مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام
من کارت گرافیکم چه تنظیمات بازیم زیاد باشه چه کم تا نزدیکای صد درجه گرم میشه. به طور عادی هم روی 60 هست که یکم زیاده. فنشم تازه عوض کردم. امکان داره مشکل از خمیر سیلیکون باشه؟
اگه مشکل از اون نباشه خنک کننده باید بخرم؟ وصل کردنش راحته؟
فن عوض کردی خمیر سیلیکون نزاشتی؟:| خمیر سیلیکون بزن.
باهاش اصلا بازی نکن تا درست شه، فشارم بهش نیار. منم کارتم اینجوری بود بعد سوخت>:d یعنی نسوخت، ولی خوب دیگه غیر قابل استفاده شد.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید یه سوال cpu در چه اندازه رو لود بازی ها و سرعت بالا اومدن اون ها تاثیر داره؟

در این قضیه کمترین تاثیر رو داره و بیشترین تاثیر رو هارد دیسک یا SSD داره که هر چی سرعتش بیشتر باشه لود شدن هم سریعتر میشه.

سلام
من کارت گرافیکم چه تنظیمات بازیم زیاد باشه چه کم تا نزدیکای صد درجه گرم میشه. به طور عادی هم روی 60 هست که یکم زیاده. فنشم تازه عوض کردم. امکان داره مشکل از خمیر سیلیکون باشه؟
اگه مشکل از اون نباشه خنک کننده باید بخرم؟ وصل کردنش راحته؟

باهاش اصلا بازی نکن تا درست شه، فشارم بهش نیار. منم کارتم اینجوری بود بعد سوخت>:d یعنی نسوخت، ولی خوب دیگه غیر قابل استفاده شد.

توصیه ی دوستمون تایید میشه.

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
درود
یه چند وفتی هست بعد یکی دو ساعت که سیستم روشن هست هز چند ثانیه یک بار یه صدای ویز ویز از کارت گرافیکم میاد منظورم زمانیه که از کارت استفاده ی سنگین هم نشده صدا از چی میتونه باشه ؟ تو این سه سالی که این کارتا دارم هر چند ماه یک بار دو تا فن روش را تمیز کردم و نزاشتم خاک روش جمع بشه

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
چرا خمیر زدم ولی گفتم شاید کم زده باشم. البته من وارد نیستم بدونم چقدر باید زد اصلا :d
یه خنک کننده جداگانه ای هست که بخرم بذارم که انقدر دما بالا نره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود
یه چند وفتی هست بعد یکی دو ساعت که سیستم روشن هست هز چند ثانیه یک بار یه صدای ویز ویز از کارت گرافیکم میاد منظورم زمانیه که از کارت استفاده ی سنگین هم نشده صدا از چی میتونه باشه ؟ تو این سه سالی که این کارتا دارم هر چند ماه یک بار دو تا فن روش را تمیز کردم و نزاشتم خاک روش جمع بشه

خب این صدا از ارتعاش Coil های مدار تغذیه ی برق GPU هست و مربوط به فن یا قطعه ی مکانیکی دیگری نیست، راه حل خاصی هم برای رفعش وجود نداره الا اینکه بار کاری سنگین- حتی صفحات اینترنتی پر از تبلیغات- رو همزمان با هم باز نکنید و ببینید تاثیری خواهد داشت یا خیر

چرا خمیر زدم ولی گفتم شاید کم زده باشم. البته من وارد نیستم بدونم چقدر باید زد اصلا :d
یه خنک کننده جداگانه ای هست که بخرم بذارم که انقدر دما بالا نره؟

خمیر در هنگام استفاده باید لایه ی خیلی نازکی بین سطح تراشه و سطح تماس فن ایجاد کنه و کاملا موازی سطح و محکم باشه، مثلا اگر یکی از پایه ها شل یا شکسته باشه ممکنه تماس با خنک کننده فقط در بخش کوچکی از سطح اعمال بشه و در نتیجه انتقال دما به خوبی صورت نگیره

خمیر سیلیکون زیاد هم ممکنه دقیقا نتیجه عکس و ایجاد فاصله بین دو سطح رو رقم بزنه و حرارت منتقل نشه.

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
اهان
بعد این ارتعاش coil که میگید دلیلش مال فرسوده شدن کارت هست یا وجود مشکلی تو خود کارت ؟ منظورم اینه که همینطوری که هست باهاش بسازم و در اینده مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ راسی یادم رفت بگم یک سالی میشه کارتمو به 6970 انلاک کردم ممکنه مال همین باشه ؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام یه کیس در حد نهایت 800 تومن چی پیشنهاد میدین

با 800 تومن که نمیشه چیزی بست، کمترین سیستم اینه:

CPU:INTEL Pentium G3220
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 430w
CASE:GREEN PARS

حدود 1070 میشه

بردن گیگا بهتره یا ایسوس برای گیم؟
ممنون

هر دو برند مدلهای خوب و حرفه ای برای بازی دارن، بستگی به بودجه داره که چه مدلی رو انتخاب کنید، اما برای بازی اولویت مهم اول کارت گرافیک و بعد هم پردازنده هست، مادربرد در راندمان تاثیر زیادی نداره.

اهان
بعد این ارتعاش coil که میگید دلیلش مال فرسوده شدن کارت هست یا وجود مشکلی تو خود کارت ؟ منظورم اینه که همینطوری که هست باهاش بسازم و در اینده مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ راسی یادم رفت بگم یک سالی میشه کارتمو به 6970 انلاک کردم ممکنه مال همین باشه ؟

دلیلش یه قانون فیزیکی بخاطر رد شدن جریان از Coil هست و درکارتهای معمولی با Coil های عادی این قضیه طبیعی هست، اما در کارتهای گرافیک حرفه ای و گرونتر از Coil های با کیفیتت ر استفاده میشه که در فرکانس و جریان بیشتر هم نویز و ارتعاش ایجاد نمی کنن.

asus-radeon-hd-7870-directcu-ii-super-alloy-choke.jpg

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
فرشید جان برای سیستمم پاور گرین 850 OC گیرم نمیاد
شرکت گرین هم تمام کرده و از صحبت هاشون متوجه شدم شاید دیگه از سری OC دیگه زیر 1000 تولید نکنند

مارک بهتر توی مایه های Green GP850B-OC Power چی توصیه میکنی که اگر گیر نیاوردم اونو بگیرم ؟
راستی قیمت 1000 همین سری تو چه مایه هایی هستش؟
مشخصات سیستمم هم که بالاست
CPU Core i7 3770
RAM 20 GB DDR3 1600MHz (4 Slot)
HDD : 2TB*2 + 1TB + SSD240GB (4DISC)
BD & DVD Writer (2 Devise)
MSI R7870 2GB DDR5 OC
......
.

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
شرکت گرین هم تمام کرده و از صحبت هاشون متوجه شدم شاید دیگه از سری OC دیگه زیر 1000 تولید نکنند

مارک بهتر توی مایه های Green GP850B-OC Power چی توصیه میکنی که اگر گیر نیاوردم اونو بگیرم ؟
CPU Core i7 3770
MSI R7870 2GB DDR5 OC
......
.

برای این سیستم یک enermax 650 ECO کفایت می کنه , به قیمت 360.

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
فرشید جان
با بودجه 550 تومان
یه کولر
با یه پاور میشه معرفی کنید
اینم قطعات
Asus 670 DC
Corei7 3770
16 Gig ram
1 tb hard

پردازنده شما ضریب بسته اس و نیاز به کولر قدرتمند در اش احساس نمیشه
corsair cs750 به قیمت 445 و یک thermalright true spirit 120m به قیمت 115 تومن. همین کولر هم بهترین حالت خرید شما می تونه باشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید

CPU Core i7 3770
MSI R7870 2GB DDR5 OC
......
.

خب 700 وات خود گرین هم کفایت می کنه برای سیستم شما و مشکلی نخواهد داشت.
میشه بجاش از برند CORSAIR سری CS یا TX یا RM رو معرفی کرد و از ENERMAX پاورهایی با همین توان موجوده.
مدل 1000 وات سری OC موجود نیست، مدل 1275 وات هست که حدود 970 تومنه.

فرشید جان
با بودجه 550 تومان
یه کولر
با یه پاور میشه معرفی کنید
اینم قطعات
Asus 670 DC
Corei7 3770
16 Gig ram
1 tb hard

POWER: GREEN 700-HP
FAN: ThermalRight ARCHON

این کولر حرفه ای و کم صدا هست و برای پردازنده های قویتر هم قابل استفاده هست، فقط مطمئن شو که توی کیست جا میشه
پاور هم اگه 650-OC GREEN یا حتی 750 OC باشه میشه بجای مدل بالایی انتخاب کرد/

r3min

کاربر سایت
Jan 8, 2009
455
نام
رامین
با سلام به دوستان گل ..
بچه ها یک سوال داشتم من یک رم corsair XMS3 4gb 1600 با تامینگ 9.9.9.24 و 1.65v ver 2.12 دارم . میخوام یک رم 4 گیگ یا 2 گیگ کنارش اضافه کنم رمی که میخوام بگیرم چه ویژگی هایی باید داشته باشه تا با این مچ بشه ؟! آخه قبلا یک رم 2 گیگ 1333 گرفته بودم با این اصلا مچ نبود دائم هنگ میکرد کامپیوتر و bluescreen میداد تامینگش هم درست بود .
بعد یک سوال دیگه سی پی یو من phenom ii 970 هستش این سی پی یو رم رو تا 1333 میشناسه و ساپورت میکنه ولی من از تو تنظیمات بایوس میتونم 1600 بکنمش تو پرفورمنس تاثیری داره من دستی این کار رو انجام میدم ؟!
با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر