مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
همشون یه تکنیک رو استفاده می کنن اما خب بایوسهای متفاوت باعث سرعتهای بوت متفاوت میشه، از این نظر مادربردهای ASROCK معمولابهتر هستن و بعد هم مادربردای MSI و ASUS قرار دارن، مثلا من روی سیستم خودم از زمان روشن کردن تا استارت ویندوز تونستم به زمان 12.9 ثانیه برسم.این که چه قطعاتی روی سیستم نصب باشه هم خیلی روی سرعت بوت تاثیر داره.
این زمانی که گفتید با ssd و برای قبل از آماده بکار شدن دسکتاپ هست؟ این 13 ثانیه برای زمانی هست که برنامه های مختلف روی سیستم نصب هست؟ مدل مادربرد چی هست؟

Fallen Soul

کاربر سایت
May 15, 2009
1,656
نام
ali
میخوام SSD بگیرم واسه لپتاپ ام . چه مدلی خوبه ؟ بهتره تابستون صبر کنم یا نه ؟ تا 500 هم بودجه هست . اگه 256گیگ باشه و یکم بالاتر بازم خوبه .
بعد اگه بخوام به جای DVD بزارمش . حتما باید Caddy بخرم ؟

Daman2

کاربر سایت
Jul 21, 2013
170
با عرض خسته نباشید خدمت اساتید تاپیک که علمشون رو بی منت در اختیار ما قرار می دن!!!
می خواستم ببینم قیمت ها در آینده کاهش پیدا می کنه؟یا می ره بالا؟مثلا تا سال آینده
چون من امسال باید درس بخونم و وقت گیم ندارم
می دونم هیچ چیز اینجا پایه و اساس مشخصی نداره ولی اگه بتونید نظر خودتون رو بگید ممنون می شم.
می خوام سال دیگه سیستمی ببندم که دنیا نمونشو ندیده باشه D:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
بازیهای که قرار سال2015 میاد میتونه بکشه یا نه
مثلbatman ak witcher 3و....

Love the game. Live the
game

بله، پشتیبانی خواهد کرد، ولی قطعا با بالاترین تنظیمات نخواهد بود، با تنظیمات متوسط و بالا .

سلام این کیس تو بازار هست اگه هست چند قیمته Green x4 Case

من هنوز ندیدم.

زمان امدنش حدودا کی میشه بعد قیمت x9 چنده تو بازار

X9 کم پیدا میشه، اگرم باشه حدود 550 تومن هست.

سلام خدمت اساتید
ممنون میشم یه راهنمایی کنید ، بودجه تا 3 میلیون یه سیستم مشخص کنید برای دو سالی مناسب بازی کردن باشه

بازم ممنون

CPU:Core i5 4570
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS HB85-PLUS
VGA:ASUS GTX 760 OC 2GB GDDR5
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

سلام دوستان یه سیستم (کیس کامل) برا گیم با سقف 2400 می خواستم.
رزولوشن مانیتورم اینه:
768*1366
می تونم با این رزولوشن و این بودجه بازیای جدید رو با تنظیمات بالا و یا حتی اولترا بازی کنم؟

CPU:Core i3 4150
M/B:ASUS H81-PLUS
VGA:ASUS R9 270X 2GB GDDR5
POWER:GREEN 600w
CASE:GREEN X1

بخاطر رزولوشن پایینی که دارید ممکنه بتونید بیشتر بازیها رو با آخرین تنظیمات بازی کنید.

سلام برادرا
مدل مادربوردم اینه
Gigabyte P41T-D3
میتونم روش Radeon R7 260x یا Radeon HD 7790 بزارم؟
یه CPU هم توی رنج قیمت (200 - 300) بگید _ (این CPU به نظرتون خوبه Core i3 2120؟)
ممنون

پاسخ داده شد.

این زمانی که گفتید با ssd و برای قبل از آماده بکار شدن دسکتاپ هست؟ این 13 ثانیه برای زمانی هست که برنامه های مختلف روی سیستم نصب هست؟ مدل مادربرد چی هست؟

خیر، برای زمانی که تمام برنامه ها و درایورها کامل نصب هست، قبل از نصب برنامه ها زمانش 8 ثانیه بود. تمام مادربردهای ASUS و برندهای دیگه از 2 نسل قبل به اینور قابلیت FastBoot برای ویندوز 8 رو دارن.

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
با این سیستم میشه بازی های 2015 رو روی high بازی کنم ؟ حالا high نشد روی medium :d کارت گرافیکم رو تازه خریدم تا 2 یا 3 سال دیگه خوبه ؟
CPU intel Core i3 2100 @ 3.10GHz
4GB ram البته یه 2 یا 4 دیگه میخوام بندازم
GTX 750 Ti OC
1024*1280

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
با این سیستم میشه بازی های 2015 رو روی high بازی کنم ؟ حالا high نشد روی medium :d کارت گرافیکم رو تازه خریدم تا 2 یا 3 سال دیگه خوبه ؟
CPU intel Core i3 2100 @ 3.10GHz
4GB ram البته یه 2 یا 4 دیگه میخوام بندازم
GTX 750 Ti OC
1024*1280
از اونجایی که رزولوشنت پایینه احتمالا میتونی;)

best2best

کاربر سایت
Jul 25, 2013
101
نام
محسن
سلام اقا فرشید 2 تا سوال
1- کدو یک از پاور ها بهتره ؟
TR-470-PP گرین
یا Thermaltake Litepower 700W ATX
این را هر دو شو دارم دوتاش به سیستمم می خوره اما می خوام بدونم این پاور دومی که گفتم مارکش خوبه ؟
بعد یک سوال دیگه نمی دونستم کجا بپرسم
نوسان
برق برای کامپیتر ضرر بیشتری داره یا رفتن برق ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
میخوام SSD بگیرم واسه لپتاپ ام . چه مدلی خوبه ؟ بهتره تابستون صبر کنم یا نه ؟ تا 500 هم بودجه هست . اگه 256گیگ باشه و یکم بالاتر بازم خوبه .
بعد اگه بخوام به جای DVD بزارمش . حتما باید Caddy بخرم ؟

الان می تونید یه مدل 128 گیگی با این پول بخرید، مدلی مثل SAMSUNG 840 EVO که حدود 350 تومن هست و امتحانش رو هم پس داده
مدل 250 هم حدود 650 تومن هست.

با عرض خسته نباشید خدمت اساتید تاپیک که علمشون رو بی منت در اختیار ما قرار می دن!!!
می خواستم ببینم قیمت ها در آینده کاهش پیدا می کنه؟یا می ره بالا؟مثلا تا سال آینده
چون من امسال باید درس بخونم و وقت گیم ندارم
می دونم هیچ چیز اینجا پایه و اساس مشخصی نداره ولی اگه بتونید نظر خودتون رو بگید ممنون می شم.
می خوام سال دیگه سیستمی ببندم که دنیا نمونشو ندیده باشه D:

نمیشه پیش بینی کرد، اما فعلا تا مدتی قیمتها ثبات خواهد داشت چون قیمت ارز خدا رو شکر ثبات داره. سال آینده رو خود دولت هم هنوز نمی تونه برای بودجه ی خودش پیش بینی کنه، من چی بگم بعد؟!
سیستمی که ئنیا نمونش رو ندیده باشه فقط تا 2 سال بعدش شاخه، بعد از اون به تدریج افول می کنه!

سلام اقا فرشید 2 تا سوال
1- کدو یک از پاور ها بهتره ؟
TR-470-PP گرین
یا Thermaltake Litepower 700W ATX
این را هر دو شو دارم دوتاش به سیستمم می خوره اما می خوام بدونم این پاور دومی که گفتم مارکش خوبه ؟
بعد یک سوال دیگه نمی دونستم کجا بپرسم
نوسان
برق برای کامپیتر ضرر بیشتری داره یا رفتن برق ؟

نوسان برق ضرر بیشتری داره
این دو مدل پاور چه ربطی به هم دارن؟ هر دوتا که مدلای Thermaltake هستن با توان مختلف.

سلام یه سیستم تو رنج 1.5 ... بدون ماینتور و کیبورد و موس ( کیس + متعلقات ) گانفیگشو لطف می کنید ممنون میشم ...

با تشکر :D !

CPU:Core i3 4310
M/B:ASUS H81-PLUS
POWER:GREEN 380W
CASE:GREEN PARS

صدا کمی سلیقه ای هست، اما با در نظر داشتن هدف بازی خودم مدل KRAKEN و TIAMAT رو ترجیح می دم.
قیمت رو هم نمی دونم چرا پایین اومده، در ههر صورت شاید خود کمپانی سازنده قیمت رو دراپ داده که برای کاربرا خبر خوبی هست.

powerxcell 8i

کاربر سایت
Mar 11, 2012
52
نام
H
سلام دوستان . من میخوام بردازنده pentum g3220 برای اورکلاک بگیرم . بردازنده pentum g3258 قابلیت اورکلاک داره در سایتهای bit tech و toms hardwar دیدم میخواستم بدونم pentum g3220 هم این قابلیت داره؟
توی سایت tech powerup دیدم که cpu pentum g3420 هم قابلیت اورکلاک داره .
اینم لینک .
http://www.techpowerup.com/202196/a...-h97-h87-b85-and-h81-series-motherboards.html

آخرین ویرایش:

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
[h=2]سیستم گیم خور با قیمت پایین - ثواب داره ها[/h]سیستم خودم اینه . ارتقا بدم ؟؟؟؟ مادربردم سی پیو رو تا i7 فکر کنم ساپورت کنه و رم هم فکر کنم تا 16

MSI PH61A-P35/B3 USB 3
CPU INTEL G850 2.90GHZ 3CACH
RAM 4 GB DDR3 1/333
POWER 250 WATT
DVD SAMSUNG
MODEM INTEL
CASE DELUX SILVER
HDD 500GB MAXTOR
حالا میخوام اینو ارتقاش بدم. چندجا پرسیدم گفتن باید کلا عوض بشه که warfighter-battle 4 - cod ghosts - assassin creed- w atch dogs و gta و امثال اینارو نمیتونم بزنم بر بدن
28.gif
با 1.5 میلیون ولو با قطعات دست دوم ردیفش کرد؟ از خرید آت آشغال هم خوشم نمیاد اگه قرار باشه اجناس بی نام نشون بگیرم اصن نمیگیرم.

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,704
صدا کمی سلیقه ای هست، اما با در نظر داشتن هدف بازی خودم مدل KRAKEN و TIAMAT رو ترجیح می دم.
قیمت رو هم نمی دونم چرا پایین اومده، در ههر صورت شاید خود کمپانی سازنده قیمت رو دراپ داده که برای کاربرا خبر خوبی هست.
فرشید نظرت در مورد اون دو تا مدل asus orion چیه؟فرقشون چی هست ؟چون حدود 50 اختلاف قیمت دارن!
اون مدل فیلیپس چطوره؟
در مورد کراکن هم می گن که بیسش قویه اما صداش بم هست و اون شفافیت و تفکیک لازم رو نداره!!!خودت استفاده کردی نظرت چی بود؟

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
این سیستم مچ هست ؟
MB P8H61
Cpu core i3 2100 3.10GHz
4G Ram
GTX750
power 650W
کلا این سیستم تا 2 سال دیگه میتونه رو medium بازی هارو بیاره؟؟؟؟:-/ تو یجا دیگه هم پرسیدم این سوال رو ولی اون فقط در مورد کارت گرافیک بود :d

powerxcell 8i

کاربر سایت
Mar 11, 2012
52
نام
H
این سیستم مچ هست ؟
MB P8H61
Cpu core i3 2100 3.10GHz
4G Ram
GTX750
power 650W
کلا این سیستم تا 2 سال دیگه میتونه رو medium بازی هارو بیاره؟؟؟؟:-/ تو یجا دیگه هم پرسیدم این سوال رو ولی اون فقط در مورد کارت گرافیک بود :d

بله . شما میتونین بازیهای نسل 8 با تنضیمات high در رزولوشن 900p اجرا کنین.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر