافیه.

woooo

کاربر سایت
Jun 15, 2014
63
.....یاد اوری ..... سلام
با عرض شرمندگی
من چند ماه پیش یه fx-9590 گرفتم روش هولگرام لیزری داره روش به انگلیسی p.g کسی میدونه گارانتی کدوم شرگته؟
:d:d:d

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,150
نام
متوئیدی
سلام بین مادربرد گیگابایت H97-D3H و ازراک Z97 Pro4 کدوم مدل رو پیشنهاد می کنید؟

خب مدل Z97 که امکانات بیشتری داره، اما مهم اینه که قطعات دیگه چی باشه و بودجه چقدر که بشه انتخاب مناسبی داشت.

پردازنده از سری معمولی هست 4460. باقی قطعات هم همینطور رم 8 پاور 550 کارت 760. منتهی قیمت هر دو مادربرد دقیقا شبیه هم هست بخاطر همین سوال کردم ببینم کدوم گزینه مناسب تری هست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
.....یاد اوری ..... سلام
با عرض شرمندگی
من چند ماه پیش یه fx-9590 گرفتم روش هولگرام لیزری داره روش به انگلیسی p.g کسی میدونه گارانتی کدوم شرگته؟
:d:d:d

یادآوری کنم که روز و ساعت کاری بپرسید بهتر هست! باور کنید منم فراموش کردم بپرسم

پردازنده از سری معمولی هست 4460. باقی قطعات هم همینطور رم 8 پاور 550 کارت 760. منتهی قیمت هر دو مادربرد دقیقا شبیه هم هست بخاطر همین سوال کردم ببینم کدوم گزینه مناسب تری هست.

در اینصورت ضرورتی به خرید Z97 نیست و یه مدل H97 یا B85 از سری Gaming هم برای شما کفایت می کنه.

mamadp2010

کاربر سایت
Aug 15, 2011
24
نام
محمد
سلام دوستان خسته نباشید
خواستم یه کیس جمع کنم قیمت زیر 2 میلیون باشه
بیشتر برای کارهای گرافیکی و یخورده هم بازی
یه سیستم بگید که بتونم بعدا ارتقا بدم
اگه امکان داره سی پی یوش core i5 باشه
فقط کیس میخوام
با تشکر

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
Farshidstar 2012
یعنی یک سیستم 3700 هزارتومنی که صفحه پیش معرفی کردی بازی هایی مثل Gta v cod تازه میتونه روی تنظیمات متوسط اجرا کنه ؟ !!
کارت گرافیک Gtx 960 کارت خوبیه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,789
نام
فرشید
سلام دوستان خسته نباشید
خواستم یه کیس جمع کنم قیمت زیر 2 میلیون باشه
بیشتر برای کارهای گرافیکی و یخورده هم بازی
یه سیستم بگید که بتونم بعدا ارتقا بدم
اگه امکان داره سی پی یوش core i5 باشه
فقط کیس میخوام
با تشکر

CPU:Core i5 4460
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

حدود 2 تومن میشه

Farshidstar 2012
یعنی یک سیستم 3700 هزارتومنی که صفحه پیش معرفی کردی بازی هایی مثل Gta v cod تازه میتونه روی تنظیمات متوسط اجرا کنه ؟ !!
کارت گرافیک Gtx 960 کارت خوبیه

اون یه سیستم کامل با مانیتور بود که خود کیس حدود 3 تومن می افته و برای بازیهای روز هم د"ست کم" متوسط رو می تونه اجرا کنه، یعنی بعضی بازیهای سبکتر رو ممکنه با تنظیمات بالا هم بتونه از پسش بربیاد.
اگر کمی آینده نگرانه خرید کنید سال بعد همین موقع با اجرای بازیهای جدید از خریدتون ناامید نخواهید شد. بنابراین همیشه کف مطالبات رو باید بالاتر از اونی که امروز می بینیم نیاز هست در نظر بگیریم!

کارت 960 هم کارت خوبیه و تنظیمات بالا هدف تولید اون بوده، اما مثل 970 نمیشه برای Ultra در نظر گرفتش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر