مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
سلام دوستان یک سوال داشتم و اون این هست که بین i3 4130 و fx6300 کدوم برای گیم بهتره اگه میشه بنچ مارک هم بزارید

شما کلا پردازنده های FX رو کنار بزار و بجاش INTEL Core i3 4350 در کمترین حالت بخر که سریعتر هم هست.
سی پی یو های جدید AMD منظورتون هست؟ این شرکت اصلا پردازنده ی جدیدی در این رده نداره هنوز و پردازنده های نسل بولدوزر رو هم تا خرخره اورکلاک کرده و داره می فروشه! 5 گیگاهرتز فرکانس کمی نیست! مصرف و حرارتشون هم که دیگه گفتن نداره.

اگر مادربردتون هم AM3 هست بهتره عوضش کنید.

همین چند پست بالاتر راهنماییش هست

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
دوست عزیز لطفا با i3 4130 مقایسه کنید
اون دو تا cpu در یه سطحن از نظر کارایی مصرف ۶۳۰۰ بیشتره حدود ۳۵ وات اما بهتر اوورکلاک میشه معماری ۴۱۳۰ خیلی جلوترو پیشرفته تره یعنی صرف نظر از تعداد هسته ها اگر تک هسته ی اینو با ۶۳۰۰ مقایسه کنی ۴۱۳۰ جلوتره بعدا امکان اپگرید کردن رو داری و من ۴۱۳۰ رو انتخاب میکنم حالا اساتید هم میان نظر میدن کمکتون میکنن

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید کمک کن من تااخر این هفته فرصت دذارم دو تا سیستم رو جمع کنم

تا درست نقل قول نکنی من نمی تونم از حرفای شما سردربیارم، درست توضیح بده تا بتونم جواب بدم، بیخودی من رو به پستای قبلی ارجاع نده!

سلام، دوستان به سیستم میخواستم (کیس فقط) سقف 3.300.000ت باشه، برای بازی میخوام و اینکه بازی های چند ماه آینده رو جواب بده ... هارد رو هم چون چند تا اکسترنال دارم روی 500 ببندین :) در واقع میخوام تا اونجایی که میشه قیمت کم و توانایی بره بالا ... SLI هم برای مادربرد لازم ندارم ... ممنون میشم اگر پ.خ کنید اگر نه هم خوب همینجا :)

با این بودجه اگر نمی گفتی هم کسی مادربرد SLI توصیه نمی کرد!
هارد 500 و یک ترا هم تفاوت قیمتی ندارن که مدل ارزونتر بصرفه.

CPU:Core i5 4570
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS GTX 770 OC 2GB GDDR5/R9 280X 3GB MSI/ASUS
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

حدود 3390 میشه.

اقا فرشید من نظرم رو mk270 هست ولی یه مشکلی هست و اینه که من یه موس بیسیم داشتم خیلی سریع باتری خالی میکرد . این مشکل تو این موس هم هست ؟

طول عمر باطری همچین لوازمی محدود هست، اما مدل با کیفیتی هست و به بدی مدلای متفرقه باطری خالی نمی کنه،
اگر این قضیه مشکل ساز هست می تونید مدلای سیم دار رو بخرید کهدغدغه ی تعویض باطری نداشته باشید.

اون دو تا cpu در یه سطحن از نظر کارایی مصرف ۶۳۰۰ بیشتره حدود ۳۵ وات اما بهتر اوورکلاک میشه معماری ۴۱۳۰ خیلی جلوترو پیشرفته تره یعنی صرف نظر از تعداد هسته ها اگر تک هسته ی اینو با ۶۳۰۰ مقایسه کنی ۴۱۳۰ جلوتره بعدا امکان اپگرید کردن رو داری و من ۴۱۳۰ رو انتخاب میکنم حالا اساتید هم میان نظر میدن کمکتون میکنن

تفاوت این پردازنده ها اونقدر فاحش هست که نیازی به سند و دلیل هم نیست!!

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
بیخودی ارجاعت ندادم واااا من سوالو پرسیدم خودت ندیدی.. یه سیستم کامل تا پنج میلیون به علاوه ماوسو کیبرد.. یه سیستم هم تا ۲ فقط کیس.. بازم ممنون :">

montazery

کاربر سایت
Oct 14, 2011
400
نام
حسن
اقا میون کلامتون :d
یکی از دوستهام گفته قیمت کیس براش بگیرم
یک کیس میخواد تا 900 تومن فقط کیس!
بهترین چیزی که میتونه بگیره تو این رنج چیه؟؟؟
کیس 900 تومنی بازی های روز روی LOW اجرا میکنه"؟؟؟؟

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
سلام دوستان من یدونه مودم tplink 8970 خریدم. ولی متاسفانه با اینترنت مخابرات ما کار نمیکنه! یعنی چراغ adsl ثابت نمیشه! گفتن این مودم با سیستم ما سازگار نیس!راهی واسه درست کردنش نیست؟
میگم من یدونه D-Link 2520U بدون وایرلس دارم میتونم از این اینترنت بگیرم و بدم به 8970 که اون واسم شیر کنه ؟ (یعنی بجای روتر ازش استفاده کنم.)
اگه نه که بیزحمت یه روتر خوب تا دویست و پنجاه تومن که برد وایرلسش اندازه 8970 باشه معرفی کنید.
ممنون

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
اقا فرشید این قطعات روی هم جقدر میارزه ، میخوام ببینم 50_60 تومن میارزه
مادربورد AGP 8x
هارد : 80 گیگ MAXTOR ATA/133 HDD
دو تا رم هر کدو 512 KVR
کارت گرافیک ULTRA 6800
سی دی رام : Cd_S400/A5
دی وی دی رام: CB_5216A
هر دوش Asus

بهم 60 اینا پیشنهاد دادن قیمت رو .
باندش چقدر میارزه ؟
Microlab
LEXLIS
2xRدو تا بلندگو داره
اینا زیرش زده
PR BIT

SRS

amirgame20

کاربر سایت
May 25, 2013
22
نام
امیر
سلام من می خواستم یه سیستم تا سقف 3.500 جمع کنم نظر شما چیست در ظمن (موس .کیبرد . مانیتور) رو از قبل خریدم. از راهنمایی شما ممنون میشم.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام من می خواستم یه سیستم تا سقف 3.500 جمع کنم نظر شما چیست در ظمن (موس .کیبرد . مانیتور) رو از قبل خریدم. از راهنمایی شما ممنون میشم.
VGA: GTX 770 Asus
اگه موجود نبود:
R9 280X

CPU: 4670

Mb: B85 Plus Asus

Ram: 2*4 1600

Case: Green X4

HDD: 1TB Seagate

Power: Green 650w

چند تا نکته:
سعی کنید اول CPU رو بخرید.
اگه CPU موجود نبود، 4690 بخرید و مادربورد هم به H97 تغییر بدید. البته کمی از بودجه می زنه بالاتر. میتونید همون B85 رو هم بخرید، ولی باید دقت کنید BIOSـش آپدیت باشه و گرنه CPU کار نمی کنه و باید یه CPUـه سری Haswell پیدا کنید بزارید روش که BIOS رو آپدیت کنید.
خواستید 280X بخرید برند Sapphire نخرید، مثل اینکه دست دوم هستن!
CPU تون رو دقت کنید آخرش K ننوشته باشه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بیخودی ارجاعت ندادم واااا من سوالو پرسیدم خودت ندیدی.. یه سیستم کامل تا پنج میلیون به علاوه ماوسو کیبرد.. یه سیستم هم تا ۲ فقط کیس.. بازم ممنون :">

من عذرخواهی می کنم، اشتباه فاحشی کردم و با کاربر دیگه ای اشتباه شد!

CPU:INTEL Core I5 4670K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS Z97-PRO
VGA:Geforce GTX 780 3GB DDR5/ASUS R9 290 4GB
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:750W GREEN
CASE:GREEN X4
ماوس و کیبورد مناسب رو هم اگر جمعا 150 تومن حساب کنی با قطعات بالا میشه 4895 تومن

این هم تا دو تومن:

CPU:Core i3 4130
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 650 1GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

اقا میون کلامتون :d
یکی از دوستهام گفته قیمت کیس براش بگیرم
یک کیس میخواد تا 900 تومن فقط کیس!
بهترین چیزی که میتونه بگیره تو این رنج چیه؟؟؟
کیس 900 تومنی بازی های روز روی LOW اجرا میکنه"؟؟؟؟

با 900 تومن اصولا کیسی نمیشه خرید که کمترین استفاده ی اداری رو هم داشته باشه، دیگه بازی کردن بماند:

CPU:INTEL G2020
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8H61-M
HDD:SEAGATE 500GB
POWER:GREEN 480w
CASE:MAGNUM2

این حدود 1 تومن میشه ولی برای بازی مناسب نیست.

سلام دوستان من یدونه مودم tplink 8970 خریدم. ولی متاسفانه با اینترنت مخابرات ما کار نمیکنه! یعنی چراغ adsl ثابت نمیشه! گفتن این مودم با سیستم ما سازگار نیس!راهی واسه درست کردنش نیست؟
میگم من یدونه D-Link 2520U بدون وایرلس دارم میتونم از این اینترنت بگیرم و بدم به 8970 که اون واسم شیر کنه ؟ (یعنی بجای روتر ازش استفاده کنم.)
اگه نه که بیزحمت یه روتر خوب تا دویست و پنجاه تومن که برد وایرلسش اندازه 8970 باشه معرفی کنید.
ممنون

اولین بار هست همچین چیزی میشنوم، مودم 8970 با خط سازگار نباشه؟! این مودمها Multi mode هستن و با تمام سیستمهای مخابراتی قابل استفاده و شناسایی هستن، من در این قضیه شک دارم!!
در ضمن این مودم دارای 3 حالت کاربری هست که مودم، روتر و روتر 3G هست، شما اگر مودم دیگه ای رو هم به خط تلفن وصل کنید و اینترنت روی اون فعال میشه می تونید با یه کابل LAN از خروجی اون به پورت 1 دو حالته ی 8970 وصل کنید و با قرار دادن 8970 در مودم روتر، اینترنت رو از طریق وایرلسش بین تمام دستگاهها Sahreکنید.

پس نیازی به تعویضش نیست.

اقا فرشید این قطعات روی هم جقدر میارزه ، میخوام ببینم 50_60 تومن میارزه
مادربورد AGP 8x
هارد : 80 گیگ MAXTOR ATA/133 HDD
دو تا رم هر کدو 512 KVR
کارت گرافیک ULTRA 6800
سی دی رام : Cd_S400/A5
دی وی دی رام: CB_5216A
هر دوش Asus

بهم 60 اینا پیشنهاد دادن قیمت رو .
باندش چقدر میارزه ؟
Microlab
LEXLIS
2xRدو تا بلندگو داره
اینا زیرش زده
PR BIT

SRS

با این قیمت اصلا فروخته نشن بهتره!
حداقل باید 100 تومن کیس و 30 تومن هم باندها رو قیمت گذاری کنن.

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
دستت درد نکنه
یک کیس میخوام که اصلا برای،بازی نباشه ،فقط کارهای روزمره و اینترنت
کارهای کوچیک تایپ ،
مانیتورم دارم .
تا رنج 1_1500

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
سلام فرشید جان یک مودم خوب برای خونه می خواستم تا با هاش موبایل و تبلت و کنسول و همه ی لوازم رو بهش وصل کنم بودجه هم 100000 تومن هست

Masoud75

کاربر سایت
Jul 28, 2014
50
سلام . تا 4 ، 4500 میشه یه سیستم معرفی کنید ؟ ( فقط کیس )

و اینکه با این هزینه این سیستم تا چند وقت به دردم میخوره ؟ فرضا بازی هایی که پاییز امسال میاد با همه جزئیات ساپورت میکنه ؟

و در مقایسه با کنسول های نسل 8 چجوری در میاد ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر