مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
منم فک میکنم الکی قوی تر شده و مطمعنا یه چیزایی زیاد میاره ...
من الان سیستم هایی دیدم که نهاییت ۲ تومن بیشتر نیست و همه بازی های در حال حاضرو با فریم ۶۰ و تنظیمات HIGH اجرا میکنه

لطف کنید یه سیستم معقول و به جا بدید !‌
وگرنه اینکه مشخصه هر گرافیک جدید و سی پی یو جدید و قوی تری که اومده بهترینه
ولی من نمیخوام الکی هزینه کنم
اگه مشاوره بهتری بدید ممنون میشم
با تشکر
با رزولوشن 720P شما اگه 7300 هم بزاری میتونی 60 فریم بگیری، ولی اینجا داریم واسه رزولوشن 1080P پیشنهاد میدیم که اگه بخواید تا 3-4 سال Ultra و 60 فریم بازی کنید همچین سیستمی باید تهیه کنید، شما هم به جای اینکه بگی معقول تر سیستم بگید، یه محدودیت بودجه بگید، و گرنه وقتی شما میگی: "تا 3-4 سال بالاترین تنظیمات" همچین سیستمی باید بگیری.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
فرشید جان یکم خیلی قوی نیست ؟ :-) اینکه ابر پی سی شد :-) بعد جسارتا من هر چی جمع میزنم اینقدر نمیشه ها ! فکر کنم توو جمع اشتباه کردی.

Sent from my PadFone Infinity using Tapatalk

یکم که نه، خیلی هم قویه!

ایشون تنظیمات Ultra و 60 فریم تضمینی خواست که من این رو گفتم! کاملا هم مناسبه.
حتی یه 780Ti تکی هم با برخی بازیهای روز باز نمی تونه 60 فریم کامل رو بده!

جمع قیمت هم درسته.

والا اينم بعضي وقتا كم مياره ! يه 780 ti sli كني خيلي خوف ميشه!
يه سوال براي همين sli چه پاوري نيازه

کمترینش همون 750 واتی که نوشتم، یه 850 باشه که بهتر، بازاریها هم فک می کنن دیگه 1000 وات واسش ضروریه!

منم فک میکنم الکی قوی تر شده و مطمعنا یه چیزایی زیاد میاره ...
من الان سیستم هایی دیدم که نهاییت ۲ تومن بیشتر نیست و همه بازی های در حال حاضرو با فریم ۶۰ و تنظیمات HIGH اجرا میکنه

لطف کنید یه سیستم معقول و به جا بدید !‌
وگرنه اینکه مشخصه هر گرافیک جدید و سی پی یو جدید و قوی تری که اومده بهترینه
ولی من نمیخوام الکی هزینه کنم
اگه مشاوره بهتری بدید ممنون میشم
با تشکر

دفعه ی بعد دیگه از "تضمینی" استفاده نکن! پیشنهاد من همینی بود که نوشتم! اگه فک می کنی الکی هست خودت انتخاب کن! اگه بقیه کامنت نمی زدن شما هم نمی گفتی "الکی"!

HadiMSC

کاربر سایت
Feb 14, 2012
175
یکم که نه، خیلی هم قویه!

ایشون تنظیمات Ultra و 60 فریم تضمینی خواست که من این رو گفتم! کاملا هم مناسبه.
حتی یه 780Ti تکی هم با برخی بازیهای روز باز نمی تونه 60 فریم کامل رو بده!

جمع قیمت هم درسته.

کمترینش همون 750 واتی که نوشتم، یه 850 باشه که بهتر، بازاریها هم فک می کنن دیگه 1000 وات واسش ضروریه!

دفعه ی بعد دیگه از "تضمینی" استفاده نکن! پیشنهاد من همینی بود که نوشتم! اگه فک می کنی الکی هست خودت انتخاب کن! اگه بقیه کامنت نمی زدن شما هم نمی گفتی "الکی"!

سو تفاهم نشه ...
اولا شما میتونی بهتر پست بزنید و صحبت کنی و از درجه کاربری خود سواستفاده نکنید!

من منظورم این بود که شااید سیستمی بهتری و با قیمت حداقل تری از قیمت و سخت افزار پیشنهادی شما بشه بازی های به روز را روون اجرا کرد درصورتی که در کنسول های با سخت افزار خیلی پایین تر و بازی های گرافیکی به صورت فریم بالا اجرا میشه (که با کیفیت HIGH پی سی تقریبا یکیست)
پس مهمترین مسعله مچ بودن قطعاته
به هرحال ممنون از راهنمایی شما و امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید

legend warrior

کاربر سایت
Oct 22, 2011
36
نام
علیرضا جوادی فر
سلام
می خواستم از تاثیر رم رو اجرای بازی ها بدونم مثلا این سیستم نیاز به رم
16 داره یا با هشت راه میوفته و این که تغییر رم از 16به 8 چقدر تو سرعتش
تاثیر میذاره
‎ corei5 4670
ga z97x sli
gtx780 ‎
تغییر رم تو عمر مفید ‏PC‏
چقدر تاثیر داره؟ینی چقدر از مدتی که می تونه بازی هارو ‏high‏ اجرا کنه می
کاهه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سو تفاهم نشه ...

من منظورم این بود که شااید سیستمی بهتری و با قیمت حداقل تری از قیمت و سخت افزار پیشنهادی شما بشه بازی های به روز را روون اجرا کرد درصورتی که در کنسول های با سخت افزار خیلی پایین تر و بازی های گرافیکی به صورت فریم بالا اجرا میشه (که با کیفیت HIGH پی سی تقریبا یکیست)

من قول می دم دیگه از درجه ی کاربری خودم سو استفاده نکنم، از محضر شما درخواست می کنم این هشت هزار و خورده ای پست سواستفاده ی من رو هم ببخشایید!!

در مورد توصیتون برای مهمترین مسعله( یا مساله) هم باز قول می دم که آویزه ی گوشم کنم! ممنون

سلام
می خواستم از تاثیر رم رو اجرای بازی ها بدونم مثلا این سیستم نیاز به رم
16 داره یا با هشت راه میوفته و این که تغییر رم از 16به 8 چقدر تو سرعتش
تاثیر میذاره
‎ corei5 4670
ga z97x sli
gtx780 ‎
تغییر رم تو عمر مفید ‏PC‏
چقدر تاثیر داره؟ینی چقدر از مدتی که می تونه بازی هارو ‏high‏ اجرا کنه می
کاهه؟

فعلا همون 8 گیگ برای تمام بازیها زیاد هم هست و کامل استفاده نمیشه، تغییری توی سرعت هم ایجاد نمیشه مگر اینکه چندین برنامه ی سنگین رو با هم اجرا کرده باشید. از عمر کاربری توی بازیها هم کم نمی کنه.

tirdad666

کاربر سایت
Dec 18, 2007
829
من نمی دونم این بازیها رو با چه تنظیماتی اجرا کردی و انتظارت چیه، اما فریم ها نباید اینقدر پایین هم باشه. کارت شما هم قراره نیست با آخرین تنظیمات بتونه 60 فریم رو توی همه ی بازیها بده، اما بازیهایی که گفتی نسبتا سبکتر هستن و باید بتونید فریم بالا بگیرید. مگر اینکه اشتباهی AA رو فضایی بالا گذاشته باشید

قطعات شما هم واقعا دیگه جوابگو نیستن و باید ارتقا داده بشن:

CPU:Core i5 4570
RAM:2*4GB 1600 DDR3
M/B:ASUS B85-PLUS

اینا حدود 1400 میشن.

--------------------------
ممنون-خواستم بگم :| virtualization رو در بایوس غیر فعال کردم فریم عالی میده بهم(ویندوز 8.1 )حالا چرا اینجوری هست نمیدونم-یه سوال داشتم سیستم ای ام دی چه پیشنهاد میکنید در همین رنج -و اینکه اگه z97 ببندم چطور؟(کار موزیک هم میکنم و چیپست صدای بهتر برام مهمه)

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
واسه 3 تومن سیستم فقط کیس پیشنهاد چیه ؟ممنون . (کارت گرافیک انویدیا)
CPU: Core i5 4440
M/B: Asus B85-Plus
Ram: 2x4GB Kingstone Hyperx 1600
VGA: Sapphire R9 280x DualX OC
HDD: Western Digital 1TB Cavier Blue
PSU: Corsair VS 550
Case: Green X1
توو رنج قیمتی شما, AMD کارتی به صرفه تر و بهتر از انویدیا داره.R9 280x با حافظه بالاتر نسبت به GTX 770 و قدرتی مشابه و قیمت پایینتر گزینه بهتری بحساب میاد.

Hero Man

کاربر سایت
May 29, 2013
744
نام
MamaD!
سو تفاهم نشه ...

دوست عزيز خوب ببينيد با توجه به درخواست و توقع شما از بازي ها همچين سيستمي كاملا جواب كار رو ميده ! همين 780 ti يا Titan هم توي بازي هايي مثل كرايسس افت خيلي زيادي داره ! شما حساب كن ٢ سال ديگرو با پيشرفت گرافيكي بسيار زياد ! شما ميتوني فعلا يدونه 780 استفاده كني و ١ سال ديگه يكي ديگه بهش اضافه كني ! مچ بودن قطعات هم ربط زيادي نداره ! توي كنسول ها بيشتر بهينه بودن بازيها و AA پايين تاثير گذاشته!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
ببخشید ولی فعلا ینی تا کی چون من می خوام حداقل تا 3 سال با این کیس بازی کنم (با تنظیمات معمولی)

تا 3 سال که جوابگو هست و مشکلی هم نیست، خیالت راحت باشه

--------------------------
ممنون-خواستم بگم :| virtualization رو در بایوس غیر فعال کردم فریم عالی میده بهم(ویندوز 8.1 )حالا چرا اینجوری هست نمیدونم-یه سوال داشتم سیستم ای ام دی چه پیشنهاد میکنید در همین رنج -و اینکه اگه z97 ببندم چطور؟(کار موزیک هم میکنم و چیپست صدای بهتر برام مهمه)

قاعدتا نباید به virtualization ربط داشته باشه، سیستم AMD هم توصیه نمیشه و کارایی پایینتری داره
Z97 هم برای بودجه ی شما ضروری نیست، اما می تونید یه ASUS Z87-PRO بگیرید که از نظر کیفیت و چیپ خروجی صدا بهتر باشه، فقط حدود 350 تومن گرونتر درمیاد یا کلا یه کارت صدای مجزا مثل CREATIVE SB Z بخرید که 400 تومن هست.

آخرین ویرایش:

kamyar.73

کاربر سایت
Aug 25, 2013
76
سلام دوستان میخواستم ببینم درسته که کارت های تاپ سری 800 اندویا نیمه چهارم 2014 میان یا خیر؟ Enthusiast منظورمه
به یکی از دوستانم تو کانادا گفته بودم برام مانیتور um95 و دو تا RX290 بخره بفرسته
گفت صبر کنم سری 8 که اومد بگیرم

به نظرتون تا قبل از 2015 کارت های تاپ سری 8 میاد؟ مثلا یه چیزی شبیه 880ti؟ اگر بیاد هم قیمت 780ti الان میشه دیگه یا چون MAXWELL شده قراره قیمت ها بره بالاتر؟
معلوم نیست مکسول چقدر (حدودا چند درصد) قوی تر از نسل فعلی میشه؟ یعنی برای منی که میخوام بازی های 2015 روی UM95 اولترا بازی کنم منطقی تر هست که تا آخر 2014 صبر کنم دو تا 880ti SLI کنم؟

آخرین ویرایش:

SMTheGreat

کاربر سایت
May 4, 2014
222
نام
محمدرضا
سلام دوستان میخواستم ببینم درسته که کارت های تاپ سری 800 اندویا نیمه چهارم 2014 میان یا خیر؟ Enthusiast منظورمه
به یکی از دوستانم تو کانادا گفته بودم برام مانیتور um95 و دو تا RX290 بخره بفرسته
گفت صبر کنم سری 8 که اومد بگیرم

به نظرتون تا قبل از 2015 کارت های تاپ سری 8 میاد؟ مثلا یه چیزی شبیه 880ti؟ اگر بیاد هم قیمت 780ti الان میشه دیگه یا چون MAXWELL شده قراره قیمت ها بره بالاتر؟
معلوم نیست مکسول چقدر (حدودا چند درصد) قوی تر از نسل فعلی میشه؟ یعنی برای منی که میخوام بازی های 2015 روی UM95 اولترا بازی کنم منطقی تر هست که تا آخر 2014 صبر کنم دو تا 880ti SLI کنم؟
به خودتون بستگی داره.اگر تا اون موقع میتونید صبر کنید خوب بی شک سری ۸ انویدیا بهتر خواهد بود! در مورد مانیتور هم اگر واقعا گیمینگ براتون اهمیت داره مانیتورهای IPS اصلا پیشنهاد نمیشه چون رفرش ریت پایین و سرعت پاسخگویی بدتری نسبت به مانیتورهای TN دارند و پیشنهاد من به شما یک مانیتور 144hz ایسوس با زمان پاسخگویی 1ms هست که تجربه جدیدی از گیمینگ رو به شما میده! با توجه به اینکه شما قصد خرید یک سیستم بسیار خوب دارید اون مانیتور LG نه تنها کیفیت پنل Asus رو نداره بلکه با توجه به صفحه بسیار بزرگش 60hz هم به شما رفرش نخواهد داد که با توجه به گرافیکی قصد خریدش رو دارید اصلا ارزش اون هزینه رو نداره! پیشنهادم اینه که بگید براتون یک مانیتور ۲۷ اینچ Asus VG278HE با رفرش ریت 144hz بیارن.

kamyar.73

کاربر سایت
Aug 25, 2013
76
به خودتون بستگی داره.اگر تا اون موقع میتونید صبر کنید خوب بی شک سری ۸ انویدیا بهتر خواهد بود! در مورد مانیتور هم اگر واقعا گیمینگ براتون اهمیت داره مانیتورهای IPS اصلا پیشنهاد نمیشه چون رفرش ریت پایین و سرعت پاسخگویی بدتری نسبت به مانیتورهای TN دارند و پیشنهاد من به شما یک مانیتور 144hz ایسوس با زمان پاسخگویی 1ms هست که تجربه جدیدی از گیمینگ رو به شما میده! با توجه به اینکه شما قصد خرید یک سیستم بسیار خوب دارید اون مانیتور LG نه تنها کیفیت پنل Asus رو نداره بلکه با توجه به صفحه بسیار بزرگش 60hz هم به شما رفرش نخواهد داد که با توجه به گرافیکی قصد خریدش رو دارید اصلا ارزش اون هزینه رو نداره! پیشنهادم اینه که بگید براتون یک مانیتور ۲۷ اینچ Asus VG278HE با رفرش ریت 144hz بیارن.

واقعا چقدر تفاوت داره از نظر لذت بازی؟ چون من تا حالا از بچگیم با مانیتور حرفه ای بازی نکردم فرقشون رو واقعا نمیدونم
من نیمخوام به صورت حرفه ای بازی کنم میخوام از بازی کردن لذت ببرم و از طرفی هم چندین ساله که دارم فول اچ دی بازی میکنم (از اول راهنمایی و الان ترم 4 دانشگاهم!) دیگه از فول اچ دی خسته شدم و میخوام با کیفیت بالا تر بازی کنم در ضمن اون مانیتور رو انتخاب کردم چونکه فرمت 21:9 داره که خیلی برای دیدن فیلم و مولتی تسک هم به درد میخوره
الان هم مانیتورم asus PB298Q هستش دیگه نمیتونم واقعا به 16:9 برگردم خیلی برام طولش کمه!

ولی خوب باز هم اگر خوبی های مانیتور مد نظرتون رو نسبت به مانیتور انتخابی من بگید ممنون میشم
شاید تو انتخابم تجدید نظر کنم ^_^

راستی نگفتید تا همون موقع که گفتم قوی ترین کارت های سری 800 میان یا نه؟

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
راستی نگفتید تا همون موقع که گفتم قوی ترین کارت های سری 800 میان یا نه؟
شایعه شده پاییز امسال میان! شایعه معتبری! هم هست. البته انگار همون 28 نانومتری هستن ولی 750TI که معماری سری 800 رو داره هم 28 نانومتری ه ولی مصرف برقش نصف شده و کلا خیلی بهتر شده.
http://forum.bazicenter.com/thread29116/page23/#post3295033
سری اول معماری سری 800 یا Maxwell رو توی 750TI دیدیم که همچین چیزی بود:
155dd80e-1d34-45af-8ba6-950984a52c8e.jpg

سری دومشون که خود سری 800 ه چیز خیلی هیولایی خواهد بود!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر