مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
فرشید جان تو Intel Core i5 الان چه مدلی خوب هست برای این نسل بازیها (برا خود من 4440 هست میخوام تو رده core i5 ارتقا بدم)

تو رده باشه که این نسل بازیها رو به مشکل بر نخورم

ممنون میشم

خب شما اگر بخوای باز Core i5 بخری که هر مدلی باشه ارتقا محسوب نمیشه، چون تفاوت راندمان زیادی نخواهد داشت و من توصیم اینه که همین مدل رو نگه داری، پردازنده ی شما فعلا گلوگاه نیست و سرعت مناسبی داره
چیزی که ارتقا محسوب میشه خرید Core i7 هست که تفاوت راندمان و اون هم بیشتر در برنامه های پردازشی و سنگین ایجاد خواهد کرد و توی بازی تفاوت اونقدر نیست که بخوام ارتقا به Core i7 رو برای شما که Core i5داری ضروری بدونم.

حداکثر پردازنده ای که روی P5KPL/1600 میشه بست چیه؟ AMD و اینتل ...

حداکثر پردازنده ای که روی سوکت 775 اومده بود چهار هسته ای Q9500 بود ، با مقایسه با پردازنده های دو هسته ای نسل فعلی هم ضعیفتر هست و قدرتش محلی از اعراب نداره و از رده خارج هست.
البته هم مادربرد و هم پردازنده منقرض شدن و خرید هر گونه قطعه ای برای این پلاتفرم با هر قیمتی فقط دور ریختن پول هست.

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
سلام این کارت گرافیک 6970 قدرتش چطوریه ی این قویتره یا R7 260 ?? قدرتش به R7 270 میرسه ؟؟؟؟ دایرکست 11 و 12 رو ساپورت میکنه ؟ ممنون
پاور رو با چه قدرتی میخواد ?

sia sag

کاربر سایت
Aug 10, 2010
438
نام
علی رضا
با این سیستم بازی هایی رو که اسم بردم تا نهایت چه کیفیتی رو میشه بدون افت فریم بازی کرد ؟ مخصوصاً CS GO خیلی مهم هستش.

S H 4 H 4 i3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
219
فرشید جان بایه کارت گرافیک حدود۱۳۰۰ قیمت باشه و بقیه مشخصات اوکی،تا چندسال میشه بازی هارو با رزولوشن فول اچدی و آخرین جزئیات اجرا کرد؟!

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام این کارت گرافیک 6970 قدرتش چطوریه ی این قویتره یا R7 260 ?? قدرتش به R7 270 میرسه ؟؟؟؟ دایرکست 11 و 12 رو ساپورت میکنه ؟ ممنون
پاور رو با چه قدرتی میخواد ?

خب 6970 هنوز هم از 260X سریعتر هست، اما از 270 کمی ضعیفتر هست. فقط مصرف کارت 6970 خیلی بیشتره از هر دوتاشون. از نظر ساپورت DX11 و 12 فکر نکنم تفاوتی کنن
کارت 6970 که حداقل یه 650 وات براش بخرید بهتره، کارتهای 260 و 270 با یه 600 وات گرین هم مشکلی ندارن.

با این سیستم بازی هایی رو که اسم بردم تا نهایت چه کیفیتی رو میشه بدون افت فریم بازی کرد ؟ مخصوصاً CS GO خیلی مهم هستش.

کدوم سیستم ها دوست عزیز؟!
حرفای قبلی رو نقل قول کنید!

فرشید جان بایه کارت گرافیک حدود۱۳۰۰ قیمت باشه و بقیه مشخصات اوکی،تا چندسال میشه بازی هارو با رزولوشن فول اچدی و آخرین جزئیات اجرا کرد؟!

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

خب با 1300 میشه GTX 770 و یا R9 280X خرید که هر دوتا رده بالا و قدرتمند هستن، اما اینکه تا چه زمانی تضمینی جواب بدن شاید بشه گفت 18 ماه تا دو سال، بعد از اون احتمالا با تنظیمات پایینتر و یا فریم کمتر بتونن کارشون رو انجام بدن
کلا قویترین کارت گرافیک فعلی که 2 تومن هم باشه تا دو سال دیگه متوسط محسوب میشه.

sia sag

کاربر سایت
Aug 10, 2010
438
نام
علی رضا
من که سر در نمیارم!

CPU:Core i3 4150
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

درمورد این سیستم، این قطعات بازی مثل Destiny. CS GO. Dota2 رو با چه کیفیتی و با چه فریم ریتی میتونه پردازش کنه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
درمورد این سیستم، این قطعات بازی مثل Destiny. CS GO. Dota2 رو با چه کیفیتی و با چه فریم ریتی میتونه پردازش کنه؟

Destiny واسه PC ؟!

این بازیها نسبتا سبک هستن و این سیستم می تونه با فریم بالای 60 و بالاترین تنظیمات ممکن اونا رو اجرا کنه.

sia sag

کاربر سایت
Aug 10, 2010
438
نام
علی رضا
Destiny واسه PC ؟!

این بازیها نسبتا سبک هستن و این سیستم می تونه با فریم بالای 60 و بالاترین تنظیمات ممکن اونا رو اجرا کنه.
هی میگم Destiny :| منظورم Titanfall سبک هاشون شبیه همِ آدم به اشتباه میفته :D

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
من میخوام واسه این قطعات مادربرد بگیرم که از رده خارج نشه به این زودی
i5 4440
ram 8 gb ddr 1600
power green 530
vga r7 270
آیا ارزش داره مادربرد نسبتا گرون رو خرید تا 500 تومن msi z87 g55 . بت برم مادربرد 300 تومنی بگیرم ؟منظورم اینه که اگه این همه پول بدم ارزش داره و از رده خارج نمیشه بعد از یک سال مادربرد های ddr4 بیاد و این خارج بشه
در صورتی یه مادربرد 300 تومنی هم کارو راه میندازه ؟؟؟ ولی ساپورتش کمه . به طور کلی میگم ارزش داره واسه مادربد 500 تومن بدم و سری z رو بخرم ؟ منظورم اینه که از رده خارج نمیشه این مادربرد؟ چون وقتی میخواد از رده خارج بشه هر چی کمتر پول بدی ضررش کمتره ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
هی میگم Destiny :| منظورم Titanfall سبک هاشون شبیه همِ آدم به اشتباه میفته :D

TITANFALL هم نسبتا سبک هست و همون گفته های بالا در موردش صدق می کنه.

من میخوام واسه این قطعات مادربرد بگیرم که از رده خارج نشه به این زودی
i5 4440
ram 8 gb ddr 1600
power green 530
vga r7 270
آیا ارزش داره مادربرد نسبتا گرون رو خرید تا 500 تومن msi z87 g55 . بت برم مادربرد 300 تومنی بگیرم ؟منظورم اینه که اگه این همه پول بدم ارزش داره و از رده خارج نمیشه بعد از یک سال مادربرد های ddr4 بیاد و این خارج بشه
در صورتی یه مادربرد 300 تومنی هم کارو راه میندازه ؟؟؟ ولی ساپورتش کمه . به طور کلی میگم ارزش داره واسه مادربد 500 تومن بدم و سری z رو بخرم ؟ منظورم اینه که از رده خارج نمیشه این مادربرد؟ چون وقتی میخواد از رده خارج بشه هر چی کمتر پول بدی ضررش کمتره ؟

برای اون قطعات همون مادربرد 300 تومنی مثل ASUS B85-PLUS یا بهتر B85-GAMER PRO کفایت می کنه، پردازنده ی شما سری K نیست که لزومی به خرید Z87 باشه. عمر عملیاتی مادربرد تابع پردازنده ای هست که می تونه روی اون سوکت نصب بشه، اگر پردازنده ی جدیدی بیاد که سوکت جدیدی داشته باشه خب مادربرد هم دیگه برای اون مناسب نخواهد بود.

sianobak

کاربر سایت
Apr 12, 2007
91
سلام دوستان و خسته نباشید
من سیستمم قدیمی هست و الان قصد ارتقاء دارم. سی پی یو من در حال حاضر E8400 اینتل هست که می خوام ارتقاء بدمش به نظرتون برم سراغ 6 یا 8 هسته ای از AMD یا توی رنج Corei5 اینتل قطهعه تهیه کنم؟ قیمت برام مهم هست و دوست دارم کارایی هم به میزبان قابل قبولی برام باشه ( برای بازی میخوام ) ... کسی اینجا هست که سی پی یو هشت هسته ای AMD رو گرفته باشه و قیمت ها چجوری هست؟ مرسی

Firesword

کاربر سایت
Jan 20, 2013
881
نام
Barbarian
سلام یه CPU
Intel i5 3570k بهتره یا intel core i7 920؟

- - -ویرایش - - -

یه سوال دیگه هم دارم این قطعات
Geil EVO Leggera 8GB DDR3 1600MHz
intel core i7 920 یا Intel i5 3570k
پاور که فک نکنم ربطی داشته باشه ولی
GIGABYTE Hercules 400W

حداقل رویه چه مادربوردی میتونن نصب شن چون میخوام هزینه بیاد پایین.

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
سلام دوستان و خسته نباشید
من سیستمم قدیمی هست و الان قصد ارتقاء دارم. سی پی یو من در حال حاضر E8400 اینتل هست که می خوام ارتقاء بدمش به نظرتون برم سراغ 6 یا 8 هسته ای از AMD یا توی رنج Corei5 اینتل قطهعه تهیه کنم؟ قیمت برام مهم هست و دوست دارم کارایی هم به میزبان قابل قبولی برام باشه ( برای بازی میخوام ) ... کسی اینجا هست که سی پی یو هشت هسته ای AMD رو گرفته باشه و قیمت ها چجوری هست؟ مرسی
دوست عزیز CPU های AMD فقط 4300-6300 بخاطر قیمت/Performance میارزه باقی CPU ها رسما اشغال به تمام معنا هستند.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر