مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
با سلام

من الان یک سیستم دارم به این مشخصات، ولی‌ گرافیکش سوخته

CPU:Core i7 930

MB:Asus P6TD Deluxe

GPU:Radeon HD 5970

می‌خواستم یک سیستم پیشنهاد بدین با بودجه ۳ تومن.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
کنسول PS4 دارم.One هم همراه با PC میارن و اینکه گفتم عزیزه من اون سیستم که 500 دلار اینطوراس BF4
50 فریم میده...الان با Intel که اینکار انجام بده میشه
4470k
power green
و...که 5-6 میلیونی اب میخوره:d
خب پس اون سیستم اگه FX 8120 باشه باقی چیزا هم سره جای خود نیازی به تغییر PSU هست یا خیر؟(OverClock هم میخوام بکنم)

خب ملاک ما قیمت بازار ایران بود که ممکنه با جای دیگه فرق کنه، با این حال باز هم یه Core i3 4130 نسبت به FX 8120 یا حتی بالاتر راندمان بهتر و مصرف کمتری داره و قیمتش هم پایینتر هست!
پردازنده های FX مصرف بیشتری دارن و به پاور قویتر هم احتیاجه.

سلام دوستان، میخواستم یک هارد اکسترنال 1 ترابایتی بخرم، برای بودجه هم تا 400 مشکلی ندارم، ولی خب هر چی کمتر بهتر. میخوام روش فیلم و موسیقی و بکاپ و اینا بریزم. کلاً کارای سردستی رو می خوام با این هارد بکنم. هر چند ممکنه چند ساعت مداوم ازش کار بکشم. خلاصه ممنون میشم پیشنهاداتتون رو بگید. خودم یک مدل از Western Digital دیدم با قیمت 215 تومان که به نظرم خوب بود هم قیمتش هم مارکش به نظرم مطمئنه.

همونطور که دوستان گفتن مدل WD My Passport Ultra توصیه میشه با قیمت حدود 245 تومن.

با سلام

من الان یک سیستم دارم به این مشخصات، ولی‌ گرافیکش سوخته

CPU:Core i7 930

MB:Asus P6TD Deluxe

GPU:Radeon HD 5970

می‌خواستم یک سیستم پیشنهاد بدین با بودجه ۳ تومن.

CPU:Core i5 4570
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,928
نام
آن مرد !
اقا فرشید چنتا سوال
نظرتون در مورد Radeon R9 295X2 چیه ؟ اصلاتو بازار هست ؟
بعد به نظر شما gtx 780 با 780ti اختلافش اونقدری هست که ارزش 500 600 تومن اختلاف قیمت رو داشته باشه ؟
من چند جا بنچ مارک ها رو دیدم و 780 ti حتی از titan و 690 هم بالاتر بود . میخواستم ببینم واقعا اینطوریه ؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

best2best

کاربر سایت
Jul 25, 2013
101
نام
محسن
سلام

R7 260X 2GB این کارت گرافیک کانکتور چند پینی می خواد ؟ یک جا زده 6 پینی .یک جا زده 6 پین در 4 پین

بعد زده 6pin to 4pin منظورش اینه که یک کانکتور 10 پینی می خواد ؟ بعد اگه پاور من یک کانکتور 4 پین اذافه داشته باشه می تونم این 4 پین رو برای گرافیک استفاده کنم ؟ (الان پاور من 6 پینی هستش)

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
خب ملاک ما قیمت بازار ایران بود که ممکنه با جای دیگه فرق کنه، با این حال باز هم یه Core i3 4130 نسبت به FX 8120 یا حتی بالاتر راندمان بهتر و مصرف کمتری داره و قیمتش هم پایینتر هست!
پردازنده های FX مصرف بیشتری دارن و به پاور قویتر هم احتیاجه.

همونطور که دوستان گفتن مدل WD My Passport Ultra توصیه میشه با قیمت حدود 245 تومن.

CPU:Core i5 4570
RAM:2*4GB 1333 DDR3
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

توی اون مورد که اصلا بحثی نیست...
AMD خیلی مصرف پاورش بالاس
1.اگه بخواد اینتل بشه کل سیستم عوض میشه راندمانش به low bf4 هم نمیرسه بخاطر بودجه
2
750W برای اورکلاک کفایت میکنه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام کسی می تونه یه مادربرد و یه سیپیو برای r9 290 معرفی کنه می خوام گلوگاه نشه و زیاد تو خرج نرم 3570k چطوره؟

CPU:INTEL Core I7 4770

سری 3000 و 3570/3770 توی بازار خیلی کم شده و مادربردهاشم کمه، اینایی که معرفی کردم بهترین گزینه ها هستن و بالاترین راندمان رو هم میدن، حتی یه 4670 هم هنوز می تونه 100 درصد راندمان مورد نظر رو از کارت بگیره.

اقا فرشید چنتا سوال
نظرتون در مورد Radeon R9 295X2 چیه ؟ اصلاتو بازار هست ؟
بعد به نظر شما gtx 780 با 780ti اختلافش اونقدری هست که ارزش 500 600 تومن اختلاف قیمت رو داشته باشه ؟
من چند جا بنچ مارک ها رو دیدم و 780 ti حتی از titan و 690 هم بالاتر بود . میخواستم ببینم واقعا اینطوریه ؟
با تشکر

هنوز توی بازار داخلی ندیدم، کارت بسیار قدرتمند و در عین حال خنکی هست( چون واترکولینگ داره) خیلی قیمت مناسبی داره.
نکته ی منفی این کارت هم دو هسته ای بودنش هست که راندمان کاملش رو به درایور AMD وابسته می کنه که هنوز و همیشه کامل نیست و ممکنه در ابتدای انتشار بازی به تک هسته خلاصه بشه.

تفاوت بین 780 معمولی با 780Ti هم محسوس هست اما هنوز نمیشه اون تفاوت قیمت رو متناسب با تفاوت راندمانشون محسوب کرد.
در مورد راندمان بله، برخی جاها از 690 هم قویتر هست( به خاطر رم و پهنای باند بیشتر) ، از TITAN هم که قطعا باید قویتر باشه.

سلام

R7 260X 2GB این کارت گرافیک کانکتور چند پینی می خواد ؟ یک جا زده 6 پینی .یک جا زده 6 پین در 4 پین

بعد زده 6pin to 4pin منظورش اینه که یک کانکتور 10 پینی می خواد ؟ بعد اگه پاور من یک کانکتور 4 پین اذافه داشته باشه می تونم این 4 پین رو برای گرافیک استفاده کنم ؟ (الان پاور من 6 پینی هستش)

یه 6 پین کفایت می کنه، این کارت اصلا مصرفی نداره که به بالاتر از 6 پین نیازی داشته باشه!
اون 4 پین اضافی فکر می کنم برای مادربرد شما در نظر گرفته شده بوده، چونبرخی مادربردهای حرفه ای تر بجای 4 پین برای CPU از دوتا 4 پینی یا یه 8 پینی هم می تونن استفاده کنن.

توی اون مورد که اصلا بحثی نیست...
AMD خیلی مصرف پاورش بالاس
1.اگه بخواد اینتل بشه کل سیستم عوض میشه راندمانش به low bf4 هم نمیرسه بخاطر بودجه
2
750W برای اورکلاک کفایت میکنه؟

برای پلاتفرم اینتل فقط پردازنده و مادربرد عوض میشه، اگه نمی خوای فقط BF4 رو اولویت قرار بدی که از معدود بازیهای با راندمان خوب روی FX ها هست باز من نظرم همون قبلی هست:

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Battlefield_4-test-bf4_proz_2.jpg

پاور هم 750 وات کفایت می کنه.

قدرت Intel G2030 در مقایسه با Intel E8400 چطوره؟

خب G2030 حدود 25 درصد قویتر هست، اما باز هم برای بازی خیلی ضعیفه.

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,928
نام
آن مرد !
اقا فرشید بین 780Ti و Radeon R9 295X2 کدوم رو پیشنهاد میدین ؟
بین asus 7990 و gtx 690 چی رو ؟
بین 4 کارت بالا با توجه به دوفاکتور قیمت و راندمان بهترین انتخاب چی میتونه باشه ؟
باتوجه به اینده بازی ها به نظرتون خرید یه کارت دو پردازنده ای بهتر نیست ؟
با تشکر
پاورم 730 thermaltake هست ؟ کم نمیاره واسه کارتا ؟ خصوصا Radeon R9 295X2 که مصرفش بالاس .

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
CPU:INTEL Core I7 4770

سری 3000 و 3570/3770 توی بازار خیلی کم شده و مادربردهاشم کمه، اینایی که معرفی کردم بهترین گزینه ها هستن و بالاترین راندمان رو هم میدن، حتی یه 4670 هم هنوز می تونه 100 درصد راندمان مورد نظر رو از کارت بگیره.

هنوز توی بازار داخلی ندیدم، کارت بسیار قدرتمند و در عین حال خنکی هست( چون واترکولینگ داره) خیلی قیمت مناسبی داره.
نکته ی منفی این کارت هم دو هسته ای بودنش هست که راندمان کاملش رو به درایور AMD وابسته می کنه که هنوز و همیشه کامل نیست و ممکنه در ابتدای انتشار بازی به تک هسته خلاصه بشه.

تفاوت بین 780 معمولی با 780Ti هم محسوس هست اما هنوز نمیشه اون تفاوت قیمت رو متناسب با تفاوت راندمانشون محسوب کرد.
در مورد راندمان بله، برخی جاها از 690 هم قویتر هست( به خاطر رم و پهنای باند بیشتر) ، از TITAN هم که قطعا باید قویتر باشه.

یه 6 پین کفایت می کنه، این کارت اصلا مصرفی نداره که به بالاتر از 6 پین نیازی داشته باشه!
اون 4 پین اضافی فکر می کنم برای مادربرد شما در نظر گرفته شده بوده، چونبرخی مادربردهای حرفه ای تر بجای 4 پین برای CPU از دوتا 4 پینی یا یه 8 پینی هم می تونن استفاده کنن.

برای پلاتفرم اینتل فقط پردازنده و مادربرد عوض میشه، اگه نمی خوای فقط BF4 رو اولویت قرار بدی که از معدود بازیهای با راندمان خوب روی FX ها هست باز من نظرم همون قبلی هست:

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Battlefield_4-test-bf4_proz_2.jpg

پاور هم 750 وات کفایت می کنه.

خب G2030 حدود 25 درصد قویتر هست، اما باز هم برای بازی خیلی ضعیفه.

AC-THIEF-TITANFALL-BF4
البته معیار من اینها نیستش چونکه ترجیح میدم روی کنسول بازی کنم...
من بازی های مانند سری Total war بازی های استراتژیک زیبای دیگه Sims 4(در حدی که تا 10000 ایتم روش نصب شه همراه با تمامی اضافات خود EA اجرا کنه اور دوز نکنه) مد نظرم هست روی PC
:d
چون PS4 کارش یک اجاره بازی:d

keoush

کاربر سایت
Aug 11, 2010
124
سلام خدمت دوستان...

قصد انتخاب motherboard مناسب برای پردازنده core i7 4770 با قیمتی حدود 400-600 تومن دارم.
ویژگی های مد نظر:

1. قصد OC ندارم
2. نیازی به کارت گرافیک نیست. به احتمال پایین و در شرایط ممکن در آینده حداکثر یک کارت گرافیک خواهم خرید
در نتیجه قابلیت sli/cr.. فاکتور گرفته میشه و نیازی به slot های زیاد نیست و یک عدد pci3 16x کافیست.
3. درصورت امکان دارای ماژول wifi باشد.

بر اساس اطلاعات شخصی گمان میکم چیپست h87 بهترین انتخاب باشد و ترجیا mini ITX ...

موارد زیر رو در نظر دارم ولی نتونستم داخل web اطلاعاتی از قیمت یا وجودشون پیدا کنم.
میخواستم از قیمتشون مطلع بشم و این که آیا قیمت کاذب دارند، نسبت به دیگر محصولات (که mini ITX نیستند).

1. Gigabyte H87N-wifi
2. Asus H87I-PLUS

اگر پیشنهاد و توصیه ای دارید ممنون میشم اگر مطلع کنید...

Crazy Joker

کاربر سایت
Oct 29, 2010
174
نام
Hossein
اساتید من قصد دارم تا بعد از ماه رمضون یه سیستم جدید بخرم.10 میلیون در نظر گرفتم(یکی دو میلیون هم زیاد شد مشکلی نیست).اهل اورکلاک هم اصلا نیستم و بیشترین استفاده ام بازیه.
خودم یه چیز هایی در نظر گرفتم :
Gigabyte GTX 780 Ti
i7-4960x Extreme Edition
1-حالا اول این تا اینجا خوب بوده یا نه؟2-توی خرید مادربرد خیلی سردرگمم یه پیشنهاد خوب بدین(چون از گوشه کنار شنیدم مارک ازراک از همه بهتره ترجیحا از برند ازراک:d)3-در کل دنبال اینم که یه سیستمی تهیه کنم که حداقل بازیهای روز رو با بالاترین جزئیات روی 1920x1080 اجرا کنه.4-در صورت امکان یک یا دوتا سیستم high end پیشنهاد بدید

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
AC-THIEF-TITANFALL-BF4
البته معیار من اینها نیستش چونکه ترجیح میدم روی کنسول بازی کنم...
من بازی های مانند سری Total war بازی های استراتژیک زیبای دیگه Sims 4(در حدی که تا 10000 ایتم روش نصب شه همراه با تمامی اضافات خود EA اجرا کنه اور دوز نکنه) مد نظرم هست روی PC
:d
چون PS4 کارش یک اجاره بازی:d

بازیهای انحصاری PC که نام بردید بیشتر بار پردازشیشون روی CPU متمرکز هست و در نتیجه هر چه پردازنده ی قویتری داشته باشید فریم بالاتر و راندمان بهتری خواهید گرفت:

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-strategy-Total_War_ROME_II_Patch_2-rome2_p2_proz.jpg

می بینید که در این بازی پردازنده ی FX-6100 حتی از پردازنده ی دو هسته ای Intel Core i3-2100 هم راندمان پایینتری داره، توصیه ی قبلی من رو تایید می کنه!

سلام خدمت دوستان...

قصد انتخاب motherboard مناسب برای پردازنده core i7 4770 با قیمتی حدود 400-600 تومن دارم.
ویژگی های مد نظر:

1. قصد OC ندارم
2. نیازی به کارت گرافیک نیست. به احتمال پایین و در شرایط ممکن در آینده حداکثر یک کارت گرافیک خواهم خرید
در نتیجه قابلیت sli/cr.. فاکتور گرفته میشه و نیازی به slot های زیاد نیست و یک عدد pci3 16x کافیست.
3. درصورت امکان دارای ماژول wifi باشد.

بر اساس اطلاعات شخصی گمان میکم چیپست h87 بهترین انتخاب باشد و ترجیا mini ITX ...

موارد زیر رو در نظر دارم ولی نتونستم داخل web اطلاعاتی از قیمت یا وجودشون پیدا کنم.
میخواستم از قیمتشون مطلع بشم و این که آیا قیمت کاذب دارند، نسبت به دیگر محصولات (که mini ITX نیستند).

1. Gigabyte H87N-wifi
2. Asus H87I-PLUS

اگر پیشنهاد و توصیه ای دارید ممنون میشم اگر مطلع کنید...

بر اساس معیارهای مدنظز شما، انتخابهایی که کردید هم بهترین ها هستن.
البته بخاطر ورود مادربردهای سری جدید، مدلهایی بر اساس تراشه ی H97 به جای H87 توصیه میشه

من هم این مدلها رو توی لیستم ندیدم، اگر پیدا نکردید مدلهای بدون Wi-Fi بگیرید و یک کارت مجزای WLAN هم تهیه کنید.

اساتید من قصد دارم تا بعد از ماه رمضون یه سیستم جدید بخرم.10 میلیون در نظر گرفتم(یکی دو میلیون هم زیاد شد مشکلی نیست).اهل اورکلاک هم اصلا نیستم و بیشترین استفاده ام بازیه.
خودم یه چیز هایی در نظر گرفتم :
Gigabyte GTX 780 Ti
i7-4960x Extreme Edition
1-حالا اول این تا اینجا خوب بوده یا نه؟2-توی خرید مادربرد خیلی سردرگمم یه پیشنهاد خوب بدین(چون از گوشه کنار شنیدم مارک ازراک از همه بهتره ترجیحا از برند ازراک:d)3-در کل دنبال اینم که یه سیستمی تهیه کنم که حداقل بازیهای روز رو با بالاترین جزئیات روی 1920x1080 اجرا کنه.4-در صورت امکان یک یا دوتا سیستم high end پیشنهاد بدید

CPU:INTEL Core I7 4930K
RAM:CORSAIR 4*4GB DDR3 2333
M/B:ASUS P9X79
VGA:Geforce GTX 780 3GB DDR5*2
HDD:Seagate 7200.12 2 TB
SSD: SAMSUNG 840 PRO 120GB*2
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:1000W GREEN
CASE:GREEN X9

این سیستم مطابق معیارهای شماست و لازم نیست برای راندمان بالاتر هزینه ی بیشتری کنید، چون تفاوت محسوسی نخواهد کرد!
کارت گرافیک هم دوتا در حالت SLI پیش بینی شده است.

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
دوستان کسی از کیفیت این usb sound ها اطلاعی داره؟
USB_Sound_Card.jpg

قیمتش 10 تومنه
میخوام ببینم در حد کارت آنبورد هستش؟
اگر خوب نیست یک مدلی که خوب باشه و توی بازار موجود باشه لطفا معرفی کنید
قراره وصل بشه به یک اسپیکر معمولی و میخوام در حد معمول صداش خوب باشه
آخرین ویرایش:

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
سلام .
دوستم یک بودجه محدود 2تومنی داره ( که شاید{ احتمال 5درصد } بتونه مبلغو 500تا1تومن افزایش بده )
یک کیس خوب میخواد که همه کارهاشو بتونه انجام بده ( از قبیل فیلم دیدن اینترنت گردی و بازی کردن ) مانیتورشم FHD نیستش یعنی دنبال رزولوشن 1080 و اینا نیست . ( که مثلا برای بازی دردسر بشه براش بعدا )
برای اون قیمت اولیه که اشاره کردم چیزی مدنظرتون هست ؟ ( فقط کیس و محتویات داخلش ، باقی قطعات رو داره )
اینم چیزیه که یکی از دوستان پیشنهاد داده ، چطوره ؟ اون کارا رو میتونه بکنه ؟
CPU : Core i3 4130
M/B : ASUS H81 PLUS
VGA : SAPPHIRE DUAL X R9 270X 2GB
POWER : RX 500AF - 500W
RAM : 4GB*2 -1600 KINGSTON
--

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر