مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام Farshidstar2012
چرا زیاد 980 توصیه نمیکنی فعلا به صرفه نیست خریدش؟ بیشتر 970 توصیه میکنی.

خب اگه کمتر توصیه میشه هم بخاطر قیمتش هست و هم اینکه بودجه ای که اکثر دوستان دارن همون کارت 970 رو هم به سختی و با صرفه جویی در قطعات دیگه میشه در سبد خرید سیستمشون قرار داد! در واقع خودشون بیشتر مواقع مدل پایینتری رو در نظر دارن و من تاکید می کنم که بیشتر هزینه کنن و یه کارت نسل جدید و قوی ماکسولی بخرن!

قصد خرید لپ تاپ ایسوس مدل N56JN رو دارم که در دو نوع با کارت گرافیک
1-GT840 4G
2- GTX 850 2G
ارائه میشه.
کدومش قوی تره؟؟؟ هر دو محصول قیمت مشابه دارند .خود نمایندگی پیشنهادش مدل دوم بود
عمده کارم کتیا و پاورمیل هستش.

اینکه کدوم سریعتر هست بستگی مستقیم داره به اینکه رم گرافیکی هر کدوم DDR3 هست یا GDDR5 ؟ به بیان دیگه اگهاون رم دو گیگی 850 از نوع DDR5 باشه قطعا بطور محسوسی سریعتر هست اما اگر هر دو مدل DDR3 باشن( که حدس خودم هم همینه) راندمانشون زیاد تفاوت نمی کنه و هر دوتا در رده ی کم قدرتهای لپ تاپی هستن، رده بالا ها تازه از GT860M و بالاتر شروع میشن.

اگر با کتیا کار می کنید دنبال گرافیک بالاتر از اینها نباشید، به پردازنده اولویت بیشتری بدید.

kamyar.73

کاربر سایت
Aug 25, 2013
76
سلام دوستان یه سوال داشتم میخواستم بدونم که من از کجا میتونم بفهمم که کدوم مانیتور ها در حال حاضر توی بازار کشور موجود هستند؟
هر سایتی یه سری مدل برای فروش داره؟
پاساژی جایی تو تهران نیست مثل بازار موبایل که بورس موبایله اونجا بورس قطعات کامپیوتری و مانیتور و ... باشه؟

ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام اقا فرشید
بهترین 960 کدوم مارکه؟؟
ارزش داره بیشتر هزینه شه برا gigabayt 960 g1? یا زوتاک بگیرم یا مارکه دیگه

همون مارکهایی که برای بقیه ی مدلها مطرح هست اینجا هم صدق می کنه

می تونید از گیگا مدل 960 G1 و از ایسوس هم 960 Stirx OC و از MSI یا زوتاک هم انتخاب کنید.
اما مدلهای پرچم دار چند درصدی سرعت بیشتر و همینطور خنک کننده های قویتر و کم صداتری دارند که به نسبت قیمتشون ارزش خریدشون رو هم حفظ می کنه.

سلام دوستان یه سوال داشتم میخواستم بدونم که من از کجا میتونم بفهمم که کدوم مانیتور ها در حال حاضر توی بازار کشور موجود هستند؟
هر سایتی یه سری مدل برای فروش داره؟
پاساژی جایی تو تهران نیست مثل بازار موبایل که بورس موبایله اونجا بورس قطعات کامپیوتری و مانیتور و ... باشه؟

ممنون

نمایندگی ها ی رسمی مانیتورها در بازار داخلی مشخص هستند و برندهای موجود محدود به ASUS و سامسونگ و LQ و AOC هستند، شما به تعدد برندها کار نداشته باش، بر اساس نیاز و اولویت خودت تصمیم بگیر که چه مدلی رو بخری.
مانیتور بورس مجزایی نداره، باید اولویت کاری خودت رو توضیح بدی مدلش رو بهت معرفی می کنیم.

سلام پاورهای کروسایر نمونه هایی داره مثل 750واتtx یا دوباره 750واتmx و یا 750وات vx

خب اینا باهم چه فرقهایی دارن؟

تفاوتش در قطعات استفاده شده در اونها، نوع مبدل ولتاژ و میزان پایداری و استاندارد بهره وری و PFC و همینطور مدیریت کابلهای مختلف هست.
فعلا سری VX و RM از Corsair با توانهای 450 تا 850 وات موجود هست، از سری TX دیگه سخت بشه پیدا کرد که قدیمیتر هم هست.

Amir_ariamehr2003

کاربر سایت
May 16, 2006
32
نام
Amir
حالا من همون TX رو پیدا کردم چجور پاورهایی هست و توی رنج قیمتیه خودش انتخاب خوبی هست؟
راستی اینم سیستم کامل من :

CPU : Amd 8350fx 8core

Main : Asus M5A97 LE R2.

VGA : SAPPHIRE R9 290 4GB GDDR5 Battlefeild4 Edition

Ram : Kingston 8GB 1600bus

POWER :CORSAIR TX Series TX750 - 750W

CPU FAN : ThermalRight

Case : Green X3 Black 5Fan

Hard : Maxtor 1TB

Monitor :eek: : LED 40Inch TOSHIBA PS200

واسه بازیهای حال حاضر سیستم خوبی هست ؟؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
حالا من همون TX رو پیدا کردم چجور پاورهایی هست و توی رنج قیمتیه خودش انتخاب خوبی هست؟
راستی اینم سیستم کامل من :

CPU : Amd 8350fx 8core

Main : Asus M5A97 LE R2.

VGA : SAPPHIRE R9 290 4GB GDDR5 Battlefeild4 Edition

Ram : Kingston 8GB 1600bus

POWER :CORSAIR TX Series TX750 - 750W

CPU FAN : ThermalRight

Case : Green X3 Black 5Fan

Hard : Maxtor 1TB

Monitor :eek: : LED 40Inch TOSHIBA PS200

واسه بازیهای حال حاضر سیستم خوبی هست ؟؟؟

مدلهای TX حرفه ای و مرغوب هستن.

در مورد پردازنده و مادربرد که باید گفت خیر! انتخاب خوبی در رده ی خودشون نیستن، هر چی از AMD در این دو قطعه باشه رد میشه!
در مورد گرافیک هم هر چند که خوبه اما کارت GTX 970 انتخاب بهتری هست.

در مورد مانیتور هم یهTV با ابعاد 40 اینچی هرگز مناسب کار با PC نیست!

سلام بین مادربرد گیگابایت H97-D3H و ازراک Z97 Pro4 کدوم مدل رو پیشنهاد می کنید؟

خب مدل Z97 که امکانات بیشتری داره، اما مهم اینه که قطعات دیگه چی باشه و بودجه چقدر که بشه انتخاب مناسبی داشت.

amin_gamer

کاربر سایت
Sep 11, 2011
68
نام
امین

در مورد پردازنده و مادربرد که باید گفت خیر! انتخاب خوبی در رده ی خودشون نیستن، هر چی از AMD در این دو قطعه باشه رد میشه!
دوست عزیز میشه تو هم رده همین cpu و مادربورد معرفی کنی،چون منم دقیقا همین cpu و مادربورد مد نظرم هست
تو رنج قیمت اینا میتونی چیز دیگه ای معرفی کنی؟
یا اینکه کلا با برند AMD مشکل شخصی داری؟ :p

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
دوستان من یه سوالی داشتم فکر کنم اینجا بهترین مکان برا مطرح کردنش باشه

من میخوام هارد PS4ام رو ارتقاع بدم، هاردهایی که PS4 ساپورت می‌کنه فقط هارد لپتاپی 2.5 اینچی 9.5mmـی هست حالا من هر سایتی رو که می‌گردم هارد 2ترابایت با این مشخصات پیدا نمیکنم فوقش همه 1TB دارن
حالا سوال من از دوستان اینه که سایتی یا مکانی رو میشناسن که هارد 2 ترابایتی بفروشه
ممنون.

آخرین ویرایش:

djamir

کاربر سایت
Jul 8, 2011
613
نام
امیر
با سلام خدمت دوستان میخواستم یه چند تا مشاوره ازتون بگیرم برای ارتقا سیستم
اول از همه بهترین ssd 64 و 128 بازار چیه میخوام بهترین سرعت خوندن و نوشتن تصادفی رو داشته باشه و میانگین طول عمرش بالا باشه
سوال دومم اینه من یه گرافیک 2 gb 630 zotc رو دارم و میخوام بدونم اگه یه فن و هیت سینک قویتر براش بگیرم کاراییش بهتر میشه یا هزینه اضافیه اگه بهتر میشه چه فنی براش بگیرم
در مورد cpu هم همین سوالو دارم cpu من intel cor i 3 2100

Amir_ariamehr2003

کاربر سایت
May 16, 2006
32
نام
Amir

در مورد گرافیک هم هر چند که خوبه اما کارت GTX 970 انتخاب بهتری هست.

در مورد مانیتور هم یهTV با ابعاد 40 اینچی هرگز مناسب کار با PC نیست!

خب مدل Z97 که امکانات بیشتری داره، اما مهم اینه که قطعات دیگه چی باشه و بودجه چقدر که بشه انتخاب مناسبی داشت.

خب راستش موضوع اینه که این سیستمی که بر اساس AMD جمع شده کاره خودم نبوده و این کیس رو با یه لبتاب سربه سر طاق زدم
وگرنه که خودم میدونم سی پی یو اینتل حدود 3-4 سالی هست که حرف اول رو میزنه
و گرافیک هم به دلیل اینکه دسته دوم خریدم و قیمت پایینتری گرفتم و دسته دو 970 کسی برای فروش ندیدم که داشته باشن
و خب بالطبع پول نو 970 رو هم نداشتم
این شد که این شد...
و تنها مشکلی که بهش ممکنه برخورد کنم وبگردی با Led هست که از فاصله 2 یا 2.5 متری چشمام اذیت بشه
ولی برعکس واسه بازیهای کامپیوتری فازی میده که بیا و ببین

حالا کلا بازیهای الان رو فعلا فول دیتلز میتونم اجرا کنم یا که نه و دقیقا کدوم بازیها
چون الان همین گرافیک با پاور 600 گرین و سی پی یو i5 اینتل امتحانش کردیم واسه اجرای بازیهای Evil Within---Shadow.......Morder-----Call Of Duty Advance Warfare و همگی فول دیتلز و یه دونه تیک یا لگ هم نداشت

.:Overwatch:.

کاربر سایت
Nov 19, 2014
17
نام
میلاد
سلام دوستان به خصوص اقا فرشید
من از سخت افزار زیاد سر در نمی یارم
می خوام یه سیستم‌ ببندم که بازی هایی مثل cod aw و bf h و titanfall و ac unity و مخصوصا gta v رو با کیفیت متوسط اجرا کنه و تو انلاین هم به مشکلی نخوره.
یه مانیتور خوبم معرفی کنید ممنون می شم.
فقط یه کیس کامل بگید دیگه چون الان pc که دارم تقریبا مرده...
یه قیمت حدودی هم لطف کنید بگید.
فقط اینم بگم نمی خوام رو اخرین تنظیمات و کیفیت باشه که گرون در بیاد.
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر