مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
ممنونم از راهنماییت حتما عوض میکنم .یه سوال دیگه هم داشتم که ۴۴۶۰ رو روش بزارم ۴۶۹۰ بگیرم یا یه ssd بگیرم.ویندوز ۸۰۱ و رزولوشن ۱۰۸۰ و بازی ها رو روی high بازی کنم

شما هم 4690 رو بزار روش و هم SSD بخر! هر دوتا برا سیستم گیمینگ لازم هستن.
البته با رزولوشن 1080 اولویت شما ارتقای گرافیکتون هم هست، یعنی یه 290 یا GTX 780 و بالاتر برای فریم دهی بهتر در بازیها در کنار پردازندهی Core i5 لازم هست.

سلام
به نظر شما برای بازی کردن کدام سیستم بهتر است؟
1.مادربرد h81-plus با سی پی یو core i5 4690
2.و یا مادربرد h87-plus با سی پی یو core i5 4430
یه سوال دیگه فرکانس عملیاتی(فرکانس هسته) چقدر تو بازی تاثیر دارد؟
از نظر کارت گرافیک و رم مشکلی ندارم.
با تشکر

جواب سوال تست شما گزینه ی 1 هست!

فرکانس هسته هم در بازیها تاثیر گذار هست اما از یه حدی بالاتر که کارت گرافیکی گلوگاه بشه دیگه فرقی نمی کنه فرکانس چقدر باشه، مهم اینه که پردازنده قدرت مورد نیاز رو فرآهم کنه و از اونجا به بعد هر چی کارت گرافیکی قویتر باشه فریم بالاتری هم می گیرید.

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
سلام
پس از نظر شما مادربرد زیاد برای اجرای بازی مهم نیست و یا مادربرد چقدر تاثیر دارد؟
در ضمن سیستم زیر برای بازی چطور است؟ و گلوگاه ایجاد می شود یا نه؟
intel corei5 4690
matherboard h81-plus
VGA amd 5770
ram 8gb
بودجه محدود است!
با تشکر

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
پس از نظر شما مادربرد زیاد برای اجرای بازی مهم نیست و یا مادربرد چقدر تاثیر دارد؟
در ضمن سیستم زیر برای بازی چطور است؟ و گلوگاه ایجاد می شود یا نه؟
intel corei5 4690
matherboard h81-plus
VGA amd 5770
ram 8gb
بودجه محدود است!
با تشکر

تفاوت مادربردهای دارای یک سوکت اما با تراشه ها ی مختلف در سرعت نیست بلکه در امکانات جانبی هست که ممکنه هر کاربر مطابق با خواسته هایی که داره یک مدل با یک تراشه ی خاص رو انتخاب کنه

کارت گرافیک شما دیگه گلوگاه هست و از پردازنده ی شما ضعیفتره، بنابراین کارت گرافیک رو بهتره ارتقا بدید.

anna00

کاربر سایت
Oct 25, 2014
75
داداش من سیستمم نصبتا ضعیفه بازی های جدید رو به زور بازی میکنم اما امکانشم هست که مشگا فقط از رم چهارم باشه ولی به هر حال داداش من میخوام قطعه های مهم مثل سی پی یو و کارت گرافیک و چیزای دیگه رو ارتقا بدم به بهترین سیستم و قوی ترین سیستم به نظرت ای ام دی بهترینه یا اینوی دیا و چه مدلی بگیرم کلا راهنمایی کن

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
داداش من سیستمم نصبتا ضعیفه بازی های جدید رو به زور بازی میکنم اما امکانشم هست که مشگا فقط از رم چهارم باشه ولی به هر حال داداش من میخوام قطعه های مهم مثل سی پی یو و کارت گرافیک و چیزای دیگه رو ارتقا بدم به بهترین سیستم و قوی ترین سیستم به نظرت ای ام دی بهترینه یا اینوی دیا و چه مدلی بگیرم کلا راهنمایی کن

اول باید مشخصات دقیق سیستم فعلی رو بگید تا بررسی کنیم که تا چه حد قابل ارتقا هست و چقدر باید براش هزینه کرد.

بچه ها نظرتون درباره این مانیتور واسه ps4 چیه؟؟
بررسی مانیتور SD595 سامسونگ - زومیت
کلا به نظرتون واسه کنسول tv 32 اینچ بهتره یا مانیتور بزرگ مثلا 27 اینچ؟؟

این مدل که مدل با کیفیتیه و از نظر پالت رنگی و زاویه ی دید و کنتراست هم عالی هست

اما برای کنسول معمولا TV انتخاب بهتری هست چون فاصله در هنگام بازی با کنسول زیاد هست و مانیتور برای کار و بازی از نزدیک مناسبتر هست برای کنسول 27 و 32 اینچ و بالاتر مناسبتر هست اگه 1080 باشه.

poopoo

کاربر سایت
Feb 9, 2008
2
سلام من یه مادربورد asus p5-qc دارم ولی بیشتر از 4gb رم ddr3 قبول نمیکنه میخواستم ارتقاش بدم چی پیشنهاد میدین؟ cpu: core 2 quad و گرافیک R7-250 2GB هست از نظر قیمت هم مناسب باشه

anna00

کاربر سایت
Oct 25, 2014
75
اول باید مشخصات دقیق سیستم فعلی رو بگید تا بررسی کنیم که تا چه حد قابل ارتقا هست و چقدر باید براش هزینه کرد.

این مدل که مدل با کیفیتیه و از نظر پالت رنگی و زاویه ی دید و کنتراست هم عالی هست

اما برای کنسول معمولا TV انتخاب بهتری هست چون فاصله در هنگام بازی با کنسول زیاد هست و مانیتور برای کار و بازی از نزدیک مناسبتر هست برای کنسول 27 و 32 اینچ و بالاتر مناسبتر هست اگه 1080 باشه.
Amd athlon II × 260 processor 3.20 GHz
4 gb ram
چهار هسته ای کرای 5
این فکر کنم مشخصات منه داداش به غیر از اینکه بگو رو این سیستم چقدر میتونم ارتقا بدم بگو . بخوام یه سیستم قوی جمع کنم چه چیزایی بگیرم خوبه قطعات میخوام بهترین مدل و قویترینشون باشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام من یه مادربورد asus p5-qc دارم ولی بیشتر از 4gb رم ddr3 قبول نمیکنه میخواستم ارتقاش بدم چی پیشنهاد میدین؟ cpu: core 2 quad و گرافیک R7-250 2GB هست از نظر قیمت هم مناسب باشه

متاسفانه هیچ ارتقایی برای این سیستم مناسب نیست، باید کل قطعات اصلی رو ارتقا بدید یا اینکه فعلا از همین سیستم استفاده کنید تا بعدا با بودجه ی بهتر سیستم مناسبتری خرید کنید.

Amd athlon II × 260 processor 3.20 GHz
4 gb ram
چهار هسته ای کرای 5
این فکر کنم مشخصات منه داداش به غیر از اینکه بگو رو این سیستم چقدر میتونم ارتقا بدم بگو . بخوام یه سیستم قوی جمع کنم چه چیزایی بگیرم خوبه قطعات میخوام بهترین مدل و قویترینشون باشه

شما اسم دوتا پردازنده رو نوشتی!
از این اطلاعات نمیشه چیزی متوجه شد، باید دقیقتر بگی، کل قطعات سیستم رو !

Jackdaw

کاربر سایت
Dec 19, 2013
1,174
نام
محمّد
دوستان تو Range دو میلیون تا سه میلیون، یه سیستم بهم معرفی کنید که بازیها رو روی Ultra و بالاترین فریم ممکن اجرا کنه..یه چیز میخام که تاچندسال قشنگ آب بندی کنه مارو..!!

anna00

کاربر سایت
Oct 25, 2014
75
متاسفانه هیچ ارتقایی برای این سیستم مناسب نیست، باید کل قطعات اصلی رو ارتقا بدید یا اینکه فعلا از همین سیستم استفاده کنید تا بعدا با بودجه ی بهتر سیستم مناسبتری خرید کنید.

شما اسم دوتا پردازنده رو نوشتی!
از این اطلاعات نمیشه چیزی متوجه شد، باید دقیقتر بگی، کل قطعات سیستم رو !
داداش من همون اطلاعات تو پرپرتیس کامپیوتر رو گفتم همون متن اینگلیسی اطلاعات سیستمم هست بعد یعنی نمیتونم سیستمم رو ارتقا بدم حتی رم چهارم رو هم نمیتونم هشت بکنمش خوب اگه نمیتونم ارتقا بدم کل قطعات رو عوض میکنم یه لیست از بهتری قطعات با بهترین مارک با مدل بده از بهتریناش باشه از قویتریناش ممنون

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
سلام من کارت gtx 580 دارم الان به فکر عوض کردنش با یه کارت جدید هستم میخوام بدونم کارت gtx 980 بگیرم مناسب تره یا gtx titan black سی پی یو هم 2500k هستش

قیمت فروش 580 و کارت جدید رو هم بگید لطفا

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,925
نام
آن مرد !
CPU Cooler Thermalright HR-02 Macho رو اگه جای true sprit 120 ( با توجه به کمیاب بودنش ) بگیرم خوبه ؟
بعد اینو میتونم روi7 4747 ببندم ؟
برای کاهش دمای گرافیک 1 فن کوگر و دوتا فن کیس دیپ کول بزارم رو کیس . میخواستم ببینم تاثیری داره اصلا ؟

آخرین ویرایش:

mmf66

کاربر سایت
Jul 22, 2010
146
سلام من کارت gtx 580 دارم الان به فکر عوض کردنش با یه کارت جدید هستم میخوام بدونم کارت gtx 980 بگیرم مناسب تره یا gtx titan black سی پی یو هم 2500k هستش

قیمت فروش 580 و کارت جدید رو هم بگید لطفا

980 قیمت خیلی بالایی داره به نظر من GIGABYTE+GTX+970+G1+Gaming+WF3X+OC+4GB+GDDR5 بگیر 1700 قیمتشه کارت بسیار خوبی هست مگه این که دیگه پول برات مهم نباشه

- - -ویرایش - - -

دوستان تو Range دو میلیون تا سه میلیون، یه سیستم بهم معرفی کنید که بازیها رو روی Ultra و بالاترین فریم ممکن اجرا کنه..یه چیز میخام که تاچندسال قشنگ آب بندی کنه مارو..!!

intel i5 4590 620t
main gigabyte h97 gaming3 440t
ram a-data xpg v2 4gb*2 1600 cl9 300t
vga Sapphire R9 280X OC Dual-X 3GB GDDR5 980t
hdd seagate 1tr st1000dm003 180t
odd lg 24x 52t
power green zs750 280t
case green x1 142t
جمعا 2994000 تومان با این قیمت از این بهتر نتونستم بگم اگه بتونی GIGABYTE+GTX+970+G1+Gaming+WF3X+OC+4GB+GDDR5 رو با قیمت 1680 بگیری خیلی عالی میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر