مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

kamyar.73

کاربر سایت
Aug 25, 2013
76
سلام
به طور کلی کارت های خیلی قوی هم مثل 780 ti هم بعد 1 یا 2 سال کم میارن و دیگه نمیتونن تنظیمات الترا بالای 60 فریم بدن و یواش یواش روی high یا Medium پرفورمنس خوبی میدن ! به طور کلی کارتی ( به جز Titan Z که تا 1 قرن خوب کار میکنه + قیمت 14 15 ملیونیش :D) نیست که تا 2 3 سال بهترین پرفورمنسو بده و به طور کلی بعد 2 سال کارت بهتره تعویض بشه ( اگه الترا میخواید ) یا SLI یا CR کنید و بعد 2 سال کارت های قوی الان جزو کارتای متوسط تلقی میشه ! حتی همین الان این کارت توی بعضی از بازی ها مثل Crysis 3 توی بعضی از قسمت های بازی زیر 60 فریم هم افت میکنه !

دوستان کسی جواب بنده رو نداد ها!
کارت های Enthusiast سری 800 تا قبل از 2015 میان؟
در ضمن یه نکته هم درباره نوشته شما بگم که کارت titan z اگر بیاد 10 میلیون قیمتشه نه 15 تومن! و در واقع این کارت sli دو تا کارت titan هست که انویدیا فوق العــــــــــاده قیمت بالایی روش گذاشته همه صداشون در اومده و اصلا معلوم نیست فلسفه اینکار با این قیمت چی هستش!
و جالبه بدونید که الان RX295x2 که دقیقا نصف این کارت قیمت داره تو بعضی تست ها 35 در صد از این کار قوی تر بوده! این کارت کلا فقط مموریش بالاست درسته که خوده انویدیا هم رو گیمینگش مانور داده ولی این کارت زیاد به درد گیمینگ نمیخوره بیشتر به درد workstation ها مخصوصا به درد ادیت فیلم های 4k پرحجم میخوره تازه اونم نه با این قیمت! در کل اگر جز خانواده tesla nvidia معرفی میشد خیلی منطقی تر بود

آخرین ویرایش:

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
سلام
به طور کلی کارت های خیلی قوی هم مثل 780 ti هم بعد 1 یا 2 سال کم میارن و دیگه نمیتونن تنظیمات الترا بالای 60 فریم بدن و یواش یواش روی high یا Medium پرفورمنس خوبی میدن ! به طور کلی کارتی ( به جز Titan Z که تا 1 قرن خوب کار میکنه + قیمت 14 15 ملیونیش :D) نیست که تا 2 3 سال بهترین پرفورمنسو بده و به طور کلی بعد 2 سال کارت بهتره تعویض بشه ( اگه الترا میخواید ) یا SLI یا CR کنید و بعد 2 سال کارت های قوی الان جزو کارتای متوسط تلقی میشه ! حتی همین الان این کارت توی بعضی از بازی ها مثل Crysis 3 توی بعضی از قسمت های بازی زیر 60 فریم هم افت میکنه !
ممنون از راهنماییت
پس یعنی کارتی مثه 780ti بعد دو سال باید براش تنظیمات گرافیکی بازی رو بذاریم روی medium یا پایین تر تا بتونه فریم خوبی بده ؟ درسته ؟
کلا سوالم فقط اینه که کارتی مثه gtx 780 ti چند سال طول میکشه که به تنظیمات گرافیکی medium افت پیدا کنه ؟

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
ممنون از راهنماییت
پس یعنی کارتی مثه 780ti بعد دو سال باید براش تنظیمات گرافیکی بازی رو بذاریم روی medium یا پایین تر تا بتونه فریم خوبی بده ؟ درسته ؟
کلا سوالم فقط اینه که کارتی مثه gtx 780 ti چند سال طول میکشه که به تنظیمات گرافیکی medium افت پیدا کنه ؟
معلوم نیست! ولی معمولا 2-3 سالی طول میکشه که همچین اتفاقی بیفته!

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
ASUS R9 270X DCII top تا چند سال دیگه میتونه بازی هارو بیاره ؟؟؟

اینو هیچ کس نمی‌تونه به شما بگه. این کارت الان برای اجرای بازی‌ها با کیفیت High و بدون AA مناسبه. این که تا چه زمانی می‌تونه بازیا رو با کیفیت مطلوب اجرا کنه رو هیچ کس نمی‌دونه! ولی با این کارت احتمالاً تا یکی دو سال می‌تونید با کیفیت قابل قبول بازی‌ها رو اجرا کنید.

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
معلوم نیست! ولی معمولا 2-3 سالی طول میکشه که همچین اتفاقی بیفته!
ممنون از همه دوستان
فقط شرمنده یه سوال دیگه داشتم
شما وقتی میگید بعد 2 یا 3 سال دیگه کارتی مثه 780ti نمیتونه بازی ها رو در حالت high اجرا کنه یعنی اینکه 60 فریم رو فقط در حالت high نمیتونه بگیره یا اینکه 30 فریم رو میتونه در حالت high بدون افت بگیره ؟؟

آخرین ویرایش:

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
من روی این مادربورد (P8H61 ASUStek) می تونم کارت گرافیک
ASUS R9 270X DCII top یا GTX 660 Ti رو روش بندازم ؟؟؟
:-/

اینم مشخصات PC
Intel Core i3 2100 @ 3.10GHz
4.00GB DDR3
GeForce GT 520

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
من روی این مادربورد (P8H61 ASUStek) می تونم کارت گرافیک
ASUS R9 270X DCII top یا GTX 660 Ti رو روش بندازم ؟؟؟
:-/

اینم مشخصات PC
Intel Core i3 2100 @ 3.10GHz
4.00GB DDR3
GeForce GT 520

می تونی بندازی، به شرط اینکه پاور شما هم جوابگو باشه
یه 550 یا بهتر 600 وات از برند معتبر مثل گرین توصیه میشه.

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
می تونی بندازی، به شرط اینکه پاور شما هم جوابگو باشه
یه 550 یا بهتر 600 وات از برند معتبر مثل گرین توصیه میشه.
برنامه خاصی هست که بفهمم پاورم چیه ؟ یا حتما باید کیس رو باز کنم از تو کیس ببینم ؟

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
سلام

دوستان شاید خواستم گرافیکم رو به 780ti ارتقا بدم ، می شه بگید کدوم مدل از کدوم شرکت خوبه؟ من خودم دنبال رفرنس ایسوس بودم ، اما الان توی یکی از انجمن ها یکی این مدل EVGA رو داره برای فروش، می خواستم ببینم که این مدل خوب هست؟ 2.800 میارزه؟ ممنونم

بعد اگه شد هم می خوام این دوتا قطعه رو هم بفروشم، چه قیمتی بزارم خوبه . ممنونم :)

EVGA 560TI Super Clocked
Power Green GP 585B

آخرین ویرایش:

legend warrior

کاربر سایت
Oct 22, 2011
36
نام
علیرضا جوادی فر
سلام می خواستم بدونم مادربورد ‏ASUS MAXIMUS VII RANGER‏ چه برتری نسبت به ‏GIGABYTE GA Z97X SLI‏ داره و ارزش خرید کدوم (نسبت به قیمت) بیشتره؟

Galaxy3

کاربر سایت
Jun 20, 2012
395
نام
امید
سلام دوستان نظرتون کلا در مورد این سیستمی که الان دارم چیه ؟ میدونم قدیمیه
مادربرد : گیگا p31 ds3l
سی پی یو : intel 2180
رم :1*2 gig سوپر تالنت آمریکا
هارد : 300 مکستور
گرافیک : 2 گیگ جی فورس gt430

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
چی بگیم مثلا؟ باید عوض شه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
برنامه خاصی هست که بفهمم پاورم چیه ؟ یا حتما باید کیس رو باز کنم از تو کیس ببینم ؟

خیر، فقط باید کیس رو باز کنید و مدلش رو ببینید.

سلام

دوستان شاید خواستم گرافیکم رو به 780ti ارتقا بدم ، می شه بگید کدوم مدل از کدوم شرکت خوبه؟ من خودم دنبال رفرنس ایسوس بودم ، اما الان توی یکی از انجمن ها یکی این مدل EVGA رو داره برای فروش، می خواستم ببینم که این مدل خوب هست؟ 2.800 میارزه؟ ممنونم

بعد اگه شد هم می خوام این دوتا قطعه رو هم بفروشم، چه قیمتی بزارم خوبه . ممنونم :)

EVGA 560TI Super Clocked
Power Green GP 585B

این مدل از چند تا برند معتبر همگی قیمتاشون حول و حوش 2800 هست، هم از ASUS و هم از MSI و گیگا میشه مدلای خوبی خرید، اون مدل EVGA هم خوبه ولی ایسوس و MSI خنک کننده های بهتر و نویز کمتری دارن در کل.

قطعات خودت رو هم اینجوری قیمت بزار:

450T
150T

این fastboot مادربردها تو کدوم مدل بهتره؟من یه نمونه دیدم که تو بوت شدن ویندوز 7 فرقی بین normal و fast نبود.

همشون یه تکنیک رو استفاده می کنن اما خب بایوسهای متفاوت باعث سرعتهای بوت متفاوت میشه، از این نظر مادربردهای ASROCK معمولابهتر هستن و بعد هم مادربردای MSI و ASUS قرار دارن، مثلا من روی سیستم خودم از زمان روشن کردن تا استارت ویندوز تونستم به زمان 12.9 ثانیه برسم.

این که چه قطعاتی روی سیستم نصب باشه هم خیلی روی سرعت بوت تاثیر داره.

سلام می خواستم بدونم مادربورد ‏ASUS MAXIMUS VII RANGER‏ چه برتری نسبت به ‏GIGABYTE GA Z97X SLI‏ داره و ارزش خرید کدوم (نسبت به قیمت) بیشتره؟

خب هر دو رده بالا هستن اما طبق معمول سری ASUS ROG امکانات جانبی خودش رو داره و مدل گیگا هم امکانات خودش رو ، باید ببینی کدوم یکی بیشتر به دردت خواهد خورد.

خب دیگه، قدیمیه! باید کلا عوض بشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر