مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام
سیستم زیر 5میلیون و نیم خریداری شد فردا جمع و جور میشه
الان می خوام بدونم مورد تایید اساتید اهل فن هست یا نه؟با این تا چند سال میشه Ulteraبازی کرد؟
MSI z97 Gaming 5
GTX 970 4 GB GDDR 5
Core i 7 4790K 8M Cache, up to 4.40 GHz
Ram 16 gig 1866
Hard 256 SSD&Hard 1T HDD
Power 750w Green
کیس معمولی که منبع تغذیه در پایین قرار میگیره کمتر داغ شه با فن معمولی در صورت داغ کردن سیستم تهویه بهتری جاگزین میشه

همه چیز عالیه، فقط کولینگ خود پردازنده رو حتما باید با یه مدل قویتر جایگزین کنید، وگرنه تحت بار خیلی سنگین با حداکثر فرکانس کار نخواهد کرد.

Last edited by a moderator:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,252
نام
امیرحسین
فرشید جان یه کولینگ خوب با قیمت مناسب برای 4790k که راحت توی کیس X3 و برد Z97-c asus جا بشه معرفی کن لطفا.

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
سلام

ایا پردازنده ی Intel Core i5 - 3.5GHz - 4690K برای MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB ضعیف نیست ؟ باعث افت فریم و کم شدن عملکرد نمی شه ؟

بودجمم کمه خیلی سخته بخوام پردازنده قوی تری بخرم

آخرین ویرایش:

Amir_Music

کاربر سایت
Sep 23, 2011
329
نام
Amir
همه چیز عالیه، فقط کولینگ خود پردازنده رو حتما باید با یه مدل قویتر جایگزین کنید، وگرنه تحت بار خیلی سنگین با حداکثر فرکانس کار نخواهد کرد.
سلام
من در این چیزا زیاد وارد نیستم لطفا یه لینکی چیزی بدید ببینم میتونم سریع جایگزین کنم!؟
تشکر بابت تمام راهنمایی هاتون تا این لحظه بسیار تاثیر گذار بود مخصوصا در بخش گرافیک که چند روز پیش سوال کرده بودم

mrbm

کاربر سایت
Nov 23, 2012
121
سلام دوستان سیستم من اینه
Mainboard Model MS-7388
CPU AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor
H.D.D WD 1T
VGA NVIDIA GeForce GTX 460
RAM 3*2G DDR2
میخوام اندازه 500 تومن ارتقا بدم ......چی پیشنهاد میدید....میدونم خیی کمه ولی همینه یکم بیشتر عیبی نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
فرشید جان یه کولینگ خوب با قیمت مناسب برای 4790k که راحت توی کیس X3 و برد Z97-c asus جا بشه معرفی کن لطفا.

توی X3 تقریبا هر فن حرفه ای که نصب بشه به اون فن بزرگ روی پنل کناریش گیر می کنه!

اما برای مشکلات کمتر می تونید Thermalright TrueSpirit 120PWM رو انتخاب کنید که حدود 140 تومن هست و پایینترین مدل قابل توصیه هست.
main.jpg

مدل قویتر و معروف Thermalright MAcho-02 هست که 140 تومنه اما 16 سانت ارتفاع داره و همون مشکل جا شدن توی کیس های مشابه X3 رو داره، مگر اینکه فن روی کیس رو باز کنید.
Macho%20RevA.jpg

یه مدل مناسب و در عین حال چاره ساز برای فضاهای محدود هم مدل Thermalright AXP-100 هست که طراحی خوابیده داره و مشکل ارتفاع هم نداره و حدود 160 تومن هست، البته راندمانش کمی پایینتر از مدل بالایی هست.
01.jpg

اگر فقط از این برند توصیه شده به خاطر کیفیت خیلی بالای محصولاتش در کنار قیمت پایینی هست که شرکت گرین برای مدلهای وارداتیش تعیین کرده، محصولات مشابه از برندهای دیگه بالای 200 تومن قیمت دارند.

سلام

ایا پردازنده ی Intel Core i5 - 3.5GHz - 4690K برای MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB ضعیف نیست ؟ باعث افت فریم و کم شدن عملکرد نمی شه ؟

بودجمم کمه خیلی سخته بخوام پردازنده قوی تری بخرم

حداقل 4 جا سوالتون رو مطرح کردید! لطفا پستهای اضافی رو پاک کنید و قوانین فروم رو رعایت کنید!

سلام
من در این چیزا زیاد وارد نیستم لطفا یه لینکی چیزی بدید ببینم میتونم سریع جایگزین کنم!؟
تشکر بابت تمام راهنمایی هاتون تا این لحظه بسیار تاثیر گذار بود مخصوصا در بخش گرافیک که چند روز پیش سوال کرده بودم

پاسخ اول رو ببینید

در مورد Collingاین Cpuسوال کردم گفت فعلا هزینه نکن خودش یکی داره از همون استفاده کن حالا اگه در هر صورت جواب نداد بعدا یکی بخر اما تاکید کرد همینی که خودش داره مناسبه
حالا باید بدستم برسه باهاش کار کنم
اگه بتونه با تیپاکس ارسال کنه عالیه در غیر اینصورت باید برم بگیرمش!

دوست عزیز، پست قبلی رو ویرایش می کردید ، نه اینکه دوباره پست بدید

از چه کسی سوال کردید؟! اگه پاسخ گرفتید چرا از من می پرسید؟! من پست قبلی نظرم رو درباره ی کولینک 4790K گفتم!

سلام دوستان سیستم من اینه
Mainboard Model MS-7388
CPU AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor
H.D.D WD 1T
VGA NVIDIA GeForce GTX 460
RAM 3*2G DDR2
میخوام اندازه 500 تومن ارتقا بدم ......چی پیشنهاد میدید....میدونم خیی کمه ولی همینه یکم بیشتر عیبی نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید

متاسفانه سیستم شما با قطعات جدید و تکی قابل ارتقا نیست و باید تمام قطعات اصلی رو خریداری کنید. با 500 تومن حتی یه کارت گرافیکی قوی مخصوص بازی هم نمیشه خرید، چیزی که از کارت فعلی شما بطور محسوس قویتر باشه بالای 800 تومن هست، دیگه قطعات دیگه که گلوگاه میشن بماند.

adel3532

کاربر سایت
Mar 7, 2009
898
نام
عادل
فرشید جان برای کیس X5-green مشکلی ندارن این مدل های بزرگ؟
نظرت راجعب کولینگ های مایع چیه ؟
معایب و محاسنشون نسبت به اینا چیه؟

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,929
نام
آن مرد !
دوستان معذرت میخوام میدونم جاش تو این تاپیک نیست ولی دسته من razer onza و مشکل پیدا گرده
هیچ جا رو برا تعمییرش پیدا نمیکنم گارانتی هم تمومه و زنگ زدم میگه ما فقط تعویض داریم و اصلا تعمییر کار نداریم و اینا :|
اگه کسی جایی برای تعمییر سراغ داره لطفا یه خبر بده:-s

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
فرشید جان برای کیس X5-green مشکلی ندارن این مدل های بزرگ؟
نظرت راجعب کولینگ های مایع چیه ؟
معایب و محاسنشون نسبت به اینا چیه؟

مدل X5 عرض بیشتری داره و بعیده که با کولینگ های بزرگ مشکلی پیدا کنه
کولینگ های مایع ارزون قیمت و با رادیاتور کوچک عموما از کولینگ های رده بالای هوایی معمولی ضعیفتر هستند. کولینگ های با رادیاتور 240 و 280 هستند که در صورت داشتن فن مناسب می تونن در رده ای بالاتر از قویترین کولینگ های هوایی ظاهر بشن. در ضم نویز و دور فن کولینگ های مایع رو هم باید در نظر داشت که در هر مدل متغیر هست و ممکنه آزاردهنده باشه.

دوستان معذرت میخوام میدونم جاش تو این تاپیک نیست ولی دسته من razer onza و مشکل پیدا گرده
هیچ جا رو برا تعمییرش پیدا نمیکنم گارانتی هم تمومه و زنگ زدم میگه ما فقط تعویض داریم و اصلا تعمییر کار نداریم و اینا :|
اگه کسی جایی برای تعمییر سراغ داره لطفا یه خبر بده:-s

دوست عزیز معمولا این قطعات تعمیری نیستن، اگر گارانتی نداره زیاد به تعمیر شدنش امید نداشته باشید. مگر کسانی که قطعات کنسول رو تعمیر می کنن بتونن گیم پد شما رو هم تعمیر کنن.

ps3amir

کاربر سایت
Aug 19, 2008
677
نام
مسعود
سیستمی رو که با 2400 تومن میشه بست حداقل دوبرابر قدرت گرافیکی بیشتری خواهد داشت نسبت به لپ تاپی که با 2400 میشه خرید.:

CPU:Core i3 4150
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

ممنون
پس با این حساب من برام بهتره یه کامپیوتر بگیرم.
حالا اگه قیمت پرش کنم رو 2600 تفاوتی میکنه؟چه چیزی رو میشه تغییر داد؟
این سیستم قابلیت ارتقا داره؟ احه اخرین کامپیتری که گرفتم از نظر ارتقا صفر بود و هر چیشو میخواستم ارتقا بدم یا پاور نمیکشید یا مادر بورد یا ...
بعد این سیستم معرفی شده در چه حددی کار انجام میده برام؟هم از نظر گیمینگ هم کار های دیگه مثل کامپایل ویدئو و photoshop .
این کیس x1 قیمتش چنده؟اخه ظاهرش خیلی خشکه نمیشه مدلایی مثل x2 jaguar - x3 gaming - x5 fusion باشه؟
تفاوت این گرافیک با rog gtx760 4gb gddr5 چیه؟
کلا میخوام یه چی بگیرم که بعدا این طور نباشه به خاطر یه مقدار کمتر هزینه مشکل داشته باشم میخوام همه کارا رو در حد مناسب برام انجام بده.(یه پیشنهاد هم بدین که مثلا بخوام مناسب باشه باید چقدر خرج کنم چون عجله ندارم)

ممنون

آخرین ویرایش:

mrbm

کاربر سایت
Nov 23, 2012
121
متاسفانه سیستم شما با قطعات جدید و تکی قابل ارتقا نیست و باید تمام قطعات اصلی رو خریداری کنید. با 500 تومن حتی یه کارت گرافیکی قوی مخصوص بازی هم نمیشه خرید، چیزی که از کارت فعلی شما بطور محسوس قویتر باشه بالای 800 تومن هست، دیگه قطعات دیگه که گلوگاه میشن بماند.

ممنون داداش ....ولی با فروش همین قطعاتم نمیشه حساب کرد یچیزیم از اونجا گیرم میاد...الان میتونم مادربورد و سی پیو رو بدم یه مدل جدید بگیرم......؟البته فعلا

aminda

کاربر سایت
Dec 18, 2011
225
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز مخصوصا آقا فرشید گل :)
چند وقت پیش توی همین تایپیک از شما راهنمایی گرفتم ، که مشخصات سیستمم این بود سی پی یو :Q9550 و رم هم 4 گیگ هست. با راهنمایی شما قرار شد 4 گیگ رم اضافه کنم و گرافیک هم با توجه به بودجه اون زمانم قرار شد gtx 760 یا 770 بگیرم. اما خوشبختانه الان بودجم رو به gtx 970 رسوندم. سوال داشتم از خدمت شریف شما ، فعلن همین 970 و 4 گیگ رم رو اضافه کنم و برای چند ماه دیگه سی پی یو و مادر برد رو هم ارتقاء بدم. به نظر شما این کار خوبه ؟(کاربرد من هم گیم حرفه ای هست)
این Q9550 خیلی برای 970 گلو گاه میشه؟!:((

با تشکر فراوان و آرزوی بهترین ها برای شما

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
با سلام و عرض خسته نباشید به همه ی دوستان
ممنون میشم اگه یک هندزفری یا هدفون (هندزفری باشه بهتره) بیشتر برای گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم تا قیمت 200 معرفی کنیدتا این رنج قیمت نظرتون دربارهی razer hammerhead چیه ایا تو این رنج قیمت بهترینه؟اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید لطف کنید بگید
با تشکر :x:x

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
ممنون
پس با این حساب من برام بهتره یه کامپیوتر بگیرم.
حالا اگه قیمت پرش کنم رو 2600 تفاوتی میکنه؟چه چیزی رو میشه تغییر داد؟
این سیستم قابلیت ارتقا داره؟ احه اخرین کامپیتری که گرفتم از نظر ارتقا صفر بود و هر چیشو میخواستم ارتقا بدم یا پاور نمیکشید یا مادر بورد یا ...
بعد این سیستم معرفی شده در چه حددی کار انجام میده برام؟هم از نظر گیمینگ هم کار های دیگه مثل کامپایل ویدئو و photoshop .
این کیس x1 قیمتش چنده؟اخه ظاهرش خیلی خشکه نمیشه مدلایی مثل x2 jaguar - x3 gaming - x5 fusion باشه؟
تفاوت این گرافیک با rog gtx760 4gb gddr5 چیه؟
کلا میخوام یه چی بگیرم که بعدا این طور نباشه به خاطر یه مقدار کمتر هزینه مشکل داشته باشم میخوام همه کارا رو در حد مناسب برام انجام بده.(یه پیشنهاد هم بدین که مثلا بخوام مناسب باشه باید چقدر خرج کنم چون عجله ندارم)

ممنون

بله، با 2600 میشه کارت گرافیک خیلی بهتری گذاشت و شاید هم پردازنده ی Core i5 خرید، در هر صورت برای گیمینگ مناسبتر میشه.
سیستم قابلیت ارتقای بالایی داره و تا 2 یا 3 سال آخرین گرافیکها رو ساپورت خواهد کرد و به قویترین مدل پردازنده هم ارتقا پیدا می کنه.

سیستم با 2600 برای گیمینگ خوب محسوب میشه، برای ویرایش ویدیو هم متوسط و برای فتوشاپ هم خوب.
قیمت X1 هم 140 تومن هست، مدلهای X2 و X3 هم قابل انتخاب هستن.

ممنون داداش ....ولی با فروش همین قطعاتم نمیشه حساب کرد یچیزیم از اونجا گیرم میاد...الان میتونم مادربورد و سی پیو رو بدم یه مدل جدید بگیرم......؟البته فعلا

با احتساب فروش قطعات قبلی اگر اونا رو 300 تومن هم حساب کنیم باز فقط میشه روی گرافیک اضافه کرد، به خرید CPU و مادربردش قد نمیده.

اقا فرشید من 8 گیگ رم کورسیر 1600 دارم c11
میخواستم 8 تا دیگه ببندم اگه c9 بگیریم همین مدل تداخل پیدا میکنه ؟

وقتی تایمینگش فرق داره یعنی چیپ متفاوتی هم داره که توصیه نمیشه، اما احتمال زیادی داره که بدون مشکل با قبلی کار کنه، فقط بهینه نخواهد بود.

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز مخصوصا آقا فرشید گل :)
چند وقت پیش توی همین تایپیک از شما راهنمایی گرفتم ، که مشخصات سیستمم این بود سی پی یو :Q9550 و رم هم 4 گیگ هست. با راهنمایی شما قرار شد 4 گیگ رم اضافه کنم و گرافیک هم با توجه به بودجه اون زمانم قرار شد gtx 760 یا 770 بگیرم. اما خوشبختانه الان بودجم رو به gtx 970 رسوندم. سوال داشتم از خدمت شریف شما ، فعلن همین 970 و 4 گیگ رم رو اضافه کنم و برای چند ماه دیگه سی پی یو و مادر برد رو هم ارتقاء بدم. به نظر شما این کار خوبه ؟(کاربرد من هم گیم حرفه ای هست)
این Q9550 خیلی برای 970 گلو گاه میشه؟!:((

با تشکر فراوان و آرزوی بهترین ها برای شما

می تونید همین دو قلم رو اضافه کنید اما پردازنده قطعا و اثباتا گلوگاه بزرگی برای گرافیک 970 هست!!

با سلام و عرض خسته نباشید به همه ی دوستان
ممنون میشم اگه یک هندزفری یا هدفون (هندزفری باشه بهتره) بیشتر برای گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم تا قیمت 200 معرفی کنیدتا این رنج قیمت نظرتون دربارهی razer hammerhead چیه ایا تو این رنج قیمت بهترینه؟اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید لطف کنید بگید
با تشکر :x:x

مدل انتخابی خودتون هم براسیهای خوبی داشته، Bass کمی بالایی داره و ظاهرش هم که عالیه!
برخی مدلهای CREATIVE و مدلهای فیلیپس که ارزونتر هستن هم توصیه میشن، مدلهای عمدتا مخصوص موزیک و مانیتورینگ سنایزر هم هستن که گرونترن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر