مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
من انیمیشن و... نمیخوام که کارت گرافیک قوی بخواد واسه طراحی و معماری که پردازنده و رم و کچ حرف اول رو میزنه گویا...
این سری۸۰۰که واسه لپتاپ اومده!lenovo 5070
خودش پول یه کنسوله!

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

عزیزم
سری 840m اینجور مزخرفات به 1000 کیلومتری 880 هم که در ماه اینده عرضه میشه نمیرسه;)
برای بار 100ام:
لپتاپ بدرد گیمینگ حرفه ایی و تنظیمات Ultra و... نمیخوره بدرد کسایی میخوره که همش بیرونن یک موقعی هم حوصلشون سر میره یک بازی بذارن وقت بگذرونن
دور لپتاپ و تبلت اینا کلا برای بازی خط بکشین

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
سلام.
یه سیستم پیشنهادی میخوام که بازیهای نسل جدیدو روون اجرا کنه.
یه سیستمی که واقعا به صرفه باشه.موس و کیبوردو مانیتور رو نمیخوام.فقط کیس.بازم ممنون

zack fair

کاربر سایت
Dec 27, 2007
641
نام
على
سلام.دوستان من می خواستم یه سیستم کامل بگیرم با 3 تومن (کیس و مانیتور و ...).می خواستم ببینم دوستان چی بیشنهاد میدن.از این سیستم هم من اصلا انتظار گیم ندارم فقط میخوام یه سری کارای عادی مثل وب گردی و تماشای فیلم باهاش انجام بدم.ممنون.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام.
یه سیستم پیشنهادی میخوام که بازیهای نسل جدیدو روون اجرا کنه.
یه سیستمی که واقعا به صرفه باشه.موس و کیبوردو مانیتور رو نمیخوام.فقط کیس.بازم ممنون

CPU:INTEL Core I5 4690
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-GAMER PRO
VGA:ASUS R9 280X 3GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 3840 میشه و یه سیستم خوب برای بازیهای نسل جدید هست.

سلام.دوستان من می خواستم یه سیستم کامل بگیرم با 3 تومن (کیس و مانیتور و ...).می خواستم ببینم دوستان چی بیشنهاد میدن.از این سیستم هم من اصلا انتظار گیم ندارم فقط میخوام یه سری کارای عادی مثل وب گردی و تماشای فیلم باهاش انجام بدم.ممنون.

CPU:Core i5 4570
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1
MONITOR:SAMSUNG S20B315

با کیبورد و ماوس حدود 2900 میشه.

saman008

کاربر سایت
Oct 7, 2012
891
نام
استاد(master)
مادربورد لپتابم خرابم شده .می خوام عوضش کنم .مدلش acer 5755g . .قیمت مادر بوردش چنده به نظرتون و اینکه کجا گیر میاد؟؟

martik

کاربر سایت
May 26, 2012
59
درسته بهینه تر عمل میکنه ولی بستگی به خودتون داره که کارتون چیه میتونید یه کنسول هم کنارش بخیرید یا خیر من خودم حدود 5 میلیون تومان خرج سیستم کردم مخصوصا واسه انیمیشن و رندر گیری ... ولی یه کنسول هم کنارش گرفتم چون میدونستم هم انحصاری داره هم بازی های اورجینالش به نفعمه نسبت به PC , شما هم اگر میخوای یه سیستم هم واسه رندر بگیری هم گیم باید بگم واسه رندر میتونی خرج الکی نکنی و یک گرافیک متوسط مثل همین بزاری ولی اگر واسه گیم میخوای 100 درصد گرافیک های بالای 256 بیت بگیر و پیشنهاد من سری R9 ATI هستش چون خیلی خوب جواب میده ( 270X به بالا ) ولی اگر در توانت هست و دیگه کنسول نمیگیری یا فرقی برات نیکنه ( با خودته ) حدودا 1.300 میلیون به بالا میتونی بدی واسه یه کارت غول مثلا GTX 770 4GB که خودم از این خریدم و بازی هارو واست فوق العاده اجرا میکنه اگر هم عجله نداری وایسا نسل 800 Nvidia تا ماه دیگه عرضه میشه و اونا رو بخر .

دوست عزیز S H 4 H 4 i3این نکته لطفا فراموش نشود : ps4 و xone در بهترین حالت گرافیک معادل HIGH در پی سی هستن !! اگر گرافیک ULTRA با جزییات فوق العاده میخوای قطعا باید به سیستم پی سی رو بیاری و من خودم دو ماه دارم تحقیق میکنم و حدود سه میلیون تومن هم بودجه واسه فقط کارت گرافیک گذاشتم !! و بهتره که منتظره سری 800 و آخر ماه سپتامبر باشی که قراره که اتفاقاتی بیوفته که قطعا هر گونه خرید قطعات بویژه کارت گرافیک رو تحت تاثیر قرار میده( من صحبت آقا امیر رو تایید میکنم )

- - -ویرایش - - -

ببخشید دوستان با 200 هزار تومن بهترین کارت گرافیکی که میشه خرید چیه ؟

استفاده از کلمات " بهترین " و " کارت گرافیک " و " 200 هزار تومن" در کنار هم هیچ معنایی نداره !!! بهتره 200 هزارتومن رو هدر نکنید !

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
تو گیم هسته های مجازی به کار نمیان تو پردازنده؟!
واسه همین i5پیشنهاد میدین؟

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

تو گیم معمولا تا به حال بیش از 4 هسته کلا کارایی زیادی نداشته ، حالا فرقی نمی کنه که هسته های طبیعی باشه یا مجازی، مثلا یه Core i5 4670 در 90 درصد موارد هنوز راندمانی برابر با Core i7 4770 میده اما عناوین نسل جدید و بازیهای پیش رو به تدریج دارن با پردازنده های 6 یا 8 هسته ای ( 4 هسته اصلی و 4 هسته مجازی) هم مقیاس پذیر میشن و ازشون استفاده می کنن،

در رزولوشن Full HD هم که مدنظر ما و پیش فرض توصیه های ما هست هم اصولا کارت گرافیکی باید بیشترین قدرت رو داشته باشه و پردازنده تا اون حد زیر فشار نمیره.

مادربورد لپتابم خرابم شده .می خوام عوضش کنم .مدلش acer 5755g . .قیمت مادر بوردش چنده به نظرتون و اینکه کجا گیر میاد؟؟

اینو باید از تعمیرکار لپ تاپ یا نمایندگی دستگاه بپرسید، اما اینجا نمی تونیم قیمتی اعلام کنیم، چون برد شما با پردازنده و گرافیک مجتمع هست.

ببخشید دوستان با 200 هزار تومن بهترین کارت گرافیکی که میشه خرید چیه ؟

اگر برای بازی می خوای دو برابر این مبلغ و بیشتر باید بودجه تخصیص بدی
با 200 تومن فقط میشه کارت مناسب دیدن فیلم HD خرید.

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
درود
فرق روتر با مودم دقیقا چیه؟!
من الان یه دستگاه می‌خوام بگیرم که با Lan وصل شه به PC و خط رو وصل کنم بهش، از وایرلسش هم برای WiFi روی بقیه دستگاه ها استفاده کنم.
این خوبه الان برای این کار:
روتر وایرلس دی-لینک DIR-600N - DIR-600N
این یکی چه طور:
TP-Link TL-WR740N 150Mbps Wireless N Router - روتر بی‌سیم تی پی-لینک TL-WR740N
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
درود
فرق روتر با مودم دقیقا چیه؟!
من الان یه دستگاه می‌خوام بگیرم که با Lan وصل شه به PC و خط رو وصل کنم بهش، از وایرلسش هم برای WiFi روی بقیه دستگاه ها استفاده کنم.
این خوبه الان برای این کار:
روتر وایرلس دی-لینک DIR-600N - DIR-600N
این یکی چه طور:
TP-Link TL-WR740N 150Mbps Wireless N Router - روتر بی‌سیم تی پی-لینک TL-WR740N
ممنون

اگر می خوای سرویس DSL بگیری و فقط هم از یه دستگاه برای خواسته هایی که گفتی استفاده کنی باید مودم روتر بخری و نه روتر خالی!

هر دو دستگاهی که نام بردی روتر هستن فقط، برای اینترنت باید یک دستگاه جداگانه سرویس رو از طریق پورت خاصی با نام WAN دریافت کنه تا بتونه بین دستگاهها توزیع کنه، در واقع کابل تلفن به روتر خالی نمی خوره در صورتی که به مودم روترها میشه مستقیم کابل تلفنی که روش سرویس DSL برقرار هست وصل کرد و بین دستگاههای مختلف به اشتراک گذاشت.

من TPLINK 8961/8968 یا DLINK 2750 رو توصیه می کنم.

Dr.Freeman

کاربر سایت
Apr 18, 2009
511
نام
نوید
بنده هم اونقدرها از مرحله پرت نیستم که بدونم با 200 تومن نمیشه کارت گرافیک برای بازی خرید و برای تماشای فیلم و ... میخوام . خواهشا راهنمایی کنن دوستان .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
بنده هم اونقدرها از مرحله پرت نیستم که بدونم با 200 تومن نمیشه کارت گرافیک برای بازی خرید و برای تماشای فیلم و ... میخوام . خواهشا راهنمایی کنن دوستان .

ما بنا رو در این تاپیک به اولویت عناوین بازی دادیم و پیش فرض هست، برای همین هم چون عنوان نکردید گفتم کارت 200 تومنی برای بازی مناسب نیست.

با 250 تومن میشه کارت AMD R7 240X رو خرید، مدل ارزونتر فعلا موجود نیست.

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
سلام فرشید جان می خواستم مارک و سرعت دی وی دی رایترم رو بدونم اما روی دی وی دی رایترم نزده مارک ش رو و فقط از کلماتی مثل الترا اسپید و دی وی دی مالتی رکوردر استفاده کرده

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام فرشید جان می خواستم مارک و سرعت دی وی دی رایترم رو بدونم اما روی دی وی دی رایترم نزده مارک ش رو و فقط از کلماتی مثل الترا اسپید و دی وی دی مالتی رکوردر استفاده کرده

از ویندوز برنامه ی Device Manager رو اجرا کنید و در لیست قطعات دنبال DVD/CD-ROM Drives بگردید و ببینید در شاخه ی زیرش دقیقا چه مدلی رو ذکر کرده، از روی مدل میشه مشخصاتش رو پیدا کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر