مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

WarezMaster

کاربر سایت
Apr 21, 2014
43
قیمت کارت 770 درسته و گارانتیش هم معتبره.
من اینا رو توصیه می کنم که حدود 1900 میشه( بدون احتساب 770) و کمتر از این هم اکیدا توصیه نمیشه:

CPU:Core i5 4670
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 770 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

سلام فرشيد جان@};-
امروز همه قطعات رو خريدم جز گرافيك! چون هركس يه قيمتي ميداد و كلا موجود هم نداشتن اكثرا 8-|
به نظرت صبر كنم گرافيك رو 1-2 ماه ديگه بگيرم نظرت چيه؟؟‌بودجه هم براي گرافيك 1300 هست حداكثر.ميتونم 1-2 ماه ديگه اين كارت يا مدل بالاترش رو بگيرم؟ به نظر خودت كه كارشناسي صلاح ميدوني صبركردن رو؟ و اينكه مادربرد B85 plus گرفتم كه گرافيك انبورد داره روي اين سيستم فوتوشاپ نصب ميشه كه 1-2 ماه رو باهاش بسازم!؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید بازم مزاحم شدم.دفتر فنی جدید رو به احداثه :d
یه سیستم دیگه واسه دفتر فنی میخوام.بدون مانیتور.فتوشاپ و اتوکد و اینا هم کار میکنیم.دیگه خودتون استادید.
ممنون

CPU:Core i5 4570
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 630 1GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

سلام فرشيد جان@};-
امروز همه قطعات رو خريدم جز گرافيك! چون هركس يه قيمتي ميداد و كلا موجود هم نداشتن اكثرا 8-|
به نظرت صبر كنم گرافيك رو 1-2 ماه ديگه بگيرم نظرت چيه؟؟‌بودجه هم براي گرافيك 1300 هست حداكثر.ميتونم 1-2 ماه ديگه اين كارت يا مدل بالاترش رو بگيرم؟ به نظر خودت كه كارشناسي صلاح ميدوني صبركردن رو؟ و اينكه مادربرد B85 plus گرفتم كه گرافيك انبورد داره روي اين سيستم فوتوشاپ نصب ميشه كه 1-2 ماه رو باهاش بسازم!؟

من کارشناس فنی هستم، نه کارشناس اقتصادی!
نمیشه پیش بینی کرد که وضعیت قیمتها و ارز چجوری میشه، به شرایط کلی کشور گره خورده.

بعید می دونم ظرف یکی دوماه قیمت کارت گرافیک تغییر محسوسی کنه، حداقل تا آخر سال میلادی همینه.

می تونی بدون کارت گرافیک هم سیستم رو موقتی استفاده کنی.

270x 4gb
or
280x 3gb

قطعا کارت 280X بهتر هست.

دوستان این پردازشگر چطوره ؟ برای لپ تاپه

AMD Elite Quad-Core A8-5545M

و همینطور :

AMD Radeon HD 8510G

برای چه کاری مدنظر دارید؟

برای کارهای عمومی و اداری و اینترنت توصیه میشه فقط، رده متوسط یا پایین هست.

با سلام و احترام؛

بهترین رم باس 1600 لپ تاپی DDR3 الان در بازار چیست ؟ ماژول 8 گیگ به صورت 2x4 گیگ می خواستم.

بهترین رم همون برندی هست که روی دستگاه شما نصب شده، اما اگر کل ماجولهای موجود رو عوض کنید می تونید از یه برند معتبر دیگه هم استفاده کنید. فعلا از برندهای ADATA و KINGESTON هم میشه ماجولهای SO-DIMM رو انتخاب کرد.

آخرین ویرایش:

codename 48

کاربر سایت
Apr 18, 2009
237
دوستان متخصص اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم. این مشخصات سیستم منه:

CPU Intel Core i5 - 2.80GHz – 760
Motherboard ASUS - P7P55D-E LX
VGA Card ATI RADEON HD 6850
Memory CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB

تا همین اواخر بازی های روز رو تقریباً با حداکثر تنظیمات اجرا میکردم بدون مشکل مثل BF4 و AC4 . ولی watch dogs رو در پایین ترین تنظیمات ممکن هم با کلی لگ اجرا میکنم. حالا به نظرتون این سیستم تا چه مدت میتونه از پس بازی های روز بر بیاد؟ اگه 4 گیگ دیگه رم بهش اضافه کنم چقدر تاثیر داره؟ اگه بخوام ارتقا بدم به نظرتون کدوم قطعه رو تعویض کنم؟

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی

تا همین اواخر بازی های روز رو تقریباً با حداکثر تنظیمات اجرا میکردم بدون مشکل مثل BF4 و AC4 . ولی watch dogs رو در پایین ترین تنظیمات ممکن هم با کلی لگ اجرا میکنم. حالا به نظرتون این سیستم تا چه مدت میتونه از پس بازی های روز بر بیاد؟ اگه 4 گیگ دیگه رم بهش اضافه کنم چقدر تاثیر داره؟ اگه بخوام ارتقا بدم به نظرتون کدوم قطعه رو تعویض کنم؟

WD حداقل رم پیشنهادیش 6 هست فکر کنم فقط بخاطر رمتون باشه 2X4 GB 1600 DDR3 بگیرین(البته اگه مادربوردتون ساپورت کنه در این حد رو)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام و احترام؛

بهترین رم باس 1600 لپ تاپی DDR3 الان در بازار چیست ؟ ماژول 8 گیگ به صورت 2x4 گیگ می خواستم.

در پست قبلی پاسخ داده شد، از قلم افتاده بود، ببخشید!

مشکل شما در بازی WD مربوط به خود بازی هست تا سیستم شما! قویترین سیستمها هم با این بازی مشکل داشتن.
یه سری به تاپیک مشکلات بازی بزنید، برخی راهکارها و Mod ها رو برای دانلود قرار دادن که وضعیب بازی و همینطور کیفیت گرافیکی اون رو بسیار بهبود می بخشه!

کارت گرافیک های انویدیا سری 800 کی میاد یه پی سی درست حسابی ببندیم؟

دو یا سه مدل High End مثل 880 و 870 در اواخر پاییز معرفی خواهند شد و مدلهای ارزونتر بعد از فاصله ی زمانی چند ماه معرفی خواهند شد.

7ribery

کاربر سایت
Jan 14, 2013
253
کدوم یکی در مجموع بهتره ؟

intel core i5 3337U 1.80GHz

intel core i5 4200U 1.60GHz

- - -ویرایش - - -

اینی که در بعضی لپ تاپ های جدید باتری به صورت متصل هست و قابل جدا شدن نیست, آیا علت خاصی داره؟

چون ظاهراً از اونجایی که باتری لپ تاپ ها بعد از مدتی خراب میشن و نیاز به تعویض هست, متصل بودن باتری به لپ تاپ کار جالبی به نظر نمیاد..

پس علت این اقدام چیست؟ چه مزایایی داره مگه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
کدوم یکی در مجموع بهتره ؟

intel core i5 3337U 1.80GHz

intel core i5 4200U 1.60GHz

- - -ویرایش - - -

اینی که در بعضی لپ تاپ های جدید باتری به صورت متصل هست و قابل جدا شدن نیست, آیا علت خاصی داره؟

چون ظاهراً از اونجایی که باتری لپ تاپ ها بعد از مدتی خراب میشن و نیاز به تعویض هست, متصل بودن باتری به لپ تاپ کار جالبی به نظر نمیاد..

پس علت این اقدام چیست؟ چه مزایایی داره مگه؟

خب سری U خیلی ضعیف و در عین حال کم مصرف هستن،
اینکه باطری قابل جدا شدن نباشه احتمالا به خاطر فشرده سازی و کوچکتر شدن ابعاد دستگاه هست.

ممنون فرشید عزیز. دستگاهی که بنده می خواهم خرید کنم به صورت پیش فرض فاقد رم می باشد :

www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=NanoPC&U=en-us0000027

برای همین پرسیدم. روی این مدل رم Low Voltage می شود استفاده کرد ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

خب بستگی به مادربرد و لیست رم های پشتیبانی شده ی اون داره
اینطور که توی مشخصاتش نوشته شده از SO-DIMM های معمولی پشتیبانی می کنه و مشخص نیست که مدلهای کم مصرف هم شاملش میشن یا نه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر