مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
گفتم شاید قیمتا اینجا ارزون تر باشه.
از این سیستم چه قدر بهتره ؟
vga 9500 gt
cpu e2180 2ghz
ram 2 gig kingston 800 hz

این سیستم که اصلا با سیستم ضعیف نسل فعلی هم قابل قیاس نیست و خیلی سریعتره، اما مساله اینه که معیار ما بازیهای روز و راندمان مناسب توی اونا هست، نه سیستم قدیمی شما.

مسئله قیمت هستش...که توی سیستم های low end
AMD خیلی خیلی بهتر از Intel Nvidia نسبت به قیمت هست
همینطورم که گفتم شما یادتون نیست دقیقا این سیستم BF4 رو روی ultra 42 فریم میداد ولی بخاطر Performance بهتر من GPU به R9 و RAM تا 8 گیگ عوض کردم(از کانادا میارن قطعات رو موجودی نا موجودی در اینجا مطرح نیست)

من کاری ندارم که توی بتلفیلد چجوری من، من این دو قلم رو توصیه نمی کنم، نه به نسبت قیمت و نه معیار دیگه ای اولویت نداره. شما هم اصرار داری بخری میل خودته خب.

خب الان تصمیم گرفتیم که قاب رو عوض نکنیم پاور خودمون هم که از این بهتره ( GREEN 480 W) الان مشخصاتش اینطوری میشه ( ببینید قطعات دیگم هم ظعیفه DVDRW م هم که الان چشمش ضعیف شده هاردم که الان 150 گیگ هست پر شده باید بقیه رو هم عوض کنم .
MB ASUS H61 PLUS
CPU INTEL 2030 BOX
RAM PATRIOT DDR3 1333 4X2GB
HDD-W.D-500GB SATA 64M
DVDRW-ASUS-24X-SATA
Geforce-GT-630
POWER-GREEN-480W
الان بهتره اینجا کارت گرافیک رو بالاتر ببرم یا CPU ?
میدونم سیستم خوبی نمیشه ولی شرایطم جوری نیست که بتونم بعدا کارت گرافیک بگیرم.

دوست عزیز، شما شسته و رفته و بگو دقیقا چه قطعاتی و با چه بودجه ای، لیست داغون یکی دیگه رو برای چی درست کنم خب؟

مکلارن

کاربر سایت
Mar 15, 2013
22
سلام آقا فرشید
یه سوال دارم اونم اینه که کارت گرافیک GT9500 رو با GT9400 بصورت SLI کنار هم قرار داد؟ (چون دو تاشون این قابلیت رو دارن)
بعد مارک هم در SLI تاثیر داره؟

خواهشا یکم توضیح بدین

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
این سیستم که اصلا با سیستم ضعیف نسل فعلی هم قابل قیاس نیست و خیلی سریعتره، اما مساله اینه که معیار ما بازیهای روز و راندمان مناسب توی اونا هست، نه سیستم قدیمی شما.

من کاری ندارم که توی بتلفیلد چجوری من، من این دو قلم رو توصیه نمی کنم، نه به نسبت قیمت و نه معیار دیگه ای اولویت نداره. شما هم اصرار داری بخری میل خودته خب.

دوست عزیز، شما شسته و رفته و بگو دقیقا چه قطعاتی و با چه بودجه ای، لیست داغون یکی دیگه رو برای چی درست کنم خب؟
اصراری ندارم عزیزه من...من میخوام با حداکثر 500-600 دلار سیستمی ببندم که 2 روز دیگه بازی های PC راحت اجرا کنم شما اگه میتونی با این ارقام یک پردازنده مادر بورد معرفی کنی که bf4 ac اینا روی ULTRA فریم دورو برای 50 بده و همین قیمت هم باشه بفرمایین بگیرم:d(معیار راندمان در بازی)
و PSU با افزایش GPU و RAM هنوز هم OK هست؟
کیس چی پیشنهاد میکنین؟(خودم دارم یکی ولی خوب نیست ZEUS ee)
و اگر CPU,AMD FX-8120 بکنم نیاز به افزایش PSU پیدا میکنم یا خیر؟

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام آقا فرشید
یه سوال دارم اونم اینه که کارت گرافیک GT9500 رو با GT9400 بصورت SLI کنار هم قرار داد؟ (چون دو تاشون این قابلیت رو دارن)

خواهشا یکم توضیح بدین
اگه بشه هم هیچ ارزشی نداره و توصیه نمیشه، یه کارت جدید بگیرید در هر صورت بهتر هست.

babak

کاربر سایت
Nov 12, 2005
93
نام
babak
با سلام
یک سیستم می خواهم برای تری دی مکس و اتو کد و ...
(رم ، مین بورد ، سی پی یو ، گرافیک ، کیس ، پاور و یک هارد ssd 64)
بودجه حدود 1700-1800
ممنون می شم راهنمایی کنید
با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
این سیستم چطوره حالا شاید بتونم این 400 اضافی رو یه جوری دربیارم.
CPU Intel 4th Gen Core i3-4150
RAM Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1866MHz
MB GIGABYTE Gaming Series GA-H97-Gaming 3
VGA GIGABYTE GV-N750OC-2GI GeForce GTX 750 2GB

این خیلی بهتر از اون قبلی هست، ارزش اون 40 تومن اضافی رو هم قطعا داره.

سلام آقا فرشید

خواهشا یکم توضیح بدین

اونقدر از عمر این کارتا گذشته و ناکارآمد هستن که به هیچ دردی از جمله SLI کردن هم نمی خورن و باز هم راندمانشون با معیارهای امروزی افتضاح خواهد بود. اصلا این کارتای از رده خارج رو از فکرت بیرون کن!
برای SLI باید هر دو مدل یکسان باشن. اما می تونن از مارکای متفاوت باشن.

اصراری ندارم عزیزه من...من میخوام با حداکثر 500-600 دلار سیستمی ببندم که 2 روز دیگه بازی های PC راحت اجرا کنم شما اگه میتونی با این ارقام یک پردازنده مادر بورد معرفی کنی که bf4 ac اینا روی ULTRA فریم دورو برای 50 بده و همین قیمت هم باشه بفرمایین بگیرم:d(معیار راندمان در بازی)
و PSU با افزایش GPU و RAM هنوز هم OK هست؟
کیس چی پیشنهاد میکنین؟(خودم دارم یکی ولی خوب نیست ZEUS ee)
و اگر CPU,AMD FX-8120 بکنم نیاز به افزایش PSU پیدا میکنم یا خیر؟

من باز چیزی متوجه نشدم، بودجه ی کلی شما به تومن چقدر هست؟

با سلام
یک سیستم می خواهم برای تری دی مکس و اتو کد و ...
(رم ، مین بورد ، سی پی یو ، گرافیک ، کیس ، پاور و یک هارد ssd 64)
بودجه حدود 1700-1800
ممنون می شم راهنمایی کنید
با تشکر

با این بودجه یه سیستم معمولی رو هم بزور میشه بست، شما که استفاده ی اختصاصی برای اون کارهای لازم داری باید بودجت خیلی بالاتر ببری.

CPU:Core i7 4770
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 640 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
SSD: CORSAIR GS 120GB
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

اینا حدود 2890 میشه و یه سیستم مناسب کار شماست.

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
این خیلی بهتر از اون قبلی هست، ارزش اون 40 تومن اضافی رو هم قطعا داره.

اونقدر از عمر این کارتا گذشته و ناکارآمد هستن که به هیچ دردی از جمله SLI کردن هم نمی خورن و باز هم راندمانشون با معیارهای امروزی افتضاح خواهد بود. اصلا این کارتای از رده خارج رو از فکرت بیرون کن!
برای SLI باید هر دو مدل یکسان باشن. اما می تونن از مارکای متفاوت باشن.

من باز چیزی متوجه نشدم، بودجه ی کلی شما به تومن چقدر هست؟

با این بودجه یه سیستم معمولی رو هم بزور میشه بست، شما که استفاده ی اختصاصی برای اون کارهای لازم داری باید بودجت خیلی بالاتر ببری.

CPU:Core i7 4770
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS GTX 640 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
SSD: CORSAIR GS 120GB
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

اینا حدود 2890 میشه و یه سیستم مناسب کار شماست.

بودجه من 500 دلار کانادا هستش.
یک سیستم که BF4 روی Ultra
50 فریم بطور متوسط حداقل بده معرفی کنین(بدون کیس)

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
سلام
یکی از دوستان یه سیستم تا 5 میلیون با مانیتور میخواد .
ممنون میشم راهنمایی کنید . تا 4600-4700 بگید که 300 تومن هم بزاره واسه موس و کیبورد .
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بودجه من 500 دلار کانادا هستش.
یک سیستم که BF4 روی Ultra
50 فریم بطور متوسط حداقل بده معرفی کنین(بدون کیس)

دوست عزیز، با 500 دلار بهترین کار خرید کنسول هست،
پایینترین رده ی PC که برای بازی توصیه میشه از 700 دلار یا 600 یورو شروع میشه و برای بتل 4 که به نسبت انجین قویتری هم داره و به همین خاطر سخت افزار قویتری هم لازم داره.

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,314
نام
Rashed
سلام
یکی از دوستان یه سیستم تا 5 میلیون با مانیتور میخواد .
ممنون میشم راهنمایی کنید . تا 4600-4700 بگید که 300 تومن هم بزاره واسه موس و کیبورد .
ممنون
CPU:INYEL CORE I5 4590
MB:AS ROCK H97 FATALITY
HDD:WD BLUE 1T
RAM:CORSAIR XMS3 2*4GB@1600MHZ
VGA:MSI GTX770
POWER:CORSAIR 650W
ODD:LITEON 24X
CACE:GREEN X6
MONITOR:ASUS VS228HR
حدود 4400 میشه

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
دوست عزیز، با 500 دلار بهترین کار خرید کنسول هست،
پایینترین رده ی PC که برای بازی توصیه میشه از 700 دلار یا 600 یورو شروع میشه و برای بتل 4 که به نسبت انجین قویتری هم داره و به همین خاطر سخت افزار قویتری هم لازم داره.

کنسول PS4 دارم.One هم همراه با PC میارن و اینکه گفتم عزیزه من اون سیستم که 500 دلار اینطوراس BF4
50 فریم میده...الان با Intel که اینکار انجام بده میشه
4470k
power green
و...که 5-6 میلیونی اب میخوره:d
خب پس اون سیستم اگه FX 8120 باشه باقی چیزا هم سره جای خود نیازی به تغییر PSU هست یا خیر؟(OverClock هم میخوام بکنم)

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
سلام دوستان، میخواستم یک هارد اکسترنال 1 ترابایتی بخرم، برای بودجه هم تا 400 مشکلی ندارم، ولی خب هر چی کمتر بهتر. میخوام روش فیلم و موسیقی و بکاپ و اینا بریزم. کلاً کارای سردستی رو می خوام با این هارد بکنم. هر چند ممکنه چند ساعت مداوم ازش کار بکشم. خلاصه ممنون میشم پیشنهاداتتون رو بگید. خودم یک مدل از Western Digital دیدم با قیمت 215 تومان که به نظرم خوب بود هم قیمتش هم مارکش به نظرم مطمئنه.

Am.gl

کاربر سایت
Oct 29, 2010
313
نام
امیرعلی
سلام دوستان، میخواستم یک هارد اکسترنال 1 ترابایتی بخرم، برای بودجه هم تا 400 مشکلی ندارم، ولی خب هر چی کمتر بهتر. میخوام روش فیلم و موسیقی و بکاپ و اینا بریزم. کلاً کارای سردستی رو می خوام با این هارد بکنم. هر چند ممکنه چند ساعت مداوم ازش کار بکشم. خلاصه ممنون میشم پیشنهاداتتون رو بگید. خودم یک مدل از Western Digital دیدم با قیمت 215 تومان که به نظرم خوب بود هم قیمتش هم مارکش به نظرم مطمئنه.

WD بهترین مارک برای اکسترنال و Seagate بهترین برای اینترنال هستش
به نظر من My Passport Ultra بگیرین که یک موقع ابی چیزی شد هم خراب نشه

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
یه وسترن دیجیتال مای بوک بگیر یه عمر برات کار میکنه! من 3 سال شب و روز ازش استفاده کردم آخ نگفته!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر